Olsztyn  RSS
Kolejne kłopoty Stomilu. ''Sobotnie spotkanie odbędzie się zgodnie z planem''Pomimo kolejnego wsparcia finansowego w kwocie 500 tysięcy złotych, które miasto przekazało klubowi Stomil Olsztyn - ten nadal znajduje się w tarapatach. Pieniędzy nie wystarczyło bowiem na spłatę wszystkich zobowiązań wobec piłkarzy. Ci buntują się, ale dziś klub zapewnił, że sobotnie spotkanie z Bytovią odbędzie się zgodnie z planem.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kiedyś dyskoteka, niebawem Centrum KulturyPlany przekształcenia budynku po dawnym klubie Come In w Centrum Kultury nabierają realnych kształtów. W planie budżetowym na przyszły rok zapisano bowiem kwotę 2 mln złotych na realizację tego zadania.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyn będzie miał tężnie solankową za 300 tysięcy złotychW projekcie uchwały w sprawie budżetu Miasta Olsztyna na 2019 rok znajdziemy zapis planów inwestycyjnych gminy na przyszły rok. Wśród projektów, na które miasto przeznaczy 300 tysięcy złotych - jest tężnia solankowa - projekt, który zwyciężył w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Tagi: Olsztyn, Gminy
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Awanturował się, bił i znęcał się psychicznie nad partnerkąWczoraj (15 listopada) olsztyńscy policjanci dostali zgłoszenie o awanturze domowej. Po pomoc zadzwonili zaniepokojeni sąsiedzi. Okazało się, że 33-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką. Mężczyzna trafił do aresztu.

Tagi: Policja, Psy
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Więcej pieniędzy na rower miejski. Radni PO obiecali to w kampanii

#zrodlo

Radni PO podczas kampanii wyborczej przed tegorocznymi wyborami samorządowymi obiecali, że dołożą starań, by w budżecie na przyszły rok na rower miejski przeznaczona została kwota dwóch milionów złotych. Dziś okazuje się, w założeniach budżetowych na 2019 rok rzeczywiście widnieją środki w kwocie nieco ponad miliona złotych na rozwój systemu.

Tagi: Rowery, Wybory
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Warmiński Jarmark Świąteczny. Multimedialna choinka i świecące dekoracje 3D

#zrodlo

Już 13 grudnia olsztyńskie Stare Miasto po raz kolejny zmieni się w bajkową, zimową krainę pachnącą bożonarodzeniowymi przysmakami i przystrojoną świątecznymi ozdobami. Tego dnia ruszy bowiem Warmiński Jarmark Świąteczny, który potrwa do niedzieli 16 grudnia.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Ulica Pstrowskiego i Poznańskiego powracają na mapę OlsztynaNazwa ulicy Pstrowskiego i Poznańskiego usunięte w ramach ustawy dekomunizacyjnej wrócą na mapę miasta. Naczelny Sąd Administracyjny przychylił się do stanowiska gminy Olsztyn uznając, że wojewoda niewystarczająco udowodnił swoim rozstrzygnięciem, że patroni tych ulic symbolizowali komunizm.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Sprawca śmiertelnego potrącenia w rękach policji. Sam zgłosił się na komisariatSprawca śmiertelnego wypadku pod Dobrym Miastem, do którego doszło we wtorek (13 listopada) wieczorem, jest już w rękach policji. Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat po tym, gdy dowiedział się z mediów, że potrącony mężczyzna nie żyje.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Oferował pracę za granicą i brał chwilówki na wyłudzone daneOlsztyńscy policjanci zatrzymali mieszkańca Stargardu, który w internecie, oferując atrakcyjną pracę za granicą, wyłudził dane osobowe, na które następnie brał pożyczki. Funkcjonariusze zaskoczyli oszusta w jego własnym mieszkaniu.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kolejne zmiany na skrzyżowaniu w centrum [SCHEMAT]Wykonawca przebudowy odcinka ulicy Partyzantów od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do skrzyżowania z rondem Bema, przechodzi do kolejnego etapu prac. To oznacza nowe zmiany w organizacji ruchu w tej części miasta.

Tagi: Praca
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Trwają manewry wojskowe Anakonda 18. Wśród uczestników ''terytorialsi'' z Warmii i MazurNa polskich poligonach trwają obecnie największe ćwiczenia sił zbrojnych 2018 organizowane przez Polskę. W manewrach uczestniczą żołnierze z 10 krajów NATO oraz struktur dowodzenia i sił Sojuszu. Co ciekawe, w tym roku po raz pierwszy biorą w nich również udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, w tym terytorialsi z Warmii i Mazur.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Ubrały Baby Pruskie w koszulki ''Konstytucja''. Staną przed sądem?Sprawą działaczek KOD-u, które w ramach sierpniowego happeningu ubrały rzeźby olsztyńskich Bab Pruskich w koszulki z napisem Konstytucja, ponownie zajmie się sąd, mimo iż sąd rejonowy odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kontrolowali koczowiska bezdomnych. Znaleźli zwłokiW okresie jesienno-zimowym strażnicy miejscy wraz z pracownikami MOPS-u kontrolują miejsca, w których koczują osoby bezdomne. Podczas dzisiejszej kontroli służby odnalazły zwłoki mężczyzny.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Dwa potrącenia i zderzenie aut. Groźnie na drogach powiatu [WIDEO]

#zrodlo

Wczoraj (13 listopada) wieczorem doszło do trzech groźnych zdarzeń. W Olsztynie na pasach auto potrąciło 16-latka. Doszło też do zderzenia dwóch aut. Z kolei w gminie Dobre Miasto kierowca samochodu śmiertelnie potrącił idącego jezdnią mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyński ''dom zły'' do remontu

#zrodlo

Ratusz szykuje się do przygotowania przetargu na przebudowę ''samotniaka'' przy alei Niepodległości. W budynku mają powstać 84 samodzielne mieszkania socjalne.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Profesor Iwiński: Czy powstanie europejska armia?Zdaniem byłego, olsztyńskiego posła z ramienia SLD profesora Tadeusza Iwińskiego, w ostatnim czasie obserwujemy renesans myśli o powstaniu europejskiej armii. Jakie są szanse ich urealnienia?

Tagi: SLD
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Zatrzymał się na światłach i... zasnął za kierownicąW minioną sobotę (10 listopada) na jednym ze skrzyżowań w Olsztynie kierowca auta osobowego zatrzymał się na światłach i zasnął za kierownicą. Mężczyzna nie reagował też na pukanie w szyby świadków zdarzenia, którzy zaniepokojeni jego stanem wezwali policję.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

''Zdrowie pod kontrolą'' znów w Galerii WarmińskiejWraca wyczekiwana i uwielbiana przez klientów Galerii Warmińskiej akcja bezpłatnych badań profilaktycznych "Zdrowie pod kontrolą". Już 17 listopada od godz. 11:00 do godz.17:00 będzie można wykonać bezpłatne badania np. spirometryczne, okulistyczne, EKG i porozmawiać z ekspertami o wszelkich zdrowotnych kwestiach, które nas niepokoją.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Rajd Polski w Mistrzostwach Europy 2019Odbywający się na mazurskich szutrach Rajd Polski będzie jedną z rund Mistrzostw Europy FIA w sezonie 2019. Polski klasyk zostanie rozegrany w dniach 28 - 30 czerwca.

Tagi: Europa
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Usunięto kolejny wrak. Pojazd już nie szpeci ul. Metalowej [WIDEO]Strażnicy miejscy usunęli dziś (13 listopada) kolejny wrak pojazdu. Tym razem z krajobrazu Olsztyna zniknął mercedes szpecący ul. Metalową. Właściciel pojazdu, mimo wezwania, nie usunął go we własnym zakresie, zrobili więc to dzielnicowi.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Dwie olsztyńskie firmy zainteresowane gigantyczną inwestycją. Kto przebuduje Muzeum Bitwy pod Grunwaldem?

#zrodlo

Ponad 19 mln złotych - tyle na rozbudowę i remont swojej siedziby chce przeznaczyć Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Gotowe podjąć się zadania są dwie olsztyńskie firmy, problem jednak w tym, że obie chcą za wykonanie zadania więcej niż na ten cel zamierzało przeznaczyć Muzeum.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Wsiadł na rower bez odblasków i... kompletnie pijanyWczoraj (12 listopada) olsztyńscy policjanci podczas patrolowania ul. Poprzecznej zauważyli rowerzystę, który jechał bez odblasków, czym stwarzał zagrożenie na drodze. Po jego zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany.

Tagi: Policja
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Zanieczyścili Łynę? Są zarzuty dla prezesa dużego przedsiębiorstwaZarzut zanieczyszczenia środowiska w znacznych rozmiarach usłyszał prezes firmy Polmlek. Prokuratura zarzuca mu, że kierowana przez niego firma doprowadziła do zanieczyszczenia wód rzeki Łyny.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Zainwestują w Olsztynie 120 mln złotychTyle na rozbudowę zakładu przeznaczy firma Indykpol prowadząca działalność przy ulicy Jesiennej. Przedsięwzięcie zlokalizowane będzie na nieruchomości o powierzchni 17,9072 ha.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

W co ubrać się w góry?Na pewno żadnego miłośnika gór nie muszę przekonywać, że są one piękne o każdej porze roku, niezależnie od pogody.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Organizujesz przedświąteczną kampanię reklamową? Zadbaj o odpowiednie materiały i gadżety dla klientówOkres przedświąteczny to wyjątkowy czas. Już z początkiem listopada w sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak też internetowych pojawiają się sezonowe dekoracje, które przypominają o nabyciu prezentów dla bliskich.

Tagi: Internet, Kora
Źródło: www.olsztyn.com.pl

"Stu olsztynian na stulecie". Niezwykła wystawa przed Wysoką Bramą [ZDJĘCIA]Przed olsztyńską Wysoką Bramą otwarto wystawę "Stu olsztynian na stulecie", która prezentuje mieszkańców miasta: od rocznego obywatela po stulatka. Każdy sportretowany mówi, czym jest dla niego Polska.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Po blisko trzech miesiącach Stomil wygrywa ligowe spotkanie na wyjeździe [ZDJĘCIA]W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej Fortuna I ligi, piłkarze olsztyńskiego Stomilu pokonali na wyjeździe Wartę Poznań.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Rocznica ''Nocy Kryształowej''. Znicze w miejscu po synagodze [ZDJĘCIA]Działacze Komitetu Obrony Demokracji wraz z przedstawicielami partii Razem wspólnie uczcili pamięć dawnych mieszkańców Olsztyna narodowości żydowskiej.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Zaglądamy do portfela prezydenta OlsztynaJuż jest oświadczenie majątkowe prezydenta Olsztyna za 2018 rok. Jak wynika z oświadczenia, stan posiadania prezydenta nie zmienił się znacząco w porównaniu z tym ubiegłorocznym.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami