Kielce  RSS
Order Orła Białego od dziś będzie można podziwiać w muzeum

#zrodlo
Order Orła Białego, najwyższe odznaczenie państwowe, którym pośmiertnie został uhonorowany Stefan Żeromski zostanie wystawiony w Muzeum Lat Szkolnych pisarza. Od dziś wszyscy chętni będą mogli podziwiać medal, który z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

Źródło: www.radio.kielce.pl

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – WTOREK [20 LISTOPADA]

#zrodlo
Przekazanie unijnych pieniędzy na rozbudowę Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie oraz sesje inauguracyjne Rady Gminy w Piekoszowie, Rady Miasta i Gminy w Koprzywnicy oraz Rady Miasta i Gminy w Opatowie, podczas których zostaną zaprzysiężeni wójt i burmistrzowie to najważniejsze wydarzenia wtorku, 20 listopada.

Tagi: Gminy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Po szokującym odkryciu w sortowni. We wtorek sekcja zwłok noworodka

#zrodlo
Dopiero we wtorek biegli przeprowadzą sekcję zwłok dziecka, którego ciało znaleziono w sobotę nad ranem w sortowni odzieży przy ulicy Olszewskiego w Kielcach.

Źródło: www.radio.kielce.pl

TAK MINĄŁ DZIEŃ – PONIEDZIAŁEK [19 LISTOPADA]


Śmiertelny wypadek w Zdanowicach, w powiecie jędrzejowskim, kolejne miejsca z regionu na liście Pomników Historii oraz rozpoczęcie XXIV Festiwalu Form Dokumentalnych NURT to najważniejsze wydarzenia poniedziałku, 19 listopada.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kobieta zginęła w wypadku na krajowej „78”


Śmiertelny wypadek w Zdanowicach, w powiecie jędrzejowskim. Po godzinie 18.00. na trasie krajowej nr 78 z Jędrzejowa do Zawiercia doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego. Kierująca osobowym matizem 60-letnia kobieta, mieszkanka Śląska zginęła na miejscu. 32-letni kierowca TIR-a, mieszkaniec powiatu kieleckiego był trzeźwy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Warsztaty, które uczą kreatywności. Ciekawy projekt kieleckiej Caritas


Jak lepić z gliny, jak zostać wolontariuszem, co trudnego jest w pracy dziennikarza i jak wygląda Sejm „od kuchni”? Między innymi o tym mogą się przekonać osoby, które biorą udział w projekcie „Aktywne postawy młodzieży”, realizowanym przez Caritas Diecezji Kieleckiej.

Tagi: Sejm, Caritas
Źródło: www.radio.kielce.pl

Współpraca i mądre inwestowanie pomysłem na Ostrowiec


Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz nowi radni miejscy złożyli przysięgę podczas sesji, inaugurującej kolejną kadencję. Włodarz miasta wygrał wybory w pierwszej turze. Podczas oficjalnego przemówienia Jarosław Górczyński zadeklarował współpracę z Radą Miejską, samorządem województwa oraz samorządem powiatowym, w którym większość będą stanowić radni z jego komitetu.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Dwie drogi wojewódzkie z opóźnieniami

#zrodlo
Duże inwestycje na dwóch drogach wojewódzkich 754 oraz 755 w powiecie ostrowieckim opóźniają się. Na odcinku, gdzie budowana jest obwodnica Ćmielowa od kilku miesięcy przy obu wlotach do miasta funkcjonuje ruch wahadłowy. Nie ma tam alternatywnej drogi, którą można by ominąć tworzące się korki.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Jan Nowak ponownie starostą kazimierskim. Tym razem PSL potrzebował koalicjantów


Jan Nowak z Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie ponownie starostą kazimierskim. Na pierwszej sesji Rady Powiatu za kandydaturą obecnego włodarza samorządu głosowało 10 radnych. W 15-osobowym gremium ludowcy mają 7 reprezentantów. Drugi wynik osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość, wprowadzając do rady 5 przedstawicieli. By dalej rządzić, ludowcy musieli znaleźć koalicjanta.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kobieta zginęła w wypadku na krajowej "78"


Śmiertelny wypadek w Zdanowicach, w powiecie jędrzejowskim. Na trasie krajowej nr 78 z Jędrzejowa do Zawiercia doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego. Kierująca osobowym matizem kobieta zginęła na miejscu. Trwa akcja służb ratowniczych.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Z okien żłobka i przedszkola w Chęcinach można podziwiać... zamek

#zrodlo
Mini-amfiteatr i sale z widokiem na Zamek Królewski - to walory nowego żłobka i przedszkola, które oddane będą do użytku w Chęcinach. W placówkach opiekę znajdzie 250 dzieci. Robert Jaworski, burmistrz Chęcin informuje, że obie instytucje zlokalizowane zostaną w jednym, przestronnym budynku.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kończy się remont Kościelnej. Na przebudowę czekają kolejne ulice


Ulica Graniczna w Starachowicach może zostać przebudowana za rządowe pieniądze. Znalazła się na liście rankingowej ogłoszonej przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek. Lista obejmuje projekty, które mają szansę na uzyskanie rządowej dotacji z programu przebudowy dróg lokalnych.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Chęciny przyjazne seniorom


Chęciny przystąpiły do ogólnopolskiego programu karty seniora. Wniosek o wydanie dokumentu złożyło około dwustu mieszkańców gminy. Karta upoważnia do korzystania z rabatów w różnych miejscach na terenie całej Polski.

Tagi: Gminy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Święto miłośników filmów dokumentalnych [PROGRAM]


W Kielcach zaczął się XXIV Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W konkursie zobaczymy w sumie 46 filmów, dziś w Kieleckim Centrum Kultury wyświetlonych zostanie 15. Jak mówi Krzysztof Miklaszewski, dyrektor artystyczny festiwalu, NURT ma swoją formułę, która świetnie sprawdzała się w ubiegłych latach.

Tagi: Kielce, Filmy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Coraz więcej Pomników Historii w Świętokrzyskiem


Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz zespół staromiejski w Wiślicy - to kolejne miejsca z regionu, które znajdą się na liście Pomników Historii. Uroczystego wpisu dokona 10 grudnia w Warszawie prezydent Andrzej Duda.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Inteligentna "zebra" już działa. Dzięki niej ma być bezpieczniej


Bezpieczne przejście dla pieszych przy ulicy biskupa Mieczysława Jaworskiego w Kielcach już działa. „Zebra” na wysokości kościoła świętej Jadwigi została doświetlona. Migające lampki zamontowano w nawierzchni oraz na słupach latarni. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo przechodniów.

Tagi: Kielce, Intel
Źródło: www.radio.kielce.pl

Czy gmina Bodzentyn poniesie koszty związane z legalizacją wodociągu?


W Sądzie Okręgowym w Kielcach trwa proces Stanisława Marka K., byłego burmistrza Bodzentyna. Jest oskarżony o przekroczenie uprawnień w celu uzyskania poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku oraz naruszenie przepisów podczas budowy gminnego wodociągu. W sprawie oskarżona jest też była kierowniczka Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie, Barbara P.

Tagi: Kielce, Gminy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Pożar mieszkania w Starachowicach


Pożar na poddaszu budynku przy ulicy Długiej w Starachowicach. Jak informuje młodszy brygadier Marcin Nyga ze starachowickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej w mieszkaniu zapaliła się wersalka. Podczas zdarzenia w pomieszczeniu przebywała trzyosobowa rodzina z małym dzieckiem.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Inauguracyjna sesja starachowickiej Rady Miasta. Michał Walendzik przewodniczącym

#zrodlo
Ponownie wybrany na prezydenta Starachowic Marek Materek złożył przysięgę, a przewodniczącym Rady Miasta po raz kolejny został Michał Walendzik. Dziś pracę rozpoczęli: prezydent miasta i radni VIII kadencji starachowickiej Rady Miasta.

Tagi: Praca
Źródło: www.radio.kielce.pl

Nietypowa akcja skarżyskich policjantów


Skarżyscy policjanci eskortowali do szpitala samochód osobowy, w którym znajdowała się rodząca kobieta. Jak tłumaczy Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, w sobotę wieczorem podczas patrolowania miejskich ulic, funkcjonariusze zwrócili uwagę na pojazd, który jechał za nimi i dawał znaki migając światłami.

Tagi: Policja
Źródło: www.radio.kielce.pl

Punkty Widzenia: coś nowego, czy gra na czas?

#zrodlo
W nowej kadencji kieleckiej Rady Miasta, zamiast koalicji ma powstać klub prezydencki. Czy jest to nowatorska forma zarządzania miastem bez stabilnej większości, czy gra na czas do momentu zawiązania się formalnej koalicji?

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kielce włączyły się w akcję wysyłania kartek z okazji stulecia niepodległości

#zrodlo
Kilka tysięcy okolicznościowych kartek pocztowych przygotowało Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wspólnie z kieleckim Urzędem Miasta. Dziś rozpoczęła się ogólnopolska akcja społeczna „Mamy Niepodległą!", która polega na wysyłaniu do bliskich i znajomych bezpłatnych kartek z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Tagi: Kielce
Źródło: www.radio.kielce.pl

Ważne obiekty w gminie Jędrzejów przeszły termomodernizację


Gmina Jędrzejów zakończyła duży projekt związany z termomodernizacją czterech budynków użyteczności publicznej. Chodzi o placówki oświatowe w Łysakowie i Prząsławiu.

Tagi: Gminy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Pijane matki za kierownicą. Podróżowały razem z dziećmi


Funkcjonariusze ze świętokrzyskiej drogówki zatrzymali dziś rano dwie kobiety, które prowadziły auto pod wpływem alkoholu. Jak informuje Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wraz z nimi podróżowały ich dzieci.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Zalew „Andrzejówka” wypięknieje


Okolice zbiornika „Andrzejówka” w gminie Chmielnik zmienią się nie do poznania. Władze gminy chcą zagospodarować okolice akwenu.

Tagi: Poznań, Gminy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Ostatni moment na złożenie wniosku w programie „Dobry start”


Do przyszłego piątku można jeszcze składać wnioski o wsparcie w ramach rządowego programu „Dobry start”. Od 1 czerwca do tej pory w sprawie przyznania tej pomocy do Urzędu Miasta w Kielcach wpłynęło prawie 14 tysięcy wniosków. Dzieci uczące się jednorazowo otrzymają 300 zł.

Tagi: Kielce, Praca
Źródło: www.radio.kielce.pl

Coraz więcej mieszkańców w regionie z problemami psychicznymi


Co piąty mieszkaniec województwa świętokrzyskiego cierpiał lub cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne - wynika z badań programu zatytułowanego „Polska Epidemiologia Zaburzeń Psychicznych i Dostęp do Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej".

Źródło: www.radio.kielce.pl

Wiemy, kiedy rozpocznie się proces starosty opatowskiego


19 grudnia w Sądzie Okręgowym w Kielcach rozpocznie się proces starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka z PSL. Przypomnijmy, samorządowiec usłyszał siedem prokuratorskich zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw, co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech przedsiębiorstw wykonujących prace budowlane w opatowskim szpitalu w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 milionów złotych.

Tagi: GUS, PSL, ZUS
Źródło: www.radio.kielce.pl

Pokolenie M: Bombowa Krawcowa


Na co trzeba zwracać uwagę przy projektowaniu sukni wieczorowej? Lepsze są długie, czy krótkie? Czy cekiny to dobre rozwiązanie? Może lepiej postawić na sprawdzone wzorce i klasykę? Między innymi o to zapytamy Katarzynę Granat, znaną jako „Bombowa Krawcowa”.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Danuta Papaj: chcemy połączyć różne środowiska dla jednego celu, jakim są Kielce

#zrodlo
- To jest rozwiązanie, które otwiera wiele możliwości, aby wspólnie współpracować i połączyć różne środowiska dla jednego celu, jakim są Kielce - w ten sposób Danuta Papaj, wiceprezes Stowarzyszenia Projektu Świętokrzyskie odniosła się do zaproponowanego przez Bogdana Wentę, prezydenta elekta-planu utworzenia w Radzie Miasta zamiast koalicji - klubu prezydenckiego. Jej zdaniem, to także uszanowanie woli wyborców.

Tagi: Kielce
Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami