Wiadomości z tagiem Szpitale  RSS
Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

21.02.2019 7:41


Z urazem nóg została przewieziona do szpitala kobieta, która w ostatni wtorek została potrącona na przejściu dla pieszych na warszawskim Mokotowie.

Tagi: Szpitale
Źródło: www.rmf24.pl

Zenon Martyniuk zastąpi Daniela przy wychowywaniu dziecka?

21.02.2019 7:17


Zenon Martyniuk (49 l.) niedawno po raz pierwszy został dziadkiem. I mimo że jego syn pojawił się w szpitalu u Eweliny i córeczki, to atmosfera wokół tego małżeństwa nadal jest gęsta. Żona Daniela wraz z dzieckiem przebywają w domu rodzinnym, a tymczasem syn "króla disco polo" pozdrawia je ze SPA w hotelu.

Źródło: www.pomponik.pl

dziś, 21 lut 20:45 (TVP 2) - The Good Doctor

21.02.2019 5:34


Do szpitala trafia mężczyzna z udarem. Przyczyną dolegliwości okazuje się lek antyandrogenny, lecz pacjent nie zamierza go odstawić. Claire domyśla...

Źródło: teletydzien.interia.pl

Szpital z długiem. Starostwo idzie z pomocą

20.02.2019 19:16

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim pokryje ze swojego budżetu stratę szpitala za 2017 rok. Wynosi ona ponad milion siedemset tysięcy złotych netto.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Ponad połowa położnych z USK jest na zwolnieniach lekarskich – przyjęcia rodzących kobiet wstrzymane

20.02.2019 15:39


Trudna sytuacja w USK
Dyrektor USK Marek Karp poinformował, że w związku ze zwolnieniami położnych sytuacja w szpitalu jest "trudna" i zmienna, co godzinę zbiera się sztab kryzysowy, w najgorszej sytuacji -...

Tagi: Szpitale
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Regionalna Strategia Innowacji dla Mazowsza do 2020 roku (RIS)

20.02.2019 13:37

Informujemy, iż 6 marca 2019 r. o godz. 11 w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, ul. Medyczna 19, odbędzie się spotkanie konsultacyjne organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w sprawie RIS.

Źródło: www.plock.eu

Wypłynęła rozmowa wicedyrektora z rezydentem. Mamy oświadczenie szpitala

20.02.2019 12:02

Opisywana przez nas sprawa ma ciąg dalszy. Szpital odniósł się do konfliktu między wicedyrektorem placówki a rezydentem, który został wezwany na...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Pożar w remontowanej części szpitala przy ulicy Warszawskiej w Białymstoku

20.02.2019 7:23


Paliło się pomieszczenie, w którym znajdowało się archiwum. Ponieważ do pożaru doszło w godzinach wieczornych, nie było potrzeby ewakuacji. Remontowane pomieszczenia, w których doszło do pożaru nie są połączone z budynkiem, w którym przebywają chorzy.
W...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Głuchołazy: szpital inwestuje w rozwój rehabilitacji wirtualnej. Jako jeden z pierwszych na świecie

19.02.2019 22:15


Diagnostykę, leczenie i rehabilitację mają na wyższym poziomie. Taki jest efekt modernizacji i doposażenia Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach. Na ten cel wydano 1,8 mln złotych. W placówce leczy się rocznie 12 tysięcy pacjentów z całego kraju.- Efekty przynosi też umowa zawarta z Politechniką Opolską - mówi Mariusz Grochowski, dyrektor szpital MSWiA w Głuchołazach. - Nasz szpital jako jeden z pierwszych w świecie prowadzi badania nad rehabilitacją wirtualną. Coś, co wymyślono, jako zabawkę tzn. urządzenia PlayStation, Xbox przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania mogą służyć również do rehabilitacji. Chcemy tutaj zrobić pracownię rehabilitacji wirtualnej. Pacjent, który wchodzi w świat wirtualny efektywniej ćwiczy i lepsze są wyniki jego rehabilitacji.Te działania głuchołaskiego szpitala dostrzeżono w Polsce. Placówka ta otrzymała nagrody i wyróżnienie m.in. za innowacyjność w medycynie. W ciągu dwóch najbliższych lat wydatki inwestycyjne tego szpitala wyniosą 13 mln złotych. W najbliższych miesiącach ruszy przebudowa dwóch pięter z oddziałami chorób płuc i gruźlicy, co dostosuje je do współczesnych wymogów epidemiologicznych.

Źródło: radio.opole.pl

Opatowski szpital czeka na przejęcie. Starostwo chce rozmawiać z Centrum Dializa

19.02.2019 18:10

Narodowy Fundusz Zdrowia nie widzi przeciwwskazań, aby powiatowa spółka Top Medicus jak najszybciej przejęła opatowski szpital. Podczas poniedziałkowego spotkania dyrekcji z władzami powiatu opatowskiego ustalono, że instytucja podpisze się pod dokumentem pozwalającym na cesję kontraktu.

Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama
Kontakt z nami