Wiadomości z tagiem Uniwersytety  RSS
Spektakl "Merlin Mongoł" w Uniwersyteckim Centrum KulturySpektakl "Merlin Mongoł" w Uniwersyteckim Centrum Kultury

17.11.2018 14:54


Ten spektakl powstał w zupełnie wyjątkowych okolicznościach w domu przy ul. Pionierskiej w Białymstoku, zacierając granice pomiędzy tym co rzeczywiste a teatralne. Po kilku latach od premiery w "Chacie na...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Finansowanie opieki zdrowotnej w ręce samorządu. Tak, by mógł podwyższać składkę zdrowotną

17.11.2018 10:50

Samorząd powinien mieć możliwość zbierania pieniędzy, aby poprawić finansowanie szpitali, zwiększać dostępność do usług medycznych czy podnosić ich jakość – przekonuje ekspert z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Źródło: www.money.pl

Toyota opracowała nowe elektrolity. Zwiększą stabilność i pojemność baterii

16.11.2018 15:34

Naukowcy z Toyota Research Institute North America (TRINA) oraz Uniwersytetu Monash w Australii opracowali nowe elektrolity, które można zastosować...

Źródło: moto.wp.pl

Znany urolog prof. Piotr Chłosta z tytułem doktora honoris causa

16.11.2018 12:45


Olbrzymi sukces krakowskiej urologii. Na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie tytuł doktora honoris causa odebrał profesor Piotr Chłosta, szef Kliniki Katedry Urologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Źródło: www.rmf24.pl

536 – najgorszy rok, w którym można było żyć

16.11.2018 11:38

Dla historyka średniowiecza, Michael McCormicka, najgorszym rokiem, w jakim można było żyć był rok 536. To początek jednego z najgorszych do życia okresów, jeśli nie najgorszego, stwierdza McCormick, który na Uniwersytecie Harvarda przewodzi projektowi o nazwie Initiative for the Science of the Human Past.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Mają polskie korzenie, dziś dostali stypendia

15.11.2018 14:59

68 ośmiu studentów z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii otrzymało dziś stypendia ufundowane przez Urząd Marszałkowski. To młodzi ludzie kształcący się w Politechnice Świętokrzyskiej oraz Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Jak mówi Adam Jarubas, marszałek województwa - finansowe wsparcie trafia do młodych ludzie, którzy mają polskie korzenie.

Źródło: www.radio.kielce.pl

XXI TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH *

15.11.2018 11:23

W dniach od 20 – 22 listopada br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywać się będą XXI Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Swój udział zapowiedziało 40 oficyn wydawniczych z całej Polski.

Źródło: www.lubelska.tv

Odkryto superziemię wokół najbliższej pojedynczej gwiazdy

15.11.2018 9:52

Gwiazda Barnarda, jedna z najbliższych gwiazd względem Słońca, posiada planetę. Odkrycie zostało ogłoszone w najnowszym numerze czasopisma "Nature". Wśród autorów publikacji jest polski astronom z Uniwersytetu Warszawskiego - dr hab. Marcin Kiraga.

Źródło: nauka.wiara.pl

W Chinach kontrole telefonów i komputerów studentów

15.11.2018 9:31


W południowych Chinach jeden z uniwersytetów chciał wprowadzić obowiązkowe kontrole należących do studentów telefonów komórkowych i komputerów. Władze uczelni tłumaczyły, że w ten sposób chcą przeciwdziałać „wewnętrznym i zewnętrznym wrogim siłom” kolportującym nielegalne treści. Zapowiedzi władz uczelni w Guilin spotkały się z falą krytyki w chińskich mediach społecznościowych. O sprawie informuje dziś hongkoński dziennik „South […]

Poloneza czas zacząć: koncert charytatywny Fundacji Chcemisie

14.11.2018 16:00

Już po raz siódmy zapraszamy na doroczny koncert charytatywny Fundacji Chcemisie, który odbędzie się w dniu 8 grudnia 2018 r., początek godz. 18:00 w Sali Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, wejście od ul. Lewandowskiej 20 (dawniej 23 lutego).

Źródło: epoznan.pl

reklama
Kontakt z nami