Wiadomości z tagiem Badania  RSS
Samodzielny Technolog

27.11.2022 13:37

ROLDROB S.A.
Oferujemy: Stabilną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie w ramach umowy o pracę na pełny etat Atrakcyjny system
Lokalizacja: lubelskie, Międzyrzec Podlaski
Obszar zawodowy: Badania i rozwój

Tagi: Badania
Źródło: www.praca.pl

Młodzieżowi liderzy uczyli się, jak realizować inicjatywy lokalne w swoich miejscowościach

27.11.2022 12:40


Ekologiczny mural, kino plenerowe czy festiwal kolorów - to tylko kilka z wielu inicjatyw zrealizowanych przez młodzieżowych liderów w opolskich gminach. Zakończył się projekt 'Akcja Realizacja - Akademia Zmian Lokalnych'. Jego celem było wsparcie młodych ludzi działających w młodzieżowych radach, samorządach uczniowskich i radach sołeckich.- W ten sposób chcieliśmy zachęcić młodych ludzi w angażowanie się w inicjatywy lokalne i wyposażyć ich w odpowiednie kompetencje - mówi Magdalena Lenartowicz, prezes stowarzyszenia 'Europa Iuvenis', koordynator projektu. - Uczyli się też przechodzić jakby przez cały cykl projektowy. To znaczy, mieliśmy warsztaty, krok po kroku budowaliśmy te projekty od diagnozy potrzeb, ankiet badania środowiska lokalnego, przez własne inicjatywy. Przez cały czas projektu wszyscy uczestnicy mieli wsparcie mentorek i w ten sposób zrealizowali łącznie kilkanaście różnych lokalnych inicjatyw w województwie odpowiadających na te potrzeby, które wcześniej namierzyli.Bartłomiej Kałużny lokalną inicjatywę zrealizował w Zdzieszowicach. - Chciałem się zająć problemem zanieczyszczenia miasta i małym gestem pokazać, że ekologia jest ważna - mówi. - Stworzyłem ekologiczny mural z farb antysmogowych na ścianie Publicznej Szkoły...

Źródło: radio.opole.pl

Polacy są coraz bardziej świadomi zagrożeń czyhających w Internecie

26.11.2022 20:18

Google Polska opublikowało wyniki badania zrealizowanego przez Centrum Badań Marketingowych Indicator. Wynika z niego, że znajomość zasad cyberbezpieczeństwa wśród polskich internautów rośnie.

Źródło: www.benchmark.pl

Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem zorganizował bezpłatne przesiewowe badania w kierunku wykrycia zaćmySzpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem zorganizował bezpłatne przesiewowe badania w kierunku wykrycia zaćmy

26.11.2022 9:01


Pacjenci przyjmowani są bez żadnego skierowania i chociaż zapisy trwały od kilku dni, jeżeli będą jeszcze wolne miejsca, przyjęci będą także ci niezarejestrowani wcześniej.
Profilaktyczne badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, a przeprowadzają je lekarze okuliści...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Dodatkowy urlop za bycie niepalącym? Polacy są zainteresowani takim rozwiązaniem

25.11.2022 21:49


79 proc. respondentów chciałoby pracować dla firm z czterodniowym tygodniem pracy i pełnym wynagrodzeniem - wynika z badania “Praca w czasach zmian”. Prawie 60 proc. osób chętniej podjęłoby pracę, gdyby otrzymało dodatkowe wolne dni za bycie osobą niepalącą i niewychodzącą na "na papieroska".

Źródło: www.bankier.pl

Polki i Polacy coraz bardziej świadomi zagrożeń w sieci

25.11.2022 20:57

Użytkownicy i użytkowniczki internetu w Polsce wykazują się coraz większą znajomością podstaw cyberbezpieczeństwa - większość nie otwiera załączników od nieznajomych i nie wchodzi na podejrzane strony. Niestety o bardziej złożonych zagrożeniach, na przykład o ataku DDoS czy ransomware, słyszała odpowiednio tylko co piąta i co szósta osoba w Polsce - wynika z najnowszego badania CBM Indicator, przeprowadzonego na zlecenie Google.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Połowa Polaków uważa, że w e-sklepach dane osobowe nie są bezpieczne

25.11.2022 20:48

52 proc. Polaków uważa, że dane osobowe przetwarzane przez sklepy internetowe nie są bezpieczne - wynika z badania ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów. Jednocześnie ponad 60 proc. z nas zdarza się automatycznie akceptować zgody na przetwarzanie danych osobowych bez czytania.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Polski klub gra va banque. Aż 7 obcokrajowców!

25.11.2022 19:43

Dobiegła końca saga pt. "przyszłość Jeana Salumu". Belg przeszedł szczegółowe badania medyczne, które wykazały, że może wrócić do treningów. Kontrakt wznowiono, co sprawia, że w składzie Trefla Sopot jest aż... 7 obcokrajowców!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Lekarz Rezydent Psychiatrii

25.11.2022 17:39

Centrum Medyczne Damiana Sp. z o.o.
Oferujemy: pracę stacjonarną i telemedyczną, możliwość udziału w badaniach klinicznych, pracę w bardzo komfortowych warunkach z możliwością stałego
Lokalizacja: pomorskie, Gdynia, ul. 3-go Maja 22-24
Obszar zawodowy: Medycyna / Opieka zdrowotna

Źródło: www.praca.pl

Prezydent Duda ws. eksplozji w Przewodowie. "Trwają badania"

25.11.2022 15:30

Śledztwo ws. wybuchu rakiety w Przewodowie jest w toku. Śledczy zakończyli swoje prace na miejscu zdarzenia. W tej chwili trwają badania laboratoryjne - powiedział w piątek prezydenta Andrzej Duda. Zastrzegł, że w żaden sposób nie ingeruje w śledztwo.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami