player+
Wiadomości z tagiem Smart  RSS
Profesjonalny gracz aresztowany pod zarzutem zabójstwa matki

03.07.2022 15:41

Profesjonalny zawodnik Smash Bros Collin "Sweets" Boldizsar został aresztowany pod zarzutem zabójstwa własnej matki. Policję zawiadomił zaniepokojony sąsiad, który w nocy z 30 czerwca na 1 lipca usłyszał niepokojące krzyki. Boldizsar miał zakaz zbliżania do swojej matki ze względu na ich poprzednie przejścia.

Źródło: sport.onet.pl

Budżetowiec Samsunga czy flagowiec Asusa? Wsparcie i tak podobne

03.07.2022 14:48


Samsung Galaxy M11 dostaje Androida 12
Jaki telefon najlepiej wybrać? Zależy od tego co dla nas najważniejsze. Jeśli stawiamy na wsparcie i aktualizacje, to tani Samsung i drogi Asus są... podobne.
Asus na początku był prawdziwą potęgą na rynku smartfonów dla graczy. Z tronu w końcu zrzucili go jednak Xiaomi i z Lenovo. Teraz zdecydowanie najlepszymi wynikami może się pochwalić Xiaomi Black Shark. Asus oczywiście stara się powrócić na szczyt w tej niszy, ale idzie... ciężko.

Gamingowy Asus czy Samsung dla babci? Bez różnicy w kwestii wsparcia


Teraz okazało się, że flagowy Asus ROG Phone 3 z 2020 dostaje aktualizację do Androida 12 dokładnie wtedy, kiedy budżetowy Samsung Galaxy M11 też z 2020. Asus obiecywał aktualizację do Androida 12 już dawno temu, ale jak widać zadanie okazało się trudniejsze niż firma przewidywała.
W obu przypadkach producenci połączyli nowe wersje systemu operacyjnego z czerwcowymi poprawkami bezpieczeństwa. W przypadku Asusa mówimy tu o aktualizacji 31.0210.0210.230, natomiast Samsunga - M115FXXU3CVF6. 
Ciekawe jak obu producentom pójdzie uaktualnianie do Androida 13. Mowa tutaj o wszystkich rodzajach smartfonów obu azjatyckich producentów.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Czas wylecieć z gniazda. Realme uniezależnia się od Oppo

02.07.2022 22:29


Realme uniezależnia się od Oppo
Oppo, OnePlus i Realme byli jak szczęśliwa rodzina. Teraz jednak Realme wreszcie postanowił wylecieć z gniazda. Firma wycofuje się ze wspólnego sklepu.
Największym graczem na rynku smartfonów wbrew pozorom nie jest Samsung. Cichym królem jest właściciel czterech dużych marek. BBK Electionics ma w swoim portfolio cztery różne firmy, ale stosunki pomiędzy nimi są dosyć skomplikowane. Vivo, Oppo, Realme i OnePlus mają pomiędzy sobą dość skomplikowaną siatkę zależności. 

Realme już nie chce być tańszym Oppo?


Najbardziej niezależnym członkiem rodziny jest Vivo. To właśnie on jest najbardziej oddalony od reszty swoich braci i jest stosunkowo najbardziej oryginalny. Niebieska marka jest też najbardziej ostrożna w ekspansji międzynarodowej.
Oppo, Realme i OnePlus utworzyły nawet wspólne kierownictwo o nazwie OPlus. Nic w tym dziwnego, Realme i OnePlus wywodzą się właśnie z Oppo. OnePlus nawet wrócił ostatnio pod opiekuńcze skrzydła Oppo. OPlus utworzył w Chinach wspólny sklep internetowy, gdzie można było kupić urządzenia trzech marek.
Nazywał się on Huantai Mall, jednak później zmienił nazwę na Oppo Mall. Były tam sekcje dla telefonów Oppo, OnePlusa i Realme. Teraz jednak Chińczycy kupią tam wyłącznie modele Oppo i OnePlusa. Realme się wycofał z Oppo Mall.
Powodem jest chęć uniezależnienia się. Realme ma odpalić w Państwie Środka swój własny sklep.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Miejska naczepa furgonowa S.KO CITY do dystrybucji żywności

02.07.2022 18:59

Nadwozie dwuosiowe, z wymuszonym skrętem kół Z elektrycznym agregatem chłodniczym S.CUe 100%, Funkcja SMART dzięki systemowi telematycznemu TrailerConnect montowanemu w standardzie

Tagi: Smart
Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Trzyletnie OnePlusy dostają Androida 12

02.07.2022 17:39


OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro dostają Androida 12
Już niedługo oficjalnie zadebiutuje Android 13, ale niektóre telefony dopiero dostają Androida 12. Teraz mamy dobrą nowinę dla posiadaczy smartfonów z serii OnePlus 7.
Powoli odliczamy czas do debiutu Androida 13, ale nie wszystkie telefony dalej dostały Androida 12. Teraz nadszedł czas na kolejne OnePlusy. Chodzi o modele OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, oraz OnePlus 7T Pro. To już najpewniej ich ostatnia aktualizacja Androida. Smartfony obchodzą bowiem trzecie urodziny.

OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro z Androidem 12


Trzeba tutaj wspomnieć, ze nie chodzi o wersję stabilną, a wariant Oxygen OS 12 Open Beta 1. Jest ona dostępna dla każdego posiadacze tych OnePlusów, którzy już korzystają z Oxygen OS 11.0.7.1 lub 11.0.8.1. Będą oni jednak potrzebowali 4 GB wolnego miejsca na dane. Dobra nowina jest taka, że w łatwy sposób można powrócić do Androida 11.
Nowy Android wraz z nową wersją nakładki standardowo przynoszą zmiany w interfejsie i wyglądzie ikon. Nie zabrakło jednak też udoskonalenia wydajności akumulatora. OnePlus postanowił też zadbać o lepszy Work/Life Balance. Posiadacze OnePlusów mogą się też spodziewać m.in. lepszego nagrywania głosu
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Pokoje hotelowe mogą skrywać kamery. Znajdziesz je przy pomocy smartfonu

02.07.2022 16:19

Goszcząc w pokojach hotelowych lub Airbnb podczas wakacji warto sprawdzić, czy przypadkiem gospodarz nie zainstalował w nich ukrytych kamer. Najprostszym i skutecznym sposobem jest wykorzystanie swojego smartfonu i specjalnych aplikacji.

Źródło: www.dobreprogramy.pl

Producenci smartfonów w odwrocie. Dane są bezlitosne

01.07.2022 21:37


Już od jakiegoś czasu można usłyszeć, że producenci smartfonów sprzedają coraz mniej urządzeń mobilnych. Raport Counterpoint zdaje się to potwierdzać. Sytuacja okazuje się być gorsza niż można było przypuszczać.
Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że . Około 50 milionów smartfonów zalega im w magazynach. W związku z tym producent zdecydował się na zmniejszenie liczby produkowanych egzemplarzy. Na początku roku firma zakładała, że aby zaspokoić potrzeby konsumentów, będzie musiała dostarczyć około 270 milionów urządzeń. O ile nic się nie zmieni, Samsung wyprodukuje ich o 30 milionów mniej. 

Kryzys odczują wszyscy producenci


Okazuje się, że problemy Samsunga to jedynie wierzchołek góry lodowej. wskazuje, że na całym świecie ludzie kupują coraz mniej smartfonów. Co więcej, pierwszy raz od czasu początków pandemii, miesięczna sprzedaż telefonów spadła poniżej 100 milionów. To mocny cios dla branży.
W maju sprzedano łącznie 96 milionów smartfonów. Jest to drugi z rzędu miesięczny spadek. Prawdziwy kryzys nastąpił wraz z początkiem pandemii w 2020 roku. Zamknięte granice i fabryki oraz problemy z dostawami skutecznie zmniejszyły liczbę wyprodukowanych i sprzedanych urządzeń mobilnych. Już pod koniec 2020 roku sytuacja wyglądała już dużo lepiej. Wszystko wskazywało na to, że liczba sprzedanych smartfonów powoli wróci do stanu sprzed pandemii. 


Eksperci dopatrują się przyczyn tego zjawiska w nadal trwających problemach z ciągłością łańcucha dostaw. Wpływ na sytuację na pewno ma aktualnie trwająca wojna na Ukrainie. Winę za stan rzeczy ponosi również pędząca inflacja. Konsumentów nie zachęcaja do zakupów elektroniki coraz wyższe ceny w sklepach . Producenci smartfonów po części sami są też odpowiedzialni. Segment najtańszych smartfonów tj. do 500 złotych już praktycznie nie istnieje. Coraz ciężej znaleźć też coś w cenie do tysiąca złotych. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Apple chwali się wytrzymałością swoich zegarków

01.07.2022 19:35


Apple udostępniło reklamę, w której można zobaczyć, jak Apple Watch Series 7 jest wykorzystywany w ekstremalnych warunkach. Daje radę?
Dla wielu osób podczas zakupu elektroniki, oprócz wysokiej wydajności i funkcji, ważna jest również wytrzymałość i jakość wykonania. Dotyczy to szczególnie smartwatchy, od których oczekujemy, że będziemy mogli z nich korzystać w każdych warunkach. W końcu po co nam inteligentny zegarek mierzący nasz wysiłek, jeżeli musielibyśmy go zdjąć przed podjęciem aktywności? 
Apple chwali się wytrzymałością swoich zegarków. Gigant z Cupertino wypuścił właśnie reklamę, na której możemy zobaczyć Apple Watch Series 7 w ekstremalnych warunkach. Na trwającym 98 sekund, dynamicznym materiale promocyjnym, producent pokazuje możliwości wytrzymałościowe zegarka.
Aktorzy uczestniczą w szeregu codziennych aktywności oraz kilku bardziej ekstremalnych. Reklama pokazuje, że na zegarku nie robią wrażenia wysokie temperatury, woda ani błoto. Możemy również zobaczyć, jak urządzenie wychodzi zwycięsko z uderzeń, upadków i zderzeń. Na końcu możemy pojawia się informacja o tym, że Apple Watch Series 7 jest najbardziej wytrzymałym zegarkiem Apple, jaki kiedykolwiek powstał.
Apple Watch Series 7 został zaprezentowany we wrześniu 2021 roku. Tej jesieni najprawdopodobniej zobaczymy już nową kolekcję zegarków z jabłkiem. Reklama prezentująca wytrzymałość urządzeń może być wygodnym podkładem pod rugged Apple Watch, zegarek, o którym już od jakiegoś czasu pojawiają się przecieki. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Bank Pekao na wakacje daje bonus 200 zł. Wystarczy smartfon

01.07.2022 15:41


Bank Pekao
200 zł na wakacyjne wydatki plus praktyczna karta wielowalutowa do płacenia w kraju i zagranicą, z gwarancją niskich kosztów przewalutowania? Tym kusi Bank Pekao w swej najnowszej promocji. Do skorzystania z niej potrzebny jest smartfon.
Bank Pekao rusza z letnią promocją w znanej już formule. Żeby dostać bonusową kwotę, trzeba otworzyć Konto Przekorzystne wykorzystując do tego selfie.
Każdy, kto do końca sierpnia otworzy Konto Przekorzystne metodą „na selfie”, może otrzymać nagrodę w wysokości 200 zł. Już za samo otwarcie konta bank oferuje 50 zł. 
Aby otrzymać pozostałe 150 zł, wystarczy w każdym z trzech kolejnych miesięcy po założeniu konta spełnić bardzo proste warunki – wykonać co najmniej pięć transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub aplikacją PeoPay oraz zalogować się minimum raz do PeoPay.
Nagroda wypłacana jest w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji. Klient, który jeszcze w lipcu otworzy konto, otrzyma 50 zł na koniec sierpnia. Następne 50 zł zyska na koniec września, potem października i listopada, oczywiście pod warunkiem, że będzie niezmiennie spełniał wymienione wyżej warunki promocji.
W promocji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które są obywatelami Polski. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie https://www.pekao.com.pl/konto-osobiste.html.
Konto Przekorzystne w Banku Pekao współgra z kartą wielowalutową, która sprawdzi się podczas wakacyjnych zagranicznych wyjazdów. Karta gwarantuje niskie koszty przewalutowania – Bank Pekao nie pobiera dodatkowych opłat za transakcje za granicą. Są one rozliczane bezpośrednio po kursach wymiany walut organizacji płatniczej, zbliżonych do średnich kursów NBP. Do tego wszystkie bankomaty za granicą są całkowicie bezpłatne.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Google idzie na kompromis. Zapłaci kupę kasy

01.07.2022 15:33


Deweloperzy już od wielu walczą drogą sądową z monopolistycznymi zapędami największych firm technologicznych. Tego typu procesy mogą trwać nawet dekady zanim zapadnie jakikolwiek prawomocny wyrok. Google skapitulował i postanowił dogadać się z powodami.
Użytkownicy smartfonów z Androidem znajdą wszystkie aplikacje w Google Play. Z kolei fani jabłek korzystają wyłącznie z App Store. Giganci technologiczni nie dopuszczają do powstania innych sklepów z aplikacjami. W ten sposób trzymają deweloperów w garści, bo albo zgodzą się na warunki stawiane przez Google i Apple, albo ich aplikacje nie będą widniały w oficjalnym sklepie producenta. Niektórzy twórcy aplikacji postanowili powiedzieć dość i rozpoczęli walkę o swoje prawa w sądzie.

Google zapłaci. Dogadali się z deweloperami


Google ugięło się pod naciskiem i firma zapłaci wysokie odszkodowania w ramach ugody. Mowa tu o nawet 400 milionach złotych. Ta kwota zostanie jednak podzielona między wszystkich deweloperów, którzy się zgłoszą. Warunkiem dostania części odszkodowania jest uzyskanie mniejszego przychodu z aplikacji w sklepie Google Play niż 9 milionów złotych w okresie od 17 sierpnia 2016 roku do 31 grudnia 2021 roku.
Ugoda jest zwieńczeniem sprawy sądowej, której powodem był Hagens Berman. Deweloper twierdzi, że wykluczając inne sklepy z aplikacjami, Google zmusił amerykańskich programistów do płacenia wygórowanych cen, naruszając tym samym federalne przepisy antymonopolowe. 
Dotychczas Google standardowo zgarniał 30% zysków wytworzonych przez aplikacje w ich sklepie, lecz to się wkrótce zmieni. Już w zeszłym roku firma ogłosiła, że w przyszłości będzie wymagać jedynie 15% od pierwszego miliona dolarów zarobionego przez dewelopera poprzez sprzedaż swojej aplikacji w ich sklepie. Google obniżył też opłatę za subskrypcje do 15%, a nawet 10% dla wybranych aplikacji.
Co więcej, Google będzie promował niezależnych twórców. W tym celu w sklepie Google Play pojawi się specjalny kącik z grami indie. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
321sprzedane
Kontakt z nami