Wiadomości z tagiem Kreta  RSS
Wimbledon: Ogromny pech Polaków. Nasz debel poza turniejem

03.07.2022 15:41

Tego niewielu się spodziewało. Polski debel Kamil Majchrzak, Jan Zieliński toczył wyrównaną rywalizację z duetem Amerykanów. Polacy wygrali nawet pierwszego seta 6:4, ale po kreczu w drugim musieli wycofać się z rywalizacji. Dalej awansowali Denis Kudla i Jack Sock.

Tagi: Kreta, Ameryka
Źródło: sport.onet.pl

Nie! - Jordan Peele o ponownej współpracy z Danielem Kaluuyą i filmowym rodzeństwie

02.07.2022 13:16

Nie! będzie nowym niezwykłym filmem Jordana Peele'a, który zadebiutuje 12 sierpnia 2022 roku. Reżyser wypowiedział się na temat odtwórców głównych ról. to nowy horror w reżyserii (, ). Szczegóły fabuły produkcji są trzymane w tajemnicy. W filmie mieszkańcy pewnej doliny w Kalifornii będą świadkami niesamowitego i mrożącego krew w żyłach odkrycia. Chodzi o pewien obiekt na niebie, który producenci starają...

Źródło: naekranie.pl

Wspaniały powrót Czeszki. "Cieszę się, że żyję"

01.07.2022 20:19

- Miałam nóż na gardle. Złapałam go obiema dłońmi i wyrwałam mu z rąk. Wszystkie palce mojej lewej ręki były przecięte, upadłam. Wszędzie była krew - opowiadała Petra Kvitova. Z trudem wróciła do sportu.

Tagi: Kreta, Kreml
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ukraiński ambasador w Niemczech o rzezi wołyńskiej: “Podobne masakry dokonywane były przez Polaków na Ukraińcach, dziesiątki tysięcy. Trwała wojna”

01.07.2022 12:35


Mamy nadzieję, że MSZ Ukrainy podejmie kolejne działania w związku z wypowiedziami ambasadora tego kraju w Niemczech Andrija Melnyka; to były niedopuszczalne słowa – powiedział w piątek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. W rozmowie opublikowanej w środę na kanale YouTube niemiecki dziennikarz Tilo Jung rozmawiał z ambasadorem Ukrainy w Niemczech m.in. o jego stosunku do […]

Strażacy przed ratuszem. Na skrzynkę pocztową wpłynęła wiadomość o podłożonej bombie

01.07.2022 10:30


W piątek na skrzynkę pocztową sekretariatu Urzędu Miasta Lublin przy pl. Łokietka wpłynęła wiadomość o podłożonej bombie. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Alarm bombowy Urząd Miasta Lublin Służby o wiadomość email z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym w budynku Urzędu Miasta Lublin przy pl. Łokietka zostały poinformowane w piątek (1.07) około godz. 8.35. […]

Źródło: spottedlublin.pl

Nie chodzi o Mniejszość Niemiecką. Minister Przemysław Czarnek wyjaśnia, kim będzie się opiekował na Opolszczyźnie...

01.07.2022 9:39


- Opiekun nie jest od tego, żeby robić politykę w danym regionie, tylko od nadzoru lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości - mówił dziś (01.07) w Porannej Rozmowie Radia Opole Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, który został 'opiekunem' struktur PiS na Opolszczyźnie. Minister odniósł się tym samym do słów Krzysztofa Sobolewskiego, sekretarza Prawa i Sprawiedliwości, który powiedział, że powodem wybrania właśnie jego osoby na tę funkcję miała... - Ja politykę robię w województwie lubelskim, bo stąd jestem posłem. Reprezentuję województwo lubelskie i tutaj się udzielam. Natomiast w województwie opolskim nadzoruję tylko i wyłącznie wdrażanie nowych rozwiązań strukturalnych w Prawie i Sprawiedliwości. No i oczywiście pracę poszczególnych struktur PiS, bo dziś jest potrzeba pójść do ludzi, robić spotkania i pokazywać rzeczywistość taką, jaką ona jest, a nie taką, jaka jest skrzywiona w mediach lewicowo-liberalnych - tłumaczy minister Przemysław Czarnek. Zapytaliśmy także o interpelację dotyczącą promowania LGBT na uczelniach wyższych, jaką do ministerstwa złożył poseł Janusz Kowalski. Chodzi między innymi o stanowisko pełnomocnika rektora ds. równego traktowania na Uniwersytecie Opolskim. Poseł Kowalski chce sprawdzić czy pod pretekstem walki z nierównościami nie jest prowadzona promocja ideologii LGBT. - Nie mam nic przeciwko równemu traktowaniu...

Źródło: radio.opole.pl

Jest z wizytą na Kremlu. Przekazał Putinowi wiadomość od Zełenskiego

30.06.2022 20:15

Prezydent Indonezji spotkał się w Moskwie z Władimirem Putinem. Joko Widodo poinformował, że przekazał rosyjskiemu prezydentowi wiadomość od Wołodymyra Zełenskiego. Dodał też, że "wyraził swą gotowość nawiązania kontaktów między dwoma liderami".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Widział znaki na drzewach, ale szedł dalej. Ostatnie sekundy filmu mrożą krew w żyłach

30.06.2022 15:46

Po słowackiej części Tatr doszło do przerażającego zdarzenia. Niedźwiedź zaatakował turystę, który chciał go nagrać, by mieć pamiątkę z wakacji. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny, to doskonały przykład tego, czego nie wolno robić podczas spotkania z drapieżnikiem.

Źródło: podroze.onet.pl

Stoltenberg: Szwecja i Finlandia zostaną członkami NATO

30.06.2022 13:30

Szwecja i Finlandia zostaną członkami NATO. Jesteśmy gotowi bronić wszystkich sojuszników, jesteśmy gotowi na każdą ewentualność - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami