Wiadomości z tagiem Uniwersytety  RSS
'Nie ma kto nas szkolić'. O problemach rezydentów na zjeździe Opolskiej Izby Lekarskiej

16.03.2019 15:46


Brak kadry, która zajęłaby się kształceniem rezydentów i niedofinansowanie ochrony zdrowia to główne problemy na które wskazują lekarze w regionie. Na te tematy rozmawiali podczas Okręgowego Zjazdu Delegatów Opolskiej Izby Lekarskiej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.- Problemów jest wiele, od zmian ustawie o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, po ostatnie zakusy na podwójne karanie lekarzy za oznaczanie złej refundacji, a poza tym młodzi rezydenci są niezadowoleni, bo uważają, że Ministerstwo Zdrowia nie dotrzymuje zobowiązań zawartych 8 lutego w ubiegłym roku - mówi Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Opolskiej Izby Lekarskiej.Przypomnijmy, najważniejszymi elementami porozumienia było: zwiększenie corocznego wzrostu nakładów na służbę zdrowia i szybsze osiągnięcie poziomu 6 proc. PKB (w 2024 r.).- Zależy nam na poprawie jakości kształcenia rezydentów, szkolenia nie są realizowane tak, jak być powinny, bo nie ma kto nas szkolić - zauważa Monika Hurek, rezydentka anestezjologii w Kędzierzynie-Koźlu. - Cały problem polega na tym, że nie ma lekarzy, zwłaszcza tych starszych specjalistów, a nawet jeśli oni są, to mają swoje zadania w tym szpitalu i nie mają czasu, żeby nam przekazywać wiedzę praktyczną. Trze ...

Inskrypcje z pasków bambusowych z grobowca cesarza to zaginione zasady starożytnej gry

15.03.2019 17:45

Na paskach bambusowych (jiǎndú) z pochówku Liu He, cesarza Chin z dynastii Han, który panował przez 27 dni pomiędzy 18 lipca a 14 sierpnia 74 p.n.e., znajdują się inskrypcje z zaginionymi od wieków zasadami gry planszowej liubo. W grobowcu w Nanchangu odkryto ponad 5200 pasków. Zasady starożytnej "planszówki" dla 2 graczy spisano na ponad 1000 z nich. Potwierdzili to naukowcy z Uniwersytetu Pekińskiego.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Polak w składzie Cambridge na rywalizację z Oxfordem

15.03.2019 7:41

Natan Węgrzycki-Szymczyk, były mistrz świata juniorów w wioślarskiej jedynce, będzie reprezentował barwy Uniwersytetu w Cambrigde w 165. edycji słynnego wyścigu z ósemką Oxfordu na Tamizie. Tegoroczna edycja "The Boat Race" odbędzie się 7 kwietnia.

Źródło: sport.onet.pl

Natan Węgrzycki-Szymczyk weźmie udział w słynnym wyścigu Cambrige - Oxford

15.03.2019 7:38


Były mistrz świata juniorów w wioślarskiej jedynce Natan Węgrzycki-Szymczyk będzie reprezentował barwy Uniwersytetu w Cambrigde w 165. edycji słynnego wyścigu z ósemką Oxfordu na Tamizie. Tegoroczna edycja "The Boat Race" odbędzie się 7 kwietnia.

Źródło: sport.interia.pl

Skandal w USA. Bogaci rodzice płacili za miejsca dla dzieci na prestiżowych uczelniach

13.03.2019 18:43


40 osób jest oskarżonych w aferze uniwersyteckiej w Stanach Zjednoczonych. Miliony dolarów płacili bogaci rodzice za umieszczenie swoich dzieci na elitarnych uniwersytetach. Wśród nich aktorki Felicity Huffman i Lori Loughlin, dyrektorzy dużych amerykańskich firm czy osoby zajmujące się handlem nieruchomościami. W sprawę ma być także zamieszany trener tenisa rodziny Obamów.

Źródło: www.rmf24.pl

W USK w Białymstoku powstało Uniwersyteckie Centrum Onkologii

13.03.2019 13:45


Zawieszono tablicę z nazwą centrum
W środę (13.03) dyrektor szpitala USK Marek Karp i kierujący Uniwersyteckim Centrum Onkologii dr hab. Paweł Knapp zawiesili tablicę z nazwą centrum. USK jest najbardziej specjalistycznym...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Były ambasador USA o Fort Trump: Nie widzę dużego poparcia dla tego pomysłu w Kongresie

13.03.2019 5:46


Fort Trump bez dużego poparcia w Waszyngtonie? Były ambasador USA w Polsce Stephen Mull twierdzi, że politycy w stolicy Stanów Zjednoczonych ostrożnie podchodzą do budowy bazy sił USA w Polsce. Z wieloletnim pracownikiem Departamentu Stanu USA, który w tej chwili jest ekspertem od spraw międzynarodowych na Uniwersytecie stanu Wirginia rozmawiał nasz amerykański korespondent Paweł Żuchowski.

„Elity polityczne powinny być na bieżąco wymieniane”

12.03.2019 13:16

Rozmowa z dr. Dominikiem Szczepańskim, politologiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Co dla przeciętnego Kowalskiego oznaczają wybory do Parlamentu Europejskiego? – Z punktu widzenia wyborcy, Parlament Europejski nie ma bezpośredniego przełożenia na sprawy Polski. I rzeczywiście tak jest. Politycy w nim pracujący debatują w komisjach, na forum i zajmują się ustawodawstwem dotyczącym przepisów w całej Europie. Podejmowane […]

Źródło: supernowosci24.pl

Międzypłciowe różnice osobowościowe u słoni indyjskich

12.03.2019 6:05

Naukowcy z Uniwersytetu w Turku zademonstrowali, że samce i samice słonia indyjskiego (Elephas maximus) różnią się pod względem osobowości.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Rektor UAM donosi do prokuratury na "studentów". Chodzi o oszczercze maile

11.03.2019 18:50

Jest reakcja władz uczelni na anonimowe listy z oszczerstwami wysyłane pod adresem pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Źródło: epoznan.pl

reklama
Kontakt z nami