Wiadomości z tagiem Policja  RSS
Tragedia w Azji. Krokodyle rozszarpały mężczyznę

28.05.2023 21:45

72-letni mieszkaniec Kambodży został pożarty przez 40 krokodyli po tym, gdy wpadł do zagrody gadów na fermie tych zwierząt w mieście Siem Reap w północno-zachodniej części kraju — poinformowała policja.

Tagi: Policja
Źródło: podroze.onet.pl

Znaleźli ciało 39-letniej kobiety w Karkonoszach. Przyczyny śmierci nie są znane

28.05.2023 21:45

Ciało 39-letniej kobiety znaleźli w sobotę w Śnieżnych Kotłach w Karkonoszach (Dolnośląskie) ratownicy GOPR. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci turystki pochodzącej z okolic Warszawy.

Źródło: podroze.onet.pl

Bankomaty wybuchają jeden po drugim. Niemcy znaleźli winnych

28.05.2023 12:51

Bankomaty wybuchają jeden po drugim. Niemcy znaleźli winnych
Holenderska policja rozbiła gang, który, jak przekonuje, wysadził co najmniej 22 bankomaty na terenie Niemiec. To zarazem potwierdzenie słów niemieckiego resortu spraw wewnętrznych.
Niemcy zmagają się z ogólnokrajowym problemem fali ataków na bankomaty, o czym jeszcze w kwietniu alarmował tamtejszy resort spraw wewnętrznych. Przypomnijmy, urządzenia są najczęściej wysadzane przez kilkuosobowe grupy, które błyskawicznie oddalają się z miejsca zdarzenia.
Największe kontrowersje wywołuje jednak fakt, że niemieckie władze o ataki obwiniają obywateli Holandii, w czym wielu dopatruje się ksenofobii. Tymczasem takie podejrzenie okazało się zasadne.
W minionym tygodniu holenderska policja, współpracując z władzami niemieckimi, dokonała szeregu nalotów na prywatne domy w Amsterdamie, Helmond oraz Utrechcie – podano w komunikacie. Ostatecznie zatrzymano pięć osób, którym od dłuższego czasu przyglądano się w związku z wybuchami bankomatów na terenie Niemiec i Luksemburga.
Konkretniej, jak wynika z ujawnionych danych, chodzi o 22 akcje, w ramach których przestępcy mieli zgarnąć łącznie ponad 1 mln euro (ok. 4,5 mln zł). Co ciekawe, przy okazji wyrządzili ponoć szkody na kwotę niemal dwukrotnie wyższą. Wszystko to w okresie od maja 2021 do sierpnia 2022 roku.
Aresztowania we wtorek nastąpiły po intensywnym międzynarodowym śledztwie we współpracy z Międzynarodowym Centrum Pomocy Prawnej w Arnhem, jak podano. Wcześniej wydano europejski nakaz aresztowania pięciu podejrzanych. Sąd w Holandii wkrótce rozpatrzy wniosek Niemiec skierowany do władz holenderskich o ekstradycję podejrzanych.
Jeśli zostaną skazani, podejrzani, którzy spowodowali eksplozje, mogą liczyć na kary więzienia do 15 lat, dodaje niemiecka policja. Wszystkim wspólnikom zamieszanym w napad grozi do 10 lat więzienia.

Policyjny radiowóz uderzył w drzewo przy ul. Mieszka I

28.05.2023 2:59

Policja wyjaśnia okoliczności nietypowego zdarzenia, do którego doszło w sobotę po południu przy ul. Mieszka I w Szczecinie. Policyjny radiowóz uderzył tam w młode drzewo rosnące pod wiaduktem. Co ciekawe znajdowało się ono w odległości kilku metrów od jezdni - za chodnikiem i ścieżką rowerową. W efekcie uderzenia drzewko zostało złamane. Uszkodzony......

Źródło: 24kurier.pl

Jest lojalny wobec Putina? "Jego dni są policzone"

28.05.2023 1:38

Według rosyjskiego politologa i dziennikarza Siergieja Miedwiediewa "dni Prigożyna są policzone". Nie wierzy w jego polityczną karierę. Twierdzi też, że Putin wiąże duże nadzieje z reżimem Orbana. W jego ocenie "inwazja na Ukrainę była prawdopodobnie pomysłem samego Putina".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kierowco, mrugasz innym światłami? To kosztowny błąd

28.05.2023 1:15

Kierowcy nagminnie robią ten błąd. Efekt? 200 zł i 4 punkty karne
Kierowcy w Piasecznie ostrzegali innych kierowców o obecności policji. Nie wiedzieli, że są obserwowani z drona i czeka ich za to kara.
W taryfikatorze mandatów znajduje się wiele różnych zapisów dotyczących jazdy samochodem. Ale jedne z nich, jak chociażby konsekwencje jazdy z nadmierną prędkością czy nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, są przez kierowców doskonale znane, podczas gdy inne niekoniecznie. 
Doskonałym przykładem wykroczenia, które występuje niezwykle często, a jednocześnie uznawane jest przez wielu za dozwolone lub wręcz wskazane, jest błędne korzystanie ze świateł. Kierowcy, uznając to za element drogowego savoir vivre'u, potrafią mrugać sobie zarówno światłami awaryjnymi, jak i drogowymi. Nieoczekiwanie drogówka z Piaseczna zastawiła pułapkę. Jeszcze bardziej nieoczekiwane były jednak tłumaczenia kierujących.

Sarna widmo, wycieraczki i tik nerwowy


Kierowcy nieświadomi, że są obserwowani nie tylko przez funkcjonariuszy stojących na drodze ale też poprzez dron z powietrza, informowali innych mrugnięciem światłami o kontroli. W efekcie zostali oni zatrzymani nie za przekroczenie prędkości czy przekraczanie linii ciągłej, ale właśnie za użycie świateł niezgodnie z przeznaczeniem.
Tłumacząc się funkcjonariuszom z mrugania światłami, wykazali się niezwykłą kreatywnością. Jeden z zatrzymanych później do kontroli mężczyzn twierdził, że na drodze zauważył sarnę, co mogło potencjalnie stanowić zagrożenie dla innych kierowców. Postanowił ich więc poinformować o niebezpieczeństwie za pomocą świateł. Nie wiedział jednak, że dron nagrał całe zdarzenie i żadnej sarny nie było w tym czasie w pobliżu. Kobieta, która także jechała w tym czasie drogą przekonywała, że pomyliła światła z wycieraczkami. Inny uczestnik ruchu tłumaczył zaś swoje zachowanie tikiem nerwowym, który objawił się właśnie włączeniem świateł.
Zgodnie z taryfikatorem za niewłaściwe używanie świateł grozi kara w wysokości 200 zł oraz 4 punktów karnych. Zatrzymane w wyniku akcji osoby, zostały pouczone o niezgodnym z prawem zachowaniu i uświadomione, że swoim zachowaniem mogą też ostrzegać przed kontrolą osoby pijane lub nieposiadające niezbędnych do jazdy dokumentów. Informowanie ich o obecności policji na drodze, może spowodować, że pojadą inną trasą lub zawrócą i dalej stanowić będą zagrożenie dla uczestników ruchu.

Przepraszanie innych może być karane


Korzystając z okazji, warto zauważyć, że w świetle prawa ukarane może być nawet szybkie mrugnięcie światłami awaryjnymi w podziękowaniu za na przykład przepuszczenie podczas zmiany pasa. Niedozwolone jest też przepraszanie w ten sposób jadących za nami kierowców za nasze przewinienia, takie jak zajechanie drogi czy wymuszenie pierwszeństwa.
Do nieoficjalnej komunikacji na drodze często używane są także światła drogowe. Czasami używa się ich do przekazania jadącemu z naprzeciwka kierowcy, że porusza się bez włączonych świateł lub poinformowania, że ustępujemy danej osobie pierwszeństwa. Oczywistym łamaniem przepisów za pomocą tych świateł jest oślepianie innych uczestników ruchu w celu próba wymuszenia, by zjechali na inny pas.
Światła drogowe często używane są też w celu ostrzeżenia innych uczestników o pomiarze prędkości oraz kontroli policji. O konsekwencji tego zachowania przekonali się już kierowcy na drogach w Piasecznie.

Tagi: Policja
Źródło: www.telepolis.pl

Poszukiwania śladów Madeleine McCann. Znaleziono "pewne rzeczy"

27.05.2023 18:58


Trwające od wtorku w Algarve, na południu Portugalii, poszukiwania śladów zaginionej w 2007 roku brytyjskiej dziewczynki Madeleine (Maddie) McCann nie przyniosły znaczących rezultatów - podało w sobotę w oparciu o źródła w policji Radio Observador.

Tagi: Policja, Adele
Źródło: www.rmf24.pl

Znane są już dokładne okoliczności wypadku na autostradzie A4, w którym zginął 59-letni mieszkaniec Katowic

27.05.2023 17:34

Wypadek na autostradzie A4 w Katowicach na wysokości komendy wojewódzkiej PSP wydarzył się w piątek około godz. 19:40. Jak się okazuje, jego pośrednią przyczyną była kolizja, do której doszło 200 metrów dalej. W wypadku zginął 59-letni mieszkaniec Katowic, którego samochód został wepchnięty wprost pod ciężarówkę. Policja podała szczegóły wypadku, do którego doszło na autostradzie A4

Źródło: katowice24.info

Zemsta bezdomnego. Ciężarówką wjechał w komisariat

27.05.2023 16:59


48-letni bezdomny wjechał skradzioną półciężarówką w komisariat policji w Rotterdamie - informują lokalne media. Według policji mogła to być zemsta, gdyż mężczyzna przebywał tam wcześniej w areszcie i staranował budynek niedługo po wyjściu na wolność.

Źródło: www.rmf24.pl

Prigożyn nie zastąpi Putina. "Dni szefa Grupy Wagnera są policzone"

27.05.2023 16:28


"Rosja musi ponieść wyraźną porażkę militarną, aby się odnowić. Najlepiej byłoby, gdyby kraj został objęty tymczasowo międzynarodową kontrolą, jak Niemcy po 1945 roku" - powiedział w wywiadzie dla węgierskiego portalu HVG Siergiej Miedwiediew, rosyjski dziennikarz i politolog, autor książki „Powrót rosyjskiego Lewiatana”.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Allegro PL
Kontakt z nami