Wiadomości z tagiem Banki  RSS
Edyta Jarząb, AR.MA., VTSS oraz Bałtyk

02.10.2022 19:52


Prawie jednoosobowo. Muzyka nie musi być grą zespołową. Powyższy banał jest jasny jak słońce, a przykładów tego jest bez liku. Co prawda pozostaje jednak jedna kwestia

Tagi: Banki, Praca
Źródło: www.nowamuzyka.pl

Zgodnie z sugestią rządu Karol III nie pojedzie na szczyt klimatyczny COP27

02.10.2022 19:30


Król Wielkiej Brytanii Karol III, od dawna angażujący się w ochronę środowiska, nie pojedzie na ONZ-owski szczyt klimatyczny COP27, który odbędzie się w listopadzie w Egipcie, choć został tam zaproszony - potwierdził w niedzielę Pałac Buckingham.

Źródło: www.bankier.pl

"WP": Putin zatwierdził wymianę Medwedczuka na jeńców z Mariupola mimo sprzeciwu FSB

02.10.2022 19:00


Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził zgodę na wymianę jeńców, w ramach której zwolniono m.in. dowódców obrony Mariupola i prokremlowskiego oligarchę Wiktora Medwedczuka, mimo stanowczego sprzeciwu Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) – podał dziennik "Washington Post", powołując się na ukraińskie i amerykańskie źródła.

Źródło: www.bankier.pl

Żołnierz z Azowstalu o rosyjskiej niewoli: Byliśmy traktowani jak zwierzęta

02.10.2022 18:07


Traktowali nas jak zwierzęta – powiedział telewizji Sky News Mychajło Dianow, żołnierz ukraińskiej piechoty morskiej, który brał udział w obronie Mariupola i zakładów Azowstal, a potem trafił do rosyjskiej niewoli.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Firmy z UE nie będą mogły przewozić ładunków po terytorium Rosji

02.10.2022 17:16


Władze Rosji zakazały przewozu ładunków po terytorium Rosji firmom z krajów UE, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Ukrainie – poinformowało Radio Swoboda.

Źródło: www.bankier.pl

Niemcy, Dania i Norwegia chcą dostarczyć Ukrainie 16 haubic Zuzana 2 produkcji słowackiej

02.10.2022 17:11


Minister obrony Christine Lambrecht zapowiedziała w niedzielę dostarczenie Ukrainie w przyszłym roku 16 haubic Zuzana 2 produkcji słowackiej. W 2023 roku "będziemy mogli dostarczyć Ukrainie 16 systemów haubicy Zuzana, finansowanych przez Niemcy wraz z Danią i Norwegią, a produkowanych na Słowacji" - poinformowała.

Źródło: www.bankier.pl

PKO BP zwróci klientom pieniądze

02.10.2022 15:56

PKO BP zwróci klientom pieniądze. O co chodzi?
PKO BP przyznaje się do błędu i obiecuje naprawić sytuację. Jak oświadczono, niektórym klientom błędnie naliczono opłatę za prowadzenie rachunku.
"Z przyczyn technicznych, u niektórych klientów nieprawidłowo naliczyliśmy opłaty za prowadzenie rachunku", czytamy na twitterowym profilu PKO Banku Polskiego. "Przepraszamy i w najbliższych dniach będziemy zwracać niepoprawnie pobrane kwoty", zapewnia instytucja.
PKO BP nie wyjaśnia, co dokładnie zaszło, ale z ustaleń redakcji wynika, że chodzi o niewielkie kwoty, maksymalnie parę złotych. Zostały one ściągnięte z posiadaczy ROR-ów wskutek błędu, wbrew tabeli opłat.

Źródło: www.telepolis.pl

Airbnb od króla Karola III? Sandringham i Balmoral do wynajęcia

02.10.2022 15:48


To już kolejna nieruchomość należąca do brytyjskiej rodziny królewskiej, którą można wynająć. Sandringham w Norfolk, a dokładniej dawny domek głównego ogrodnika, trafił do serwisu Airbnb. Jak tak dalej pójdzie, powinni oni otworzyć swój podserwis Airbnb, zwany "Heirbnb". Dzięki kryzysowi wynajmujący mogą też liczyć na zniżkę w posiadłości Balmoral.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Dyrektor krakowskiego szpitala: Inflacja w ochronie zdrowia jest znacznie wyższa, niż wynika z danych GUS

02.10.2022 15:48


Inflacja w służbie zdrowia jest znacznie wyższa niż wynika z danych przedstawianych przez GUS – ocenił dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski. W placówce tej weryfikowane są wydatki związane m.in. z oświetleniem i ogrzewaniem.

Źródło: www.bankier.pl

Duńska Agencja Energii: gaz przestał wyciekać również z Nord Stream 1

02.10.2022 15:48


Gaz przestał już wyciekać także z rurociągu Nord Stream 1 - poinformowała w niedzielę Duńska Agencja Energii. Wcześniej, w sobotę, ustąpił wyciek z Nord Stream 2.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami