Wiadomości z tagiem Banki  RSS
Chiny przygotowują grunt pod „dyplomację szczepionkową”

22.05.2022 10:21


Władze ChRL obiecują niektórym krajom priorytetowy dostęp do opracowanych przez chińskie firmy szczepionek przeciw Covid-19 albo oferują im pożyczki na zakup pożądanych dawek. Część komentatorów ocenia to jako początek „dyplomacji szczepionkowej” Pekinu.

Tagi: Banki, Pekin, Chiny
Źródło: www.bankier.pl

Tym będą żyły rynki: Konferencja Wall Street i wyniki spółek z GPW

22.05.2022 9:50


Ostatni pełny tydzień maja będzie obfitował w raporty kwartalne spółek z GPW i NC. Polscy inwestorzy zjadą się do Zakopanego na pierwszą postpandemiczną konferencję WallStreet 26.

Źródło: www.bankier.pl

I nie opuszczę cię... W tych krajach UE jest najwięcej rozwodów, Polska w dole stawki

22.05.2022 9:50


Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) opublikował dane dotyczące liczby rozwodów w krajach UE w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Wynika z nich, że najrzadziej rozwodzą się Maltańczycy i Słoweńcy. Najczęściej - Łotysze, Litwini, Duńczycy i Szwedzi.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Straty w infrastrukturze na Ukrainie to 30-40 mld dolarów. Relacja z 88 dnia wojny

22.05.2022 9:50


Niedziela, 22 maja, jest osiemdziesiątym ósmym dniem inwazji Rosji na Ukrainę. 

Źródło: www.bankier.pl

Od poniedziałku zmiana nadawania naziemnej telewizji w sześciu województwach

22.05.2022 9:50


Od poniedziałku trzeci etap zmian nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce - przypomina Media-Cyfryzacja KPRM. Zmiana dotyczyć będzie województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego - dodano.

Tagi: Banki, Śląsk
Źródło: www.bankier.pl

"Historia w punkcie zwrotnym". Pod takim hasłem rusza Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

22.05.2022 9:50


W szwajcarskim Davos rozpoczyna się w niedzielę Światowe Forum Ekonomiczne (WEF). W rozmowach dotyczących najważniejszych światowych problemów, m.in. wojny na Ukrainie, pandemii Covid-19, zmiany klimatu i kryzysów ekonomicznych weźmie udział blisko 2500 osób - polityków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i naukowców.

Źródło: www.bankier.pl

Morawiecki: Mamy do czynienia z dwiema inflacjami

22.05.2022 9:50


Europa przeżywa dziś nie tylko kryzys w sensie gospodarczym, europejskie elity przeżywają także kryzys swojej politycznej wyobraźni - ocenił premier Mateusz Morawiecki w podcaście. Według niego, "nowa nadzieja dla Europy" rodzi się właśnie "między Morzem Bałtyckim, a Morzem Czarnym".

Źródło: www.bankier.pl

Naprawianie "Polskiego ładu". Ekonomista ocenia nowelę ustawy o PIT

22.05.2022 9:50


Wprowadzane obecną nowelizacją ustawy o PIT przepisy o rozliczaniu podatku przez samotnych rodziców wraz z dziećmi są korzystniejsze dla nich niż te sprzed Polskiego Ładu – powiedział PAP ekonomista prof. Marek Kośny. Wskazał na podwyższenie wysokości kwoty wolnej od podatku.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Prof. Koseła: Od 2019 r. obserwujemy gwałtowny spadek praktyk religijnych wśród młodych Polaków

22.05.2022 9:50


Od 2019 r. obserwujemy gwałtowny spadek praktyk religijnych wśród młodych Polaków. Zjawisko w większym stopniu dotyczy młodych kobiet niż mężczyzn - powiedział PAP socjolog z UW prof. Krzysztof Koseła. Przyczyny to m.in. skandale seksualne duchownych, zmiany w strukturze rodziny i sprzeciw wobec zmiany przepisów aborcyjnych.

Tagi: Banki, Seks
Źródło: www.bankier.pl

Skąd się biorą rekordowo wysokie ceny benzyny?

22.05.2022 9:50


Ceny detaliczne  Pb95 są już wyższe, niż były podczas marcowego szoku, co wynika z napiętej sytuacji na hurtowym rynku paliw.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami