Wiadomości z tagiem Katar  RSS
Szczyt UE - Ukraina bez konkretów ws. negocjacji akcesyjnych

02.02.2023 8:53


Unia Europejska nadal będzie wspierać dalszą integrację europejską Ukrainy - taki zapis znajduje się w deklaracji, która zostanie ogłoszona w piątek na szczycie UE-Ukraina. Dokument zdobyła brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Tekst ten będzie podstawą do sfinalizowania oświadczenia z Ukrainą 3 lutego w Kijowie.

Źródło: www.rmf24.pl

Roszczenia wynikłe z nieodśnieżonych chodników [Faramuszki]

02.02.2023 7:43

Artykuł o odpowiedzialności za nieodśnieżone chodniki i powstałe szkody. Katarzyna Rydlewska z EIB wyjaśnia, kiedy zasadne są roszczenia. (...)

Tagi: Katar
Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

Katar miał wydać miliony na powrót talibów do Afganistanu

01.02.2023 23:36


Katar zapłacił miliony dolarów przedstawicielom władz i armii Afganistanu, by umożliwić powrót talibów w 2021 roku - poinformowała włoska telewizja RAI prezentując w środę dokumenty potwierdzające przelewy pieniędzy. Jednym z ich odbiorców miał być ówczesny prezydent Afganistanu Aszraf Ghani, który następnie uciekł z kraju.

Źródło: www.bankier.pl

Kryptonim "Skóra". Czy o brutalne morderstwo został oskarżony niewinny człowiek?

01.02.2023 9:51

- Robert mieszkał z matką, bardzo religijną i pobożną kobietą. Mam uwierzyć, że ona patrzyła na wszystko spokojnie, a w przerwach pomiędzy torturami robiła synowi obiad? - pyta dziennikarka Monika Góra. Autorka książki "Kryptonim »Skóra«" nie wierzy, że skazany na dożywocie mężczyzna zabił i oskórował w 1998 r. Katarzynę Z., studentkę z Krakowa.

Źródło: ksiazki.wp.pl

Ogromne pieniądze. "Czarnek nie umie uzasadnić"

01.02.2023 9:27

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ma za złe dziennikarzom, którzy opisali hojne dotacje jego resortu na rzecz organizacji powiązanych z PiS. Przyznawał wcześniej, że głównym kryterium było niedawanie pieniędzy "lewakom i komunistom". - Najśmieszniejsze jest to, że te zdania mogą być podstawą do uznania, że złamano prawo. Jeżeli pan minister twierdzi, że nie daje lewakom, to znaczy, że kryteria nie były obiektywne. Nie decydowało to, by wygrały projekty najlepsze dla młodzieży, tylko poglądy pana Czarnka na temat występującego o pieniądze. To nie minister Czarnek był komisją - komentowała w programie "Tłit" posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer. - Minister nie umie uzasadnić dawania nieruchomości np. 500 km od dotychczasowego miejsca funkcjonowania danej organizacji. Można pracować w wynajmowanym pomieszczeniu, natomiast jeżeli słyszę, że pieniądze mają iść na wykończenie przyziemia kościoła, tylko dlatego, że raz na kilka dni jakaś organizacja będzie prowadzić tam zajęcia i dostaje 500 tys., to nie tak powinny być wydawane pieniądze wszystkich Polaków - dodała posłanka.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Willa plus". Są nowe ustalenia. Ewidentny przykład pokazuje metodę

01.02.2023 8:28

Dotacje (na łączną kwotę 40 mln zł) na zakup lub budowę siedzib otrzymały od resortu edukacji 42 organizacje związane z politykami PiS. - Wszystkich beneficjentów jest ponad 40, a wniosków było 570 - zauważyła w programie "Tłit" Wirtualnej Polski Katarzyna Lubnauer, wiceszefowa klubu Koalicji Obywatelskiej. W rozmowie z Patrykiem Michalskim ujawniła też nowe informacje po kontroli w ministerstwie Przemysława Czarnka. - Ciekawostką, której nie publikował TVN, jest sprawa fundacji im. Popiełuszki, która ma datę rejestracji w dniu 20 września. Konkurs był ogłoszony w sierpniu i trwał do 23 września 2022 r. Zarejestrowali się więc trzy dni przed terminem złożenia wniosku - wskazała Lubnauer, przypominając, że organizacja musiała wykazać się działalnością na rzecz edukacji. - Oni chwalą się działalnością parafii z 2016 r. Te pieniądze zostały przeznaczone na docieplenie przyziemia kościoła, bo to stowarzyszenie założone przez księdza - stwierdziła parlamentarzystka KO. Dodała, że pieniądze na edukację, zostaną przeznaczone na zajęcia formacyjne. Jej zdaniem nie ma wątpliwości, że organizacja została założona po to, by wziąć udział w konkursie MEiN. Zwróciła też uwagę na duży odsetek stowarzyszeń związanych z Kościołem katolickim na liście dotacji od Czarnka. Więcej w materiale wideo.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Polski debel zaczął od zwycięstwa

31.01.2023 23:00

Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa grają dalej w turnieju WTA 125 (WTA Challenger) na kortach ziemnych w Cali. We wtorek polskie tenisistki odniosły pierwsze zwycięstwo w deblu na kolumbijskiej mączce.

Tagi: ISIS, Katar
Źródło: sportowefakty.wp.pl

'Mamy na celu przede wszystkim rozwój gospodarczy, prospołeczny'. Katarzyna Czochara o budżecie państwa

31.01.2023 10:48


- Nasz budżet jest prospołeczny, to budżet, który dba o obywatela i obronność kraju - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, oceniając czekający już tylko na podpis prezydenta plan finansowy kraju.- Mamy na celu przede wszystkim rozwój gospodarczy, prospołeczny. W budżecie znalazły się pieniądze na wszystkie nasze programy, ponadto zwiększyliśmy do 3 procent PKP wydatki na obronność - dodaje gość Radia Opole i podkreśla, że to wszystko w obliczu trudnej sytuacji po pandemii COVID-19 i wojny w Ukrainie. - Budżet, który dba o każdego obywatela i też o nasze państwo w zakresie obronności Polski i Unii Europejskiej. Pomimo tego, że mamy tak bardzo trudną sytuację, sytuację pocovidową, sytuację, kiedy toczy się wojna na Ukrainie i ona ma ogromny wpływ na to, co dzieje się na terenie naszego kraju i na całym świecie. Mam tutaj na myśli inflację, na całe szczęście dane pokazują, że ta inflacja stopniowo będzie spadać.Budżet państwa opiewa na 672 miliardy zł, 604 miliardy złotych to przychody, a 68 miliardów to deficyt. - Myślę, że to pierwsze tego typu spotkanie, ale nie ostatnie - tak posłanka Prawa...

Źródło: radio.opole.pl

Arcytrudne zadanie Świątek. Turniej jak z Wielkiego Szlema

31.01.2023 9:19

Doha będzie kolejnym przystankiem dla Igi Świątek i najlepszych tenisistek świata. Polka będzie tam bronić tytułu, a stawka rywalek wygląda imponująco. W Katarze pojawią się niemal wszystkie topowe zawodniczki.

Tagi: Niemcy, ISIS, Katar
Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
player+
Kontakt z nami