Wiadomości z tagiem Pracodawcy  RSS
Wypalenie w pracy - jak mu zapobiec?

22.05.2022 6:30


Wypalenie zawodowe stało się problemem współczesności. Zjawisko uderza bezpośrednio w pracowników, ale straty ponoszą także pracodawcy. Ci ostatni starają się zapobiegać skutkom chronicznego przemęczenia zatrudnionych.

Źródło: biznes.interia.pl

Zmiany Kodeksu pracy: Więcej obowiązków informacyjnych wobec zatrudnionych

20.05.2022 11:03

W odniesieniu do przedstawionych założeń projektu nowelizacji Kodeksu pracy pojawiają się liczne wątpliwości i obawy co do interpretacji proponowanych przepisów. Związane jest to zwłaszcza z obszarem obowiązków informacyjnych pracodawców wobec zatrudnionych. Przedstawiciele pracodawców zgłaszają wątpliwości co do niektórych sformułowań, jak chociażby "zasady dotyczące przechodzenia ze zmiany na zmianę" lub "przemieszczania się między miejscami wykonywania pracy". Projekt nie precyzuje również nowych obowiązków, np. w zakresie informowania pracownika o prawie do szkoleń organizowanych przez firmę.

Źródło: www.podatki.biz

Prezes pytał, co może zrobić. Znamy kulisy zaskakującego odejścia [WYWIAD]

20.05.2022 8:00

- Decyzję o odejściu z Trefla podjąłem już kilka miesięcy temu, byłem zmęczony psychicznie, uznałem, że czas na nowe wyzwania. Szkoda, że Żan Tabak nie objął drużyny wcześniej - mówi nam Paweł Leończyk, który szuka pracodawcy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Nic nie wskazuje, by materiały budowlane miały tanieć"

19.05.2022 12:02


"Nic nie wskazuje na to, żeby ceny materiałów budowlanych miały tanieć, nic też nie wskazuje, żeby miały dalej drożeć w tak dynamicznym tempie. Ceny materiałów mogą ustabilizować się na bardzo wysokich poziomach" - mówił w Rozmowie w południe w RMF FM Damian Kaźmierczak, główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. "Dynamika wynagrodzeń w budownictwie jest rekordowa, to już jest 16 proc. rok do roku" - powiedział gość Krzysztofa Berendy.

Źródło: www.rmf24.pl

Ewolucja w szkoleniach. Polscy pracownicy też chcą zmian. Miękkie kompetencje są coraz ważniejsze

19.05.2022 11:00

Szukają ich już nie tylko pracodawcy u kandydatów, ale też potencjalni nowi pracownicy sprawdzają, czy w nowej organizacji będą mogli rozwijać się pod kątem współpracy, komunikacji, budowy zaufania lub radzeniem sobie ze stresem.

Źródło: di.com.pl

Agencja pracy tymczasowej za granicą to organizacyjne i prawne wyzwanie dla pracodawcy

19.05.2022 9:57

Przedsiębiorca prowadzący taką działalność poza granicami kraju powinien przestrzegać regulacji państwa, w którym jego pracownicy będą wykonywać pracę. I uważać na kwestie podatkowe. Autorką artykułu jest Katarzyna Styrna-Bartman, LL.M. radca prawny, doktor nauk prawnych Uniwersytetu w Ratyzbonie, Niemcy, Kancelaria Prawna BLU z Wrocławia.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Praca zdalna uchodźcy z Ukrainy wciąż pod znakiem zapytania

19.05.2022 9:47

Chodzi o te osoby, które z terytorium Polski wykonują ją na rzecz swoich ukraińskich pracodawców. Zdaniem MRiPS jest to dozwolone, ale co do takiego stanowiska istnieją poważne wątpliwości. Autorem artykułu jest Tomasz Rogala, radca prawny, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Od 16 maja koniec stanu epidemii. Wyjaśniamy, co teraz z pracą zdalną

18.05.2022 22:20

16 maja 2022 r. został przez Ministra Zdrowia odwołany stan epidemii. W jego miejsce, do odwołania, wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Pracodawcy i pracownicy, zwłaszcza ci pracujący zdalnie, zadają sobie pytanie czy to oznacza, że trzeba już wracać do biura i czy wciąż można „legalnie” pracować zdalnie.

Źródło: www.propertynews.pl

Podatki 2022: Lipcowa korekta Polskiego Ładu wpłynie na całą gospodarkę

18.05.2022 16:31

Pakiet zmian korygujących podatkowy Polski Ład ma zostać wprowadzony z początkiem lipca br. Głównymi zmianami będą obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc. oraz likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej. Eksperci Pracodawców RP przewidują, że pakiet poprawek wpłynie na całą gospodarkę, a obniżka podatków prawdopodobnie nakręci mocniej popyt i będzie sprzyjać większemu wzrostowi cen.

Źródło: www.podatki.biz

Dał przykład Krychowiakowi. Zerwał kontrakt z rosyjskim klubem

18.05.2022 15:19

Agent norweskiego piłkarza FK Krasnodar Erika Botheima przekazał w mediach społecznościowych, że jego klient rozstał się z rosyjskim pracodawcą.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami