Wiadomości z tagiem Polo TV  RSS
„Świat według Kiepskich” od pierwszego odcinka w Polo TV

05.06.2023 20:47

Stacja Polo TV od 1 czerwca emituje kultowy sitcom „Świat według Kiepskich” od pierwszego odcinka.

Tagi: Polo TV
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Play wprowadza zmiany w PLAY NOW TV. Możesz się pogubić

11.05.2023 15:32



Play wprowadził zmiany w swojej telewizji PLAY NOW TV ma dekoderach PLAY NOW TV BOX. Operator przekonuje, że teraz będzie łatwiej, chociaż nowy układ kanałów może początkowo zaskoczyć.
Play wprowadził dziś zmiany w układzie kanałów w PLAY NOW TV ma dekoderach PLAY NOW TV BOX. Operator zapewnia, że dzięki temu nawigowanie po programach stało się  łatwiejsze.
Co konkretnie wprowadził Play? To dwie kluczowe zmiany:
  • Po pierwsze najpopularniejsze stacje telewizyjne zostaÅ‚y przeniesione na poczÄ…tek. DziÄ™ki temu nie trzeba przeszukiwać caÅ‚ej listy, aby znaleźć kanaÅ‚y ogólnotematyczne.
  • Po drugie wszystkie kanaÅ‚y zostaÅ‚y uporzÄ…dkowane tematycznie, co ma uÅ‚atwić nawigacjÄ™ po liÅ›cie. Na przykÅ‚ad, kanaÅ‚y informacyjne bÄ™dÄ… teraz znajdować siÄ™ razem, podobnie jak kanaÅ‚y sportowe, filmowe i rozrywkowe. 

Play przekonuje, że dzięki temu łatwiej będzie znaleźć to, co najbardziej interesuje użytkownika.
Nowa lista kanałów będzie wyglądać następująco:
  • pozycje 1-99 – kanaÅ‚y ogólnotematyczne, m.in. TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat,
  • pozycje 100-199 – kanaÅ‚y filmowo-serialowe, m.in. Stopklatka, Ale Kino+, AXN, CBS Europa oraz filmowe serwisy premium m.in. HBO czy Canal+,
  • pozycje 200-299 – kanaÅ‚y informacyjne, lokalne i inne, m.in. TVN24, BIZNES24, TVS, TBN Polska,
  • pozycje 300-399 – kanaÅ‚y lifestylowe, m.in. CANAL+ Kuchnia, BBC Lifestyle, E! Entertainment,
  • pozycje 400-499 – kanaÅ‚y dokumentalne, m.in. National Geographic, History, Planete+,
  • pozycje 500-599 – kanaÅ‚y sportowe i sportowe serwisy premium, m.in. CANAL+ Sport 5, Eleven Sports, Polsat Sport Premium,
  • pozycje 600-699 – kanaÅ‚y dla dzieci, m.in. MiniMini+, Disney Junior, Nick Jr.,
  • pozycje 700-799 – kanaÅ‚y muzyczne i stacje radiowe, m.in. Eska TV, MTV Hits, Polo TV
  • pozycje 800-899 – kanaÅ‚y obcojÄ™zyczne np. CNN, BBC News, France24.

Z komentarza użytkownika na blogu Play wynika, że nie wszystko jednak jest tak oczywiste.
Dlaczego wszystkie kategorie nie zaczynajÄ… siÄ™ od parzystych liczb, np. 100, 200, 300 tylko 101, 201, 307?

 – dziwi się użytkownik telewizji Play.
 
 

TVP święta krowa. Polska już przełączona na DVB-T2/HEVC

27.06.2022 9:14


TVP święta krowa. Polska już przełączona na DVB-T2/HEVC
W nocy z niedzieli na poniedziałek 27 czerwca przeprowadzony został kolejny etap refarmingu pasma 700 MHz na potrzeby 5G, czyli przełączenia cyfrowej telewizji naziemnej do nowego standardu DVB-T2/HEVC. Prywatni nadawcy protestują.
Czwarty etap przełączeń objął województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. Wcześniejsze etapy całej operacji, przeprowadzone w 12 województwach, odbywały się 28 marca, 25 kwietnia i 23 maja.
Zamiana dotychczas obowiązującego systemu nadawania z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC jest związana z uwolnieniem częstotliwości 700 MHz na potrzeby sieci telefonii komórkowej 5G. Finalne proces ten zakończy się do końca czerwca.
Przełączenie sygnału na DVB-T2/HEVC objęło multipleksy: MUX-1 (TVP ABC, Eska TV, Polo TV, Stopklatka, Antena HD, TV Trwam, Fokus TV), MUX-2 (TVN, TVN7, Polsat, Super Polsat, TV4, TV6, TV Puls, Puls 2) i MUX-4 (Wydarzenia24).
Wbrew pierwotnym założeniom, zmiany nie objęły wszystkich multipleksów. W starym standardzie nadaje MUX-3, gdzie znajdują się kanały TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info HD, TVP Sport HD, TVP3 oraz TVP Historia.

Dlaczego MUX-3 nadaje w starym standardzie?


Chociaż refarming 700 MHz był planowany od co najmniej dwóch lat, wbrew wcześniejszym ustaleniom w marcu 2022 rząd ogłosił, że MUX-3 będzie mógł nadawać w standardzie DVB-T do końca 2023 roku. 
Decyzja zapadła na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które zwróciło się do Prezesa UKE o zmianę rezerwacji częstotliwości dokonanych na rzecz Telewizji Polskiej. Jej widzowie będą mieli do wyboru starszy standard DVB-T lub nowszy DVB-T2 aż do 31 grudnia 2023 r. Dopiero po tej dacie nadawanie na MUX-3 będzie realizowane w DVB-T2, chyba że TVP zdecyduje się na wcześniejsze przełączenie standardu, co zostało także przewidziane. 
UKE uzasadniało swoją decyzję zbrojną napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz związaną z tym eskalacją dezinformacji ze strony Rosji. Urząd przekonywał, że telewizja publiczna odgrywa istotną rolę w ochronie polskiej racji stanu, komunikowania stanowiska naczelnych organów państwa oraz funkcjonowaniu Regionalnego Systemu Ostrzegania. RSO realizuje Telewizja Polska S.A. we współpracy z MSWiA, a jego zasięg działania jest wprost powiązany z zasięgiem MUX-3.
Według UKE decyzja w sprawie MUX-3 nie wpłynie na całkowite uwolnienie pasma 700 MHz dla telefonii 5G. Ma to nastąpić w ciągu kolejnych dni – do 30 czerwca 2022 roku.
 

Prywatni nadawcy protestujÄ…


Decyzja UKE już w marcu wywołała pierwsze protesty prywatywnych stacji TV, które nadają tylko w nowym standardzie i zostały pozbawione tych możliwości, z których korzysta TVP. Ich zdaniem proces refarmingu i zmiany standardu nadawania został przeprowadzony w sposób znacząco odmienny od ustaleń poczynionych w ostatnich 2 latach w gronie nadawców, UKE, KRRiT oraz Ministerstwa Cyfryzacji. 
Prywatni nadawcy szacują, że w efekcie przełączenia około 2,5 mln widzów pozostaje bez możliwości odbierania ogólnodostępnych kanałów Polsatu, TVN, TV Puls, Kino Polska oraz wielu innych. Według innych szacunków, które podawał Krajowy Instytut Mediów, bez dostępu do nowego standardu jest 1,53 mln gospodarstw domowych. Jest to spowodowane niezgodnością ze standardem DVB-T2 starszych telewizorów i dekoderów. 
Przed kolejnym etapem 27 czerwca przełączeń prywatni nadawcy wystosowali kolejny protest. 
Przeciwstawiamy się niesprawiedliwym działaniom, które pozbawiają dużą część widzów telewizji naziemnej dostępu do ulubionych kanałów oraz traktują w sposób dyskryminujący wszystkich nadawców komercyjnych, faworyzując Telewizję Publiczną. Będziemy walczyć o prawa widzów, a także nasze, jako największych nadawców w Polsce, przed skutkami tych działań oraz domagać się adekwatnej rekompensaty i jak najszybszego przełączenia kanałów TVP na standard nadawania obowiązujący pozostałych nadawców

 – napisali nadawcy.
W sumie po dzisiejszym przełączeniu ograniczenia dostępu objęły następujące kanały naziemnej telewizji cyfrowej: Polsat, TV4, TV6, Super Polsat, Eska TV, Polo TV, Fokus TV, TVN, TVN 7, TTV, TV Puls, Puls 2 i Stopklatka. 
 
 

Twój telewizor nie obsługuje DVB-T2? Kanały TVP i tak obejrzysz

28.03.2022 9:19


UKE telewizja naziemna DVB-T2 TVP
Naziemna telewizja cyfrowa przechodzi na nowy standard nadawania DVB-T2/HEVC. W ostatniej chwili z procesu tego został wyłączony multiplex MUX-3, który obejmuje kanały TVP.
Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, od dzisiaj (28 marca 2022 roku) naziemna telewizja cyfrowa w województwach dolnośląskim i lubuskim jest nadawana w nowym standardzie DVB-T2/HEVC. Jak się jednak okazuje, jest od tego sporo wyjątków, w tym jeden całkiem "zaskakujący".
Na nowy standard nadawania w wymienionych wyżej województwach przeszły kanały telewizyjne nadawane między innymi w multipleksach MUX-1 (TVP ABC, Eska TV, Polo TV, TTV - Twoja TV, Antena TV HD, TV Trwam, Stopklatka TV i  Fokus TV) czy MUX-2 (Polsat, TVN, Czwórka, TV Puls, TVN7, TV Puls 2, TV6 i Super Polsat), ale nie MUX-3 (TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP 3, TVP INFO HD, TVP Historia i TVP Sport HD). Wszystko przez... wojnę w Ukrainie.
W ubiegłym tygodniu Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił za pośrednictwem swojej strony internetowej, że MUX-3 będzie mógł nadawać w standardzie DVB-T do końca 2023 roku. Decyzję taką podjęto na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji, który zwrócił się do Prezesa UKE o zmianę rezerwacji częstotliwości dokonanych na rzecz Telewizji Polskiej S.A., przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania programów telewizyjnych w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w MUX-3, wskazanej w decyzji rezerwacyjnej nr DC.WRT.514.4.2020.17 z dnia 20 maja 2020 r. tak, aby sygnał tego multipleksu mógł być nieprzerwanie transmitowany w standardzie DVB-T lub standardzie DVB-T2 według wyboru dysponenta rezerwacji częstotliwości, także po 29 czerwca 2022 r. aż do dnia 31 grudnia 2023 r., po której to dacie nadawanie na tym multipleksie będzie realizowane w standardzie DVB-T2.
Ma to związek ze zbrojną napaścią Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy oraz eskalacją działań dezinformacyjnych o zasięgu międzynarodowym, niosących zagrożenia dla obronności i bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także mając na uwadze istotną rolę telewizji publicznej w ochronie polskiej racji stanu, komunikowania stanowiska naczelnych organów państwa oraz funkcjonowaniu Regionalnego Systemu Ostrzegania. RSO realizuje Telewizja Polska S.A. we współpracy z MSWiA, a jego zasięg działania jest wprost powiązany z zasięgiem MUX-3.

– informuje UKE
Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował również, że decyzja w sprawie MUX-3 nie wpłynie na terminowe uwolnienie pasma 700 MHz na potrzeby ogólnokrajowej sieci mobilnej, co ma nastąpić do 30 czerwca 2022 roku.
Jak łatwo odgadnąć, z decyzją UKE nie zgadzają się prywatni nadawcy, w tym TVN i Polsat. W Polsce wciąż jest wiele gospodarstw domowych, w których nie ma sprzętu zdatnego do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie. Ich mieszkańcy utracą więc możliwość oglądania kanałów tych stacji telewizyjnych, ale wciąż będą mogli oglądać kanały telewizji publicznej. Wydarzenia w Ukrainie są jednak relacjonowane nie tylko przez TVP. Jak powiedział przedstawiciel TVN Grupy Discovery w rozmowie z serwisem : 
W obecnej sytuacji uważamy, że jedynym wyjściem jest odsunięcie w czasie realizacji refarmingu i niezwłoczne rozpoczęcie w tej kwestii dialogu technicznego i konsultacji ze wszystkimi uczestnikami rynku.
 
 
[ANKIETA:1374]

Edyta Folwarska wygląda jak Doda!? Przyznała, że mylili ją z piosenkarką!

07.12.2021 8:46


Edyta Folwarska to gwiazda stacji Polo TV. Ostatnio pojawiła się na planie nagraniowym do imprezy sylwestrowej stacji. Gwiazda zszokowała nowym wizerunkiem! W długich blond włosach i wysadzanej kamieniami sukience wygląda jak Doda! "Na nagraniach mnie mylili" - przyznała celebrytka.

Tagi: Polo TV
Źródło: www.pomponik.pl

Telewizja naziemna w standardzie DVB-T2/HEVC – co nas czeka w przyszłym roku

04.10.2021 13:39


naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2/HEVC 2022
27 czerwca 2022 roku cztery ostatnie województwa w Polsce znajdą się w zasięgu nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. O czym warto pamiętać? Między innymi o posiadaniu odpowiedniego telewizora lub dekodera.
30 czerwca 2022 roku to jedna z ważniejszych dat w historii telewizji w Polsce. Od tego dnia większość programów nadawanych drogą naziemną będzie dostępna wyłącznie w standardzie DVB-T2/HEVC. Zmiany rozpoczną się już w marcu przyszłego roku i będą wprowadzane etapami w kolejnych regionach kraju:
  • 28 marca 2022 roku w województwach lubuskim i dolnoÅ›lÄ…skim,
  • 25 kwietnia 2022 roku w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim,
  • 23 maja 2022 roku w województwach łódzkim, opolskim, Å›wiÄ™tokrzyskim, Å›lÄ…skim, maÅ‚opolskim i podkarpackim,
  • 27 czerwca 2022 roku w województwach warmiÅ„sko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

 
 
Przejście na standard DVB-T2/HEVC nie jest polskim pomysłem i następuje na całym obszarze Unii Europejskiej. Jest to zmiana przede wszystkim technologiczna, ale wynika również z konieczności zwolnienia niektórych częstotliwości radiowych na potrzeby komunikacji bezprzewodowej, w tym sieci 5G (pasmo 700 MHz).

Jak to wyglÄ…da teraz?


Za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej do widzów w Polsce dociera ponad 30 programów (przeważnie bezpłatnych). Nadawane są one z rozmieszczonych w całym kraju naziemnych stacji nadawczych. Aby odbierać jej sygnał wystarczy własna antena i odpowiedni telewizor lub dekoder. Nadawane programy podzielone są na multipleksy (MUX) i dostępne są na różnych kanałach telewizora, w zależności od regionu. Na przykład odbiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego mają teraz do dyspozycji:
  • multipleks MUX-1 (kanaÅ‚ 27, 28, 38 lub 43 telewizora): TTV, Polo TV, Eska TV, Antena HD, TV Trwam, TVP ABC, Fokus TV, Stopklatka TV,
  • multipleks MUX-2 (kanaÅ‚ 21, 24, 33 lub 48): Polsat, Super Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6,
  • multipleks MUX-3 (kanaÅ‚ 26, 29, 36 lub 50): TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info HD, TVP3 (Regionalna), TVP Historia, TVP Sport HD,
  • multipleks MUX-4 (kanaÅ‚ 23, 36, 39 lub 46): kanaÅ‚y pÅ‚atne oraz niekodowany Wydarzenia 24,
  • multipleks MUX-8 (kanaÅ‚ 6, 7, 8 lub 9): TVP Kultura HD, TVP Rozrywka, Metro, Zoom TV, Nowa TV, Telewizja WP.

Po 27 czerwca 2022 roku sygnał dla multipleksów 1, 2, 3 i 4 będzie nadawany tylko w standardzie DVB-T2/HEVC.

DVB-T2/HEVC – większa oferta, lepsza jakość


Po uruchomieniu DVB-T2/HEVC przedstawiona powyżej lista programów szybko przestanie być aktualna. Standard ten pozwoli zwiększyć ich liczbę w ramach każdego z multipleksów i oferta nadawców będzie mogła się wzbogacić. Telewizja naziemna w nowym wydaniu przyniesie też widzom duży skok w jakości obrazu i dźwięku, którzy będą mogli zobaczyć swoje ulubione programy w jakości HD lub nawet w Ultra HD (4K), o ile będą dysponować odpowiednim odbiornikiem. Do tego dojdzie dźwięk przestrzenny w formacie Dolby AC-4.
To, co stanie się normą w przyszłym roku, można zobaczyć i wypróbować już teraz. Wiele stacji nadawczych w całej Polsce emituje multipleks z programami Telewizji Polskiej w formacie DVB-T2/HEVC. Ich zasięg można sprawdzić na stronie emimaps.emitel.pl.
DVB-T2/HEVC mapa zasięgu

Sprawdź, czy masz odpowiedni telewizor


Nowy standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej będzie wymagać od widzów odpowiedniego sprzętu, bez którego jej odbiór nie będzie możliwy. W ciągu najbliższych kilku miesięcy mieszkańcy Polski powinni sprawdzić, czy ich urządzenia są odpowiednie.
Potrzebny będzie przede wszystkim telewizor obsługujący DVB-T2/HEVC (lub odpowiedni dekoder). Listę funkcji, jakie powinien posiadać odbiornik, można znaleźć w specjalnie przygotowanym . Innym sposobem jest samodzielne sprawdzenie, czy odbieramy próbne programy DVB-T2/HEVC na naszym sprzęcie. Instrukcję przeprowadzenia takiego testu można znaleźć .
Jeżeli nasz telewizor nie spełnia wymagań, być może trzeba będzie zdecydować się na zakup nowego. Inne rozwiązanie to kupienie dekodera do telewizora starszego typu.


 
        

„Letnia scena Polo TV 2” latem w Polo TV, 10 koncertów na 10-lecie stacji (wideo)

10.06.2021 20:40

W sobotę, 26 czerwca Polo TV rozpocznie serię letnich koncertów w ramach drugiej edycji programu „Letnia scena Polo TV” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Nintendo Switch: nowy model z ekranem OLED i obsługą 4K w tym roku

04.03.2021 10:02

Konsola Nintendo Switch mimo swoich 4 lat nadal kapitalnie sprzedaje się na rynku, na którym już mamy takie potężne, nowe sprzęty, jak PlayStation 5 i Xbox Series X. Najnowszy raport Bloomberga ujawnił, że Nintendo w tym roku ma wydać nową wersję swojej hybrydowej (przenośnej i podpinanej pod TV) konsoli. Co ważne, ma ona posiadać ekran OLED i obsługiwać rozdzielczość 4K. Doniesienia o&...

Źródło: feedproxy.google.com

Multimedia: Trochę Polsatu jednak zostanie

04.12.2020 22:06


Multimedia trochę Polsatu jednak zostanie
Należące do Vectry Multimedia Polska jednak nie odetną swoich klientów od wszystkich kanałów Polsatu. Część z nich zostanie, w tym Polsat i TV4.
Od 1 stycznia 2021 roku zmieni się lista kanałów gwarantowanych przez Multimedia Polska dla abonentów telewizyjnych spółki. To daje możliwość wcześniejszego zerwania umowy z operatorem, o czym już pisaliśmy w podlinkowanym poniżej artykule.
 
W przypadku oferty cyfrowej, od 1 stycznia 2021 roku kanały Polsat 2, Polsat News HD, Polsat Film HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Disco Polo Music, Polsat Sport, Polsat Ssport Extra przestaną być kanałami gwarantowanymi i będzie można je usunąć w każdej chwili. Poinformujemy naszych klientów do 20 grudnia 2020 roku, o tym kiedy programy zostaną wyłączone, które z programów wyłączymy i jakie programy wzbogacą naszą ofertę w miejsce usuwanych programów. Informacje pojawią się na naszej stronie www, kanale planszowym a tych z klientów, którzy przekazali nam swój adres e-mail, poinformujemy w dedykowanej wiadomości e-mail.

- czytamy w komunikacie Multimedia Polska
 Jak informuje operator w poprawionej informacji, kanały Polsat oraz TV4 nadal będą dostępne dla abonentów. Prawdopodobnie w ofercie pozostaną na stałe również takie kanały, jak TV6, Super Polsat, Fokus TV, Polo TV, Eska TV oraz Nowa TV.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
Punkta.pl – porównywarka OC
Kontakt z nami