321sprzedane
Wiadomości z tagiem Ukraina  RSS
Kosiniak-Kamysz: Banki były zrepolonizowane tylko dla "tłustych kotów"

03.07.2022 15:50


Oczekujemy natychmiastowych działań: utworzenia korytarzy transportowych i wprowadzenie kaucji na przewóz zboża z Ukrainy - mówił w niedzielę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Ocenił, że te rozwiązania zapobiegną nierównej konkurencji na polskim rynku.

Źródło: www.bankier.pl

Sierakowski zbiera na drona Bayraktar dla Ukrainy. Ogromna kwota na koncie

03.07.2022 15:29

W czwartek dziennikarz Sławomir Sierakowski uruchomił zbiórkę, której celem jest zebranie pieniędzy na zakup drona bojowego Bayraktar TB2 dla ukraińskiej armii. W niedzielę publicysta poinformował, że udało się zgromadzić już ponad 4 mln zł.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

ISW: siły ukraińskie wycofały się z Lisiczańska, rosyjskie wojska zajęły miasto

03.07.2022 9:48


Sobota, 2 lipca, jest sto dwudziestym ósmym dniem inwazji Rosji na Ukrainę. 

Źródło: www.bankier.pl

"Jesteście następni". Groźby w rosyjskiej telewizji. Wskazują kraje

03.07.2022 8:56

Prokremlowska rosyjska telewizja wprost straszy kraje, które chcą iść drogą Ukrainy i bratać się z Zachodem. Goście programu "proponują" całkowite zniszczenie infrastruktury krytycznej Ukrainy i ostrzegają inne państwa: "Jesteście następni".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ukraińscy jeńcy torturowani w niewoli. "Wojna się jeszcze nie skończyła" [RELACJA]

03.07.2022 6:27


Byli ukraińscy jeńcy opowiedzieli amerykańskiej gazecie "The Hill" o torturach, jakie stosowano wobec nich w rosyjskiej niewoli. To m.in. bicie, rażenie prądem, golenie głowy kobietom, robienie zdjęć bez ubrań. "W wielu ukraińskich miastach na tyłach frontu odczuwa się teraz odprężenie, ale wojna się nie skończyła, jej brutalność wzrasta i nie można o tym zapomnieć, dlatego trzeba pomóc wojsku" - powiedział w sobotę w wieczornym wystąpieniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Najważniejsze wydarzenia ze 130. dnia rosyjskiej napaści...

Źródło: www.rmf24.pl

Doradca szefa MSW: Kluczowym celem Rosji jest dominacja na Morzu Czarnym

02.07.2022 21:49


Sobota, 2 lipca, jest sto dwudziestym ósmym dniem inwazji Rosji na Ukrainę. 

Źródło: www.bankier.pl

To prawdziwy cel Putina. "Nie ma już wątpliwości"

02.07.2022 21:41

- Kluczowym celem Rosji w wojnie w Ukrainie nie jest zajęcie Donbasu, tylko opanowanie Odessy i bycie dominującą siłą na Morzu Czarnym - oświadczył w sobotę doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko w wywiadzie dla portalu RBK-Ukraina.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Łukaszenka oskarża Ukrainę. "Jesteśmy prowokowani"

02.07.2022 20:12

Przywódca Białorusi Aleksander Łukaszenka oskarżył Ukrainę o rzekome wystrzelenie rakiet na terytorium Białorusi - podała Ukraińska Prawda, powołując się na białoruską agencję państwową BiełTA i rosyjską agencja państwową RIA Nowosti.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Łukaszenka oskarża: Ukraina próbowała zaatakować Białoruś

02.07.2022 19:16


Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oskarżył Ukrainę o próbę ataku rakietowego. "Trzy dni temu, może trochę więcej, z terytorium Ukrainy próbowano uderzyć w obiekty wojskowe na terytorium Białorusi. Nasze systemy obrony powietrznej przechwyciły na szczęście ukraińskie rakiety" - mówił podczas przemówienia z okazji Dnia Niepodległości.

Źródło: www.rmf24.pl

Zalany magazyn. Szczecińska cerkiew wstrzymuje wydawanie darów

02.07.2022 19:04

Piątkowa ulewa i zalane ulice Szczecina dały się we znaki wielu osobom i instytucjom. Podtopione zostały samochody, podziemne garaże, sklepy i parkingi. Poszkodowana jest także szczecińska cerkiew pw. św. Mikołaja, w której podtopieniu uległ magazyn z darami dla uchodźców z Ukrainy. Punkt wydawania pomocy uchodźcom zlokalizowano w częściowo wybudowanym......

Źródło: 24kurier.pl

reklama
player+
Kontakt z nami