Wiadomości z tagiem Historia  RSS
W którym roku Kolumb odkrył Amerykę? 20 pytań o odkrycia geograficzne

02.02.2023 9:45

Kiedy odkryto Amerykę? A kiedy Grenlandię? Pamiętasz jeszcze te daty z lekcji historii czy geografii? Nawet jeśli nie, ten quiz nieco odświeży ci pamięć. Jeśli zdobędziesz ponad połowę punktów, to możesz czuć satysfakcję. Komplet poprawnych odpowiedzi zdobędą jednak nieliczni. Znajdziesz się w tym wąskim gronie?

Źródło: podroze.onet.pl

Tego jeszcze nie było! Historyczna chwila na Klubowych Mistrzostwach Świata

02.02.2023 9:14

Chwila ta już na zawsze zapisała się w historii futbolu. Stade de Tanger stał się miejscem, gdzie po raz pierwszy arbiter przemówił do kibiców.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Inżynier Budowy

02.02.2023 9:12

MOSTOSTAL WARSZAWA S.A.
Mostostal Warszawa S.A. jest firmą budowlaną, której historia sięga 1945 roku. Nasza działalność rozpoczęła się od
Lokalizacja: mazowieckie, Załuski
Obszar zawodowy: Budownictwo / Geodezja

Źródło: www.praca.pl

Tam jeszcze nie grali. FIVB zaskoczyła wyborem gospodarza Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy

01.02.2023 19:56

Światowa Federacja Siatkówki dokonała wyboru organizatora Klubowych Mistrzostw Świata w 2023 i 2024 roku. Po raz pierwszy w historii rywalizacja z udziałem najlepszych ekip globu zagości... w Indiach.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Legendarny samolot. Więcej ich nie powstanie

01.02.2023 15:44

Boeing 747 właśnie przechodzi do historii. Producent oddał do użytku ostatni wyprodukowany model kultowego szerokokadłubowca, jednocześnie zamykając historię 747 ciągnącą się nieprzerwanie od 1969 roku.

Źródło: www.benchmark.pl

George Bennett ominie mistrzostwa krajowe przez… błąd linii lotniczych?

01.02.2023 12:49


Chciał odzyskać tytuł mistrza Nowej Zelandii, ale może wcale nie stanąć na starcie – taka historia spotkała właśnie George’a Bennetta. Kolarz UAE Team Emirates lecąc z Australii do swojej ojczyzny stracił rower i resztę sprzętu i nie wiadomo czy zdoła go odzyskać na czas. George Bennett sezon rozpoczął od startów w Santos Tour Down Under […] first appeared on .

Źródło: naszosie.pl

Opiekun - zwiastun polskiego filmu religijnego. W głównej roli Rafał Zawierucha

01.02.2023 12:48

W sieci pojawił się zwiastun filmu Opiekun o ludziach, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef. Premiera w lutym 2023 roku.Opiekun w reżyserii opowiada o borykającym się z kryzysem małżeńskim dziennikarzu. Mężczyzna dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef. Opiekun to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się...

Źródło: naekranie.pl

Dexter - będzie nowy sezon? Jest pomysł

01.02.2023 12:01

Deadline donosi, że prowadzono rozmowy o rozszerzeniu uniwersum Dextera. Czego możemy się spodziewać? okazał się wielkim sukcesem dla stacji Showtime. Produkcja wzbiła się na wyżyny popularności, stając się najchętniej oglądanym serialem w historii stacji. Nic więc dziwnego, że głośno mówi się o kontynuacji. Zwłaszcza po finałowym rozwiązaniu fani chętnie dyskutują, co mogłoby znaleźć się w kolejnym sezonie. Jak donosi Deadline plany...

Tagi: Historia
Źródło: naekranie.pl

Terapia bez trzymanki - sezon 1, odcinki 1-2 - recenzja

01.02.2023 11:13

Terapia bez trzymanki to nowy komediodramat od Apple TV+, w którym główną rolę gra Jason Segel, a z drugiego planu wspomaga go Harrison Ford. Choć dwa pierwsze odcinki nie dostarczyły zbyt wielu emocji, to widać, że historia wykazuje spory potencjał pod względem humoru i wzruszeń. opowiada o pogrążonym w żałobie terapeucie Jimmym, który zmienia podejście do swoich pacjentów. Łamiąc wszystkie zasady i ignorując etykę, mówi im wprost, co myśli o ich problemach. Stosuje bardziej stanowcze i niekonwencjonalne sposoby leczenia, które przynoszą niespodziewane efekty. Wpływają też uzdrawiająco na głównego bohatera, którego popychają do...

Źródło: naekranie.pl

reklama
Kontakt z nami