Wiadomości z tagiem Rosja  RSS
Planujesz urlop? Oto pięć hoteli nad polskim morzem w atrakcyjnych cenach

28.05.2023 21:45

Planowanie urlopu nad polskim morzem to nie lada wyzwanie. Wybór jest duży, ale jednocześnie te najlepsze miejsca noclegowe szybko znikają, a jednocześnie nasze oczekiwania rosną. Co powiecie na pięć hoteli, które łączą komfort, wspaniałą lokalizację i przystępne ceny? Oto nasze propozycje, które sprawią, że następny urlop będzie niezapomniany. Bez względu na to, czy szukasz ustronnego zakątka, czy miejsca tętniącego życiem, jedno z tych pięciu miejsc na pewno spełni twoje oczekiwania. W artykule przedstawiamy pięć czterogwiazdkowych hoteli, które położone są nad polskim morzem, mają dobre opinie gości i nie sposób się w nich nudzić. Wszystkie propozycje mają bardzo atrakcyjne ceny. Za pośrednictwem linków w artykule możesz dokonać rezerwacji w serwie triverna.pl. Zapraszamy!

Tagi: Rosja, Lego, Lada
Źródło: podroze.onet.pl

Nowy ambitny cel Putina. Ogłosił nawet nagrodę za wykonanie

28.05.2023 21:42

Prezydent Rosji Władimir Putin chciałby przyśpieszyć postępy w eksplorowaniu kosmosu. W związku z tym ustanowił nowe odznaczenie, order Gagarina. Będzie on przyznawany za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kosmosu. Specjalny dekret prezydencki został ogłoszony w sobotę.

Tagi: Rosja, Kosmos
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Lachowski szczerze o tym, co będzie po kontrofensywie Ukrainy. "To nie będzie taka ofensywa, którą sobie wyobrażamy"

28.05.2023 20:19

Dziennikarz, korespondent wojenny i reżyser Mateusz Lachowski w programie Wirtualnej Polski "Didaskalia" wskazał, co powoduje, że Rosjanie zaczynają walczyć po stronie Ukrainy przeciwko Rosji i co nastąpi po kontrofensywie. Rozmówca Patrycjusza Wyżgi podczas wywiadu ujawnił też, jaki był jego najgorszy dzień na wojnie.

Tagi: Rosja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Moskwa uderza w Niemieckie placówki w Rosji. Niemcy: "stracą Rosjanie"

28.05.2023 18:39

Rosjanie zamierzają wydalić z kraju wielu niemieckich przedstawicieli - dyplomatów i działaczy kultury. Maria Zacharowa twierdzi, że to odpowiedź na wydalenie z Niemiec rosyjskich dyplomatów. Tymczasem Niemcy uważają, że ten ruch zaszkodzi najmocniej rosyjskim obywatelom.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rosjanka rywalką Magdaleny Fręch. Sprawdź, kiedy powalczą o trzecią rundę

28.05.2023 18:33

Magdalena Fręch w 49 minut odprawiła Shuai Zhang, zwyciężając 6:1, 6:1. Tym samym Polka zameldowała się w drugiej rundzie. Jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Kamilla Rachimowa. Ich spotkanie odbędzie się w środę.

Tagi: Rosja
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ponad połowa osób zgodziłaby się na obniżkę pensji. Jest jeden warunek

28.05.2023 17:21

Ponad połowa osób zgodziłaby się na obniżkę pensji. Jest jeden warunek
Aż 55 proc. pracowników w USA zgodziłoby się na obniżenie wynagrodzenia w zamian za możliwość pracy zdalnej – wynika z badania Ipsos dla „Washington Post”.
Praca zdalna, odkąd została masowo posmakowana w pandemii, dla wielu pracowników operacyjnych stała się jedynym słusznym rozwiązaniem. Wśród kadr zarządzających i menedżerów panuje jednak w tej sprawie zauważalny dwugłos.
Jedni, jak chociażby Elon Musk, kategorycznie nakazują ludziom powrót do biur. Inni, czego doskonałym przykładem jest Michael Dell, pozwalają pracownikom wykonywać obowiązki tam, gdzie jest to dla nich najwygodniejsze.

Praca zdalna jak benefit. W biurze tak, ale jest ale


A jak jest z samymi pracownikami? Ipsos przeprowadził dla „Washington Post” badanie ankietowe na próbie 1148 Amerykanów w wieku produkcyjnym, pytając ich o stosunek do pracy zdalnej w kontekście wynagrodzenia. Wyniki ponownie nie są jednoznaczne, choć dają pewien pogląd na podejście pracowników.
Aż 55 proc respondentów wskazuje, że zgodziłoby się na obniżkę wynagrodzenia, gdyby tylko otrzymali ofertę pracy wykonywanej całkowicie w domu. Równocześnie jednak 8 na 10 ankietowanych, jak twierdzi, nie miałoby problemów z modelem hybrydowym, ale tylko w przypadku uzyskania podwyżki.
Obecnie większość firm technologicznych, nie tylko Tesla, ale też m.in. Apple i Amazon, jest na etapie ściągania ludzi do biur. Ich pracownicy tymczasem walczą o zachowanie prawa do pracy zdalnej, przynajmniej w pewnym zakresie.
Powiedziałbym, że eksperyment się skończył, a technologia nie jest jeszcze wystarczająco dobra, aby ludzie mogli pozostać zdalnie na zawsze, zwłaszcza w przypadku startupów

– skomentował Sam Altman, szef OpenAI, pytany o ocenę home office.
Ciekawostka jest taka, że aktualnie praca zdalna zdaje się rosnąć do rangi benefitu, podczas gdy jeszcze niedawno pojawiały się głosy świadczące o jej obciążeniu dla budżetu domowego (kwestia opłat za energię elektryczną, internet, zużycie sprzętu w domu itd.)
Przypomnijmy, w Polsce praca zdalna została uregulowana wraz z nowelizacją Kodeksu Pracy z dnia 7 kwietnia 2023 roku, a pracownicy otrzymali na tej podstawie m.in. 24 dni zdalnej pracy w roku gwarantowane przez ustawodawcę. Wprowadzono też obowiązkowy dodatek dla pracowników zdalnych.

Kobieca nutka w muzycznym świecie [WYWIAD]

28.05.2023 16:55


Bycie DJ-em nie jest łatwe i nie jest to prosty zawód. Bywa czasami trudny i denerwujący, ale nie można się poddawać. Rozmowa z DJ-ką, Joanną Surmą. Wywiad przeprowadziła Beata Roszak, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim.  Ma 23 lata. Łączy pracę z przyjemnością i pasją do muzyki. Przełamując przeciwności i stereotypy porywa ludzi … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

"Ty obrzydliwa hipokrytko!". Sabalenka zaatakowana słownie przez Ukraińca

28.05.2023 16:45

Od początku wojny, którą rozpoczęła Rosja, iskrzy między Aryną Sabalenką a Ukraińcami. Nie inaczej było po pierwszym meczu rozegranym przez wiceliderkę rankingu WTA w Roland Garros.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami