Wiadomości z tagiem Zaburzenia psychiczne  RSS
Atak na b. prezydenta Siedlec. Napastnik ma zaburzenia psychiczne?

02.04.2019 14:33


Dejan Apastasi S., który w poniedziałek zaatakował byłego prezydenta Siedlec, mógł mieć problemy psychiczne. "Są pewne okoliczności, które wskazują, że mógł mieć, bądź może mieć zaburzenia psychiczne" - powiedziała PAP Krystyna Gołąbek z siedleckiej prokuratury.

Źródło: fakty.interia.pl

Prokuratura: napastnik z Siedlec mógł mieć zaburzenie psychiczne

02.04.2019 13:17

Dejan Apastasi S., który wczoraj zaatakował byłego prezydenta Siedlec, mógł mieć problemy psychiczne. - Są pewne okoliczności, które wskazują, że mógł mieć, bądź może mieć zaburzenia psychiczne - powiedziała Krystyna Gołąbek z siedleckiej prokuratury.

Źródło: warszawa.onet.pl

Uzależnienia u młodzieży tematem II konferencji „Mózg - wielka tajemnica”

15.03.2019 18:11


O tym jak funkcjonuje mózg uzależniony, jak zaobserwować początki uzależnień i przede wszystkim jak im zaradzić, rozmawiano podczas konferencji szkoleniowo-metodycznej „Mózg - wielka tajemnica”, skierowanej do nauczycieli, psychologów, pedagogów i terapeutów. Organizatorem wydarzenia było Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IX w Opolu.- Chcemy poszerzać naszą wiedzę na temat mózgu, ale właśnie w kontekście uzależnień - mówi Beata Borecka-Sierpina, współorganizatorka konferencji. - Uzależnienia, to jest choroba mózgu. Mamy piękny mózg rozwijający się, mamy mózg pięknie działający, ale też mózg może być uzależniony. Może być chory od różnych substancji, od różnych zachowań, warunków bytowania. Jest to palący problem, który z każdym rokiem staje się coraz bardziej widoczny wśród naszej młodzieży.Dr Wiktoria Orłowska z Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu zauważa, że zaburzenia psychiczne są bagatelizowane przez młodych ludzi i ich bliskich. - Panuje przekonanie, że to nie są prawdziwe choroby. Zjawisko samobójstw i samookaleczenia wśród młodzieży jest trzecią przyczyną śmierci - mówi.- Przede wszystkim przyczyn jest wiele, przeważnie są to zaburzenia psychiczne, depresja, zaburzenia zachowania. Jednak przez lata ten młody człowiek pozostaje sam sobie, jest narażony na ogromną pr ...

Źródło: radio.opole.pl

reklama
Kontakt z nami