player+
Wiadomości z tagiem Smartfony  RSS
Trzyletnie OnePlusy dostają Androida 12

02.07.2022 17:39


OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro dostają Androida 12
Już niedługo oficjalnie zadebiutuje Android 13, ale niektóre telefony dopiero dostają Androida 12. Teraz mamy dobrą nowinę dla posiadaczy smartfonów z serii OnePlus 7.
Powoli odliczamy czas do debiutu Androida 13, ale nie wszystkie telefony dalej dostały Androida 12. Teraz nadszedł czas na kolejne OnePlusy. Chodzi o modele OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, oraz OnePlus 7T Pro. To już najpewniej ich ostatnia aktualizacja Androida. Smartfony obchodzą bowiem trzecie urodziny.

OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro z Androidem 12


Trzeba tutaj wspomnieć, ze nie chodzi o wersję stabilną, a wariant Oxygen OS 12 Open Beta 1. Jest ona dostępna dla każdego posiadacze tych OnePlusów, którzy już korzystają z Oxygen OS 11.0.7.1 lub 11.0.8.1. Będą oni jednak potrzebowali 4 GB wolnego miejsca na dane. Dobra nowina jest taka, że w łatwy sposób można powrócić do Androida 11.
Nowy Android wraz z nową wersją nakładki standardowo przynoszą zmiany w interfejsie i wyglądzie ikon. Nie zabrakło jednak też udoskonalenia wydajności akumulatora. OnePlus postanowił też zadbać o lepszy Work/Life Balance. Posiadacze OnePlusów mogą się też spodziewać m.in. lepszego nagrywania głosu
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Pokoje hotelowe mogą skrywać kamery. Znajdziesz je przy pomocy smartfonu

02.07.2022 16:19

Goszcząc w pokojach hotelowych lub Airbnb podczas wakacji warto sprawdzić, czy przypadkiem gospodarz nie zainstalował w nich ukrytych kamer. Najprostszym i skutecznym sposobem jest wykorzystanie swojego smartfonu i specjalnych aplikacji.

Źródło: www.dobreprogramy.pl

Producenci smartfonów w odwrocie. Dane są bezlitosne

01.07.2022 21:37


Już od jakiegoś czasu można usłyszeć, że producenci smartfonów sprzedają coraz mniej urządzeń mobilnych. Raport Counterpoint zdaje się to potwierdzać. Sytuacja okazuje się być gorsza niż można było przypuszczać.
Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że . Około 50 milionów smartfonów zalega im w magazynach. W związku z tym producent zdecydował się na zmniejszenie liczby produkowanych egzemplarzy. Na początku roku firma zakładała, że aby zaspokoić potrzeby konsumentów, będzie musiała dostarczyć około 270 milionów urządzeń. O ile nic się nie zmieni, Samsung wyprodukuje ich o 30 milionów mniej. 

Kryzys odczują wszyscy producenci


Okazuje się, że problemy Samsunga to jedynie wierzchołek góry lodowej. wskazuje, że na całym świecie ludzie kupują coraz mniej smartfonów. Co więcej, pierwszy raz od czasu początków pandemii, miesięczna sprzedaż telefonów spadła poniżej 100 milionów. To mocny cios dla branży.
W maju sprzedano łącznie 96 milionów smartfonów. Jest to drugi z rzędu miesięczny spadek. Prawdziwy kryzys nastąpił wraz z początkiem pandemii w 2020 roku. Zamknięte granice i fabryki oraz problemy z dostawami skutecznie zmniejszyły liczbę wyprodukowanych i sprzedanych urządzeń mobilnych. Już pod koniec 2020 roku sytuacja wyglądała już dużo lepiej. Wszystko wskazywało na to, że liczba sprzedanych smartfonów powoli wróci do stanu sprzed pandemii. 


Eksperci dopatrują się przyczyn tego zjawiska w nadal trwających problemach z ciągłością łańcucha dostaw. Wpływ na sytuację na pewno ma aktualnie trwająca wojna na Ukrainie. Winę za stan rzeczy ponosi również pędząca inflacja. Konsumentów nie zachęcaja do zakupów elektroniki coraz wyższe ceny w sklepach . Producenci smartfonów po części sami są też odpowiedzialni. Segment najtańszych smartfonów tj. do 500 złotych już praktycznie nie istnieje. Coraz ciężej znaleźć też coś w cenie do tysiąca złotych. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Bank Pekao na wakacje daje bonus 200 zł. Wystarczy smartfon

01.07.2022 15:41


Bank Pekao
200 zł na wakacyjne wydatki plus praktyczna karta wielowalutowa do płacenia w kraju i zagranicą, z gwarancją niskich kosztów przewalutowania? Tym kusi Bank Pekao w swej najnowszej promocji. Do skorzystania z niej potrzebny jest smartfon.
Bank Pekao rusza z letnią promocją w znanej już formule. Żeby dostać bonusową kwotę, trzeba otworzyć Konto Przekorzystne wykorzystując do tego selfie.
Każdy, kto do końca sierpnia otworzy Konto Przekorzystne metodą „na selfie”, może otrzymać nagrodę w wysokości 200 zł. Już za samo otwarcie konta bank oferuje 50 zł. 
Aby otrzymać pozostałe 150 zł, wystarczy w każdym z trzech kolejnych miesięcy po założeniu konta spełnić bardzo proste warunki – wykonać co najmniej pięć transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub aplikacją PeoPay oraz zalogować się minimum raz do PeoPay.
Nagroda wypłacana jest w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji. Klient, który jeszcze w lipcu otworzy konto, otrzyma 50 zł na koniec sierpnia. Następne 50 zł zyska na koniec września, potem października i listopada, oczywiście pod warunkiem, że będzie niezmiennie spełniał wymienione wyżej warunki promocji.
W promocji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które są obywatelami Polski. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie https://www.pekao.com.pl/konto-osobiste.html.
Konto Przekorzystne w Banku Pekao współgra z kartą wielowalutową, która sprawdzi się podczas wakacyjnych zagranicznych wyjazdów. Karta gwarantuje niskie koszty przewalutowania – Bank Pekao nie pobiera dodatkowych opłat za transakcje za granicą. Są one rozliczane bezpośrednio po kursach wymiany walut organizacji płatniczej, zbliżonych do średnich kursów NBP. Do tego wszystkie bankomaty za granicą są całkowicie bezpłatne.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

T-Mobile przecenia smartfony z serii Oppo Reno7

01.07.2022 15:24


T-Mobile Oppo Reno7 niższe ceny smartfonów
T-Mobile obniżył ceny smartfonów z serii Oppo Reno7. Kupując któryś z nich w ofercie abonamentowej z nielimitowanym Internetem 5G, możemy zaoszczędzić nawet 650 zł, w ratach 0%.
Smartfon to urządzenie must have – i dla większości z nas jest codziennym towarzyszem na każdym kroku. Trudno się zatem dziwić, że oczekujemy od niego wiele. Świetne zdjęcia portretowe, wytrzymała bateria, a może jednak przyciągający spojrzenia design? Dla naszych klientów, którzy cenią wysoko właśnie te cechy, przygotowaliśmy specjalną promocję na serię Oppo Reno7.

– czytamy w komunikacie T-Mobile Polska
 
 

Seria Oppo Reno7 taniej w T-Mobile


Od 28 czerwca do 11 lipca 2022 roku w T-Mobile trwa promocja, w ramach której smartfony z serii Oppo Reno7 oferowane są z cenami niższymi nawet o 650 zł. I tak w ofercie L Nielimitowana:
  • Oppo Reno7 Lite 5G kosztuje 1449 zł (obniżka z 1899 zł),

Kup teraz - zapłać później
od 1550,00 zł na ceneo

 
  • Oppo Reno7 5G kosztuje 2049 zł (obniżka z 2699 zł),

Kup teraz - zapłać później
od 1900,00 zł na ceneo
  • Oppo Reno7 kosztuje 1099 zł (obniżka z 1599 zł).

Kup teraz - zapłać później
od 1592,97 zł na ceneo

T-Mobile Oppo Reno7 baner
Oferta L Nielimitowana gwarantuje połączenia, SMS-y i MMS-y bez limitu. Dodatkowo umożliwia korzystanie z Internetu bez limitu danych do zużycia oraz limitu prędkości. Miesięczny abonament kosztuje 85 zł.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Inflacja nie odpuszcza. iPhone będzie jeszcze droższy

01.07.2022 13:38


Inflacja nie odpuszcza. iPhone będzie jeszcze droższy
Apple reaguje na zmieniające się warunki na międzynarodowych rynkach, związane z inflacją i niekorzystnymi kursami walut, zwiększając ceny iPhone'ów. Na początek w Japonii.
Świat zmaga się z inflacją oraz niedoborami w podaży, dlatego normalną rzeczą wydaje się to, że międzynarodowe firmy, takie jak Apple, dostosowują ceny swoich produktów na określonym rynku do aktualnej sytuacji.
Tak się właśnie stało w Japonii, gdzie ceny niektórych iPhone'ów wzrosły nawet o niemal 20%. Ma to odzwierciedlać między innymi kondycję japońskiej waluty, która w ciągu ostatnich 3 miesięcy straciła na wartości około 15% w stosunku do dolara amerykańskiego.
 
 

Wyższe ceny iPhone'ów


A oto przykłady pokazujące wzrost cen smartfonów Apple'a. Tegoroczny w wariancie 64 GB podrożał z 57800 jenów (1924 zł) do 62800 jenów (2090 zł), czyli o 8,7% więcej. Z kolei cena  128 GB wzrosła w Japonii z 122800 jenów (4088 zł) do 144800 jenów (4820 zł). W tym przypadku podwyżka osiągnęła poziom 17,9%.
W drugi wtorek września Apple zaprezentuje smartfony z serii iPhone 14. Można domniemywać, że trafią one na światowe rynki z wyższymi cenami nić ubiegłoroczna generacja tych urządzeń.
W tym roku z tego typu podwyżką mieliśmy już do czynienia. Na przykład jeden z wariantów iPhone'a SE trzeciej generacji wszedł na amerykański rynek z ceną 429 dolarów (1935 zł), o 30 USD wyższą niż jego poprzednik. Wzrost ceny był związany z inflacją oraz niedoborem komponentów.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Realme Band 2 już w Polsce. Tania opaska z wieloma funkcjami

01.07.2022 11:47


Realme Band 2
Firma Realme wprowadziła do sprzedaży w Polsce opaskę sportową Band 2. Urządzenie kusi dużym wyświetlaczem, rozbudowanymi funkcjami sportowymi i zdrowotnymi, a także długim czasem pracy. Jest też nieźle wycenione.
Realme Band 2 zwraca uwagę sporym wyświetlaczem, szerszym niż tradycyjnie stosuje się w opaskach. Jego przekątna to 1,4 cala, a rozdzielczość 167 x 320. Maksymalna jasność ekranu sięga 500 nitów. Użytkownicy mogą wybierać spośród 50 tarcz oraz dostosowywać elementy na ekranie głównym. 
Realme Band 2
Dzięki wbudowanemu czujnikowi z diodą podczerwieni Realme Band 2 obsługuje 24-godzinny pomiar tętna, a także monitoruje poziom nasycenia krwi tlenem.
Realme Band 2 obsługuje 90 trybów sportowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze, trening wzmacniający czy jazda konna. Ponadto rejestruje dzienny i tygodniowy czas ćwiczeń oraz całkowitą liczbę spalonych kalorii. 
Nowa opaska Realme oferuje również wzmocnioną ochronę przed wnikaniem pyłu i wody z IP68 do 5ATM. Producent zapewnia, że dzięki temu użytkownicy bez obaw mogą nosić ją podczas pływania lub intensywnego pocenia się.
Dzięki współpracy z aplikacją Realme Link opaska Realme Band 2 umożliwia sterowanie urządzeniami ekosystemu Realme AIoT, takimi jak słuchawki, głośniki, żarówki, inteligentna waga i inteligentna kamera. Pozwoli również obsługiwać smartfony do odtwarzania muzyki i robienia zdjęć. 
Realme Band 2
Realme Band 2 na jednym ładowaniu przepracuje około 2 tygodni. W opasce zastosowano uniwersalne paski na nadgarstek o średnicy 18 mm, które można łatwo wymienić.

Cena i dostępność


Opaska sportowa Realme Band 2 jest już dostępna za 199 zł w sieci sklepów Media Expert, a także w sklep-realme.pl oraz na realmeshop.pl.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Xiaomi Smart Band 7 Pro już 4 lipca. Będzie miał GPS i NFC?

01.07.2022 11:23


Xiaomi Smart Band 7 Pro
Nadchodzące dni będą prawdziwym festiwalem nowości Xiaomi. Poza smartfonami zadebiutuje opaska Xiaomi Smart Band 7 Pro, która wygląda trochę jak smartwatch.
Już w poniedziałek, 4 lipca, odbędzie się . Niezależnie od tego zbliża się też debiut , który trafił już do przedsprzedaży w Azerbejdżanie. Na tym jednak nie koniec – jak wynika z zapowiedzi, 4 lipca zaprezentuje także laptop Xiaomi Book Pro 2022 oraz jeszcze jedno, ciekawe urządzenie – opaskę Xiaomi Smart Band 7 Pro, w chińskich źródłach określaną także jako Xiaomi Mi Band 7 Pro.
Xiaomi Smart Band 7 Pro

Xiaomi Smart Band 7 Pro przypomina smartwatcha


Informacje na temat nowej opaski ujawnił na Weibo niezawodny Digital Chgat Station, prezentując też rendery nowego urządzenia.
W odróżnieniu od standardowej opaski Xiaomi Smart Band 7 wersja Pro ma być większa – koperta z wyświetlaczem przypomina bardziej smartwatch niż tradycyjną opaskę. Takie wzornictwo nie dziwi, podobne opaski jak zegarki ma już kilku producentów, w tym też i Xiaomi – model Redmi Smart Band Pro.
Xiaomi Smart Band 7 Pro wygląda jednak na urządzenie premium, z nieco wyższej półki. Uwagę zwracają spora przekątna wyświetlacza i elegancko zaokrąglone krawędzie. 
Xiaomi Smart Band 7 Pro
Co przyniesie nowa opaska od strony technicznej, jeszcze nie wiadomo, jednak większa koperta oznaczać może akumulator o dużej pojemności, a także – na co liczy wielu fanów marki – odbiornik GPS, którego zabrakło w podstawowym modelu.
Osobny problem to obecność NFC. W chińskiej wersja Band 7 ta funkcja jest dostępna, przystosowana do tamtejszych realiów, jednak bez tego rozwiązania.
Poza tym można się spodziewać wszystkich funkcji znanych z podstawowego Smart Banda 7, czyli wodoszczelności 5 ATM, optycznego czujnika z pomiarem pulsu i natlenienia krwi SpO2, a także analizy snu, stresu, oddechu i cykli menstruacyjnych. Opaska powinna też pozwolić na monitorowanie ponad 110 typów aktywności sportowych z dodatkowymi wskaźnikami jak pułap tlenowy VO2Max.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Rozkładany Samsung Galaxy A? Koreańczycy już podali cenę

01.07.2022 9:00


Rozkładany Samsung Galaxy A
Dostępny dla wszystkich, rozkładany Samsung Galaxy A jeszcze nie powstał, ale koreański serwis branżowy zna już jego cenę. Zapowiada się interesująco, choć pozostają jeszcze duże znaki zapytania.
Od jakiegoś czasu ze źródeł koreańskich napływają doniesienia o tym, ze Samsung pracuje nad . Ma to być reprezentant serii Galaxy A, czyli średniej klasy urządzeń z niektórymi cechami flagowców.
Idea jest taka, by stworzyć możliwość kupna rozkładanego smartfonu bardziej oszczędnym użytkownikom, którzy nie są w stanie sobie pozwolić na wydanie 5 czy 8 tysięcy złotych na taki sprzęt (w zależności od modelu).
Koreański serwis branżowy Etnews, który ma dostęp do wewnętrznych źródeł Samsunga, podaję cenę rozkładanego Galaxy A. Oczywiście urządzenia jeszcze nie ma, więc ściślej rzec biorąc, jest to pułap cenowy, w którym zamierza się utrzymać Samsung, wprowadzając taki telefon na rynek.
Serwis podaje, że Samsung określił górną granicę na 1 mln wonów, czyli około 3470 zł. W innych regionach świata, w tym w Europie, byłoby to jednak trochę więcej – z podatkami kwota ta mogłaby sięgnąć ok. 4000 zł. 
Taki pułap cenowy wskazuje też na to, że projektowany rozkładany Galaxy A to smartfon o konstrukcji jak Galaxy Z Fold3, który w Polsce debiutował z ceną 8299 zł. Dla porównania Galaxy Z Flip3 wyceniony był w dniu wejścia na rynek na 4799 zł, więc zapowiadana przez Etnews kwota nie byłaby tak atrakcyjna, a cały plan Samsunga nie miałby wielkiego sensu. 
Według koreańskiego serwisu rozkładany Galaxy A (Galaxy A Fold?) będzie okrojony z kilku rozwiązań, zastosowanych we flagowych modelach. Zabraknie więc ekranu z warstwą Ultra-Thin Glass, zamiast tego dostępna będzie tańsza technologia, potencjalnie bardziej narażona na uszkodzenia. Na pewno też słabszy będzie procesor i aparaty.
Niestety, na domniemanego Galaxy A Folda trzeba będzie jeszcze poczekać. Koreańskie źródła wskazują, że taki telefon wejdzie na rynek najwcześniej w 2024 roku.
  
 

Źródło: www.telepolis.pl

Xiaomi 12 Lite w przedsprzedaży. Ile kosztuje?

01.07.2022 8:12


Xiaomi 12 Lite w przedsprzedaży plakat
Xiaomi 12 Lite trafił już do przedsprzedaży. Tak, to nie błąd – smartfon, który jeszcze nie miał swojej premiery, można już zamówić, chociaż na razie nie w Polsce. 
Xiaomi 12 Lite w ostatnich dniach zaistniał na nowych renderach prasowych, potwierdzających wygląd telefonu, ale data premiery pozostawała nieznana. Niespodziewanie telefon został już ogłoszony w… Azerbejdżanie. Informację na temat jego dostępności podało biuro prasowe Xiaomi regionu Rosji i państw WNP.
Xiaomi 12 Lite
Cena Xiaomi 12 Lite 8/128 GB została ustalona tam na 999 manatów azerbejdżańskich, co w przeliczeniu oznacza 2644 zł. Smartfon oferowany jest w Xiaomi Store w Baku, dostępne kolory to czarny, miętowy i różowy. Przedsprzedaż trwa do 8 lipca, co może sugerować oficjalną, globalną datę premiery.
Dane ujawnione przez azerski oddział Xiaomi potwierdzają przecieki na temat specyfikacji smartfonu. Xiaomi 12 Lite ma wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,55 cala Full HD+ z odświeżaniem 120 Hz i obsługą HDR10+ i Dolby Vision. W ekran wkomponowany jest czytnik linii papilarnych.
Xiaomi 12 Lite
Na obudowie Xiaomi 12 Lite znalazło się miejsce na głośniki stereo z Dolby Atmos. Sercem telefonu jest układ Snapdragon 778G, wspierany przez 8 GB pamięci RAM. Na dane otrzymamy 128 GB pamięci UFS, choć niewykluczone, że po oficjalnej premierze będzie też dostępna wersja 256 GB. 
Zdjęcia wykonamy, korzystając z potrójnej sekcji fotograficznej z główną matrycą 108 Mpix. Jej uzupełnienie stanowi aparat 8 Mpix z obiektywem szerokokątnym oraz 2 Mpix do zdjęć makro. Z przodu w ekranowym wycięciu znalazł się moduł 32 Mpix.
Xiaomi 12 Lite
Xiaomi 12 Lite jest płaski (7,29 mm, masa 173 g), więc zmieściła się w nim bateria o pojemności tylko 4300 mAh, ale można ją szybko podładować z mocą 67 W. Ładowarka GaN jest dodawana do zestawu.
Xiaomi 12 Lite
W takiej sytuacji pozostaje już tylko czekać na światową premierę Xiaomi 12 Lite oraz informacje o cenie na polskim rynku. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
player+