Wiadomości z tagiem Psy  RSS
Podczas prac na al. Sybiraków wykopano ludzkie szczątki. Sprawę bada prokuratura

24.05.2019 10:01

Pomiędzy Polikliniką MSWiA a szpitalem psychiatrycznym przekopano teren byłego cmentarza ewangelickiego. Podczas prac natrafiono na ludzkie kości. Okazuje się, że proboszcz z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Olsztynie nie został poinformowany o planowanych pracach. Sprawę bada prokuratura.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Jagiellonia Białystok. Ireneusz Mamrot: Nie jestem cyborgiem

24.05.2019 7:21

- Przyznam szczerze, że w pewnym momencie sezonu byłem już mocno zmęczony, doszła bardzo duża presja i jeszcze ta niepewna sytuacja z umową. To wszystko ciążyło na psychice - nie kryje Ireneusz Mamrot w rozmowie z WP SportoweFakty.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują

23.05.2019 20:45


Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek z protestem około 20 fizjoterapeutów, którzy domagają się podwyżek płac, oczekują też dofinansowania do kursów dokształcających.- Czujemy się ignorowani, walczymy nie tylko o siebie, ale też o pacjentów - mówi Radiu Opole Aleksandra Kotuła, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii z oddziału terenowego w Brzegu. - Chodzi nam również o poprawę warunków pracy i wynagrodzeń dla innych zawodów medycznych i niemedycznych. W moim związku zawodowym poza 15 fizjoterapeutami mam masażystę, dwóch terapeutów zajęciowych, neurologopedę i psychologa. Ponadto, chodzi nam również o lepszy dostęp do świadczeń z zakresu fizjoterapii dla pacjentów i skrócenie kolejek, które u nas w szpitalu trwają 5 miesięcy - mówi przewodnicząca brzeskiego związku. Akcja trwa już od początku maja, kiedy to 7 maja fizjoterapeuci i inne grupy oddawali krew. - To był akt, którym chcieliśmy pokazać że jesteśmy, potem rozpoczął się protest włoski. Dziś oddziały zostały zamknięte - dodaje Kotuła. - Jeśli chodzi o dzisiejszy dzień i o to, że zdarzyło się, że oddziały zostały z ...

Tagi: Opole, Psy, Lato
Źródło: radio.opole.pl

Schronisko dla psów w Borku prosi o pomoc. "Woda rośnie w oczach"

23.05.2019 14:44


Pracownicy schroniska dla zwierząt w Borku koło Tarnowa proszą o wsparcie. Wczoraj sami ruszyli z pomocą i przygarnęli psy z zalanego schroniska w Wadowicach Dolnych na Podkarpaciu.

Źródło: www.rmf24.pl

Będzie więcej pieniędzy na rehabilitację, SOR-y i psychiatrię. NFZ opłaci świadczenia

23.05.2019 12:08


Od lipca wzrosną nakłady na świadczenia opieki zdrowotnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W skali całego kraju NFZ będzie miał do dyspozycji dodatkowe 4 miliardy złotych. Ma to związek ze wzrostem wyceny świadczeń oraz lepszą ściągalnością składek zdrowotnych. Dodatkowe środki na ochronę zdrowia mają trafić na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, funkcjonowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych czy opiekę … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, NFZ, Psy, Lato
Źródło: www.wzielonej.pl

Joanna Scheuring-Wielgus o oddaniu swoich psów. "Otrzymałam groźby, że dostanę kulkę w łeb"

23.05.2019 9:59

Posłanka startująca z list Wiosny do Europarlamentu oddała swoje psy do schroniska. Jak przypomina od 20 lat jest alergiczką i dopóki zwierzęta...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Operator Koparki

23.05.2019 9:54

Grupa ERBUD
Wymagania: Uprawnienia do obsługi koparki Badania psychotechniczne Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku Mile widziana
Lokalizacja: łódzkie, Łódź
Obszar zawodowy: Budownictwo / Geodezja

Źródło: www.praca.pl

Scheuring-Wielgus: Moje oświadczenie było bez sensu

23.05.2019 8:26

- Tak naprawdę chodziło nam o to, aby psy miały dobry nowy dom. I tak jest - powiedziała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, komentując dyskusję wywołaną artykułem "Faktu".

Źródło: www.rp.pl

CBŚP zatrzymało handlarzy dopalaczami. Grupa działała m.in. na terenie Opolszczyzny [DUŻO ZDJĘĆ]

23.05.2019 8:09


Wytwarzali i wprowadzali do obrotu dopalacze - policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 15 członków grupy przestępczej. Wśród nich jest mężczyzna podejrzany o kierowanie grupą. Przestępcy działali w latach 2015-2018 na terenie Opolszczyzny, Śląska, województwa mazowieckiego, pomorskiego i lubelskiego.Grupa mogła wprowadzić do obrotu nawet 450 kilogramów dopalaczy o wartości około 8 milionów złotych. Zabezpieczono 120 kilogramów substancji psychoaktywnych o wartości 3 milionów. Działalność grupy polegała na sprzedaży dopalaczy przez sklepy internetowe. Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że przesyłki wysyłano kurierem na fałszywe dane nadawców. Grupa mogła przeprowadzić nawet 15 tysięcy takich transakcji. Śledztwo nadzoruje lubelski wydział Prokuratury Krajowej. Funkcjonariusze Zarządu w Lublinie CBŚP, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, prowadzą wielowątkowe śledztwo dotyczące działalności grupy przestępczej, która zajmowała się produkowaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości dopalaczy.

Źródło: radio.opole.pl

reklama
Kontakt z nami