Wiadomości z tagiem Burze  RSS
Kolejny dowód na to, że narkolepsja jest chorobą autoimmunologiczną

19.03.2019 6:14

Pojawiły się kolejne dowody, że narkolepsja (rzadkie zaburzenie snu) jest chorobą autoimmunologiczną.

Tagi: Burze
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Cz, 28 mar 21:00 (Discovery Channel) - Gorączka złota: rzeka skarbów

19.03.2019 2:02


Ekipa Dakota Boys wraca na Alaskę, by kontynuować poszukiwania cennych złóż. Pracę zaczynają od naprawy zniszczeń, które wyrządziły zimowe burze.

Źródło: teletydzien.interia.pl

Wt, 26 mar 19:00 (CANAL+ Sport) - Rugby: Puchar Sześciu Narodów - mecz: Walia - Irlandia

17.03.2019 2:04


Walia przez rozgrywki w 2019 roku idzie jak burze - cztery mecze i komplet zwycięstw. W ostatniej kolejce zmierzy się z Irlandią, która ma na swoim koncie

Źródło: teletydzien.interia.pl

BIULETYN: Tim Burton nagrodzony przez Włochów

16.03.2019 13:21

Tim Burton został tegorocznym laureatem nagrody David di Donatello za całokształt twórczości. Odbierze ją 27 marca.

Tagi: Burze
Źródło: www.filmweb.pl

Ponad 200 polskich naukowców wsparło klimatyczny strajk młodzieży. „Widzą, że ich przyszłość jest zagrożona”

16.03.2019 1:50

Ponad 200 polskich naukowców podpisało się pod listem poparcia dla klimatycznego strajku młodzieży. "Niniejszym zdecydowanie potwierdzamy, że w środowisku naukowym panuje konsensus, wskazywany przez młodzież jako podstawa ich oburzenia i protestu: klimat się ociepla, a przyczyną tego jest działalność człowieka" – napisali naukowcy w oświadczeniu.

Tagi: Strajki, Burze
Źródło: wiadomosci.onet.pl

Uzależnienia u młodzieży tematem II konferencji „Mózg - wielka tajemnica”

15.03.2019 18:11


O tym jak funkcjonuje mózg uzależniony, jak zaobserwować początki uzależnień i przede wszystkim jak im zaradzić, rozmawiano podczas konferencji szkoleniowo-metodycznej „Mózg - wielka tajemnica”, skierowanej do nauczycieli, psychologów, pedagogów i terapeutów. Organizatorem wydarzenia było Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IX w Opolu.- Chcemy poszerzać naszą wiedzę na temat mózgu, ale właśnie w kontekście uzależnień - mówi Beata Borecka-Sierpina, współorganizatorka konferencji. - Uzależnienia, to jest choroba mózgu. Mamy piękny mózg rozwijający się, mamy mózg pięknie działający, ale też mózg może być uzależniony. Może być chory od różnych substancji, od różnych zachowań, warunków bytowania. Jest to palący problem, który z każdym rokiem staje się coraz bardziej widoczny wśród naszej młodzieży.Dr Wiktoria Orłowska z Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu zauważa, że zaburzenia psychiczne są bagatelizowane przez młodych ludzi i ich bliskich. - Panuje przekonanie, że to nie są prawdziwe choroby. Zjawisko samobójstw i samookaleczenia wśród młodzieży jest trzecią przyczyną śmierci - mówi.- Przede wszystkim przyczyn jest wiele, przeważnie są to zaburzenia psychiczne, depresja, zaburzenia zachowania. Jednak przez lata ten młody człowiek pozostaje sam sobie, jest narażony na ogromną pr ...

Źródło: radio.opole.pl

Istnieje związek między migrenami a zaburzeniami rozkładu sodu w mózgu

14.03.2019 17:07

Amerykańscy naukowcy zauważyli związek między migrenami a zaburzeniami rozkładu sodu w mózgu. Pojawiają się one na długo przed wystąpieniem bólu oraz innych objawów migreny.

Tagi: Ameryka, Burze
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Bursa Miejska do przebudowy

14.03.2019 14:56

Miasto ogłosiło przetarg na dostosowanie budynku Bursy Miejskiej do przepisów przeciwpożarowych. Na oferty czeka do 4 kwietnia.

Tagi: Burze
Źródło: www.wczestochowie.pl

Hubert Hurkacz: ambitny dżentelmen, "słodki chłopak"

14.03.2019 12:23

Polski tenis nie musiał długo czekać na godnego następcę Jerzego Janowicza czy Łukasza Kubota. Hubert Hurkacz jak burza idzie w Indian Wells. W piątek zmierzy się z gwiazdą - Rogerem Federerem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Katastrofa! Bayern za burtą Ligi Mistrzów

14.03.2019 3:07

Więcej informacji

Źródło: blacksport.pl

reklama
Kontakt z nami