Wiadomości z tagiem Burze  RSS
Dziecko było torturowane i gwałcone. Jest opinia seksuologa

02.10.2023 19:04

Vitalij S., 26-letni mężczyzna podejrzewany jest o próbę zamordowania małego syna swojej partnerki, a także o zgwałcenie i znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Według opinii biegłego seksuologa cierpi na zaburzenia preferencji seksualnych. Natomiast u matki chłopca, która również jest podejrzana o te same przestępstwa, biegły nie stwierdził takich zaburzeń.

Tagi: NATO, Seks, Burze
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Jadowity pająk nadzieją dla mężczyzn z zaburzeniami erekcji

02.10.2023 9:46

Trzy dekady temu brazylijscy badacze zaczęli zgłębiać ciekawy efekt uboczny ukąszeń tzw. pająka bananowego: toksyna powodowała u ofiar priapizm, czyli bolesną i uporczywą erekcję.

Tagi: Azyl, Burze
Źródło: podroze.onet.pl

Katowali i gwałcili dziecko. 26-latek z zaburzeniami na tle seksualnym

02.10.2023 9:16


​26-letni Vitalij S., współpodejrzany o usiłowanie zabójstwa małego syna swojej partnerki, w połączeniu ze zgwałceniem ze szczególnym okrucieństwem i znęcaniem się nad nim, ma według biegłego seksuologa, zaburzenia preferencji seksualnych. U współpodejrzanej o te same czyny matki chłopczyka biegły nie stwierdził takich zaburzeń.

Tagi: Seks, Burze
Źródło: www.rmf24.pl

CrossMobile: wystartował nowy operator. Zobacz, jaką ma ofertę

29.09.2023 14:57Czy mimo sporego nasycenia rynku ofertami MVNO w Polsce jest jeszcze miejsce na kolejnego operatora? Spółka CrossMobile jest przekonana, że tak i ruszyła z nową ofertą komórkową.
CrossMobile to operator wirtualny, za którym stoi firma CrossMobile Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Spółka podaje, że jest wspierana przez zagraniczny kapitał, z głównym udziałowcem z USA, WHEN Group. Świadcząc swoje usługi, bazuje na infrastrukturze Polkomtela i sieci Plus.
Trzon mobilnej oferty CrossMobile stanowią usługi abonamentowe, w których można wybrać jeden z kilku pakietów:
  • Start za 14,99 zł na miesiąc z 3 GB internetu,
  • More za 16,55 zł na miesiąc (promocja, standardowo 19,99 zł) z 12 GB internetu i 3,25 GB w roamingu EU,
  • Faster za 29,99 zł na miesiąc z 30 GB internetu i 5,89 GB w roamingu EU,
  • Rocket za 49,99 zł na miesiąc z 100 GB internetu i 9,82 GB w roaming EU.

Operator na start przygotował także specjalny pakiet Hit Oferta, w którym za 9,99 zł przez pierwszy rok otrzymuje się korzyści jak w innych pakietach, a do tego 12 GB internetu. Później abonament wyniesie 16,99 zł na miesiąc.
We wszystkich pakietach oferowane są nielimitowane rozmowy i SMS/MMS, usługa TransferFree (bezpłatny krajowy transfer danych w serwisach Facebook, Messenger, Instagram i Whatsapp), aplikacja Care4Kids za 0,99 zł miesięcznie, możliwość wybrania darmowej karty eSIM, Wi-Fi Calling, a także dostęp do sieci 5G Plusa. Umowa zawierana jest na dowolny okres, można ją wypowiedzieć z miesięcznym wypowiedzeniem. Dla przenoszący numer pierwszy miesiąc jest za darmo.
Dostępne są też doładowania internetu: 1 GB za 3 zł lub 10 GB za 15 zł. 
Aplikacja Care4Kids, wykorzystująca AI, standardowo ma kosztować 49,99 zł. Na razie jednak oferowana jest w dwustopniowej promocji. W niej po dwóch miesiącach cena wzrasta z 0,99 zł do 29,99 zł. Aplikacja ma chronić dzieci przed molestowaniem, dręczeniem i stanami lękowymi. Ma ostrzegać przed zaburzeniami nastrojów, depresją czy myślami samobójczymi. 
Więcej na stronie www.crossmobile.pl.
[ANKIETA:1513]
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Praludzie mogli wygrać z hienami walkę o padlinę

28.09.2023 18:32


Na drodze ewolucji nasi odlegli przodkowie musieli pokonywać wiele przeszkód. Osiągnęli ewolucyjny sukces, bo nauczyli się współpracować. I byli skuteczni. Około miliona lat temu, pod koniec wczesnego plejstocenu, działając w grupach byli w stanie skutecznie walczyć z hienami o padlinę pozostawioną przez drapieżniki. Piszą o tym na łamach czasopisma "Scientific Reports" naukowcy z National Research Center On Human Evolution (CENIEH) w hiszpańskim Burgos. Wyniki przeprowadzonych przez nich symulacji wskazują, że najskuteczniejsze były grupy...

Źródło: www.rmf24.pl

Prezes ZUS: w pierwszym półroczu 2023 r. na ochronę zdrowia wydano 206 mld zł, co stanowi 6,7 proc. PKB

28.09.2023 15:01

W pierwszym półroczu 2023 r. na ochronę zdrowia wydano 206 mld zł, co stanowi 6,7 proc. PKB - powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska w czasie konferencji inaugurującej kampanię społeczno-edukacyjną "TAK dla zdrowia rodziny". Dodała, że z tytułu niezdolności do pracy największe środki poszły na orzeczenia z tytułu zaburzeń psychicznych i zachowań.

Tagi: ZUS, Psy, Burze
Źródło: www.wnp.pl

Niemcy pokazują ciemną stronę Oktoberfest. Mówią: "Zobaczcie ten film" [WIDEO]

27.09.2023 21:47

Mieszkańcy Monachium nie kryją oburzenia. Trwający od połowy września Oktoberfest przysparza coraz więcej problemów: "karetki na każdym rogu, miasto tonie w wymiocinach, a wszędzie leżą pijani ludzie". Bawarczycy winą obarczają turystów: "z roku na rok widać coraz mniej Niemców. To już nie ma nic wspólnego z tradycją".

Źródło: podroze.onet.pl

M.Przydacz: to nie przypadek, że Tusk i Scholz mówią tym samym językiem ws. migracji

27.09.2023 8:41

Możliwe wprowadzenie przez Niemcy kontrol na granicy z Polską to element zaburzenia pewnej dyskusji politycznej w Polsce. To nie przypadek, że szef PO Donald Tusk i kanclerz Niemiec Olaf Scholz mówią tym samym językiem ws. migracji - mówił w środę w Polsat News szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.

Źródło: www.wnp.pl

Ambasador Dzielski: Dzwonili do mnie kanadyjscy parlamentarzyści, wyrażali oburzenie

27.09.2023 0:25


"Takiej lekcji Kanada, jeżeli chodzi o historię II wojny światowej, jeżeli chodzi o historię naszego regionu w tamtym czasie, nie miała od bardzo dawna. Nie sprawdzono dobrze historii tego człowieka" – mówi Witold Dzielski, ambasador RP w Kanadzie w rozmowie z korespondentem RMF FM w Waszyngtonie Pawłem Żuchowskim.

Źródło: www.rmf24.pl

Ambasador Dzielski: Dzwonili do mnie kanadyjscy parlamentarzyści, wyrażali oburzenie

27.09.2023 0:25


"Takiej lekcji Kanada, jeżeli chodzi o historię II wojny światowej, jeżeli chodzi o historię naszego regionu w tamtym czasie, nie miała od bardzo dawna. Nie sprawdzono dobrze historii tego człowieka" – mówi Witold Dzielski, ambasador RP w Kanadzie w rozmowie z korespondentem RMF FM w Waszyngtonie Pawłem Żuchowskim.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami