Wiadomości dnia  RSS
W.Brytania: książę Filip upomniany przez policję za jazdę bez pasa bezpieczeństwa


Książę Filip został upomniany przez policję za jazdę samochodem bez pasa bezpieczeństwa po drodze publicznej w pobliżu królewskiej rezydencji w Sandringham. Zaledwie dwa dni wcześniej mąż królowej Elżbiety II miał wypadek samochodowy w tej samej okolicy.

Dulkiewicz: kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę


Kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę, wzajemną życzliwość i uśmiech przez ten ostatni tydzień! - napisała w niedzielę w internecie Aleksandra Dulkiewicz pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Źródło: www.deon.pl

Prezydent Duda w Zakopanem: nie zrezygnujemy ze świadczenia dobra


Prezydent Andrzej Duda, który w niedzielę w Zakopanem wziął udział w charytatywnym maratonie narciarskim, powiedział, że nie możemy zrezygnować ze świadczenia dobra i dawania siebie innym, a zło i przemoc nie może zwyciężyć. Prezydent wspomniał zamordowanego przed tygodniem Pawła Adamowicza.

Źródło: www.deon.pl

W. Brytania: parlament nie ma prawa przejmować kontroli nad brexitem


Brytyjski parlament nie prawa przejmować kontroli nad brexitem - oświadczył minister handlu Liam Fox. Według doniesień prasy ponadpartyjna grupa posłów próbuje doprowadzić do wydłużenia brexitu i uniknięcia wyjścia kraju z Unii Europejskiej bez umowy.

Źródło: www.deon.pl

Premier: uczyńmy nasze życie publiczne lepszym

#zrodlo
Uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem - apelował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

Źródło: www.deon.pl

Duda: chcemy pielęgnować chłopskie wartości, które konstytuują nowoczesny naród polski

#zrodlo
Dzisiaj, kiedy wkraczamy w kolejne stulecie niepodległości, chcemy pielęgnować wartości, które do naszej wspólnoty politycznej wnieśli chłopi, a które konstytuują nowoczesny naród polski - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym na obchodach 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa.

Źródło: www.deon.pl

W niedzielę wieczorem w Gdańsku "Światełko dla Pawła"


Grupa gdańszczan organizuje w niedzielę wieczorem w centrum miasta spotkanie "Światełko dla Pawła". Zaopatrzeni w latarki i inne źródła światła mieszkańcy mają oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi i zaprotestować przeciwko przemocy.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.deon.pl

Lubnauer o słowach o. Wiśniewskiego: nie ma żadnej wątpliwości, że są kierowane do wszystkich

#zrodlo
Nie ma żadnej wątpliwości, że słowa o. Ludwika Wiśniewskiego są kierowane do wszystkich, także do mnie jako przewodniczącej partii politycznej; będę staranniej zastanawiać się nad każdą wypowiedzią - zapewniła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w wywiadzie dla wPolityce.pl.

Źródło: www.deon.pl

PŚ w skokach - Stoch: popełniam błędy, których nie potrafię teraz wyeliminować


Kamil Stoch po raz drugi z rzędu nie zdołał awansować do finałowej serii konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. W niedzielę zajął 36. miejsce. "Popełniam błędy, których nie potrafię teraz wyeliminować" - przyznał.

Źródło: www.deon.pl

Hall: dziedzictwo Pawła Adamowicza nie pójdzie na marne


Piękny człowiek, wielki człowiek i jestem przekonany że jego dziedzictwo nie pójdzie na marne - mówił o Pawle Adamowiczu jego mentor i przyjaciel prof. Aleksander Hall.

Źródło: www.deon.pl

O 12:00 w Bazylice Mariackiej uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza


W sobotę w Gdańsku odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rozpoczną się one w południe mszą pogrzebową w Bazylice Mariackiej pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia.

Tagi: Gdańsk, MSZ, Azyl
Źródło: www.deon.pl

Brazylia: rząd Bolsonaro udostępni plantatorom chronione obszary puszczy amazońskiej


Zgodnie z zapowiedziami nowego prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro jego rząd udostępni plantatorom i hodowcom bydła część chronionych dotąd prawem obszarów puszczy amazońskiej.

Tagi: Brazylia, Azyl
Źródło: www.deon.pl

Hospicjum im. ks. Dutkiewicza dziękuje za możliwość zbiórki podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza


"Ogromnie wzruszeni gestem Rodziny śp. Pawła Adamowicza, chcemy bardzo podziękować za decyzję o organizacji zbiórki podczas uroczystości pogrzebowych na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz za deklarację przekazania datków, które tego dnia będzie zbierać również WOŚP w Gdańsku" - oświadczyło gdańskie hospicjum.

Tagi: Gdańsk, WOŚP
Źródło: www.deon.pl

Poruszające słowa córki i żony prezydenta Adamowicza w czasie pogrzebu


Żona zmarłego prezydenta wyraziła swoją prośbę do wszystkich. Również jego córka zdecydowała się powiedzieć coś bardzo ważnego.

Źródło: www.deon.pl

Tajlandia: dwaj buddyjscy mnisi zabici na niespokojnym południu kraju. Wcześniej postrzelono imama


Dwaj buddyjscy mnisi zginęli, a dwaj inni odnieśli obrażenia w ataku na świątynię położoną na zamieszkanym głównie przez muzułmanów południu Tajlandii, gdzie aktywny jest ruch separatystyczny - poinformowała w sobotę agencja Reutera za miejscową policją.

Źródło: www.deon.pl

Sąd w USA aresztował prezenterkę irańskiej telewizji państwowej. "Nie została oskarżona o popełnienie żadnego przestępstwa"


Urodzona w USA prezenterka irańskiej telewizji państwowej Marzieh Haszemi została aresztowana w Stanach Zjednoczonych jako ważny świadek w śledztwie federalnym - poinformował sąd w piątek (czasu miejscowego), nie precyzując, czego dotyczy to śledztwo.

Źródło: www.deon.pl

Jerzy Owsiak po pogrzebie Pawła Adamowicza: Wracam. Bierzemy się do roboty

#zrodlo
Po pogrzebie Jerzy Owsiak opublikował wpis, w którym deklaruje powrót i jeszcze większe zaangażowane w działalność Fundacji.

Źródło: www.deon.pl

Największe religijne zgromadzenie świata. 150 mln Hindusów obmyje się z grzechów podczas Kumbh Mela


Do Prajagradź (d. Allahabad) u zbiegu Gangesu i Jamuny przybyły miliony hindusów, by obmyć się w świętych wodach. W pierwszym dniu święta rytualną kąpiel wzięło 18 mln pielgrzymów. Kumbh Mela potrwa 49 dni. Tegoroczne, wyjątkowo wielkie święto splata się z polityką.

Źródło: www.deon.pl

"A może Jerzy Owsiak ma już po ludzku dosyć?". Czy pozwolimy mu odejść?


"Niech każda osoba, która mówi dziś "nie przyjmuję dymisji" wykona ćwiczenie intelektualne i uczciwie sobie odpowie, czy zamieniłaby się na miejsca z Jerzym Owsiakiem?" - pyta Rafał Madajczak, dziennikarz.

Źródło: www.deon.pl

Żona Pawła Adamowicza w pożegnalnym liście: nie mam w sobie nienawiści do zabójcy


Magdalena, Antonina i Tereska Adamowicz napisały listy pożegnalne. Przeczytajcie poruszające słowa kobiet, które straciły ukochanego męża i ojca. Jest w nich piękne przesłanie.

Źródło: www.deon.pl

Wrocław: ośmioro pacjentów szpitala USK ma objawy świńskiej grypy


Ośmioro pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu ma objawy grypy AH1N1. Placówka zamknęła oddział kardiologii dla odwiedzających i odizolowała zakażonych pacjentów - poinformowano na konferencji prasowej.

Źródło: www.deon.pl

Służba Więzienna: Stefan W. nigdy nie był izolowany od innych więźniów


Stefan W. nigdy nie był izolowany od innych więźniów, bo nie było ku temu przesłanek. Funkcjonał bezkonfliktowo w grupie więźniów, nie był agresywny - podkreśliła w rozmowie z PAP rzeczniczka prasowa Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.

Źródło: www.deon.pl

Rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

#zrodlo
W piątek o godz. 17 rozpoczęła się zarządzona przez prezydenta Andrzeja Dudę żałoba narodowa po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

Źródło: www.deon.pl

Łódź: zamknięto dom dziecka, bo jego wszyscy podopieczni trafili do rodzin

#zrodlo
W Łodzi zlikwidowano dom dziecka, którego 25 podopiecznych trafiło do rodzin biologicznych bądź zastępczych spokrewnionych i zawodowych. To pierwszy znaczący krok w realizacji planu władz miasta, aby do 2021 roku zlikwidować większość miejsc w domach dziecka i zastąpić je rodzinami.

Tagi: Łódź
Źródło: www.deon.pl

Czechy: próba samospalenia w centrum Pragi


54-letni mężczyzna w piątek po południu oblał się płynem łatwopalnym i podpalił w centrum Pragi na placu Wacława - poinformowała agencja CTK.

Tagi: Czechy
Źródło: www.deon.pl

KGP: zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o nawoływanie do nienawiści


Od poniedziałku zatrzymano ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, urzędników, polityków i samorządowców oraz takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - podaje w piątek Komenda Główna Policji.

Źródło: www.deon.pl

Tysiące gdańszczan towarzyszyło prezydentowi miasta w jego ostatniej drodze


Tysiące gdańszczan towarzyszyło zmarłemu tragicznie prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi w jego ostatniej drodze - z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej, gdzie zostanie pochowany w sobotę. W trakcie przejścia konduktu biły dzwony wielu kościołów.

Źródło: www.deon.pl

Ambasadorowie UE zatwierdzili porozumienie ws. zakazu plastikowych sztućców i słomek

#zrodlo
Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili w piątek porozumienie PE i państw unijnych w sprawie nowych przepisów, które mają ograniczyć ilość plastikowych śmieci trafiających do mórz. W UE zakazane będą m.in. plastikowe talerze, słomki czy patyczki higieniczne.

Źródło: www.deon.pl

"Dziękuję Panie Prezydencie. Uratował mi Pan wtedy życie". Poruszający list mieszkańca Gdańska

#zrodlo
"Nie zdążyłem podziękować Panu prezydentowi, choć od tamtego momentu minęło kilka lat (…) Nie miałem odwagi" - napisał mężczyzna.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.deon.pl

Wyselekcjonowano 105 prokuratorów, którzy zajmują się tylko sprawami przestępstw z nienawiści


Spośród wszystkich prokuratorów, wyselekcjonowano 105, którzy w prokuraturach rejonowych mają zajmować się tylko i wyłącznie sprawami przestępstw na tle nienawiści rasowej, wyznaniowej czy z powodów politycznych - powiedział w czwartek zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak.

Źródło: www.deon.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami