Wiadomości z tagiem Waszyngton  RSS
Kim Dzong Un wyraził zadowolenie z wyniku rozmów w Waszyngtonie

23.01.2019 23:52


Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un jest usatysfakcjonowany wynikiem ostatnich rozmów północnokoreańskiej delegacji, które niedawno miały miejsce w Waszyngtonie - poinformowała agencja prasowa KCNA. Przywódca reżimu wyraził także zadowolenie z treści listu, otrzymanego od prezydenta USA Donalda Trumpa.

Źródło: www.rmf24.pl

Cz, 31 sty 20:00 (TVN 7) - Czarna owca

22.01.2019 2:01


Al Donnelly jest kandydatem na gubernatora stanu Waszyngton. Obawia się, że niesforny młodszy brat Mike może mu przeszkodzić w karierze.

Źródło: teletydzien.interia.pl

Błona wytworzona dzięki pomocy bakterii zabija bakterie z wody

21.01.2019 12:27

Z myślą o ludziach, którzy nie mają dostępu do czystej wody pitnej, inżynierowie z Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis stworzyli membranę, która oczyszcza wodę i zapobiega porastaniu bakteriami i innymi szkodliwymi organizmami (ang. biofouling). W błonie wykorzystano tlenek grafenu i bakteryjną nanocelulozę.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Dwa lata prezydenta Trumpa: Jak rozwinęły się relacje polsko-amerykańskie?

20.01.2019 21:19


Dziś mija połowa kadencji prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. W relacjach polsko-amerykańskich był to okres bliskiej współpracy politycznej oraz zacieśnienia relacji obronnych. W stosunkach dyplomatycznych Warszawy z Waszyngtonem pojawił się także zgrzyt, jakim był spór o ustawę o IPN. Polska i Stany Zjednoczone pozostają bliskimi sojusznikami od czasu obalenia komunizmu. Za prezydentury Donalda Trumpa w […]

Źródło: wiadomosci.com

Dziś poznamy termin spotkania Trump - Kim Dzong Un?

18.01.2019 6:43


Wysoki rangą doradca przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una przybył do Waszyngtonu - informuje w piątek agencja AFP. W amerykańskiej stolicy być może dojdzie do jego rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Źródło: www.rmf24.pl

Waszczykowski apeluje: Zaprosić Iran na szczyt w Warszawie

17.01.2019 16:52


Były minister spraw zagranicznych uważa, że Iran powinien brać udział w szczycie bliskowschodnim w Warszawie. "Apeluję, żeby zaprosić Iran" - mówi RMF FM Witold Waszczykowski. Wcześniej w rozmowie z naszym dziennikarzem ambasador Iranu Masur Edrisi Kermanszahi nazwał lutowe spotkanie organizowane przez Warszawę i Waszyngton błędem Polski i służeniem amerykańskim interesom.

Drony pomogą policji. I kierowcom...

17.01.2019 16:41


Wyposażone w kamery drony w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem pomogą policji drogowej w dokumentowaniu miejsc wypadków. To pozwoli znacznie ograniczyć czas dokumentacji, zmniejszyć ryzyko wtórnych wypadków i zmniejszyć czas ograniczeń w ruchu. Zapowiadają to naukowcy z Purdue University, którzy wraz z policjantami z hrabstwa Tippecanoe, przedstawili w tym tygodniu wstępne wyniki projektu pilotażowego na konferencji Transportation Research Board w Waszyngtonie.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami