Wiadomości z tagiem Waszyngton  RSS
Krok w stronę budowy Nowej Węglowej

19.11.2018 7:00

Pozytywna decyzja środowiskowa to kolejny krok, który przybliża rozpoczęcie budowy Nowej Węglowej w Gdyni. Władze miasta chcą, by szeroka trasa połączyła dwiema jezdniami ul. Jerzego Waszyngtona z ul. Janka Wiśniewskiego. Łącznikiem z Nową Węglową będzie poszerzona Nowa Waszyngtona, co wzbudza sprzeciw wśród społeczników.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Polska przekazuje 10 mln dol. na Muzeum Ofiar Komunizmu

15.11.2018 17:41

Polska przekazała 10 milionów dolarów na budowę Muzeum Ofiar Komunizmu, które powstanie w Waszyngtonie.

Źródło: www.rp.pl

Zagraniczne podróże prezydentów największych miast. Włodarz Wrocławia wylatał ponad 150 tys. zł

15.11.2018 10:30

Tokio, Waszyngton, Paryż czy Chongzuo - prezydenci polskich miast latają po całym świecie. Choć oczywiście nie wszyscy. Niektórzy potrafili w 2017...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Mariusz Błaszczak: Jesteśmy na dobrej drodze do stałych baz USA w Polsce

15.11.2018 7:41


Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, po zakończeniu w środę rozmów w Waszyngtonie, wyraził opinię, że Polska "jest na dobrej drodze, aby osiągnąć sukces" w staraniach o lokalizację stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce.

Źródło: fakty.interia.pl

Fort Trump w Polsce? Mariusz Błaszczak: Jesteśmy na dobrej drodze

15.11.2018 6:01


Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, po zakończeniu rozmów w Waszyngtonie, powiedział, że Polska "jest na dobrej drodze aby osiągnąć sukces" w staraniach o lokalizację stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce. Jak dodał, atmosfera dwudniowych rozmów zarówno w Pentagonie, jak i w amerykańskim Senacie była bardzo dobra. Amerykański odpowiednik ministra Błaszczaka James Mattis zapytany, czy popiera polski pomysł ws. amerykańskiej bazy, odpowiedział: jest to sprawa, nad którą wspólnie pracujemy.

Źródło: www.rmf24.pl

SWIFT odłączył od systemu Irański Bank Centralny. Mandelker: Stany Zjednoczone podejmą jeszcze "liczne kroki" przeciw Teheranowi

13.11.2018 11:41

SWIFT, światowy system wymiany informacji między bankami, odłączył Irański Bank Centralny i inne wskazane przez Waszyngton irańskie instytucje finansowe - poinformował w poniedziałek pełniący obowiązki wiceministra finansów USA Sigal Mandelker, który składa wizytę w Londynie.

Źródło: www.deon.pl

Michelle Obama szczerze o poronieniu i córkach, które urodziła dzięki in vitro

13.11.2018 7:42


Na 426 stronach swojej autobiografii Michelle Obama pisze między innymi, czego nigdy nie wybaczy Donaldowi Trumpowi, o swoim nowym życiu w Waszyngtonie, o poronieniu i córkach, które przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. "Becoming" dziś trafi do księgarni w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami