Wiadomości z tagiem Rakiety  RSS
Przesunięto start rakiety, która miała wynieść polskiego satelitę PW-Sat2

18.11.2018 12:45


Firma SpaceX przesunęła start rakiety Falcon 9, która miała wynieść w kosmos m.in satelitę PW-Sat2, skonstruowanego przez studentów Politechniki Warszawskiej - podali w niedzielę rano twórcy satelity. Rakieta miała wystartować...

Źródło: www.bankier.pl

Przesunięto start rakiety, która miała wynieść polskiego satelitę PW-Sat2

18.11.2018 11:25

Firma SpaceX przesunęła start rakiety Falcon 9, która miała wynieść w kosmos m.in satelitę PW-Sat2, skonstruowanego przez studentów Politechniki Warszawskiej - poinformowali dziś twórcy satelity. Rakieta miała wystartować jutro ok. g.19.30 polskiego czasu. Nowego terminu jeszcze nie wyznaczono.

Źródło: warszawa.onet.pl

Najpierw pożegnanie, potem nowa rola. Agnieszka Radwańska może zostać dyrektorem

17.11.2018 9:24

Polski Związek Tenisowy ma plan na Agnieszkę Radwańską. Najlepsza polska tenisistka w historii może zamienić rakietę na wygodny fotel i zająć stanowisko dyrektorskie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Majestatyczny widok kosmodromu Bajkonur

15.11.2018 21:41


Położony na kazachskim stepie kosmodrom Bajkonur został uchwycony na niezwykłych zdjęciach z lotu ptaka. Widać na nich stanowiska testowe, platformę startową dla rakiet oraz wysuwaną wieżę rakietową. Kosmodrom został zbudowany w latach '50 jako baza dla sowieckiego programu kosmicznego. Obecnie jest dzierżawiona przez Rosję do 2050 roku. Kosmodrom obejmuje ponad 7000 kilometrów kwadratowych. Najbliższy start z kosmodromu zaplanowany jest na 3 grudnia. Poprzedni, który miał miejsce 10 października zakończył się zaledwie po 2 minutach od...

Źródło: fakty.interia.pl

"Pojawia się nowy pretendent do zwycięstw". Hannawald przestrzega Kamila Stocha

15.11.2018 15:49

Były skoczek narciarski, dzisiaj ekspert telewizji Eurosport, Sven Hannawald uważa, że Kamil Stoch musi się nadal rozwijać jako zawodnik. Zdaniem Niemca, w austriackiej ekipie narodził się bowiem niezwykle groźny rywal "Rakiety z Zębu".

Źródło: sportowefakty.wp.pl

CNBC: Duży popyt na rosyjskie rakiety. Szybka procedura i niskie ceny

15.11.2018 8:15


Co najmniej 13 krajów jest zainteresowanych zakupem rosyjskiego systemu rakietowego dalekiego zasięgu S-400. Poinformowała o tym amerykańska stacja CNBC, powołując się na informacje wywiadowcze.

Źródło: fakty.interia.pl

Magda Linette o decyzji Agnieszki Radwańskiej. "Wielkie dzięki za wszystko, co zrobiłaś dla polskiego tenisa"

14.11.2018 22:55

Magda Linette przejmie od Agnieszki Radwańskiej miano pierwszej rakiety Polski według rankingu WTA. Tenisistka z Poznania podziękowała krakowiance za jej wspaniałą karierę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Łukasz Iwanek: wprowadziła polski tenis na salony. Radwańska, estetka kortów (komentarz)

14.11.2018 22:23

Dla Agnieszki Radwańskiej rakieta tenisowa była tym, czym skrzypce czy fortepian dla muzyka. Na korcie krakowianka dała wiele niezapomnianych koncertów. Dzięki niej Polska przestała być pustynią na tenisowej mapie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami