Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
Debata "Sto lat z tysiąclecia" na Zamku Królewskim w Warszawie. Prezydent: ten jubileusz nie może być wyłącznie czczeniem przodków

17.11.2018 17:18

Obchody jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości nie mogą być wyłącznie czczeniem naszych przodków, ale również inspiracją dla współczesnych Polaków – podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników debaty "Sto lat z tysiąclecia", która odbyła się dziś na Zamku Królewskim w Warszawie.

Źródło: warszawa.onet.pl

PŚ w Wiśle: potwierdziły się zapowiedzi. Andrzej Duda wspiera skoczków na żywo

17.11.2018 16:22

Prezydent Andrzej Duda przyjechał na skocznię w Wiśle i z trybun, wraz ze swoją małżonką, ogląda konkurs drużynowy Pucharu Świata.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Duda dla WP: Różnice poglądów będą zawsze. To nie komuna

17.11.2018 14:00

- Różnice poglądów będą zawsze, to jest natura demokracji, nie chciałbym, żeby wszyscy myśleli jednakowo. Komuniści chcieli, żebyśmy wszyscy myśleli tak samo, a kto myślał inaczej, ten był karany - mówił prezydent Andrzej Duda w specjalnym wywiadzie dla WP.

Źródło: www.money.pl

Mucha: Prezydent przygląda się temu, co dzieje się wokół sprawy KNF

17.11.2018 11:28


Prezydent Andrzej Duda monitoruje sytuację. Przygląda się temu, co się dzieje wokół sprawy KNF, na bieżąco śledzimy i doniesienia i działania, jakie są podejmowane w tej sprawie przez organy państwa - powiedział w sobotę w radiowej Trójce wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Źródło: fakty.interia.pl

Danina solidarnościowa stała się faktem. Prezydent podpisał ustawę

16.11.2018 16:42

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza nowy podatek, tzw. daninę solidarnościową - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Źródło: www.money.pl

Prezydent o KNF: Sprawa wymaga wyjaśnienia

15.11.2018 20:56


Prezydent Andrzej Duda uważa, że Marek Chrzanowski podjął odpowiedzialną decyzję, odchodząc ze stanowiska szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Potrzebne są jednak dowody i wyjaśnienie sprawy – mówił prezydent w TVP Info dodając, że na razie mamy do czynienia z publikacjami medialnymi. Mam nadzieję, że odpowiednie podmioty zajmą się zebraniem dowodów – powiedział prezydent. Dodał, że ma […]

Źródło: wiadomosci.com

„Prezydent Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu”

15.11.2018 20:40

PRZEMYŚL. Prezydent Duda na pytania członka Trybunału Stanu z Przemyśla odpowiedział po terminie i kuriozalnie. Robert Majka uważa, że głowa państwa świadomie łamie prawo. O to, kto jest zgodnie z polskim prawem aktualnie Pierwszym Prezesem Sądu Najwyższego oraz Przewodniczącym Trybunału Stanu Robert Majka z Przemyśla, członek TS, pytał prezydenta RP, Andrzeja Dudę dwukrotnie we wrześniu. […]

Źródło: supernowosci24.pl

Autorytet w dziedzinie betonu nowym profesorem kieleckiej uczelni

15.11.2018 17:25

Nowego profesora belwederskiego ma Politechnika Świętokrzyska. W środę prezydent Andrzej Duda wręczył nominację Jerzemu Wawrzeńczykowi z Katedry Technologii i Organizacji Budownictwa. Profesor Jerzy Wawrzeńczyk kieruje Zakładem Technologii Betonu. I właśnie kwestie związane z wykorzystaniem betonu znajdują się wśród jego zainteresowań badawczych.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Andrzej Duda podpisze ustawę o PPK. Pensje Polaków spadną, emerytury mają rosnąć

15.11.2018 15:21

Od połowy przyszłego roku nasze pensje zmaleją. W zamian za to politycy obiecali spokojną i dostatnią starość. Prezentujemy wyliczenia, na jaką podwyżkę emerytur, dzięki składkom na Pracownicze Plany Kapitałowe możemy liczyć.

Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami