Wiadomości z tagiem Wojsko  RSS
Inkubator pełen pasji - trwa święto NGO-sów

28.05.2023 19:52

Niemal 50 organizacji pozarządowych prezentuje się w niedzielę 28 maja na szczecińskim Pikniku Pasji. Wydarzenie potrwa do godz. 18 w ogrodzie Inkubatora Sektorów Kreatywnych INKU przy al. Wojska Polskiego. - Piknik Pasji to zwieńczenie Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych - wyjaśnia w imieniu organizatorów Marta Krajniak. - Jest on w Szczecinie po raz......

Źródło: 24kurier.pl

Szef MON zachęca cywilnych pracowników wojska, by zostawali żołnierzami

27.05.2023 22:10


Służba na misjach zagranicznych buduje pozycję Polski w świecie – powiedział wicepremier, szef MON Mariusz... first appeared on .

Źródło: prasowki.org

Wojskowy piknik w święto Kawalerii. Była musztra konna i pokazy broni białej

27.05.2023 22:08

Sobota (27.05) była drugim dniem Szczecińskich Dni Kawalerii. Patronat nad imprezą objął wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Obchody rozpoczął uroczysty apel z okazji święta 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich, którzy swoimi amarantowo-granatowymi  barwami nawiązują do Ułanów Podolskich sięgających tradycją do księstwa Warszawskiego. Na......

Tagi: NATO, Wojsko
Źródło: 24kurier.pl

Żołnierze uciekli z bronią. Rosjanie poszukiwali uciekinierów [RELACJA NA ŻYWO]

27.05.2023 21:23

Sobota to 458. rosyjskiej inwazji. W okolicach okupowanego miasta Sołedar w obwodzie donieckim siedmiu rosyjskich żołnierzy uciekło z bronią z jednostki wojskowej. Jak poinformował niezależny kanał Baza, uciekinierzy w przeszłości odsiadywali karę w rosyjskich zakładach karnych. Według rozmówców prokremlowskiej agencji TASS, część z nich zostało już zatrzymanych przez "siły bezpieczeństwa", ale co najmniej jeden z nich nadal znajduje się jeszcze na wolności. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ostrzelali Berdiańsk. "Okupanci ponieśli znaczne straty"

27.05.2023 20:43

Armia ukraińska ostrzelała pozycje wojsk rosyjskich w okupowanym Berdiańsku na południu Ukrainy - poinformowały w sobotę w serwisie Telegram miejscowe władze lojalne wobec Kijowa. Jak dodano, "okupanci ponieśli znaczne straty".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ochotnicy wstępujący do 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgęOchotnicy wstępujący do 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę

27.05.2023 18:40


To osoby, które ukończyły 16-dniowe szkolenie podstawowe. Dodatkowo przeszły testy sprawnościowe, a także szkolenie m.in. z taktyki i posługiwania się bronią.
Nowi żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mówią, że zdecydowali się na taki krok, ponieważ było to ich marzenie...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Ruch oporu w akcji. Rosyjscy dowódcy pod ścianą

27.05.2023 17:15

Zdobyliśmy cenne informacje dzięki operacji rosyjskich ochotników w obwodzie biełgorodzkim w Rosji - przekazał Andrij Jusow z wywiadu wojskowego Ukrainy (HUR).

Tagi: Rosja, Wojsko
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wywiad alarmuje. Rosjanie chcą zrzucić bombę chemiczną

27.05.2023 17:02

Przechwycone rozmowy Rosjan świadczą, iż przygotowują oni prowokację dotyczącą broni chemicznej - alarmuje ukraiński wywiad wojskowy. Jej skutkiem mają być ofiary wśród oddziałów rosyjskich.

Tagi: Rosja, Wojsko
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ukraińcy już ćwiczą w Niemczech obsługę czołgów Abrams

27.05.2023 15:21


Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Źródło: www.rmf24.pl

Wyższe zarobki, dodatkowy urlop. MON szuka żołnierzy wśród cywilnych pracowników

27.05.2023 12:45

Szef MON Mariusz Błaszczak zachęca cywilnych pracowników wojska, by zostawali żołnierzami. Podpisał w sobotę decyzję, która ma promować służbę wojskową. Jedna ze ścieżek przewiduje dodatek do wynagrodzenia w wysokości 1000 zł oraz dodatkowy urlop.

Tagi: Wojsko
Źródło: businessinsider.com.pl

reklama
player+
Kontakt z nami