player+
Wiadomości z tagiem Ameryka  RSS
Po tygodniu w śpiączce zmarła aktorka Anne Heche, znana z serialu "Ally McBeal"

13.08.2022 22:09

Zmarła amerykańska aktorka Anne Heche - poinformowała jej przyjaciółka Nancy Davis w mediach społecznościowych. Heche, znana m.in. z serialu "Ally McBeal" i filmu "Donnie Brasco", przez tydzień pozostawała w śpiączce po wypadku samochodowym, który spowodowała w Los Angeles.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

BBC: Exodus ludności z Enerhodaru i okolic [RELACJA]

13.08.2022 21:41


Kreml mobilizuje przemysł, aby wesprzeć przedłużającą się inwazję na Ukrainę – informuje amerykański Instytut Badań nad Wojną. Pracownikom niektórych firm sektora obronnego zakazano urlopów, a minister obrony odwiedza fabryki czołgów. Rosjanie rozpoczęli ostrzał Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej - przekazał mer Enerhodaru. Moskwa za te ataku oskarża Kijów. Zacięte walki toczą się w okolicach Oleksandropola, Krasnohoriwki, Awdijiwki, Marjinki i Pisków w obwodzie donieckim. Najważniejsze informacje z 171. dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę...

Źródło: www.rmf24.pl

Polak na Księżycu? Dlaczego nie? "Możemy grać w pierwszej lidze"

13.08.2022 15:44

Czy hasło "polski astronauta" brzmi niepoważnie? A nie powinno! Jesienią dowiemy się, czy Polak zwyciężył w naborze na ludzi kosmosu organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Jednak nawet jeśli się nie uda, mamy plan B - wysłać rodaka na Księżyc. Z Amerykanami

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Ostrzał Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej [RELACJA]

13.08.2022 15:42


Kreml mobilizuje przemysł, aby wesprzeć przedłużającą się inwazję na Ukrainę – informuje amerykański Instytut Badań nad Wojną. Pracownikom niektórych firm sektora obronnego zakazano urlopów, a minister obrony odwiedza fabryki czołgów. Rosjanie rozpoczęli ostrzał Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej - przekazał mer Enerhodaru. Moskwa za te ataku oskarża Kijów. Ukraina ma problem z opłacaniem żołnierzy i opiera się na banku centralnym. Najważniejsze informacje z 171. dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę znajdziecie w naszej relacji 13.08.2022.

Źródło: www.rmf24.pl

Ogniste tornado uderzyło we Francji i Kalifornii. "Płonący diabeł"

13.08.2022 15:21

Ognisty wir to bardzo rzadkie zjawisko atmosferyczne. Zwane jest również jako "płonący diabeł". Uchwyciły go kamery we Francji oraz w amerykańskim stanie Kalifornia, gdzie trwa walka z żywiołem. W dodatku nowe zdjęcia satelitarne ujawniają ogromny obszar Europy wysuszony na wiór.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rosyjski dyplomata ostrzega USA. Wskazuje czerwoną linię

13.08.2022 13:08

- Jeśli Amerykanie uznają Rosję za kraj sponsorujący terroryzm, to Waszyngton przekroczy czerwoną linię. Poważnie odbije się to na naszych bilateralnych relacjach, łącznie z obniżeniem rangi stosunków dyplomatycznych lub ich zerwaniem. Ostrzegliśmy już USA - ostrzegł Aleksander Darcziew, Dyrektor Departamentu ds. Ameryki Północnej w rosyjskim MSZ.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kreml mobilizuje przemysł obronny [RELACJA]

13.08.2022 7:26


Kreml mobilizuje przemysł, aby wesprzeć przedłużającą się inwazję na Ukrainę – informuje amerykański Instytut Badań nad Wojną. Pracownikom niektórych firm sektora obronnego zakazano urlopów, a minister obrony odwiedza fabryki czołgów. Rosjanie w nocy przeprowadzili szereg ataków na kilka ukraińskich miast. Działania armii skupiają się na podbiciu obwodów donieckiego i ługańskiego. Najważniejsze informacje z 171. dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę znajdziecie w naszej relacji 13.08.2022.

Źródło: www.rmf24.pl

Znów błyszczy w Kanadzie. Mistrzyni przetrwała szturm finalistki Rolanda Garrosa

12.08.2022 23:53

Simona Halep rozprawiła się z kolejną tenisistką w turnieju WTA 1000 w Toronto. Rumunki nie zatrzymała Amerykanka Coco Gauff. Następną rywalką byłej liderki rankingu będzie inna reprezentantka USA Jessica Pegula.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wojna w Ukrainie. Rosjanie sparaliżowani? Zniszczono kolejny most na południu Ukrainy [RELACJA NA ŻYWO]

12.08.2022 22:26

Sobota to 171. dzień rosyjskiej inwazji. - Ukraińskie siły zniszczyły ostatni most, którym przemieszczały się rosyjskie pojazdy wojskowe i transporty broni w rejonie hydroelektrowni w Kachówce (obwód chersoński). To kolejne uderzenie, które ma sparaliżować logistykę rosyjskiej armii - podał Instytut Badań nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie. Natomiast wcześniej amerykańska administracja potwierdziła, powołując się na dane wywiadu, że w ciągu najbliższych tygodni, Kreml zmierza organizować pseudoreferenda na okupowanych terenach Ukrainy w sprawie przyłączenia ich do Rosji. Mają się one odbyć m.in. w Donbasie oraz w obwodach charkowskim, chersońskim i zaporoskim. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami