Wiadomości z tagiem Ameryka  RSS
Były pilot testowy Boeinga oskarżony o oszustwo w związku ze sprawą 737 MAX

15.10.2021 21:45

Amerykańska prokuratura federalna oskarżyła głównego pilota testowego Boeinga o oszukiwanie władz w sprawie kluczowego systemu w samolotach 737 MAX, które przyczyniły się do dwóch katastrof lotniczych. Mężczyźnie grozi do 20 lat więzienia.

Źródło: podroze.onet.pl

USB-C to za mało. Europosłanka chce zaostrzenia przepisów

15.10.2021 19:13

Unia chce wyrzucenia ładowarek z opakowań. Bez wyjątków
O tym, że Unia Europejska dąży do wprowadzenia ładowarek uniwersalnych, wiemy nie od dzisiaj. Okazuje się jednak, że nie wszystkich to zadowala.
Kiedy Apple wyrzucał ładowarkę z opakowań iPhone'ów pod pretekstem ograniczenia e-odpadów, zdania były podzielone. Spółce zarzucano, że wcale nie chodzi jej o środowisko, lecz dodatkowe dolary z akcesoriów. Niemniej szybko w ślady amerykańskiego producenta poszli inni, z Samsungiem na czele, a dzisiaj brak zasilacza w opakowaniu ze smartfonem nikogo już nie dziwi. 
Na marginesie: Apple nie był bynajmniej pierwszy, bo już w 2017 roku bez ładowarki Nintendo sprzedawało konsole z rodziny New 3DS. Koronnym argumentem było wówczas co prawda, że większość zainteresowanych stosowny zasilacz i tak posiada, nie ekologia.  Ale wróćmy do sedna.

Wyrzucić ładowarki z opakowań. Ustawą


Anna Cavazzini, przewodnicząca parlamentarnej komisji ds. ochrony konsumentów UE, w opublikowanym na Facebooku autowywiadzie, wyznaje, że brak ładowarki w opakowaniu jest czymś, co w całej rozciągłości popiera. Mało tego, jak deklaruje parlamentarzystka, podejmowane są z jej strony starania, aby do roku 2024 w ten dokładnie sposób sprzedawane było każde urządzenie elektroniczne. Nie tylko smartfony, ale chociażby też czytniki ebooków i przenośne konsole.
Eurodeputowana odnosi się tym samym do projektu wspólnej ładowarki, maglowanego przez aparat unijny już od dłuższego czasu, który w jej opinii jest niepełny.  Parlament Europejski od 10 lat naciska na jeden standard, dzięki czemu nie potrzebujemy już wielu kabli, tylko jeden (...)  Propozycja Komisji obejmuje wiele urządzeń, ale na przykład nie e-czytniki

– tłumaczy Anna Cavazzini.
Niemiecka polityk chce, aby rozporządzenie zaostrzyć, wymagając ostatecznie nie tylko zgodności prądowej i złącz USB-C, ale także braku ładowarki w opakowaniu właśnie. Wylicza, że dzięki temu uda się ograniczyć ilość odpadów elektronicznych nawet o 1000 ton w skali roku.
Przypomnijmy, specyfikację uniwersalnej, unijnej ładowarki opublikowano na przełomie września i października br., a jednym z głównych ogniw tego projektu jest polska europosłanka Róża Thun. Na razie jednak mówi się tylko o standaryzacji technik szybkiego ładowania i wspólnym złączu. Anna Cavazzini idzie o krok dalej i jak zapewnia z pełną determinacją zawalczy o swoje postulaty. 

Amerykanie mają chrapkę na zespół Roberta Kubicy. Wielkie nazwisko wróci do F1?

15.10.2021 17:15

Najbliższe GP USA ma przynieść kluczowe rozmowy ws. przejęcia Alfy Romeo przez Michaela Andrettiego. Jeśli zespół Roberta Kubicy zmieni właściciela, po wielu latach w F1 znów zagości legendarne nazwisko.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Europejczycy zasilą Rally Cycling

15.10.2021 15:57


Kristian Aasvold i Wessel Krul są nowymi wzmocnieniami amerykańskiej formacji Rally Cycling. To dopiero trzeci oraz czwarty kolarz spoza USA i Kanady w barwach tego zespołu, którego historia sięga 2007 roku. Kristian Aasvold pomimo 26 wiosen na karku dopiero w tym roku wypłynął szerzej na wody światowego kolarstwa. Zajął odpowiednio 5. i 6. miejsce w […] first appeared on .

Źródło: naszosie.pl

Microsoft wycofuje LinkedIna z Chin. Powodem cenzura

15.10.2021 14:30


Microsoft zapowiedział wyłączenie z chińskiego rynku LinkedIna. Jak tłumaczy amerykański gigant technologiczny, swoją decyzję podjęli z uwagi na „znacznie trudniejsze środowisko operacyjne”. Tym samym z rynku Państwa Środka znika ostatni zachodni portal społecznościowy.

Źródło: www.bankier.pl

Netflix będzie sprzedawał serialowe gadżety w sieci Walmart

15.10.2021 11:12

Netflix podpisał umowę partnerską z przedstawicielami sieci Walmart, na mocy której w sklepach amerykańskiego giganta pojawią się gadżety nawiązujące do serialowych produkcji oryginalnych.Już wkrótce półki sieci Walmart zapełnią się towarami znanymi z produkcji Netflixa. Amerykańska korporacja streamingowa podpisała bowiem umowę z operatorem sklepów Walmart, na mocy której dostarczy gadżety nawiązujące do najpopularniejszych seriali oryginalnych z biblioteki usługi takich jak , czy . Sieć przygotowała także...

Źródło: naekranie.pl

Kingston prezentuje dysk SSD NVMe PCIe 4.0 z nietypowym radiatorem

15.10.2021 10:22

Kingston prezentuje dysk SSD z nietypowym, ale skutecznym radiatorem
Firma Kingston zaprezentowała nową generację dysków SSD, które charakteryzują się nie tylko dużą prędkością działania, ale też nietypowy, ale wydajnym chłodzeniem.
Kingston KC3000 to nowa generacja szybkich dysków SSD NVMe PCIe 4.0 amerykańskiego producenta. Najważniejsza informacja w jego przypadku jest taka, że osiąga prędkość aż 7000 MB/s w przypadku zapisywania danych i dostępny jest w pojemnościach aż do 4 TB. Z kolei ciekawostką jest zastosowany radiator.

Kingston KC3000 SSD NVMe PCIe 4.0 z grafenowym radiatorem

Kingston KC3000 - dysk SSD z grafenowym radiatorem


Kingston KC3000 wyposażony jest w nowy, 8-kanałowy kontroler Phison E18 oraz pamięci 3D TLC NAND. Do sprzedaży trafiają cztery warianty: 512 GB, 1 TB, 2 TB oraz 4 TB. Ciekawostką jest zastosowanie grafenowego radiatora, który cechuje się dużą wydajnością. Dzięki temu potrafi utrzymać dobre temperatury pracy nawet pod dużym obciążeniem. Warto tu też wspomnieć, że modele 512 GB i 1 TB mają grubość 2,21 mm, ale wersje 2 i 4 TB mają już 3,5 mm.

Kingston KC3000 SSD NVMe PCIe 4.0 z grafenowym radiatorem
Maksymalna prędkość odczytu to 7000 MB/s we wszystkich dostępnych modelach. Z kolei zapis to 7000 MB/s w dwóch najpojemniejszych wariantach, 6000 MB/s w modelu 1 TB oraz 3900 MB/s w najmniejszym dysku 512 GB. Zapis i odczyt losowy 4K to 1 000 000 IOPS w modelach 2 TB i 4 TB, 900000 odczytu i 1 000 000 zapisu w wersji 1 TB oraz odpowiednio 450 000 i 900 000 w wersji 512 GB. Jeśli chodzi o TBW to jest to kolejno 400, 800, 1600 i 3200 TB licząc od najmniej pojemnego modelu.
Dyski Kingston KC3000 trafią do sprzedaży 25 października. Wtedy też poznamy ich ceny na polskim rynku.
 
 

Tagi: TLC, Ameryka, 4K
Źródło: www.telepolis.pl

Tulipanowiec z Czarnocina nowym pomnikiem przyrody

15.10.2021 9:57


32 metry wysokości a w obwodzie prawie 4 metry - takie wymiary ma najnowszy opolski pomnik przyrody. Dorodny tulipanowiec rośnie w Czarnocinie, w gminie Leśnica, na granicy działek należących do Nadleśnictwa Strzelce Opolskie oraz prywatnego właściciela, tuż przy zabudowaniach dawnego pałacyku myśliwskiego rodziny Renardów. O uznanie tulipanowca pomnikiem przyrody starali się pracownicy Parku Krajobrazowego Góra św. Anny.- Drzewo jest dorodne, z daleka przyciąga wzrok - mówi Elżbieta Witosza, starsza specjalistka ds. ochrony przyrody w Parku Krajobrazowym Góra Św. Anny. - To tulipanowiec amerykański, drzewo ma 32 metry wysokości ale istotny jest tutaj obwód. Nasz tulipanowiec ma 372 cm. Trudno powiedzieć jaki jest wiek, natomiast to jest założenie przypałacowe, więc wtedy kiedy ten pałacyk funkcjonował, wtedy były te zadrzewienia tam sadzone. Właściciele strzeleckiego majątku - rodzina Renardów - najprawdopodobniej w dziewiętnastym stuleciu wznieśli w Czarnocinie zamek myśliwski, przy którym zasadzono m.in. tulipanowca. Po II Wojnie Światowej wraz z resztą dóbr strzeleckich posiadłość w Czarnocinie została znacjonalizowana. W zamku myśliwskim urządzono mieszkania i tak jest to teraz. Tulipanowiec amerykański bez uszczerbku przetrwał historyczne zawieruchy i uchwałą rady gminy Leśnica jest teraz pomnikiem przyrody.

Źródło: radio.opole.pl

Gigant z Doliny Krzemowej inwestuje w Łodzi

15.10.2021 7:24

Amerykańska firma GlobalLogic, spółka z grupy Hitachi, inwestuje w Łodzi.

Tagi: Ameryka
Źródło: www.propertynews.pl

Bill Clinton w szpitalu. Były prezydent USA trafił na OIOM

15.10.2021 5:21

Amerykańska stacja telewizyjna CNN podała, że Bill Clinton trafił na szpitalny oddział intensywnej opieki medycznej w związku z zakażeniem krwi....

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
321sprzedane
Kontakt z nami