Wiadomości z tagiem Ameryka  RSS
Indian z nowościami na 2023 r. Ulepszony FTR i debiut Challengera Elite

27.11.2022 13:16

Indian przygotowuje się do sezonu 2023. Co prawda Amerykanie nie przygotowali rewolucyjnych nowości, ale ulepszono model FTR, a Challenger dostał nową wersję o nazwie Elite.

Źródło: moto.wp.pl

CEPAL: Ameryka Łacińska przeżywa największą recesję od 120 lat w następstwie pandemii

27.11.2022 9:48


W następstwie pandemii COVID-19, która wyrządziła w Ameryce Południowej największe spustoszenie, 201 milionów jej mieszkańców, to jest 32,1 procent, żyje w ubóstwie, a 82 miliony - 13,1 proc. - popadło w skrajną nędzę, poinformowała w Chile Komisja Gospodarcza ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CEPAL).

Źródło: www.bankier.pl

Rosjanie szykują się do ofensywy? Amerykanie alarmują

27.11.2022 7:50

Tempo walk na froncie w Ukrainie w ostatnich dniach zwolniło z powodu pogarszających się warunków pogodowych, ale prawdopodobnie wkrótce ponownie przyspieszy - alarmuje amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW). Tymczasem sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że 10 grudnia w Rosji i na okupowanych terytoriach Ukrainy ruszy kolejna fala potajemnej mobilizacji.

Tagi: Rosja, Ameryka
Źródło: wiadomosci.wp.pl

ISW: Wkrótce może wzrosnąć tempo działań na froncie w Ukrainie

27.11.2022 7:39


W najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną pisze, że w najbliższych tygodniach, w związku z zamarznięciem gruntów, może wzrosnąć tempo działań na froncie w Ukrainie. Ostatnie dni przyniosły swoistą pauzę operacyjną.

Źródło: www.rmf24.pl

Arabia, Ameryka i Aramco. Naftowe królestwo na drodze Polaków

26.11.2022 21:49


Mundialowy mecz Polski i Arabii Saudyjskiej będzie dopiero czwartym w historii spotkaniem obu drużyn na boisku piłkarskim. Biznesowo z naftową potęgą łączy nasz kraj coraz więcej. Oby po meczu, Saudyjczycy musieli iść normalnie do pracy w niedzielę, a prezes PZPN-u nie potrzebował wizytówki trenera naszych przeciwników. 

Źródło: www.bankier.pl

Nowe logo DreamWorks Animation – przed Wami Shrek, Po i Boss Baby! Co ma do tego MCU?

26.11.2022 18:12

W sieci zadebiutowało właśnie nowe logo DreamWorks Animation. To okazja do spotkania z najbardziej znanymi postaciami spod szyldu amerykańskiego studia animacji. Wśród nich znaleźli się m.in. Shrek, Panda Po i Szczerbatek. To inspiracja MCU?

Tagi: Azja, Ameryka
Źródło: www.benchmark.pl

Amerykańskie wojsko postanawia zaprząc superbohaterów do pracy

26.11.2022 11:18

Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych opracowują egzoszkielety, które dadzą ich żołnierzom zwiększoną siłę i sprawią, że nie będą oni męczyć się tak szybko. Praca w wojsku nie jest lekka i zapobieganie urazom podczas ciężkich prac fizycznych jest niezwykle ważne.

Źródło: www.benchmark.pl

"Przeszliśmy bardzo długą drogę". Gwiazdor USA dumny z postawy zespołu

26.11.2022 10:34

Stany Zjednoczone w piątek bezbramkowo zremisowały z Anglią i wciąż są w grze o awans do 1/8 finału MŚ w Katarze. Christian Pulisić docenił po meczu ciężką pracę amerykańskiej kadry.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Anglicy tym razem bez błysku w Katarze, Amerykanie zrealizowali swój cel

26.11.2022 10:11

W spotkaniu 2. kolejki grupy B mistrzostw świata reprezentacja Anglii tylko bezbramkowo zremisowała z zespołem Stanów Zjednoczonych, który zapewne jest zadowolony z tego wyniku z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami