Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Koordynator Zespołu ds. Fotowoltaiki

28.05.2023 21:54

Energia Port Sp. z o.o.
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: zarządzanie oraz nadzór nad zespołem fotowoltaicznym, przestrzeganie i
Lokalizacja: Niemcy
Obszar zawodowy: Budownictwo / Geodezja

Źródło: www.praca.pl

Pojechała do sanatorium. Portfel zabolał. Emerytka wylicza ukryte opłaty

28.05.2023 17:53

Ile trzeba zapłacić za sanatorium? Podczas leczenia uzdrowiskowego w Polsce osoby dorosłe muszą ponosić częściową odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie. Są jednak także zaskakujące ukryte opłaty, które mogą przyprawić seniorów o ból głowy.

Tagi: NATO
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Amerykański senator o śmierci Rosjan. "To najlepiej wydane pieniądze"

28.05.2023 14:52

Podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim amerykański senator Lindsey Graham stwierdził, że pieniądze przeznaczone na walkę z Rosją są najlepiej wydanymi. Krytycznie do tej wypowiedzi odniósł się rosyjski rzecznik prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow oraz rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marija Zacharowa.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kula ognia wpadła na Ziemię. Sensacyjne zjawisko udało się nagrać

28.05.2023 12:07

Kula ognia wpadła na Ziemię. Sensacyjne zjawisko udało się nagrać
Chociaż była noc, to nagle zrobiło się jasno i pojawił się ogromny huk. Udało się nagrać nietypowe zjawisko na niebie.
Niecodzienne zjawisko na niebie mogli kilka dni temu zaobserwować mieszkańcy północno-wschodniej Australii. Chociaż była noc, to nagle zrobiło się niezwykle jasno, a wszystkiemu towarzyszył ogromny huk. Całe zdarzenie udało się nagrać.

Meteor nad Australią


Okazuje się, że było to nic innego, jak meteor. Dr Brad Tucker, astrofizyk z Australian National University, wyjaśnił, że prawdopodobnie był to odłamek asteroidy znajdującej się między Marsem a Jowiszem. Według niego obiekt mógł pędzić w kierunku naszej planety z prędkością od 100 do nawet 150 tys. km/s. 
Czemu towarzyszyło mu kolorowe światło i huk? Okazuje się, że niebiesko-zielone błyski powstają na skutek nagrzewania się żelaza i niklu, które znajdują się w meteorze. Natomiast ogromny huk, który usłyszeli mieszkańcy kilku australijskich miast to po prostu moment rozpadu obiektu w ziemskiej atmosferze. 

Źródło: www.telepolis.pl

Nowości Suzuki dostępne w Polsce. Naked i adventure o wspólnym sercu

28.05.2023 9:30

Suzuki przygotowało dwie nowości na 2023 r. Obie napędza ten sam dwucylindrowy silnik, jednak poza tym to zupełnie różne maszyny. GSX-8S to najnowocześniejszy naked w gamie japońskiej marki, natomiast V-Strom 800DE uzupełnia ofertę modeli adventure.

Tagi: NATO, Suzuki
Źródło: moto.wp.pl

Rosja podała warunki zakończenia wojny. Ukraina odpowiedziała

28.05.2023 8:30

Rosyjskie MSZ, reprezentowane przez wiceministra Michaiła Gałuzina, po raz kolejny powtórzyło swoje żądania "pokoju", czyli oddanie w ręce Rosji okupowanych terytoriów oraz zrezygnować z prób wejścia do NATO i Unii Europejskiej. Ukraina natychmiast zareagowała.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wyjątkowy mecz Lewandowskiego. Koniec epoki w Barcelonie

28.05.2023 7:00

W roku 1957 roku odbyła się uroczysta inauguracja Camp Nou. Po emocjonującym meczu reprezentacja Warszawy przegrała 2:4 z gospodarzami. Robert Lewandowski weźmie natomiast udział w ostatnim meczu FC Barcelony przed renowacją areny.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wojskowy piknik w święto Kawalerii. Była musztra konna i pokazy broni białej

27.05.2023 22:08

Sobota (27.05) była drugim dniem Szczecińskich Dni Kawalerii. Patronat nad imprezą objął wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Obchody rozpoczął uroczysty apel z okazji święta 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich, którzy swoimi amarantowo-granatowymi  barwami nawiązują do Ułanów Podolskich sięgających tradycją do księstwa Warszawskiego. Na......

Tagi: NATO, Wojsko
Źródło: 24kurier.pl

Cannes: "Anatomy of a Fall" ze Złotą Palmą. Polski akcent wśród nagrodzonych filmów

27.05.2023 21:46


Film "Anatomy of a Fall" Justine Triet został uhonorowany Złotą Palmą podczas gali zamknięcia 76. festiwalu w Cannes. To opowieść o kobiecie, która zostaje oskarżona o zabójstwo męża. Zrealizowany w koprodukcji brytyjsko-polskiej film "Strefa interesów" Jonathana Glazera otrzymał Grand Prix. Autorem zdjęć do tego obrazu jest Łukasz Żal - dwukrotnie nominowany do Oscara za pracę przy "Idzie" i "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego.

Tagi: NATO, Cannes
Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami