321sprzedane
Wiadomości z tagiem Parlament  RSS
Platforma Obywatelska: Szykujemy się do wyborów, musimy pilnować ich uczciwości

27.11.2022 9:00


Choć do wyborów parlamentarnych pozostał niespełna rok, lubuska Platforma Obywatelska już szykuje się do politycznej rozgrywki zaplanowanej na jesień 2023 roku. W jaki sposób? O to pytaliśmy czołowego polityka PO, radnego wojewódzkiego Sebastiana Ciemnoczołowskiego. Zdaniem naszego rozmówcy, choć do wyborów pozostało jeszcze sporo czasu, w partii już myślą o tym, w jaki sposób organizacyjnie się … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Kobiety wciąż zarabiają mniej za tę samą pracę. "Obiecuję działania na rzecz równości płac"

27.11.2022 7:36


Będzie więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych i władzach spółek giełdowych - zdecydował Parlament Europejski. To krok ku równości kobiet i mężczyzn w przedsiębiorstwach, do której jednak także w Polsce sporo brakuje. Problemem jest również luka płacowa. Business Centre Club postanowił wyróżnić firmy, które traktują obie płci jednakowo.

Źródło: biznes.interia.pl

"Rozwój kraju zakłócony". Kaczyński wskazał winnych

26.11.2022 14:57

"To, w jakim kierunku pójdzie Polska: samostanowienia i bogacenia się czy uległości i podległości - będzie stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych" - napisał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wymienił też czynniki, które jego zdaniem zatrzymały modernizację kraju.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Paweł Kukiz w radzie brzeskiego muzeum. To wyraz uznania dla jego wkładu w rozwój placówki

25.11.2022 14:00


Poseł Paweł Kukiz będzie doradzał dyrekcji brzeskiego zamku. Parlamentarzysta dołączył do kilkunastoosobowej Rady Muzeum.Polityk został powołany do tego grona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wicepremiera Piotra Glińskiego na wniosek władz placówki. Jak mówi dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Dariusz Byczkowski, to naturalna kolej rzeczy, bo Paweł Kukiz już od dłuższego czasu jest mocno zaangażowany w sprawy regionu, a także działalność samej instytucji.- Pan poseł Kukiz ma bardzo mocne konotacje regionalne i z tego jest znany. Prowadzi fundację, która od lat wspiera przede wszystkim młodzież i dzieci na Kresach, szczególnie w tych środowiskach polonijnych, w szkołach. Od lat jest aktywny i wspiera nas i ta propozycja, aby powołać go do Rady Muzeum jest jakby zwieńczeniem tej jego pracy - wyjaśnia.W ostatnim czasie parlamentarzysta mocno lobbował także za powstaniem w Brzegu muzeum Kresów, które zostanie utworzone w dawnym gimnazjum piastowskim.Obok Pawła Kukiza, w radzie Muzeum Piastów Śląskich zasiada...

Źródło: radio.opole.pl

Parlament Europejski zatwierdził 18 mld euro pożyczki dla Ukrainy w 2023 roku

24.11.2022 19:32


W czwartek posłowie do PE zatwierdzili 18 mld euro pożyczki dla Ukrainy w czasie trwania wojny wywołanej przez Rosję. Rozporządzenie zostało przyjęte 507 głosami, przeciwko było 38 europarlamentarzystów, a 26 wstrzymało się od głosu.

Źródło: www.bankier.pl

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. Kataru. Jasny przekaz i wezwanie

24.11.2022 16:47

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie nieprzestrzegania praw człowieka w Katarze. Państwo-gospodarz MŚ 2022 zostało wezwane do wypłaty odszkodowań.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zgromadzenie Parlamentarne OBWE w Sejmie

24.11.2022 11:58


W czwartek rano w Warszawie rozpoczęła się dwudniowa sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE; w jej ramach... first appeared on .

Źródło: prasowki.org

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Chcemy wprowadzenia renty wdowiej i waloryzacji emerytur

24.11.2022 9:58


Ofensywa Nowej Lewicy w Zielonej Górze i na Ziemi Lubuskiej.  Dziś czołowi przedstawiciele lewej strony polskiej sceny politycznej przyjechali do zachodniej Polski, by spotkać się z mieszkańcami. Wszak wybory i parlamentarne i samorządowe powoli się zbliżają. My gościliśmy dziś posłankę Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, która w „Rozmowie na 96 FM” mówiła o tym, do kogo Nowa Lewica … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Poczta razem z monopolowym? Operator odpiera zarzuty

24.11.2022 9:44

Czy sąsiedztwo sklepu z alkoholem i artykułami spożywczymi zapewnia należytą powagę odbioru korespondencji sądowej? O tym, jak Poczta Polska świadczy usługi dla wymiaru sprawiedliwości, dyskutowano w środę na posiedzeniu zespołu parlamentarnego.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami