Wiadomości z tagiem Parlament  RSS
Kandydaci do Europarlamentu spierali się w debacie w TVP

24.05.2019 9:49


Komitety wyborcze startujące w niedzielnych wyborach do PE podsumowały swoje programy wyborcze podczas telewizyjnej debaty w TVP. "Europa ojczyzn", "niepodległość i duma w UE", "różnorodność i solidarność", "państwo dobrobytu", "500+" - to wymieniane hasła.

Źródło: www.bankier.pl

Wybory do Europarlamentu 2019. Historyczna klęska brytyjskich konserwatystów? Złe wieści dla PiS

24.05.2019 9:44

"Przeczucie mówi mi, że dostaliśmy totalne lanie" - napisał konserwatywny europoseł Daniel Hannan. Jeśli "przeczucie" go nie myli, dojdzie do...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

W Niemczech znowu maszerują brunatni

24.05.2019 8:59


Marsze partii Trzecia Droga przypominają najmroczniejsze czasy w Niemczech. Partia żąda rewizji granic i odesłania imigrantów. Startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Tagi: Parlament
Źródło: fakty.interia.pl

Rozmowa Dnia. Anna Krupka [OGLĄDAJ]

24.05.2019 8:31

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia była poseł Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, a także kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

​Irlandia: Rozpoczęło się głosowanie w wyborach do PE i samorządów

24.05.2019 8:04


W Irlandii rozpoczęły się wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory samorządowe. Dodatkowo Irlandczycy wypowiedzą się w referendum ws. liberalizacji konstytucyjnego zapisu o rozwodach i wezmą udział w trzech plebiscytach dot. powołania wybieralnych burmistrzów.

Źródło: fakty.interia.pl

Rafał Chwedoruk o wyborach europejskich: Tu nie będzie Piasta Gliwice. Tu wygra Legia albo Lech

24.05.2019 8:02


"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość pozostaje faworytem wyborów (do Parlamentu Europejskiego): w sensie zajęcia pierwszego miejsca - bo oczywiście zajęcie pierwszego miejsca nie zawsze oznacza, że jest się politycznym zwycięzcą wyborów" - ocenił w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Rafał Chwedoruk. Jak obrazowo stwierdził: "Odróżniałbym życie społeczne od sportu: tu nie będzie Piasta Gliwice. Tu wygra Legia Warszawa albo Lech Poznań". Zdaniem politologa, Wiosna Roberta Biedronia może być "niemal pewna" wejścia do europarlamentu, Konfederacja...

Wybory do PE. Sondaż: PiS nieznacznie przed KE

24.05.2019 7:45


W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS może liczyć na prawie 38 proc. głosów, na Koalicję Europejską chce zagłosować 35 proc. Polaków – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Badanie wskazuje, że do urn wyborczych wybierze się mniej niż 40 proc. Polaków.

Źródło: www.rmf24.pl

Holandia: Sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego dają zwycięstwo partii F.Timmermansa

24.05.2019 7:39


Sondażowe wyniki zebrane w Holandii w dniu głosowania do Europarlamentu dają niespodziewanie zwycięstwo socjaldemokratom z Partii Pracy. Należy do niej wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Oficjalne wyniki wczorajszych wyborów w Holandii poznamy w niedzielę po 23.00, po zamknięciu wszystkich lokali wyborczych w Unii Europejskiej. Wtedy właśnie zakończy się głosowanie we Włoszech. Żadne sondaże przed wyborami […]

Ostatnie sondaże przed ciszą wyborczą. Kto liderem?

24.05.2019 7:10


W publikowanych na ostatniej prostej kampanii wyborczej sondażach widać znaczne rozbieżności - w jednym na czoło stawki wysuwa się Prawo i Sprawiedliwość, w kolejnym Koalicja Obywatelska. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższą niedzielę.

Źródło: fakty.interia.pl

Ostatni dzień kampanii przed wyborami europejskimi. Na żywo

24.05.2019 7:00


Na finiszu kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego partie polityczne nie zwalniają tempa. Organizują konwencje wyborcze, wiece i konferencje prasowe. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Tagi: Parlament
Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami