Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin chce odwołania Rafała Bartka

01.02.2023 16:15


Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin złożyło petycję o odwołanie Rafała Bartka z funkcji przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego. W uzasadnieniu czytamy, że w piśmie do prezydenta Andrzeja Dudy Bartek oskarżył Polskę o 'dyskryminację dzieci mniejszości niemieckiej'.Odmówił jednocześnie udziału w noworocznym spotkaniu pary prezydenckiej z przedstawicielami między innymi mniejszości narodowych i etnicznych. 'Z wystąpienia przebija arogancja i wola celowej obrazy Urzędu Prezydenta RP' - czytamy dalej. Rafał Bartek przyjmuje petycję do wiadomości, ale nie zgadza się z treścią pisma. Przekonuje, że nadal 50 tysięcy dzieci jest dyskryminowanych ze względów narodowych.- Przedstawiciele mniejszości mają prawo oczekiwać od prezydenta jakiejkolwiek reakcji, bo to prezydent wszystkich obywateli RP - mówi Bartek.- Ponieważ prezydent ignoruje nasze pisma, nie reaguje w tej kwestii, trudno sobie wyobrazić nasze uczestnictwo w spotkaniu noworocznym. Wiadomo, że wówczas składa się życzenia, mówiąc jak jest cudownie i wspaniale, tak jak gdyby nic nie stało się. Wydarzyło się wiele i niestety w dalszym ciągu dzieje się wiele, skoro ta dyskryminacja trwa. Wobec powyższego dla nas jedynym...

Źródło: radio.opole.pl

Biden w Polsce? Schnepf o przewidywaniach

01.02.2023 14:36

"Dziennik Gazeta Prawna" donosi o możliwym spotkaniu trójstronnym w Polsce Joe Bidena z Andrzejem Dudą i Wołodymyrem Zełenskim. - Myślę, że jest to możliwe, choć informacje zostały ujawnione trochę przedwcześnie. Amerykanie mają zwyczaj, że o wizytach dwustronnych informują w ostatnim momencie, w ciągu dwóch tygodni przed wizytą. Teraz ta informacja pojawiła się relatywnie wcześnie i to nie jest dobre. Taka wizyta wymaga ogromnych przygotowań z punktu widzenia bezpieczeństwa. Musi być wypracowany cel. Jestem w stanie wyobrazić sobie spotkanie przy granicy z wojskami amerykańskimi, ale też spotkanie trójstronne z prezydentem Zełenskim i Andrzejem Dudą. Pewnie nie byłoby to ogłoszenie kolejnego pakietu, ale raczej nakreślenie wizji przyszłości. Z całą pewnością wycofanie wojsk rosyjskich (z Ukrainy - red.) jest warunkiem nieodzownym (pokoju - red.). Trudno, by sojusznicy uznali jakieś aneksje. Świat zachodni nie będzie żałował środków, zwłaszcza, jeżeli miałoby to powstrzymać kataklizm. Stany Zjednoczone mają strategię działania wobec Rosji i jest to dawkowanie presji na Kreml - komentował w programie "Newsroom WP" Ryszard Schnepf, były ambasador RP w USA.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

"DGP": Biden spotka się w Polsce z Dudą i Zełenskim?

01.02.2023 7:22


Czy Joe Biden spotka się w Polsce z prezydentem Andrzejem Dudą i przywódca Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim? Według "Dziennika Gazety Prawnej", taki scenariusz jest rozważany.

Źródło: www.rmf24.pl

Praca zdalna w Kodeksie pracy. Nowela czeka na publikację w Dzienniku Ustaw

31.01.2023 15:28

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy, która wprowadzi nowe regulacje dotyczące pracy zdalnej oraz kontroli trzeźwości pracowników. Nowela na stałe ureguluje kwestie związane z pracą w formule zdalnej. Przepisy te zastąpią obecne regulacje ws. telepracy.

Źródło: www.podatki.biz

Pracodawca nie odmówi pracy zdalnej. Ważne zmiany w kodeksie

31.01.2023 9:05

W poniedziałek (30 stycznia) prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną. Pracodawcy będą mogli także sprawdzać stan trzeźwości pracowników.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Praca zdalna wreszcie w Kodeksie pracy. Co się zmieni?

31.01.2023 6:00


Praca zdalna w Kodeksie pracy została uregulowana - prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację, której przepisy wejdą w życie za dwa tygodnie z wyjątkiem zapisów o świadczeniu pracy na odległość. Ustawodawca dał pracodawcom dwa miesiące na przygotowanie się do zatwierdzonych już zmian.

Źródło: biznes.interia.pl

Kontrola trzeźwości pracowników: Takie informacje trafią do dokumentacji pracowniczej

30.01.2023 21:45

Prezydent Andrzej Duda podpisał dzisiaj nowelizację Kodeksu pracy, która precyzuje zasady przeprowadzania kontroli trzeźwości wśród pracowników. Do uzgodnień trafił właśnie projekt rozporządzenia, precyzującego w jaki sposób pracodawcy mają prowadzić w tym zakresie dokumentację pracowniczą.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Praca zdalna w Kodeksie pracy. Jest podpis prezydenta

30.01.2023 14:17


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną – poinformowano na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.

Źródło: www.rmf24.pl

Zmiany w Kodeksie pracy. Praca zdalna z podpisem prezydenta

30.01.2023 13:54


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy, która wprowadza na stałe do przepisów pracę zdalną. Pracodawcy będą mogli ponadto kontrolować trzeźwość pracowników.

Źródło: biznes.interia.pl

Praca zdalna w przepisach i kontrola trzeźwości pracownika. Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy

30.01.2023 13:52


Praca zdalna - szczególnie w czasie trwania pandemii - stała się bardzo popularna, przez co ruszyły prace, by została usankcjonowana prawnie. Teraz nowelizacja Kodeksu pracy została podpisana przez prezydent Andrzej Duda. Na mocy wprowadzonych zmian pracodawcy będą mogli ponadto kontrolować trzeźwość pracowników.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami