Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
1 miliard 260 tysięcy złotych dla mediów publicznych. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych

18.03.2019 15:37


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych. Jej celem jest zrekompensowanie mediom publicznym utraty wpływów z abonamentu w latach 2018-2019. Zgodnie z ustawą, jednostki publicznej radiofonii i telewizji otrzymają skarbowe papiery wartościowe, których wartość nie będzie mogła przekroczyć 1 miliarda 260 tysięcy złotych. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział Polskiemu Radiu, że rekompensata ma […]

Źródło: wiadomosci.com

Prezydent podpisał ustawę o rekompensatach dla publicznej radiofonii i telewizji. Jej kwota jeszcze jest ustalana

18.03.2019 15:30

Rekompensatę w wysokości 1 mld 260 mln zł dla publicznej radiofonii i tv z tytułu utraconych w latach 2018-19 opłat abonamentowych zakłada nowela ustawy o opłatach abonamentowych, którą podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Źródło: www.deon.pl

Władimir Putin bez zaproszenia na obchody rocznicy wybuchu II wojny

18.03.2019 15:05


Kancelaria Prezydenta nie zaprosiła Władimira Putina na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "Wśród krajów zaproszonych, nie ma Rosji" – powiedział RMF FM Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy.

Źródło: www.rmf24.pl

Fort Trump minus. Negocjacje z Amerykanami na temat zwiększenia ich obecności w Polsce nie posunęły się nawet o krok

18.03.2019 7:23

Polityczny koniec ubiegłego tygodnia zdominował szum informacyjny w sprawie tego, czy nad Wisłą powstanie w końcu konstrukcja stworzona przez Andrzeja Dudę – Fort Trump. „Gazeta Wyborcza” twierdzi, że infrastruktury nie będzie, a Polacy sromotnie przegrali negocjacje. Wspomina, iż szef Pentagonu Patrick Shanahan jest temu przeciwny, bo za największe zagrożenie dla Ameryki uważa Chiny, a nie Rosję.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Prezydent na diecie. Andrzej Duda szykuje formę na wybory

16.03.2019 9:21

Zero mleka, zero tłuszczu, zero pszennego pieczywa i słodyczy. To dieta prezydenta na czas kampanii prezydenckiej. Głowę państwa czeka trudny okres.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Światowy Kongres Żydów z uznaniem o stanowisku Andrzeja Dudy

15.03.2019 21:49


Światowy Kongres Żydów (WJC) poinformował, że jego przewodniczący Ronald Lauder z uznaniem wyraził się w piątek o "jednoznacznym potępieniu przez prezydenta Andrzeja Dudę antysemickiego pisma 'Tylko Polska', które zamieściło ostatnio obelżywy artykuł pt. 'Jak rozpoznać Żyda'".

Źródło: fakty.interia.pl

Andrzej Duda dla “Jerusalem Post”: Izrael rozpoczął kryzys i powinien go zakończyć

15.03.2019 13:10


Andrzej Duda powiedział, że to Izrael rozpoczął kryzys w relacjach z Polską i to strona izraelska powinna go zakończyć. Prezydent udzielił wywiadu izraelskiemu dziennikowi “Jerusalem Post”. “Oczekuję szacunku i przyjaźni. Z obu stron” – podkreślił. “Mam nadzieję, że będziemy w stanie rozwiązać to kanałami dyplomatycznymi oraz dobrą wolą po obu stronach” – podkreślił Andrzej Duda. […]

Źródło: wiadomosci.com

Joanna Scheuring-Wielgus ostro Andrzeju Dudzie

15.03.2019 11:51

Andrzej Duda zaapelował o merytoryczną i spokojną debatę w kampanii wyborczej. - Prezydent Duda tak powiedział? W mundurku zucha, w który się ubrał...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Duda w "Jerusalem Post": Izrael zaczął kryzys i Izrael powinien go zakończyć

15.03.2019 10:13

To Izrael rozpoczął ostatni kryzys w relacjach z Polską i to Izrael powinien go zakończyć - oświadczył prezydent Andrzej Duda w opublikowanym w piątek wywiadzie dla "Jerusalem Post".

Źródło: www.deon.pl

reklama
Kontakt z nami