Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
Protest niepełnosprawnych. "Żądamy godnego życia"

24.05.2019 9:42


"Niepełnosprawni - pełnoprawni", "Każdy zasługuje na życie", "Weźcie nasz zasiłek i naszą niepełnosprawność", "Żądamy godnego życia" - pod takimi hasłami przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie w samo południe rozpoczął się protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Po odczytaniu listu do prezydenta Andrzeja Dudy, protest przeniósł się przed kancelarię premiera, skąd zgromadzeni przeszli przed Sejm.

Źródło: www.rmf24.pl

Wybory do Europarlamentu 2019. Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy

24.05.2019 3:42

Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie ws. wyborów do Europarlamentu. - Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Każdy głos jest ważny"

24.05.2019 3:42

- Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od 30 lat...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Prezydent: To jak kształtuje się Europa zależy od nas – wyborców

23.05.2019 21:49


Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny; idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji - zaapelował prezydent Andrzej Duda. Jak zaznaczył, idąc do urn, Polacy wraz z obywatelami innych krajów UE, zdecydują o kierunku rozwoju Europy.

Źródło: www.rmf24.pl

Namysłowscy strażacy świętowali. 'Powiatowy dzień strażaka to czas podsumowań i nagród'

23.05.2019 21:30


W Namysłowie odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego dnia strażaka. W święcie brali udział czynni, jak i emerytowani strażacy z jednostek zawodowych i ochotniczych.Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. Następnie uczestnicy udali się na plac namysłowskiej komendy, gdzie odśpiewano hymn państwowy, a także odczytano listy, między innymi od prezydenta Andrzeja Dudy czy ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego.- Dzisiejsze święto to okazja do podsumowań, ale także do wręczenia nagród - zauważa kpt. Tadeusz Kmieć, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie.- Mieliśmy dużo odznaczeń i awansów. Część wręczono na uroczystościach głównych w Warszawie, część na uroczystościach wojewódzkich, no i tutaj tak naprawdę mieliśmy kilkanaście osób awansowanych, wyróżnionych, więc jest to rzeczywiście czas na nobilitację tych, którzy zasłużyli, jak i wybitnie się udzielali podczas akcji - wyjaśnia.- Przez ostatnich kilkadziesiąt lat sporo się zmieniło w wyszkoleniu, jak i wyposażeniu pożarników - mówi będący dziś na emeryturze Michał Stadniczuk, który służbę w namysłowskiej st ...

Źródło: radio.opole.pl

Prezydent: Idźmy na wybory. Każdy głos ma znaczenie

23.05.2019 20:09


- Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji - zaapelował prezydent Andrzej Duda. Jak zaznaczył, idąc do urn, Polacy wraz z obywatelami innych krajów UE, zdecydują o kierunku rozwoju Europy.

Źródło: fakty.interia.pl

Duda: Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny

23.05.2019 18:47

Prezydent Andrzej Duda zaapelował, by Polacy wzięli udział w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza Ojczyzna - powiedział.

Źródło: www.rp.pl

Zarzuty dla mężczyzny, który groził prezydentowi

23.05.2019 16:57

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu Leszkowi J. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gróźb zabójstwa wobec prezydenta RP Andrzeja Dudy. Do zdarzenia doszło 20 lutego w Rytwianach, w powiecie staszowskim.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Protest niepełnosprawnych w Warszawie

23.05.2019 13:07


W czwartek w południe przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie rozpoczął się protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Odczytano tam list do prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie uczestnicy przeszli przed Kancelarię Premiera, skąd udali się pod Sejm.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami