Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Nie milkną echa po sesji sejmiku województwa

30.06.2022 11:08


– Jako opozycja patrzymy rządzącym na ręce – mówi o sytuacji w sejmiku województwa lubuskiego radny Kazimierz Łatwiński z Prawa i Sprawiedliwości, który był przeciwny w poniedziałek udzieleniu absolutorium zarządowi województwa. Dziś radny sejmiku tłumaczył tę decyzję w Rozmowie na 96 FM. Łatwiński odniósł się też do słów Sebastiana Ciemnoczołowskiego. Radny sejmiku z Platformy Obywatelskiej … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Wakacje kredytowe z wątpliwościami

29.06.2022 16:30

Nowe przepisy o wakacjach kredytowych powinny zostać zmodyfikowane, aby wsparcie trafiło tylko do osób w wyjątkowo trudnej sytuacji - apelują eksperci Konfederacji Lewiatan. Projekt zmian, w którym przewiduje się wprowadzenie mechanizmów pomocowych dla kredytobiorców, jest obecnie w Sejmie. Aktualna wersja zakłada, że przy korzystaniu z wakacji kredytowych sytuacja finansowa danej osoby nie będzie mieć znaczenia.

Tagi: Sejm, Wakacje
Źródło: www.podatki.biz

Sondaż: Nie chcemy Sejmu, w którym zasiada aż 460 wybrańców narodu

29.06.2022 8:27


Nie chcemy Sejmu, w którym zasiada 460 wybrańców narodu, w najchętniej większości posłów dalibyśmy wypowiedzenia – pisze w środę “Super Express”. Z sondażu Instytutu Badań Pollster, wykonanego dla tej gazety, wynika, że 63 proc. Polaków chce, aby w Sejmie zasiadało maksymalnie 150 posłów. W sondażu przeprowadzonym na zlecenie “Super Expressu” zapytano Polaków: “Ilu Twoim zdaniem […]

Tagi: Sejm
Źródło: wiadomosci.com

Polacy chcą 150 posłów w Sejmie [Sondaż]

29.06.2022 8:02


Nie chcemy Sejmu, w którym zasiada 460 wybrańców narodu, w najchętniej większości posłów dalibyśmy wypowiedzenia – pisze w środę "Super Express". Z sondażu Instytutu Badań Pollster, wykonanego dla tej gazety, wynika, że 63 proc. Polaków chce, aby w Sejmie zasiadało maksymalnie 150 posłów.

Tagi: Banki, Sejm
Źródło: www.bankier.pl

Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet za protest w kościele?

29.06.2022 6:49


Sejm w kwietniu zgodził się na postawienie Joannie Scheuring-Wielgus zarzutów za happening w Toruniu. Na październik zaplanowano kolejne podobne głosowanie – czytamy w "Rzeczpospolitej".

Źródło: www.rmf24.pl

Wicemarszałek sejmu w Bydgoszczy. Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z mieszkańcami

28.06.2022 22:27

Wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska przyjechała we wtorek (28 czerwca) do Bydgoszczy, gdzie spotkała się z mieszkańcami. Spotkanie z wicemarszałek sejmu – jak wczoraj zapowiadali jego organizatorzy – miało dotyczyć przyszłości kobiet. Miało ono formę otwartej dyskusji, a w jego trakcie […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Marszałek Witek: Inflacja w Polsce jest wysoka, receptą nie jest “podwyższanie wynagrodzeń wszędzie i wszystkim”

28.06.2022 22:25


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek (PiS) przyznała we wtorek, że inflacja w Polsce jest wysoka, ale – jak podkreśliła – receptą na walkę z tym zjawiskiem nie jest “podwyższanie wynagrodzeń wszędzie i wszystkim”. Przekonywała, że rząd robi, co może, by walczyć z inflacją. Marszałek Witek spotkała się we wtorek wieczorem z mieszkańcami Pułtuska (woj. mazowieckie). W […]

Tagi: Sejm, Inflacja
Źródło: wiadomosci.com

Litwa zakazała importu rosyjskiego gazu ziemnego. Sejm przyjął ustawę

28.06.2022 15:29


Litwa ustawowo zakazała importu rosyjskiego gazu ziemnego do kraju, z wyjątkiem tranzytu do obwodu kaliningradzkiego. Stosowna nowelizacja ustawy, przyjęta we wtorek w litewskim parlamencie zdecydowaną większością głosów, ma zapewnić bezpieczeństwo narodowe i energetyczne kraju.

Źródło: www.bankier.pl

Marcin Jabłoński : Raporty dały nam krzepiące informacje

28.06.2022 10:26


Zarząd Województwa Lubuskiego otrzymał wczoraj absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Za było 19 radnych sejmiku, 10 przeciw. Żaden z radnych nie wstrzymał się od głosu. Czy takie raporty i sprawozdania są najważniejsze? Zapytaliśmy o to Marcina Jabłońskiego. Członek zarządu województwa lubuskiego, który był gościem wtorkowej „Rozmowy na 96 FM” podkreślił, że przedstawione … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Sejm
Źródło: www.wzielonej.pl

Radni za pomocą Ukrainie i kupnem defibrylatorów

27.06.2022 21:22

Radni sejmiku zachodniopomorskiego ponad politycznymi podziałami zagłosowali za kupnem defibrylatorów dla gmin nadmorskich  oraz za udzieleniem pomocy Ukrainie. Mniej zgodni byli co do kwestii budżetu - opozycyjnemu w sejmiku Prawu i Sprawiedliwości struktura wydatków przygotowana przez zarząd województwa nie podoba się.  Posiedzenie zaczęło się od......

Tagi: Ukraina, Sejm, Lato
Źródło: 24kurier.pl

reklama
Kontakt z nami