Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
Lekki kryzys w Zabrzu zażegnany. Trzeci triumf i awans w tabeli

02.10.2022 20:10

Górnik Zabrze uporał się z zespołem z Kalisza. Gospodarze jeszcze przed przerwą zyskali przewagę, a w końcówce pozbawili gości złudzeń, wygrywając z Energą MKS-em 32:25.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kolejna wygrana Augsburga. Robert Gumny z asystą na wagę trzech punktów

02.10.2022 19:39

W meczu kończącym 8. kolejkę Bundesligi FC Augsburg wygrał na wyjeździe z FC Schalke 04 Gelsenkirchen 3:2. Gospodarze odrobili dwie bramki straty, grali z przewagą jednego zawodnika, ale finalnie nie zdobyli ani jednego punktu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Olbrzymie emocje w Ostrowie Wielkopolskim. Zadecydowało 12 serii rzutów karnych

02.10.2022 17:05

Arged KPR Ostrovia przegrywała z Torus Wybrzeżem przez niemal cały mecz. Ostrowianie zdołali w ostatniej minucie odrobić straty dwóch bramek, a w rzutach karnych, aż po 12 seriach, gospodarze zapewnili sobie dwa meczowe punkty.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Demolka w Płocku. Piotrkowianin bez szans

02.10.2022 14:43

Zgodnie z przewidywaniami, Orlen Wisła Płock łatwo pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Już w pierwszej połowie gospodarze zbudowali 12-bramkową przewagę, by ostatecznie wygrać 37:21.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Huragan Ian spustoszył Florydę. Nie żyje co najmniej 45 osób

02.10.2022 3:44

Trwa akcja ratunkowa i szacowanie strat na Florydzie, Już wiadomo, że huragan Ian zabił tam co najmniej 45 osób. Żywioł spowodował ogromne zniszczenia, bez prądu było w sobotę rano 1,2 mln gospodarstw domowych i firm. Energii elektrycznej pozbawionych jest także 400 tys. mieszkańców Wirginii oraz Karoliny Południowej i Karoliny Północnej.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Reaktywowane dyplomarium na Uniwersytecie Opolskim. Około 60 absolwentów w czarnych togach powróciło na wydział

01.10.2022 12:30


Około 60 tegorocznych absolwentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego wzięło udział w reaktywowanym po latach dyplomarium.To symboliczne wręczenie dyplomów osobom, które ukończyły pierwszy lub drugi stopień ekonomii, zarządzania, logistyki bądź gospodarki przestrzennej. Wszyscy mieli na sobie czarne togi studenckie. - To dzień szczególny nie tylko dla absolwentów - mówi dr Bartosz Chorkowy, dziekan Wydziału Ekonomicznego UO.- To jest również szczególny dzień dla wszystkich gości - bliskich naszych absolwentów - a więc rodziców, dziadków, partnerek i partnerów. To jest też szczególny dzień dla nas jako władz rektorskich, dziekańskich, pracowników, a zwłaszcza promotorów. Mówimy o spełnieniu jednego z podstawowych celów naszej działalności, czyli nadawaniu tytułów licencjata i magistra. Nikola i Jakub, dwoje absolwentów i uczestników dyplomarium, chwalą tę inicjatywę.- Zawsze jest szansa ponownego spotkania, jeżeli nasze drogi rozchodzą się na magisterce. Mamy też pamiątkowe zdjęcie, ostatnie spotkanie z promotorami i...

Źródło: radio.opole.pl

Beniaminek rozbity w Bilbao

30.09.2022 23:13

W La liga rozpoczęła się 7. kolejka. Efektownie, bo 4:0 Athletic Bilbao pokonał beniaminka Almerię. Już po niewiele ponad kwadransie gospodarze prowadzili dwoma bramkami.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

'To bardzo ważne i cenne wyróżnienie'. Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji nagrodzeni przez Opolską Izbę...

30.09.2022 20:35


Opolska Izba Gospodarcza po raz 19. przyznała 'Opolską Nagrodę Jakości'. Wśród 10 laureatów znaleźli się zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele różnych placówek samorządowych. Ponadto wręczone zostały także trzy wyróżnienia oraz jeden dyplom uczestnika konkursu. Podczas uroczystej gali w PSM im. Fryderyka Chopina w Opolu po raz 15. przyznano również pięć nagród w konkursie 'Znakomity Przywódca'.- Jeśli chodzi o nagrodę jakości, to my ją przyznajemy zarówno firmom, jak i instytucjom między innymi za jakość wykonywanej pracy, produkcji, a także usługi - mówi Bartosz Ryszka, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej.- Niewątpliwe jest to takie wyróżnienie bardzo prestiżowe, ponieważ faktem jest, że sam audyt, który jest przeprowadzany w tych instytucjach i przedsiębiorstwach jest wysoce wymagający. Jest bardzo dużo informacji i takich założeń, które dana firma musi spełnić. Jeżeli nie spełni ich, to nie może liczyć na nagrodę 'Opolskiej Nagrody Jakości'.- Najwyższa siła jakości jest w ludziach - dodaje Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.- Bez jakości i podnoszenia swoich standardów, nie ma obecności na rynku. To jest coś, co wymaga wyjątkowego, perspektywicznego myślenia. Dzisiaj mówimy też o przywódcach, o tym, jak zarazić ludzi - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - do takiego sposobu...

Źródło: radio.opole.pl

reklama
Kontakt z nami