player+
Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
Kołodko: Im większy strach, tym większa inflacja [WYWIAD]

02.12.2021 9:45

Największym zagrożeniem dla polskiej gospodarki jest wewnętrzna sytuacja polityczna. W odróżnieniu od polskich przedsiębiorców i samorządowców, klasa polityczna nie staje na wysokości zadania - mówi prof. Grzegorz W. Kołodko z Akademii Leona Koźmińskiego.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Serie A: Mapei Stadium znów pechowe dla Napoli. Dwie asysty Zielińskiego

02.12.2021 9:41

Piłkarze SSC Napoli pomimo prowadzenia 2:0 nie zdołali odnieść wyjazdowej wygranej nad Sassuolo. Gospodarze w samej końcówce zdobyli wyrównującą bramkę, a w doliczonym czasie gry lidera Serie A uratowała wideoweryfikacja. Potknięcie ekipy z Neapolu wykorzystał AC Milan, który pewnie triumfował z Genoą 3:0 i ma już tylko punkt straty do drużyny spod Wezuwiusza.

Źródło: sport.onet.pl

Raków Częstochowa zrobił swoje! Pewna wygrana w drodze po obronę tytułu

01.12.2021 21:41

Raków Częstochowa spokojnie pokonał na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0 i awansował do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Obrońcy tytułu już w pierwszej połowie zdobyli oba gole i zapewnili sobie komfort. Gospodarze dzielnie walczyli, ale w najważniejszych momentach brakowało im dokładności.

Źródło: sport.onet.pl

Namysłów dopłaci do wywozu odpadów, by nie wprowadzać podwyżek dla mieszkańców. Gmina będzie jednak musiała ograniczać...

01.12.2021 21:15


Namysłów nie chce obciążać mieszkańców wyższymi opłatami za wywóz śmieci. Rosnące koszty tego typu usług gmina pokryje pieniędzmi pochodzącymi z innych źródeł.Samorząd będzie musiał przez to ograniczać pozostałe wydatki. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski wskazuje, że decyzja jest konsekwencją jego obietnicy złożonej mieszkańcom podczas ostatniej zmiany cennika wywozu odpadów, którą wprowadzono na początku tego roku.- Nie chcielibyśmy po raz kolejny obciążać mieszkańców, bo tak naprawdę to znowu o jakieś 50 procent, a może więcej te opłaty musiałyby wzrosnąć, aby ten system się zbilansował. Ja złożyłem deklarację, że do końca tej kadencji już nie będę proponował żadnych podwyżek i z tego zobowiązania mam zamiar się wywiązać, ale to się wiąże z tym, że trzeba będzie z innych pieniędzy po prostu dopłacić do wywozu odpadów - zastrzega.Burmistrz przekonuje, że zgodnie z prawem koszty wywozu śmieci powinny być w całości pokrywane opłatami odprowadzanymi przez gospodarstwa domowe i firmy. Te wynoszą dziś 25 złotych za każdego mieszkańca miasta...

Źródło: radio.opole.pl

Wentylacja mechaniczna z rekuperacja - sypialnia, hałas

01.12.2021 19:54

Dzień dobry, jestem na etapie projektowania swojego domu z poddaszem użytkowym. Chciałbym umieścić rekuperator w pomieszczeniu gospodarczym na...

Źródło: forum.muratordom.pl

Raków Częstochowa atakował, a Słonie słodko spały

01.12.2021 16:29

Obrońca trofeum pozostaje w grze o Fortuna Puchar Polski. Po pokonaniu 2:0 Bruk-Betu Termaliki Nieciecza jest w ćwierćfinale. Bardzo ważny był energiczny początek Rakowa Częstochowa, a ospały gospodarzy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Przedświąteczny karp dla Krakowa

01.12.2021 12:16

10 tys. porcji karpia, kapusta z grochem i pieczywo dla mieszkańców Krakowa – już po raz kolejny wraz z Bartłomiejem Szczoczarzem – właścicielem gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, organizowany jest bezpłatny przedświąteczny poczęstunek. Smażony karp w chrupiącej skórce to jedno z ulubionych dań wigilijnych. Ryby pochodzą z ekologicznych stawów z Doliny Będkowskiej. Poczęstunki rozpoczną się o godz. […]

Źródło: www.infokrakow24.pl

Czynności wyłączone z pojęcia samodzielnej działalności gospodarczej

01.12.2021 10:04

Pojęcie działalności gospodarczej jest bardzo istotne w przepisach ustawy o podatku VAT, ponieważ definiuje ono podatnika, a w dalszej kolejności jest jednym z elementów określających, czy czynność będzie opodatkowana VAT. Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o VAT podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne samodzielnie wykonujące działalność gospodarczą, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności. Z definicji wynika więc, że elementem niezbędnym opodatkowania VAT jest wykonywanie działalności gospodarczej w sposób samodzielny.

Źródło: www.podatki.biz

Rzut karny w doliczonym czasie rozstrzygnął wszystko

30.11.2021 23:16

Tylko jeden gol padł w meczu Leeds United z Crystal Palace. W doliczonym czasie zdobyli go gospodarze. Rzut karny na gola zamienił Raphinha.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami