Wiadomości z tagiem UOKiK  RSS
Klienci DNB Banku dostaną zwrot pieniędzy za wyższą marżę i opłaty. UOKiK wydał decyzję

19.01.2019 1:56

Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), klienci DNB Banku otrzymają zwrot pieniędzy za wyższą marżę i podwyższone opłaty za konto, podał Urząd. Wcześniej do UOKiK docierały skargi na to, że DNB podwyższa marżę objętych promocją kredytów hipotecznych i opłaty za konto w pakiecie Personale.

Tagi: Banki, UOKiK
Źródło: forsal.pl

Niekonstytucyjność przepisów regulujących przeszukanie w u.o.k.k. [Prawo na weekend]

18.01.2019 5:10

Aby podjąć i przeprowadzić przeszukanie, niezbędne jest uzyskanie przez Prezesa UOKiK zgody SOKiK. Dotychczas przedsiębiorcy nie mogli zaskarżyć orzeczenia SOKiK w sprawie wyrażenia zgody na przeprowadzenie tej czynności procesowej, co - z uwagi na fakt, że przeszukanie pomieszczeń i rzeczy znacząco ingeruje w sferę praw i wolności - budziło wiele kontrowersji.

Źródło: feedproxy.google.com

UOKiK: dzięki sygnałom mamy trzy razy więcej kontroli w 2018 roku

13.01.2019 11:08

Dzięki sygnałom z zewnątrz trzykrotnie wzrosła liczba kontroli w firmach podejrzanych o łamanie wolnej konkurencji – powiedział PAP prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. Prezes UOKiK zaznaczył, że dzięki sygnalistom udało się trafić do konkretnych spółek, osób, materiału dowodowego. Przypomniał o programie i uruchomionym numerze telefonu oraz adresie mailowym, pod którymi można przekazać […]

Tagi: UOKiK
Źródło: prasowki.org

UOKiK uruchomił nowy rejestr klauzul niedozwolonych

12.01.2019 1:54

Na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest już dostępny nowy rejestr klauzul niedozwolonych. Baza ma teraz nowe funkcjonalności oraz atrakcyjniejszą szatę graficzną. Wprowadzono m.in. dodatkowe kryteria wyszukiwania, w tym np. datę wpisu do rejestru oraz nazwę sądu.

Źródło: www.podatki.biz

Jakość paliw na stacjach w 2018 r. Podsumowanie UOKiK-u

10.01.2019 13:12

W Polsce coraz łatwiej o "chrzczone" paliwo. Stan silnika, a nawet to, czy go rano uruchomimy, zależy od tego, co tankujemy. Dlatego warto poznać...

Źródło: moto.wp.pl

UOKiK: nowy rejestr klauzul niedozwolonych [Rynek]

10.01.2019 11:03

Na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów działa nowy rejestr klauzul niedozwolonych: [[https://s.dzub.pl/d8ce291b rejestr (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Panattoni planuje kolejny park magazynowo-logistyczny

08.01.2019 10:44

Do UOKiK wpłynął wniosek o koncentrację w formie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez spółkę zależną Panattoni Europe PG Dutch Holding I B.V., Wechta Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz Daniela Raemy.

Źródło: www.propertynews.pl

Poszkodowani obligatariusze GetBacku chcą zwrotu wszystkich utraconych środków

04.01.2019 16:10


Chcemy zwrotu wszystkich utraconych środków - mówili w piątek dziennikarzom przedstawiciele Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack, przed spotkaniem z szefem KNF oraz przedstawicielami UOKiK, Rzecznika Finansowego,...

Źródło: www.bankier.pl

CCC o krok bliżej przejęcia Gino Rossi. Wniosek trafił do UOKiK

31.12.2018 10:02

CCC złożyło wniosek w sprawie zamiaru przejęcia Gino Rossi pod koniec grudnia. Dla tej spółki to prawdopodobnie główna szansa na dalsze funkcjonowanie - ocenia UOKiK.

Tagi: Rosja, CCC, UOKiK
Źródło: www.money.pl

Dino Polska składa wniosek do UOKiK. Chce przejąć 13 supermarketów

28.12.2018 13:42

Dino chce w najbliższym czasie przekroczyć liczbę tysiąca sklepów. Jeśli zgodę wyrazi UOKiK, w najbliższym czasie stanie się właścicielem 13 sklepów zarządzanych przez spółkę Domex-Kuśnierek.

Tagi: Sklepy, UOKiK
Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami