Usługi  RSS
Dzienniki w internecie: „Super Express” przed „Faktem”, „Przegląd Sportowy” i „Puls Biznesu” przyciągają na najdłużej


Serwis „Super Expressu” dzięki większemu wzrostowi odwiedzalności wyprzedził Fakt.pl pod względem zasięgu. Procentowo najwięcej zyskały portale „Rzeczpospolitej” i „Polski The Times”, natomiast na najdłużej internautów przyciągają witryny „Przeglądu Sportowego” i „Pulsu Biznesu”.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Twitter ze wzrostem wpływów i zysku, ma 330 mln użytkowników. Donald Trump zarzucił serwisowi dyskryminację

#zrodlo
W I kwartale 2019 roku Twitter zanotował 18-proc. wzrost przychodu, a jego zysk wzrósł do ponad 190 milionów dolarów. Dobre wyniki finansowe przyczyniły się do wzrostu giełdowych notowań spółki, w czym nie przeszkodziła nawet ostra krytyka pod jej adresem ze strony prezydenta Donalda Trumpa.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

eBay: rośnie przychód, zysk i liczba kupujących


eBay udanie wszedł w 2019 rok. Firma zakończyła I kwartał wzrostami zarówno pod względem finansowym, jak i popularności swojej oferty.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Snapchat z rosnącymi przychodami i malejącą stratą. Ma 190 mln użytkowników

#zrodlo
W I kwartale 2019 roku spółka Snap, właściciel serwisu Snapchat zanotowała wzrost przychodów o 39 procent. W skali roku firma zmniejszyła stratę netto o 75 mln dolarów, a liczba aktywnych użytkowników po spadkach z poprzednich kwartałów powróciła do poziomu 190 milionów.

Tagi: Snapchat
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Merlin Group pożycza 4,5 mln zł od firmy szefa swojej rady nadzorczej


We wtorek Merlin Grooup podpisał umowę dotyczącą 4,5 mln zł pożyczki od spółki XZ, której prezesem jest Przemysław Czichon, przewodniczący rady nadzorczej Merlin Group.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

„What/If” od 24 maja w Netflixie. W roli głównej Renée Zellweger


Od piątku, 24 maja br. w Netflix rozpocznie emisję serialu „What/If”. W roli głównej występuje Renée Zellweger.

Tagi: Renty, Netflix
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

John Pinette nowym szefem komunikacji Facebooka, Jennifer Newstead pokieruje działem prawnym

#zrodlo
John Pinette został nowym szefem globalnej komunikacji w Facebooku zastępując na stanowisku Caryn Marooney, która odchodzi z firmy. Z kolei Jennifer Newstead będzie nowym radcą prawnym serwisu i pokieruje zespołem prawników Facebooka.

Tagi: Facebook
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Młodzi Polacy nie rozstają się ze smartfonami, jednocześnie boją się cyberprzestępczości


Nastolatki w Polsce korzystają z internetu średnio 4 godzin i 12 minut na dobę, najczęściej za pośrednictwem smartfona. Jednocześnie dwie trzecie obawia się nasilenia cyberprzestępczości - pokazuje nowy raport NASK.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

TikTok wprowadza nowe formaty reklamowe. Wśród nich Infeed native content, hashtag challenge i brand lenses

#zrodlo
Aplikacja społecznościowa TikTok używana głównie przez młodych internautów zaoferowała markom nowe możliwości promocji. Na platformie pojawią się 4 narzędzia reklamowe, począwszy od pełnoekranowych reklam pomijalnych, przez tworzenie angażujących hashtagów po możliwość budowania przez marki własnych filtrów wykorzystywanych przez internautów.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Arena.pl wnioskuje o sanację, szuka inwestora strategicznego


Arena.pl sp. z o.o., jedyny podmiot zależny spółki akcyjnej Arena.pl SA, złożył wniosek o postępowanie sanacyjne. Zapowiada, że będzie szukać inwestora zewnętrznego, który ją dokapitalizuje, oraz chce maksymalnie obniżyć koszty bieżące. W ub.r. grupa kapitałowa Arena.pl zanotowała 1,89 mln zł wpływów sprzedażowych i 12,13 mln zł straty netto.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Po rezygnacji Łukasza Grassa Business Insider szuka nowego redaktora naczelnego. Ruszyła rekrutacja


Po odejściu Łukasza Grassa z funkcji redaktora naczelnego serwisu Business Insider Polska wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska rozpoczęło poszukiwania nowego kandydata na to stanowisko.  

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Netflix wyda 100 mln dolarów na nowe centrum produkcyjne w Nowym Jorku


Netflix zapowiedział stworzenie w Nowym Jorku nowego centrum produkcji swoich filmów i seriali. W planach jest uruchomieniu sześciu studiów oraz zatrudnienie do ich obsługi kilkuset nowych pracowników. Inwestycja ma wynosić 100 mln dolarów, władze Nowego Jorku obiecały przyznać Netfliksowi ulgi podatkowe.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Serena Williams inwestuje w startupy. W portfolio jej funduszu jest ponad 30 firm o wartości 12 mld dolarów


Słynna tenisistka Serena Williams ujawniła, że jest założycielką i właścicielką funduszu o nazwie Serena Ventures, który zajmuje się finansowym wspieraniem startupów. W portfolio funduszu znajduje się obecnie ponad 30 młodych firm, wśród których są między innymi Coinbase, Masterclass oraz Wave, a kapitalizacja wszystkich startupów w które zainwestowała Williams przekracza 12 mld dolarów.

Tagi: ISIS
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Netflix testuje losowe wybieranie treści w aplikacji mobilnej

#zrodlo
Netflix wprowadził w ramach testów nową funkcję pozwalającą użytkownikom na losowe wybieranie odcinków seriali dostępnych w bibliotece serwisu. Nowa opcja jest dostępna w ograniczonym zakresie jedynie w aplikacji na Androida, nie wiadomo kiedy zostanie wprowadzona do powszechnego użytku.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Amazon wycofuje się z Chin, przegrywa z lokalną konkurencją


Koncern Amazon podjął decyzję o końcu funkcjonowania jego platformy na chińskim rynku. Od 18 lipca 2019 roku zniknie strona Amazon.cn, a Chińczycy będą mogli korzystać z serwisu wyłącznie za pośrednictwem jego międzynarodowej wersji. Amerykański koncern przegrał walkę na chińskim rynku ze swoimi lokalnymi rywalami, przede wszystkim z platformą Alibaba.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Nastąpiła brutalizacja komunikacji, nasila się mowa nienawiści. "Być może zaczynamy w Polsce przeżywać czyściec"


- Społeczeństwo też się polaryzuje, okopuje się. W ostatnich latach obserwuję coraz większe przyzwolenie, by mówić nienawistnie - oceniła w debacie o mowie nienawiści Karolina Lewicka, dziennikarka TOK FM. Ojciec Ludwik Wiśniewski ocenia jednak, że dyskusja na ten temat to dobry znak. - Mamy ważną debatę o mowie nienawiści, pogardy. Być może zaczynamy w Polsce przeżywać czyściec - zaznaczył.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Czy polski rynek influencer marketingu wymaga regulacji?

#zrodlo
W Wielkiej Brytanii regulator rynku reklamy określił jednolite standardy w zakresie transparentności współpracy marek z influencerami. Czy Polska potrzebuje podobnych regulacji?  

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Hash.fm wprowadza narzędzie do analityki struktury fanów influencerów


Agencja influencer marketingowa Hash.fm wdrożyła narzędzie do prześwietlenia struktury obserwujących wszystkich instagramerów zgłaszających się do akcji na Fameshopie, internetowym sklepie dla influencerów.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Player, Netflix i HBO GO z dużymi wzrostami - straciły Ipla.tv, VoD.pl, TVP VoD i CDA.pl (serwisy i aplikacje VoD)

#zrodlo
W kategorii VoD zdecydowanie najpopularniejszym serwisem pozostaje CDA.pl, przy czym w skali roku zanotowały spory spadek odwiedzalności, podobnie jak Ipla.tv, VoD.pl i sekcja VoD na TVP.pl. Za to dużo zyskały Player.pl, Netflix i HBO GO.

Tagi: Netflix
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Giertych chce pozwać Stankiewicza za sugestię, że za tekstem o zarzutach wobec Biedronia może stać Wielki Mecenas Platformy


- Nie wiem, czy Wielki Mecenas Platformy maczał palce w najnowszym ataku na Biedronia - wyciągnięciem mu rodzinnej sprawy karnej sprzed lat - napisał Andrzej Stankiewicz w newsletterze Onetu. Roman Giertych zapowiedział, że pozwie Stankiewicza, o ile nie zostanie przeproszony. - Nie miałem nic wspólnego z tekstem Mittera, czy „SE” na temat Biedronia. Insynuowanie tego było linią obrony RB i niczym innym - stwierdził Giertych. Stankiewicz nie zamierza przepraszać. - Mogę jedynie wyrazić swe osobiste zdumienie, że Roman Giertych grozi mi w Wielki Piątek. Naprawdę, mógł w spokoju przeczekać chociaż święta - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Parlament Europejski: godzina na usunięcie treści terrorystycznych z internetu, inaczej kary do 4 proc. wpływów


Parlament Europejski przegłosował projekt nowych przepisów, które mają skutecznie zwalczać w internecie treści o charakterze ekstremistycznym i terrorystycznym. Serwisy społecznościowe będą zobowiązane do usuwania tego typu materiałów w ciągu godziny od otrzymania żądania od lokalnych władz. Za opóźnienia w usuwaniu groźnych treści firmy internetowe mogą zostać obciążone karami sięgającymi 4 proc. ich rocznych obrotów.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Nowa wpadka Facebooka. Serwis przetwarzał kontakty ze skrzynek e-mail 1,5 mln użytkowników


Koncern Facebook przyznał, że bez zgody użytkowników przetwarzał dane z ich skrzynek e-mail importując na swoje serwery informacje o kontaktach zgromadzonych na kontach pocztowych internautów. Sprawa dotyczy około 1,5 mln użytkowników, od których Facebook uzyskał wcześniej dane logowania.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Beata Tadla, Krzysztof Skiba i Rafał Sonik wspierają nauczycieli w akcji Wirtualnej Polski


Wirtualna Polska prowadzi nową akcję redakcyjną, w której dziękuje nauczycielom i podkreśla ich rolę w kształtowaniu postaw i karier. #GdybyNieNauczyciel to cykl kilkunastu tekstów i materiałów wideo, które z jednej strony pokazują pasję nauczycieli, a z drugiej polski system edukacji i współczesne szkoły. W akcję włączyli się m.in. Beata Tadla, Kamil Nożyński, Rafał Sonik, Krzysztof Skiba i Katarzyna Bujakiewicz.

Tagi: Szkoły, Katar
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wydawcy internetowi o zawieszeniu Silesion.pl: duże koszty, a bez ciekawych treści za mała odwiedzalność


Serwis Silesion.pl Kamila Durczoka został zawieszony, bo prawdopodobnie przy sporych kosztach bieżących nie osiągał odpowiednich wpływów reklamowych. Wystartował z dużym zespołem redakcyjnym, ale nie przyciągnął czytelników na stałe ciekawymi treściami. A w skali ogólnokrajowej nie przebił się z materiałami lifestylowymi - komentują dla Wirtualnemedia.pl wydawcy internetowi.

Tagi: Internet
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Rosną wpływy i zysk Netflixa. Serwis ma 149 mln subskrybentów

#zrodlo
W pierwszym kwartale 2019 roku Netflix zwiększył przychody o 22 procent, a zysk netto serwisu osiągnął kwotę 344 mln dolarów. W ciągu trzech miesięcy platforma pozyskała 9,6 mln nowych subskrybentów, a globalnie ma obecnie ponad 148,8 mln użytkowników.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Premiera serialu „Wiedźmin” pod koniec 2019 roku. 8 odcinków w pierwszym sezonie


Ted Sarandos, dyrektor programowy Netfliksa potwierdził, że przygotowywany przez serwis serial „Wiedźmin” na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego będzie miał swoją premierę w czwartym kwartale 2019 roku. Według zapowiedzi pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków, które zostaną udostępnione widzom w całości w dniu premiery.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Noizz w nowej wersji: czarno-biała kolorystyka i dodatkowe cykle redakcyjne


Serwis miejsko-lifestylowy Noizz.pl (należący do Ringier Axel Springer Polska) udostępniono w nowej odsłonie, ze zmienioną szatą graficzną i nowymi seriami materiałów dziennikarskich. Zmiany pojawią się także w witrynach Noizz w innych krajach.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Hulu wykupuje własne udziały od AT&T. Serwis jest wart na rynku 15 mld dolarów


Kontrolowany przez Disneya serwis VOD Hulu odkupił od koncernu AT&T pakiet własnych udziałów za 1,43 mld dolarów. Obecnie rynkowa wartość spółki jest wyceniana na 15 mld dol. Według nieoficjalnych informacji każdy subskrybent Hulu płacący 6 dol. za abonament z reklamami przynosi firmie miesięcznie 15 dol. przychodu.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Weronika Krzymińska chief operations officerem w Gamellon


Weronika Krzymińska awansowała w strukturach sieci wielokanałowej Gamellon (partner strategiczny Life Tube) i objęła stanowisko chief operations officera. Do zespołu dołączyła również Wiktoria Bednarczyk, która objęła stanowisko production managera odpowiedzialnego za nadzór nad planowanymi i istniejącymi produkcjami własnymi Gamellon.

Tagi: Chiny, Mińsk
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Facebook zapowiada zmiany w Menedżerach do obsługi reklam i firm


Facebook zapowiedział wprowadzenie zmian w najważniejszych platformach służących reklamodawcom do prowadzenia kampanii w serwisie – Menedżerze reklam i Menedżerze firmy. Według obietnic obie platformy staną się bardziej przejrzyste oraz  łatwiejsze w obsłudze i analizowaniu danych reklamowych.

Tagi: Facebook
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami