Ubezpieczenia  RSS
Problem z ubezpieczeniem ryzyka suszy [Rynek]

#zrodlo
Portal farmer.pl skupia się na problemie ubezpieczenia suszy. W 2018 r. z 163 tys. umów ubezpieczenia z dopłatą do składki z budżetu państwa, (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Dla kogo jeszcze obowiązek OC [Rynek]

#zrodlo
Zdaniem Katarzyny Wojdyły, członka zarządu Link4, jeżeli ruch rowerowy wzrośnie, konieczne może okazać się wprowadzenie obowiązku posiadania (...)

Tagi: Rowery, Katar
Źródło: feedproxy.google.com

Policja: podsumowanie akcji Wielkanoc 2019 [Szkody]


Policja podsumowała akcję Wielkanoc 2019. Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego doszło do 281 wypadków, w których zginęło 38 (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Mondial: 3 lata assistance.tv [Rynek]


Mijają 3 lata od uruchomienia przez Mondial Assistance finansowo-ubezpieczeniowej strony [[https://s.dzub.pl/e90555b0 www.assistance.tv]]. W serwisie (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Allianz o upraszczaniu oferty i komunikacji [Rynek]


Grzegorz Kaliszuk, dyrektor Departamentu Bancassurance i Pośredników Finansowych w Allianzu, podkreśla, że upraszczanie oferty i komunikacji z (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Rankomat o ubezpieczeniu bagażu [Faramuszki]


Rankomat porównuje limity rozmiaru i wagi bagażu u różnych przewoźników lotniczych. Na bazie tych informacji przypomina o możliwości (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Częstochowa: przetarg na niepotrzebne ubezpieczenie [Rynek]

#zrodlo
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie rozpisało przetargi na ubezpieczenie OC oraz AC 39 hybrydowych autobusów.Przetarg rozpisano (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Uśpione polisy na etapie prac analityczno-koncepcyjnych [Rynek]


W kontekście informacji o tym, że rozpoczęły się działania związane z regulacją tzw. uśpionych polis ( [[https://s.dzub.pl/3fa4259a (...)

Tagi: Praca
Źródło: feedproxy.google.com

Współpraca PZU Lab i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej [Rynek]


PZU Lab i Szkoła Główna Służby Pożarniczej podpisały list intencyjny, deklarując tym samym chęć podjęcia działań mających na celu (...)

Tagi: Szkoły, Praca
Źródło: feedproxy.google.com

Broker, czyli kto? [Flesz]


Może warto wrócić do rozważań nad słusznością rozdziału brokerów na życiowych i majątkowych, gdyż rola doradcy w tych dwóch aspektach znacznie się różni.

Tagi: Znaczki
Źródło: feedproxy.google.com

Umowna definicja szkody [Meandry ubezpieczeń OC]


Jak już pisałem, przedmiot ubezpieczenia OC najogólniej można scharakteryzować jako odpowiedzialność cywilną odszkodowawczą, wynikającą z prowadzenia przez ubezpieczonego określonej działalności lub wykonywania określonych czynności. Pojęcie "odpowiedzialności odszkodowawczej" zbudowane zostało oczywiście na pojęciu "szkody".

Źródło: feedproxy.google.com

PKO Ubezpieczenia wchodzi w ubezpieczenia komunikacyjne [Rynek]


PKO Ubezpieczenia otrzymały zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na rozszerzenie działalności ubezpieczeniowej o grupy 3. (casco pojazdów lądowych) (...)

Cztery częste błędy sprzedażowe [Sprzedaż]


Wiele osób, które na co dzień nie zajmują się oferowaniem produktów czy usług klientom, myśli, że sprzedaż po prostu polega na prezentowaniu swojej oferty i z założenia jest procesem prostym. Wiele osób kojarzy również sprzedaż z manipulacją i próbą wciśnięcia klientom swoich rozwiązań. Niestety te skojarzenia nie dotyczą tylko osób spoza branży sprzedażowej, ale również osób, które tą sprzedażą się zajmują.

Tagi: Myśliwy
Źródło: feedproxy.google.com

Szkody w skrócie [Szkody]


+ W Bydgoszczy, wokół dzielnicy Fordon, paliło się 10 ha lasu. Z ogniem walczyło 26 zastępów oraz helikopter. Służby nie mają informacji o (...)

Źródło: feedproxy.google.com

UOKiK: tajemniczy klient sprawdzał przedłużone gwarancje [Rynek]


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, że pracownicy urzędu sprawdzili duże sklepy z elektroniką w całej Polsce. UOKiK: sklepy (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Spodziewana podwyżka stawek w ubezpieczeniach należności [Rynek]


Marcin Olczak, dyrektor Departamentu Ryzyk Kredytowych i Politycznych w Marshu, zaznacza, że sytuacja na rynku ubezpieczeń należności nie jest (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Coraz popularniejsze D&O [Faramuszki]


Firmy, także te mniejsze, coraz częściej sięgają po ubezpieczenie D&O - podaje Puls Biznesu. O tym, że D&O nie stanowi (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Nauczyciele i choroby zawodowe [Faramuszki]


Saltus podkreśla, że nauczyciele co roku stanowią ok. 10% pracowników zapadających na choroby zawodowe. W zapewnieniu profilaktyki w ramach (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Idzie nowe [Podsumowanie tygodnia]


Ubezpieczyciele życiowi cieszą się na nową formę długoterminowego oszczędzania na emeryturę - pracownicze plany kapitałowe. Długoterminowe oszczędzanie to wszak konik ubezpieczycieli. Choć może nie zawsze oferowane przez nich rozwiązania były najlepsze... Ale nic to, czeka nas przecież nowe otwarcie, które ma obudzić życiówkę... W majątku również pojawiają się nowe rozwiązania. Ale też nowi gracze. Idzie nowe i nic na to nie poradzimy...

Źródło: feedproxy.google.com

Ubezpieczenia alternatywą dla słabej służby zdrowia [Faramuszki]


Nationale-Nederlanden pokazuje, jak polska opieka zdrowotna słabo wypada na tle Europy - nie tylko pod względem liczby lekarzy i dostępnego (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Bilans ofiar ataków na Sri Lance [Szkody]


W Niedzielę Wielkanocną doszło do 8 skoordynowanych ataków terrorystycznych na kościoły oraz luksusowe hotele na Sri Lance. Najnowsze informacje (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ubea: 1504 zł uśrednionej składki OC w marcu [Faramuszki]


W marcu 2019 r. uśredniona składka OC ppm wyniosła 1504 zł - podaje Ubea (

Źródło: feedproxy.google.com

O wegetacji [Felietonik Marcina Masnego]


Ekonomiści nie próbują ukrywać, że katastrofa demograficzna Zachodu nieuchronnie pociąga za sobą stagnację gospodarczą. Masowa imigracja okazała się ryzykowna i mało owocna. Mainstream wciąż próbuje ukrywać, że architektura finansowa polegająca na nieograniczonym druku pieniądza dla uprzywilejowanych też już nie działa.

Źródło: feedproxy.google.com

MF: nie dla niższych kar za brak OC dla osób starszych [Rynek]


Resort finansów nie prowadzi żadnych prac nad zmianą przepisów mających na celu zmniejszenie wysokości opłat za niespełnienie obowiązku (...)

Tagi: Finanse, Praca
Źródło: feedproxy.google.com

Wielkanocne wypadki i pożary [Szkody]


Służby podają wstępne statystyki tegorocznych świąt. Do wielkanocnej niedzieli włącznie na polskich drogach doszło do 224 wypadków. (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Prace nad "uśpionymi polisami" rozpoczęte [Rynek]


Kancelaria Prezydenta rozpoczęła prace nad regulacją tzw. uśpionych polis - informuje Gazeta Wyborcza. 2 lata temu wniosek do Prezydenta w tej (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Insurance Forum: wyzwania i niedopatrzenia rynku [Konferencje]


W trakcie tegorocznej, kwietniowej edycji Banking & Insurance Forum, starano się, by nie zabrakło tematów ważnych, aktualnych, czasem poważnych. Nieco szczątkowo mówiono więc o Brexicie i zmianach w biznesie transgranicznym, pojawił się też wątek bezpieczeństwa rynku. Najwięcej czasu tradycyjnie poświęcono bieżącym wyzwaniom i trzeba przyznać, że tematy były wreszcie nieco inne: zamiast o milenialsach dyskutowano o dojrzałych klientach, a obok postępującej cyfryzacji wystąpiły bardziej tradycyjne tematy: trudna konkurencja, nowi gracze i nieco kontrowersyjna na rynku ubezpieczeniowym swoboda świadczenia usług...

Tagi: Brexit, Banki
Źródło: feedproxy.google.com

PZU GO dostępne dla klientów [Rynek]


PZU rozpoczął sprzedaż nowego wariantu PZU GO w ramach ubezpieczenia PZU Pomoc w Drodze. PZU GO to niewielkie urządzenie typu beacon przyklejane (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Przetasowania w zarządzie TFI PZU [Rynek]


Rada nadzorcza TFI PZU dokonała zmian w zarządzie: Dariusz Lasek, były członek zarządu Skarbiec TFI i Union Investment TFI, dołączył do (...)

Źródło: feedproxy.google.com

=> Talanx wychodzi z węgla <= [Świat]


Grupa Talanx zdecydowała się wycofać z oferowania ochrony ubezpieczeniowej na ryzyka związane z węglem w długim okresie. Tym samym (...)

Tagi: Węgry
Źródło: feedproxy.google.com

reklama
reklama
Kontakt z nami