Wiadomości z tagiem Zwierzęta  RSS
Jerozolima odbiera zmysły

18.04.2019 15:47

W Ziemi Świętej spotkasz przepasanego zwierzęcą skórą Jana Chrzciciela, Matkę Boską w prześcieradle z pięciogwiazdkowego hotelu i Samsona przesuwającego Ścianę Płaczu. Miasto, w którym religia pulsuje jak nigdzie indziej, potrafi odbierać zmysły.

Źródło: podroze.onet.pl

​"Wielki lew z Afryki". Przypadkowe znalezisko okazało się przełomem!

18.04.2019 13:50


W Muzeum Narodowym w Kenii dokonano niezwykłego odkrycia - informuje CNN. W jednej z szuflad znajdowały się... szczątki gigantycznego drapieżnika, który żył 23 mln lat temu na obszarach subsaharyjskich. Zwierzę jest większe niż lwy, czy niedźwiedzie polarne - czytamy.

Źródło: fakty.interia.pl

Kot trzymany w domu jest zdrowszy od wypuszczanego na zewnątrz

17.04.2019 11:24

Właściciele kotów od dawna toczą spór o to, czy należy zwierzęta wypuszczać na zewnątrz czy też nie. Na łamach Biology Letters ukazały się wyniki badań, które jednej ze stron dają mocny argument do ręki. Naukowcy stwierdzili bowiem, że koty, które są wypuszczane na zewnątrz z trzykrotnie większym prawdopodobieństwem są nosicielami patogenów i pasożytów, niż koty pozostające w domach.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Dbają i opiekują się zwierzętami. Zostali docenieni przez NIK

16.04.2019 3:52

Zakład Poprawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał Nagrodę Przyjaciel Zwierząt, przyznawaną przez Najwyższą Izbę Kontroli. NIK po raz drugi przyznała nagrody dla osób, które na co dzień pomagają i dbają o zwierzęta.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Szczególna nagroda dla wyjątkowej młodzieży

15.04.2019 21:44

Zakład Poprawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał Nagrodę Przyjaciel Zwierząt, przyznawaną przez Najwyższą Izbę Kontroli. NIK po raz drugi przyznała nagrody dla osób, które na co dzień pomagają i dbają o zwierzęta.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Szczury odczuwają empatię tak jak ludzie

15.04.2019 13:13

Naukowcy zdobyli kolejny dowód na to, że zwierzęta są bardziej „ludzkie” niż wielu jest skłonnych to przyznać. Zauważyli bowiem, że gdy szczury widzą cierpiące zwierzę, w ich mózgach aktywują się te same neurony, które aktywują się, gdy same cierpią

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Tłumy na 44. Jarmarku Wielkanocnym. Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu pełne atrakcji

14.04.2019 20:51


Świąteczne ozdoby, rękodzieło, stoiska z miodem, serami i smakołykami, długie kolejki i problemy z zaparkowaniem samochodu - tak wyglądał 44. Jarmark Wielkanocny w opolskich Bierkowicach.Tegoroczne wydarzenie organizowane przez Muzeum Wsi Opolskiej przyciągnęło tłumy opolan, ale nie tylko. Na terenie bierkowickiego skansenu prezentowało się ponad 200 wystawców. Zainteresowaniem cieszyły się akcesoria i ozdoby świąteczne - palmy, koszyczki czy zwierzęta kojarzone z Wielkanocą m.in. króliki czy kury. - Mam jajka kurze, gęsie i czasami strusie. W młodości drapało się jajka żyletką, teraz mam inną technikę - mówi Joanna Hajdukiewicz z Wrocławia, którą spotkaliśmy na stoisku pełnym kolorowych pisanek. - Teraz posiadam taki przyrząd służący do grawerowania szkła z bardzo cienką końcówką. Jajka najpierw farbuje, następnie graweruje i niektóre miejsca po wygrawerowaniu maluje farbami olejnymi albo podkreślam kolorem ciemniejszym lub jaśniejszym - mówi pani Joanna. Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało także degustację tradycyjnego chleba i przejażdżki konne, a na scenie prezentowały się zespoły ludowe.

Źródło: radio.opole.pl

Gra o Tron i seks żółwi. Sekrety mowy smoków

14.04.2019 9:43

Gdy w Grze o Tron słyszymy odgłosy wydawane przez smoki, to słyszymy m.in. odgłosy... seksu żółwi. Paula Fairfield, odpowiedzialna za dźwiękowe efekty specjalne w serialu, przyznaje, że wśród wielu dźwięków, z których stworzyła krzyki czy pomruki Drogona, Rheagala i Viseriona są też nagrania zwierzęcego seksu.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Pn, 22 kwi 19:35 (MiniMini+) - Wissper

13.04.2019 3:47


Przygody dziewczynki obdarzonej niezwykłymi zdolnościami. Wissper potrafi porozumiewać się ze zwierzętami, a także teleportować. Dociera więc wszędzie...

Źródło: teletydzien.interia.pl

Dzielnicowa zaopiekowała się zaniedbanym psem

12.04.2019 12:15


Zareagowali zaniepokojeni mieszkańcy gminy Biała. Ich zgłoszenie dotyczyło zaniedbanego psa. Starszy mężczyzna, właściciel czworonoga przyznał, że nie jest w stanie zapewnić mu należytej opieki. Suczka Dafi znalazła już nowy dach nad głową i opiekę u st. sierż. Katarzyny Gaworek, dzielnicowej z Białej.Pod koniec marca policjanci z Białej otrzymali zgłoszenie, że na terenie ich gminy znajduje się wychudzony i zaniedbany pies. Prawdopodobnie właściciel zwierzęcia nie zapewnił mu odpowiednich warunków. Na miejscu zgłoszenia, funkcjonariusze zobaczyli wychudzonego psa, bez dostępu do świeżej wody i karmy.Lekarz weterynarii stwierdził, że zwierze jest zaniedbane. Starszy mężczyzna przyznał, że nie jest w stanie należycie zaopiekować się psem. W tej sytuacji policjantka z Białej, st. sierż. Katarzyna Gaworek, zdecydowała, że zaopiekuje się suczką. Od około 2 tygodni Dafi mieszka już w nowym domu, czuje się coraz lepiej i przybiera na wadze.Jednocześnie policjanci z Białej ustalają, czy nie doszło w tej sytuacji do naruszenia ustawy o ochronie zwierząt, a w szczególności przepisu mówiącego o znęcaniu się nad zwierzętami.

Źródło: radio.opole.pl

reklama
Kontakt z nami