Wiadomości z tagiem Zbigniew Ziobro  RSS
Wyrok po tragicznej bójce w Brzozie zbyt niski? Minister sprawiedliwości wkracza do gry

15.04.2019 17:55

Powraca temat wyroku, jaki w piątek zapadł w bydgoskim Sądzie Okręgowym w procesie Wojciecha M. Już wiadomo, że w tej sprawie interweniować będzie Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym powiedział w rozmowie z dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

5 lat więzienia za zabicie nastolatka. Ziobro interweniuje

15.04.2019 16:11

Zbigniew Ziobro zapowiedział apelację od wyroku ws. śmierci 17-latka ugodzonego nożem. Zdaniem prokuratora generalnego, kara jest zbyt łagodna.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

5 lat więzienia za śmierć 17-latka. Ziobro: Zarządziłem kontrolę akt tej sprawy

15.04.2019 15:18


Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział apelację od wyroku ws. śmierci 17-latka ugodzonego nożem podczas bójki w podbydgoskiej miejscowości Brzoza. Sąd skazał sprawcę na 5 lat więzienia. "Potworna tragedia, a kończy się oburzająco niskim wyrokiem" - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Ziobro.

Źródło: www.rmf24.pl

17-latek zmarł po bójce. Ziobro domaga się wyższej kary dla sprawcy

15.04.2019 15:04


Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział apelację od wyroku ws. śmierci 17-latka ugodzonego nożem podczas bójki. Bydgoski sąd skazał sprawcę na 5 lat więzienia. "Potworna tragedia, a kończy się oburzająco niskim wyrokiem" - powiedział w poniedziałek Ziobro.

Źródło: fakty.interia.pl

Gorąca dyskusja o Polsce w TSUE. Rząd znów tłumaczył się ze zmian w sądach

09.04.2019 7:57

Czy samodzielne decyzje ministra Zbigniewa Ziobry ws. pracy sędziów w wieku emerytalnym mogły uderzyć w niezależność sądownictwa? - To...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Sprawa sędziego Łączewskiego. Będzie pozew w związku z wypowiedziami Ziobry

05.04.2019 21:17


Krakowski sąd dyscyplinarny zdecydował w piątek o umorzeniu postępowania o uchylenie immunitetu sędziemu Wojciechowi Łączewskiemu. Prokuratura nie będzie mogła zatem przedstawić mu zarzutów dotyczących złożenia doniesienia o przestępstwie, którego nie było, ani składania fałszywych zeznań. Jak poinformował obrońca Łączewskiego, sędzia Dariusz Mazur, Łączewski złoży pozew o ochronę dóbr osobistych w związku z wypowiedziami ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry na piątkowej konferencji prasowej.

Źródło: fakty.interia.pl

Ziobro komentuje zażalenie na bezczynność prokuratora ws. Birgfellnera

05.04.2019 17:23


- W kwestii przewlekłości sprawy Geralda Birgfellnera pełnomocnicy Austriaka powinni kierować skargi pod własnym adresem. Im zależy tak naprawdę na tworzeniu spektaklu - powiedział w piątek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Źródło: fakty.interia.pl

Sędzia Łączewski nadal z immunitetem. Ziobro komentuje decyzję sądu

05.04.2019 16:51

- Działał bez skrupułów, bez zmrużenia oka, w sposób bezczelny - tak Zbigniew Ziobro ocenia sędzię Wojciecha Łączewskiego. Minister Sprawiedliwości...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami