player+
Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Kamiński chciał przyjmować uchodźców. Wystąpienie sprzed lat zadziwia

14.10.2021 15:44

- Nie może być tak, że cała machina urzędnicza nastawiona jest na wykazanie, iż uchodźca jest oszustem. Polacy - naród uchodźców - mają szczególne...

Tagi: ZUS, Mińsk
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Będzie walka z cheaterami - nowy system w Call of Duty poskromi oszustów

14.10.2021 15:38

Na blogu Call of Duty pojawił się nowy wpis, który dotyczy planów wprowadzenia systemu Ricochet, mającego na celu walkę z cheaterami. Zostanie on zaimplementowany w Vanguard i aktualizacji Pacific, która pojawi się w Call of Duty: Warzone.

Źródło: www.benchmark.pl

Nowy sposób na wyłudzenie danych od emerytów w Olsztynie. Oszustwo na 14. emeryturę

14.10.2021 12:35

Do olsztyńskiej emerytki zadzwonił "pracownik ZUS-u", który zaproponował, że pomoże przy wypełnieniu wniosku o 14. emeryturę. Następnie poprosił seniorkę o podanie danych osobowych. Okazało się, że to był oszust.

Tagi: ZUS, Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Starszy mężczyzna oszukany metodą "na policjanta". Stracił ponad 630 tys. zł

14.10.2021 11:41


Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. policjanta. Kilka dni temu w wyniku takiego oszustwa starszy mężczyzna stracił ponad 630 tysięcy złotych - poinformował PAP rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa III podkom. Karol Cebula. Dodał, że sprawców szuka policja.

Źródło: www.bankier.pl

Nowy anti-cheat w Call of Duty nie wszystkim się spodoba

14.10.2021 10:37

Nowy anti-cheat w Call of Duty nie wszystkim się spodoba
Seria Call of Duty od długiego czasu cierpi na problem z oszustami. Nowy Anti-Cheat o nazwie Ricochet ma rozwiązać ten problem, ale nie wszystkim się spodoba.
Seria Call of Duty od dawna cierpi na problem z oszustami. Widać go przede wszystkim w Warzone, gdzie trafienie na cheatera jest zjawiskiem zdecydowanie zbyt częstym. To samo działo się w becie Call of Duty Vanguard, gdzie wiele osób biegało z aimbotami, wallhackami, niewidzialnością czy nawet nieśmiertelnością. Dlatego Activision pracowało nad nowym systemem anti-cheat, który właśnie został zaprezentowany. Jednak Ricochet, bo tak brzmi jego nazwa, nie wszystkim przypadnie do gustu.

Ricochet, czyli nowy anti-cheat w Call of Duty


Nowy anti-cheat to tak naprawdę cała grupa narzędzi, które mają za zadanie wykrywać oszustów w Call of Duty Vanguard, a w przyszłości także Call of Duty Warzone (mechanizm zostanie wprowadzony do gry razem z Pacific Update). Ricochet składa się między innymi z nowych narzędzi po stronie serwerowej, które mają analizować zachowania graczy, a także ulepszonych mechanizmów wykrywania i eliminowania oszustów oraz aktualizacji zwiększających bezpieczeństwo konta.

O ile na konsolach nie budzi to większych zastrzeżeń, tak na PC-tach niektórzy mogą mieć spore wątpliwości. Dlaczego? Ponieważ Ricochete ma sterowniki z uprawnieniami na poziomie jądra systemu operacyjnego. Activision przekonuje, że będzie on działał tylko w momencie uruchomienia gry. Poza tym ma sprawdzać tylko i wyłącznie oprogramowanie, które w jakiś sposób próbuje modyfikować lub wchodzi w interakcję z Call of Duty. To jednak nie wszystkich przekonuje. Gracze boją się, że anti-cheat utrudni życie uczciwym osobom, a z czasem i tak zostanie złamany. Niektórzy wręcz śmieją się, że Ricochet odbije się rykoszetem na wszystkich.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Forma nagrody nie ma znaczenia dla obowiązku składkowego

14.10.2021 9:45

Nagroda jubileuszowa w postaci rzeczowej, jeżeli jest przyznawana periodycznie według zasad określonych w zakładowych źródłach prawa pracy, nie stanowi podstawy wymiaru składek – stwierdził ZUS.

Tagi: ZUS
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

AMD uśmiecha się do górników. Powstała karta do kopania kryptowalut?

14.10.2021 8:27

AMD uśmiecha się do górników. Powstała karta do kopania kryptowalut?
AMD BC-160 to nietypowa karta graficzna, która powstała z myślą o górnikach. Służy do kopania kryptowalut, o ile jest w ogóle prawdziwa.
Serwis VideoCardz dotarł do informacji na temat ciekawej karty graficznej, oznaczonej jako AMD BC-160. Ta, o ile nie jest to sprytne kłamstwo, ma służyć do kopania kryptowalut i być konkurencją dla modeli z serii NVIDIA CMP. Taka informacja zaskakuje, biorąc pod uwagę, jak słaba się dostępność najnowszych Radeonów.

AMD BC-160 - karta dla górników?


Nowa karta jest rzekomo oparta na układzie Navi 12, co przekłada się na 2304 procesory strumieniowe. Do tego oferuje 8 GB pamięci HBM2, chociaż tutaj wątpliwości może budzić informacja o prędkości zaledwie 4 Gbps. Albo to błąd producenta, albo tego, kto przygotował to zgrabne oszustwo. Co prawda pojawiały się informacje na temat pamięci HBM2e o takiej specyfikacji, ale trudno uwierzyć, że zadebiutowałyby one akurat w takiej karcie.

AMD BC-160 specyfikacja karty do kopania kryptowalut
AMD BC-160 ma dwa 8-pinowe złącza zasilania oraz TDP na poziomie 150 W. Jeśli chodzi o wydajność, to ma oferować około 69,5 Mh/s, co należy uznać za dobry wynik z perspektywy górników. Oczywiście ze świecą szukać portów wideo, bo to nie są potrzebne.

AMD BC-160 wydajność karty do kopania kryptowalut
Karta podobno została wyprodukowana przez chiński oddział XFX. W praktyce, co widać na załączonych zdjęciach, każdy z egzemplarzy ma wydajność około 72 Mh/s. Istnienia karty nie udało się w żaden sposób potwierdzić, więc powyższe informacje warto traktować z dużym przymrużeniem oka. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Współpraca z byłą firmą nie pozbawi ulgi w składkach

13.10.2021 21:46

Kupowanie u byłego pracodawcy produktów przeznaczonych do sprzedaży w swoim lokalu nie powoduje utraty prawa do ulgi na start i preferencji w opłacaniu należności do ZUS.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Awantura w hotelu. Turysta chciał uciec, nie płacąc rachunku, który wyniósł 22 tys. zł. Gorzko tego pożałował

13.10.2021 15:48

Do niebywałych scen doszło w jednym z popularnych hoteli w Szklarskiej Porębie (woj. dolnośląskie). Pewien turysta nie uregulował rachunku opiewającego na astronomiczne 22 tys. zł. Doszło do awantury z obsługą hotelu, która zakończyła się zatrzymaniem zuchwałego oszusta. Turyście grozi teraz nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Tagi: ZUS, Śląsk
Źródło: podroze.onet.pl

Pomorskie. Chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił duże pieniądze

13.10.2021 15:48

Sopocka policja zajmuje się sprawą oszustwa kryptowalutowego. Ofiarą padł 28-latek z powiatu lidzbarskiego, który na giełdzie internetowej...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
321sprzedane
Kontakt z nami