Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Kupujesz mieszkanie od komornika? Uważaj na fałszywych pośredników

25.04.2019 15:25


Kilkadziesiąt tysięcy złotych stracili klienci, którzy zaufali mężczyźnie podającemu się za pośrednika przy zakupie mieszkań na komorniczych licytacjach. Pieniądze, zamiast trafić na poczet wadium, wędrowały do kieszeni oszusta.

Źródło: www.bankier.pl

Poszukiwany czterema listami gończymi recydywista zatrzymany na Zatorzu

25.04.2019 15:16


Policjanci z Olsztyna zatrzymali poszukiwanego m.in. czterema listami gończymi mężczyznę. 35-latek popełnił kilkadziesiąt oszustw internetowych, a jego sytuację pogarsza fakt, że działał w ramach recydywy.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Uważaj, aby nie wsiąść nieświadomie na karuzelę VAT

25.04.2019 12:23

Z orzecznictwa TS UE: ...Podatnik, który wiedział lub powinien był wiedzieć o tym, że nabywając towar, uczestniczył w transakcji wykorzystanej do popełnienia oszustwa w podatku VAT (...) powinien zostać uznany za osobę biorącą udział w tym oszustwie, bez względu na to, czy czerpie on korzyści z odsprzedaży dóbr.

Źródło: www.podatki.biz

Kamery nagrały fałszywego policjanta

25.04.2019 11:30

Kolejna starsza osoba padła ofiarą oszustwa "na policjanta". Tym razem sprawcy upatrzyli sobie mieszkańca budynku przy ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej w Gdyni, do którego przyszedł mężczyzna w wieku ok. 40-50 lat i - podając się za funkcjonariusza policji - wziął pieniądze, rzekomo jako dowód w sprawie próby wyłudzenia. Sprawcę nagrały kamery monitoringu.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Pielęgniarki policzą rzeczywiste łóżka w szpitalach

24.04.2019 21:30

PODKARPACIE. Pielęgniarki w raportach będą odnotowywać ilu pacjentów leży na oddziale i ile pielęgniarek jest na dyżurze. Wszystko po to by udowodnić… oszustwa dyrektorów. Prezydium zarządu krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych uznało jednogłośnie, że konieczne jest policzenie rzeczywistej liczby łóżek na poszczególnych oddziałach szpitalnych. Chodzi o tzw. stałe „dostawki”, czyli łóżka ponad limit […]

Źródło: supernowosci24.pl

Łączenie nierentownych oddziałów lekarstwem na długi szpitali?

24.04.2019 18:15


Od 7 do 9 milionów złotych. Takie jest szacunkowe łączne zadłużenie opolskich szpitali. Najczęstszym powodem ujemnego bilansu jest utrzymywanie nierentownych oddziałów.- Widzimy, że niektóre powiaty, jako organy zarządzające, już na to reagują - mówi Jerzy Pilarski, zastępca dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych w opolskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu. - Niektóre już widzą, że nie opłaca się utrzymywać pewnych oddziałów. Na przykład położniczych, na których odbywa się 200, niepełnych 300 porodów w skali roku. Czyli poród odbywa się co drugi dzień i trudno jest wtedy zbilansować koszty z przychodami. Jeżeli szpital ma ujemny bilans za miniony miesiąc, wówczas może liczyć na pomoc funduszu.- Pomagamy utrzymać finansową płynność takiej placówki - informuje Pilarski. - Staramy się tym zadłużonym szpitalom pomóc w szybszym przekazywaniu środków za dany miesiąc, co umożliwia im spłacenie ZUS-u, KRUS-u czy pokrycia wynagrodzeń. To nasz oddział z własnej inicjatywy realizuje od jakiegoś czasu. To jest dodatkowy instrument, który pozwala szpitalom realizować wymagane płatności. Jest już pomysł, że ...

Źródło: radio.opole.pl

ZUS. Dwie umowy zlecenia z różnymi firmami

24.04.2019 15:52

Pytanie: Przedsiębiorca zamierza zawrzeć z wybraną osobą umowę zlecenia, jednak osoba ta zawarła wcześniej w tym samym miesiącu umowę zlecenia z inną firmą. Z tytułu tamtej umowy uiszczane są składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, przy czym podstawa wymiaru składek jest mniejsza od płacy minimalnej. Czy z tytułu umowy zlecenia, którą zamierza zawrzeć przedsiębiorca, powstanie obowiązek opłacania składek?

Źródło: www.podatki.biz

Piechociński: Na 1 oszusta łapano 10 uczciwych

24.04.2019 14:37


"W mojej ocenie sprawne i skuteczne służby skarbowe są najważniejszym ogniwem w walce z oszustami” – mówił przed sejmową komisją śledczą ds. VAT były minister gospodarki Janusz Piechociński. Jak dodał, nie był zwolennikiem wprowadzenia solidarnej odpowiedzialności w VAT.

Źródło: www.rmf24.pl

Wcisną się, gdzie inni nie przejdą...

24.04.2019 14:00

Nowe nanocząsteczki - katiomery blokowe o kształcie litery Y (ang. Y-shaped block catiomer, YBC) - mogą dostarczać leki przeciwnowotworowe do trudno dostępnych miejsc. YBC wiążą się z materiałem terapeutycznym, tworząc "pakunki" o szerokości zaledwie 18 nanometrów. To ok. 1/5 rozmiarów cząstek z wcześniejszych badań, nic więc dziwnego, że kompleksy z YBC mogą się przeciskać przez węższe szczeliny, np. do nowotworów mózgu czy trzustki.

Tagi: Leki, ZUS
Źródło: kopalniawiedzy.pl

LW Bogdanka rozwiązał rezerwę na roszczenia ZUS w wys. 22,7 mln zł

24.04.2019 13:58

Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną wniesioną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, dotyczącą odwołania Lubelskiego Węgla Bogdanka (LW Bogdanka) od decyzji ZUS w kwestii ustalenia wysokości stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe, zatem korzystny dla spółki wyrok stał się prawomocny i roszczenie zostało ostatecznie odrzucone, podała spółka. Na tej podstawie i po ustaleniu wpływu oraz rodzaju w/w zdarzenia po dniu bilansowym na śródroczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe grupy zarząd spółki podjął decyzję o rozwiązaniu tej rezerwy w całości, tj. w kwocie 22,7 mln zł (16,4 mln zł - kwota główna, 6,3 mln zł - odsetki).

Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami