Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Gowin przedstawił główne propozycje programowe Porozumienia

21.05.2022 15:50


Radykalne ułatwienie dostępu do broni, dobrowolny ZUS dla małych przedsiębiorców, powiązanie oprocentowania lokat i kredytów - to m.in. propozycje programowe Porozumienia, które podczas sobotniego wystąpienia na konwencji krajowej partii przedstawił jej przewodniczący Jarosław Gowin.

Tagi: Banki, ZUS
Źródło: www.bankier.pl

Bydgoska policja szuka ofiar oszustów, którzy powodowali kolizję i wyłudzali pieniądze [WIDEO]

21.05.2022 13:03

Bydgoscy policjanci szukają kierowców pokrzywdzonych w kolizjach drogowych. Padli oni ofiarą wyłudzaczy ubezpieczeń. – Jeśli opisany poniżej sposób postępowania oszustów przypomina Ci Twoją kolizję, skontaktuj się z policjantami – przekazuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Siedem tycich kaczuszek na dachu Galerii Kaskada

20.05.2022 20:24

To jedyne ze szczecińskich centrów handlowych, na którego dachu rosną drzewa i krzewy. I tylko ono ma zielone parkingowe piętro „pod chmurką". Okazuje się, że dla ptaków to wystarczające powody, aby właśnie z Galerią Kaskada wiązać przyszłość swych młodych. Dla pewnej kaczej pary to nie był pierwszy raz. Podobnie jak przed rokiem, tak i w bieżącym uwiła......

Tagi: Rosja, ZUS
Źródło: 24kurier.pl

'Aby pamiętać o wymiarze duchowym'. Sezon komunijny w pełni

20.05.2022 16:15


Trwa okres komunijny, a wraz z nim... poszukiwanie prezentów. Najczęściej zaproszeni goście decydują się na zakup zegarka, medaliku czy roweru. Księża apelują do rodziców, aby w szaleństwie zakupowym nie zapomnieć o wymiarze duchowym tego dnia. Jak podkreślają, to przyjęcia sakramentu powinno być sprawą pierwszorzędną, a dopiero potem przyjęcie i prezenty.- Ja zawsze rodzicom powtarzam podczas spotkań, że to nie jest akademia na cześć dziecka, ale to jest wymiar spotkania z Chrystusem - mówi ksiądz Waldemar Klinger, proboszcz katedry opolskiej. - Ja jako proboszcz mówię rodzicom, że jeżeli chcesz dziecku zepsuć uroczystość i dać mu na całe życie obraz skomercjalizowanego święta, to idź tą drogą. Natomiast, jeżeli chcesz dać coś, do czego dziecko będzie wracać przez całe życie, to pobłogosław je i pomódl się z nim. Powiedz mu też, że najważniejsze w tym dniu jest to, że spotykamy się z Jezusem.- Możemy śmiało powiedzieć, że w tym roku jest znacznie większe zainteresowanie kupowaniem różnych prezentów, upominków niż przed rokiem - dodaje Izabela Wieja, kierownik sklepu z dewocjonaliami. - Kupują różne obrazki, medaliki, książki, Pismo Święte, ale też różańce czy świece. Najczęściej wybierają coś, co będzie pamiątką i prezentem. Najwięcej...

Tagi: NATO, ZUS
Źródło: radio.opole.pl

NSA. Zapłata zaległych składek ZUS to nie przychód zleceniobiorcy

20.05.2022 11:00

Płatnik, uiszczając zaległe składki w ramach swoich publicznoprawnych obowiązków, nie dokonuje żadnego przysporzenia majątkowego z tego tytułu zleceniobiorcom. Przepisy regulujące zasady uiszczania składek na ubezpieczenie społeczne nie przewidują możliwości przeniesienia odpowiedzialności płatnika składek na ubezpieczenie społeczne za nienależyte wywiązywanie się z nałożonych na tego płatnika obowiązków na osoby ubezpieczone. Skoro tak, to późniejsza wpłata składek przez płatnika nie może być uznana za świadczenie dokonane "za ubezpieczonych". Ci ostatni nie są bowiem zobowiązani do zapłaty zaległej składki - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Tagi: ZUS
Źródło: www.podatki.biz

Posądzają go o pranie brudnych pieniędzy. Dyrektor sportowy Radomiaka odpowiada na zarzuty

20.05.2022 9:41

W przeszłości był nazwany oszustem i oskarżony o pranie brudnych pieniędzy. Pracując w Rumunii postawił również na zawodnika, który w Portugalii zamieszany był w ustawianie meczów. Octavian Moraru, dyrektor sportowy Radomiaka pochodzący z Mołdawii, odniósł się w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet do zarzutów i niejasności, które pojawiły się wokół jego działalności. — Nigdy nie wywierałem presji na trenera, by wystawił jednego zawodnika, a drugiego posadził na ławce — stanowczo podkreśla dyrektor sportowy beniaminka PKO BP Ekstraklasy.

Źródło: sport.onet.pl

Europejska Unia Nadawców anulowała wyniki głosowania sześciu krajów… w tym Polski. Oszustwo wyszło na jaw!

20.05.2022 9:03


Europejska Unia Nadawców opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym skomentowała pogłoski o rzekomych manipulacjach wyników głosowania, których dopuściło się sześć krajów. Przedstawiono stosowne dowody, które potwierdzają nadużycia ze strony owych krajów, w tym również Polski. Wyniki zostały anulowane. Kto wygrał Eurowizję 2022?

Tagi: Eurowizja, ZUS
Źródło: www.pomponik.pl

Uważaj na niezbezpieczne aplikacje na telefon! Oszuści nie odpuszczają

20.05.2022 7:00


​Cztery tysiące złotych stracili dwaj pokrzywdzeni, którzy zaufali oszustom podającym się za pracowników banku i zamontowali na swoich smartfonach aplikację umożliwiającą zdalny dostęp do urządzenia. Przestępcy przejęli kontrolę nad telefonami i wypłacili gotówkę z kont.

Źródło: www.rmf24.pl

Kredyt na zapłatę zaległości ZUS i US pozabankowo

20.05.2022 0:00

Szybki i krótki kredyt na spłatę zadłużenie względem ZUS lub US. do 300tys zł

Tagi: ZUS
Źródło: biznes2biznes.com

Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska. Historia ich miłości w blasku fleszy

19.05.2022 21:47


Karolina Brzuszczyńska (28 l.) i Agnieszka Skrzeczkowska (32 l.) zyskały popularność jako para biorąca udział w castingu do 9. edycji programu "Top Model". Jurorzy stwierdzili jednak, że szansę otrzyma tylko druga z nich.

Źródło: www.pomponik.pl

reklama
Kontakt z nami