Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
We Francji rozbito gang bankowych oszustów. Procederem kierował 17-latek

01.04.2023 18:27


Siedmiu dorosłych i dwóch nieletnich zostało postawionych w stan oskarżenia w Paryżu za kradzież pieniędzy z bankowych kont sposobem na „doradcę bankowego”. Kierujący całym procederem 17-latek z Tuluzy, na południu Francji, został aresztowany - dowiedziała się AFP w sobotę ze źródła sądowego.

Źródło: www.bankier.pl

Ostrzeżenie "od Netfliksa": Zaktualizuj swoje konto

01.04.2023 12:26

Do Polaków trafiają wiadomości e-mail o niepokojącej treści: "Pozostań z Nami. Zaktualizuj swoje konto Netflix". Jednak nic bardziej mylnego, to próba oszustwa i wykorzystanie wizerunku znanego serwisu VOD, która nie ma związku z autentyczną komunikacją od Netfliksa.

Źródło: www.dobreprogramy.pl

Oszustwo „na szczepionkę”. Bydgoszczanie stracili oszczędności życia

01.04.2023 9:58

Dwoje starszych bydgoszczan zostało oszukanych metodą na chorego członka rodziny. Poszkodowani stracili łącznie prawie 80 tysięcy złotych, które rzekomo miały trafić na… zakup nowoczesnej szczepionki. W minioną środę (29 marca) policjanci z bydgoskiego Śródmieścia otrzymali zgłoszenia o dwóch oszustwach. Poszkodowanymi […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Mapy Google robią porządek. Miliony ludzi wylatują z usługi

31.03.2023 21:46

Mapy Google robią porządek. Miliony ludzi wylatują z usługi
Mapy Google usunęły w 2022 roku miliony zdjęć i fałszywych profili firm. W liczbach bezwzględnych padł absolutny rekord.
Map Google są używane nie tylko do wyszukiwania miejsc, obiektów i ulic, lub nawigacji w trakcie podróży. Oszuści wykorzystują usługę do legitymizowania profili – nierzadko szemranych – firm, pisząc setki pozytywnych opinii na ich temat.
Rzecz jasna, Google stara się temu procederowi przeciwdziałać. Na blogu ujawnił, jak zmodyfikował swą strategię w 2022 roku, by, wedle zapewnień, osiągnąć rekordową efektywność.

Google odnosi sukces w zwalczaniu oszustów


Co nie powinno dziwić, spółka stawia na uczenie maszynowe, tak, schematy nadużyć wykrywać możliwie szybko. Dla przykładu algorytmy zauważyły ponoć zwiększanie się liczby biznesów, których nazwa kończyła się „.design” lub „.top”. Jak wykazano, był to znak, że dany profil jest fałszywy. Dzięki sztucznej inteligencji udało się usunąć niebezpieczne profile wraz z powiązanymi z nimi kontami.
Ulepszenie sposobów wykrywania oszustw zaowocowało zablokowaniem 20 mln prób tworzenia fałszywych lokalizacji firmowych – twierdzi firma. W porównaniu do roku 2021, nastąpił wzrost rozpoznawania takich profili o 8 milionów wyszukań. Jak zapewnia Google, 185 000 firm jest obecnie chronionych przed nadużyciami.

Analiza zdjęć jako środek zaradczy


Z ciekawostek Google odkrył też, że oszuści przypisywali zdjęcia do nieadekwatnych numerów telefonu. Naciągacze robili to, by zwabić niczego niepodejrzewających użytkowników i dać im poczucie, że skontaktują się z legalną firmą. W efekcie podania niezgodnych numerów pokrzywdzeni zadzwonią oczywiście do niewłaściwych osób, a nie do firmy, która faktycznie była przedstawiana na fotografii. Google zastosował tu nowy model analizy, jak przekonuje, która dopasowywała szczegóły danego obrazu i jego układ, tak, aby ocenić cechy charakterystyczne i powiązać je z podmiotami, których potwierdzone dane znajdują się w bazie.
W rezultacie analizy ponad 200 milionów zdjęć i 7 milionów filmów zostało usuniętych. Powodem była niewyraźność, zbyt niska jakość lub niezgodność z polityką zamieszczania treści ustaloną przez Google.
Firma pozwała nawet oszustów podszywających się pod samego Google'a i nakłaniających konsumentów do wystawiania fałszywych recenzji online. Google deklaruje, że w 2022 roku zablokowano lub usunięto około 115 milionów nieprawdziwych recenzji, co w porównaniu do 2021 stanowi wzrost o 20 proc.
Google zapewnia, że nadal pracuje nad nowymi sposobami ograniczania oszustw za pomocą ich serwisu. Jak zapewnia, nie przestanie inwestować w techniki sztucznej inteligencji.

Źródło: www.telepolis.pl

Lepsze warunki dla interesantów białostockiego ZUS-uLepsze warunki dla interesantów białostockiego ZUS-u

31.03.2023 16:13


Więcej stanowisk w sali obsługi
Rocznie z sali w białostockim ZUS korzysta bezpośrednio ok. 140 tys. interesantów. W 2023 r. było to już ok. 40 tys.
Po gruntownej modernizacji na ok. 500 mkw. jest...

Tagi: ZUS
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Składki ZUS przedsiębiorców w 2023 r.: Składka wypadkowa bez zmian

31.03.2023 11:03

W roku składkowym rozpoczynającym się 1 kwietnia 2023 r. obowiązują te same wartości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe ustalone dla grup działalności zgodnie z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenie społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w zależności od zagrożeń zawodowych i ich skutków, jakie obowiązują do 31 marca 2023 r.

Źródło: www.podatki.biz

Ostatni dzień na pobranie bonu turystycznego

31.03.2023 9:00


To już ostatni dzień, żeby pobrać Polski Bon Turystyczny, którym można zapłacić między innymi za usługi hotelarskie, w tym dokonać przedpłaty. Świadczenie w formie bonu, w wysokości 500 złotych, przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością jest to 1000 złotych.Z usług można skorzystać w dowolnym terminie, czyli także po 31 marca. Bonem można zapłacić m. in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na turnusie rehabilitacyjnym, obozie harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym na terenie Polski. Przyjmuje go około 26 tysięcy podmiotów, a ich lista jest dostępna na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.Do tej pory z płatności skorzystało około 90 procent uprawnionych. Do wykorzystania pozostało około pół miliona bonów - mówiła w Polskim Radiu 24prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska. Jak dodała, płatność bonem jest bardzo prosta. „Płacimy telefonem, otrzymujemy odpowiednie kody, które dostaje także podmiot uprawniony' - mówiła.Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE ZUS. Polski Bon Turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Powstał jako forma wsparcia dla polskich rodzin...

Tagi: ZUS
Źródło: radio.opole.pl

Specjalista ds. płac i ZUS

31.03.2023 7:57

RELPOL S.A. Żary
  Zadania: Naliczanie wynagrodzeń oraz świadczeń ZUS (zasiłki chorobowe i macierzyńskie)
Lokalizacja: lubuskie, Żary, ul. 11 Listopada 37
Obszar zawodowy: Human Resources / Kadry

Tagi: ZUS
Źródło: www.praca.pl

Tzusing – Green Hat

30.03.2023 21:29


Plemienne eksperymenty. Kiedy w 2017 roku ukazał się debiutancki album azjatyckiego producenta, był to idealny moment na prezentowaną przezeń muzykę. Nowa fala industrialnego techno opadała –

Tagi: ZUS, Azja
Źródło: www.nowamuzyka.pl

Przepis na bankructwo z Elbląga. Parę „klików” kosztowało ją majątek

30.03.2023 21:12

Przepis na bankructwo z Elbląga. Parę „klików” kosztowało ją majątek
Kobieta z Elbląga zamiast zarobić na sprzedaży sukienki, straciła pieniądze z konta. Oszuści okradli ją z 13 tysięcy złotych.
Mieszkanka Elbląga postanowiła sprzedać używaną sukienkę na jednym z portali z ogłoszeniami. Niestety przez brak stosowania się do zasad bezpieczeństwa i ostrożności, padła ofiarą oszustwa.
Po wystawieniu ogłoszenia z sukienką, kobieta szybko dostała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupieniem odzieży. Po ustaleniu wszystkich kwestii związanych ze sprzedażą, otrzymała odpowiedź, w której zamieszczony był link przekierowujący do strony internetowej, mającej umożliwić finalizację transakcji.

Brak ostrożności kosztował ją 13 tys. zł


Pokrzywdzona chcąc szybko sprzedać wystawioną na portalu rzecz, otworzyła przesłany link, w wyniku czego przekierowana została na fałszywą stronę banku. Myślała, że podając dane do logowania do swojego profilu, numer karty oraz inne poufne dane, dostanie pieniądze za sprzedawany przedmiot.
Niestety jak się okazało, podane informacje na temat karty bankowej wystarczyły, by z konta mieszkanki Elbląga znikło 13 000 zł.

Policja przestrzega przed oszustami


Na stronie komendy policji w Elblągu w związku z sytuacją, umieszczono przypomnienie zasad bezpieczeństwa, które powinniśmy stosować podczas transakcji internetowych: 
  • nie powinno się klikać w niezweryfikowane linki, zwłaszcza te zamieszczone w wiadomościach przesłanych przez nieznane nam osoby,
  • jeśli wejdziemy w przesłany link, przed wpisaniem danych należy bezwzględnie zweryfikować autentyczność strony bankowości internetowej, 
  • niebezpieczne jest udostępnianie danych poufnych, takich jak numery niezbędne do płatności kartą: hasła do banku, pin a także kod dostępu, 
  • w celu zwiększenie bezpieczeństwa należy unikać instalowania nieznanych aplikacji na telefon, 
  • zakupy przez strony internetowe najlepiej wykonywać po sprawdzeniu opinii na temat sprzedającego lub kupującego, w celu weryfikacji prawdziwości jego profilu, 
  • nigdy nie zakładaj profilu na stronach do płatności internetowej wysłanych przez kupujących,
  • jeśli cokolwiek budzi twoją wątpliwość lepiej jest zrezygnować z transakcji.

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
Kontakt z nami