player+
Wiadomości z tagiem Wyspy Kanaryjskie  RSS
Wulkan uśpiony od ponad 130 lat teraz grozi wybuchem

04.10.2021 21:46

Trwa dramat związany z aktywnością wulkanu na jednej z Wysp Kanaryjskich, tymczasem niepokojące wieści docierają również z Włoch. Wydano ostrzeżenia dla ludności zamieszkującej Wyspy Liparyjskie, aby nie zbliżano się do kraterów na wyspie Vulcano. Sejsmolodzy zaobserwowali niepokojące oznaki budzenia się znajdującego się tam systemu wulkanicznego.

Źródło: podroze.onet.pl

"Negacjoniści wulkanu" w Hiszpanii. "To odwrócenie uwagi od szczepionek"

26.09.2021 9:44

Najpierw negowali istnienie pandemii koronawirusa, potem sprzeciwiali się szczepieniom, uważając je za niepotrzebne i szkodliwe. Teraz wybuch wulkanu Cumbre Vieja w ubiegłą niedzielę na wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) ma swoich "negacjonistow" w hiszpańskich sieciach społecznościowych. Twierdzą, że erupcja wulkaniczna nie jest przypadkowa, ale została celowo sprowokowana. "To jest spisek" - uważają. - Chodzi o odwrócenie uwagi ludzi od niebezpiecznych szczepionek”.

Źródło: podroze.onet.pl

Po antyszczepionkowcach pojawili się „negacjoniści wulkanu”

26.09.2021 8:24


Najpierw negowali istnienie pandemii koronawirusa, potem sprzeciwiali się szczepieniom, uważając je za niepotrzebne i szkodliwe. Teraz wybuch wulkanu Cumbre Vieja w ubiegłą niedzielę na wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) ma swoich „negacjonistow” w hiszpańskich sieciach społecznościowych. Twierdzą, że erupcja wulkaniczna nie jest przypadkowa, ale została celowo sprowokowana. „To jest spisek - uważają. - Chodzi o odwrócenie uwagi ludzi od niebezpiecznych szczepionek”.

Źródło: www.bankier.pl

Hiszpania: Coraz więcej "negacjonistów wulkanu". Twierdzą, że erupcja nie jest przypadkowa

26.09.2021 7:36


Wybuch wulkanu Cumbre Vieja, do którego doszło w ubiegłą niedzielę na wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) ma swoich „negacjonistow” w hiszpańskich sieciach społecznościowych. Twierdzą, że erupcja wulkaniczna nie jest przypadkowa, ale została celowo sprowokowana. „To jest spisek" - uważają. Twierdzą, że "chodzi o odwrócenie uwagi ludzi od niebezpiecznych szczepionek”.

Źródło: www.rmf24.pl

Wizz Air uruchomił loty z Warszawy na Fuerteventurę

24.09.2021 22:44


Linia Wizz Air uruchomiła loty na Fuerteventurę (Wyspy Kanaryjskie) z  Lotniska Chopina w Warszawie. Najnowsze połączenie WIZZ z Warszawy obsługiwane jest dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. Bilety można zarezerwować już teraz na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi, linia Wizz Air…

Źródło: nawalizkach.com.pl

Nasilona erupcja wulkanu: Zawieszono ruch lotniczy w La Palmie

24.09.2021 20:04


Władze Wysp Kanaryjskich nakazały zawieszenie ruchu powietrznego nad wyspą La Palma, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Nasilona erupcja spowodowała decyzję o ewakuacji kolejnych miejscowości na hiszpańskiej wyspie.

Źródło: www.rmf24.pl

"Cudowny dom" na Wyspach Kanaryjskich. Do kogo należy?

24.09.2021 16:09

Wyspy Kanaryjskie, na co dzień turystyczny raj, zmagają się obecnie z niszczącą erupcją wulkanu na jednej z wysp archipelagu – La Palmie. Żywioł pozbawił ludzi dobytku całego życia. Jest jednak dom, który pozostał nadal nietknięty, mimo że wszystko dookoła niego zostało wypalone.

Źródło: podroze.onet.pl

Toksyczna chmura zmierza do Europy. Wyznaczono "strefę wykluczenia"

24.09.2021 15:46

Od kilku dni trwa erupcja wulkanu Cumbre Vieja na należącej do Wysp Kanaryjskich wyspie La Palma. Szkody powoduje nie tylko lawa, która niszczy domy. Wulkan emituje do atmosfery ogromne ilości zanieczyszczeń, które zaczynają przemieszczać się ku Europie. Może to mieć poważne konsekwencje.

Źródło: podroze.onet.pl

Erupcja wulkanu na jednej z Wysp Kanaryjskich. Zobacz, jaka jest duża [MAPA]

22.09.2021 21:46

Na kanaryjskiej wyspie La Palma wybuchł wulkan Cumbre Vieja. Lawa zniszczyła wiele domów i zmusiła do ewakuacji tysiące ludzi. Zobacz, jak duża jest wyspa, na której doszło do erupcji.

Źródło: podroze.onet.pl

Wyspy Kanaryjskie: lawa uszkodziła ok. 100 domów na wyspie La Palma

20.09.2021 15:48

Wojsko w kooperacji z policją i strażakami ewakuuje mieszkańców zagrożonych terenów na południu wyspy La Palma w archipelagu Wysp Kanaryjskich, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu w obszarze Cumbre Vieja. Lawa uszkodziła ok. 100 domów, ok. 20 zostało całkowicie zniszczonych.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami