Wiadomości z tagiem Wybory  RSS
Spięcia w PZPN? Nowy prezes już nie liczy na pomoc Bońka

15.10.2021 9:41

"Coraz bardziej wyczuwalne jest napięcie w relacjach między nowym szefem PZPN Cezarym Kuleszą a jego poprzednikiem Zbigniewem Bońkiem. Narastało już przed wyborami, ale obie strony w miarę umiejętnie trzymały nerwy na wodzy" - pisze portal Sportowy24.pl.

Tagi: Wybory, PZPN
Źródło: sport.onet.pl

Kadziewicz przestrzega Świderskiego. "Opozycja nie odpuści"

15.10.2021 7:56

Kurz po wyborach w Polskim Związku Piłki Siatkowej opadł. Pierwsze decyzje zapadły, a swojego zaskoczenia w felietonie w "Przeglądzie Sportowym" nie kryje Łukasz Kadziewicz. Głównie dlatego, że... niewiele się zmieniło.

Tagi: Wybory
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dzień Papieża Jana Pawła II. Baton zaprasza na kremówki

14.10.2021 12:00

Już w tę sobotę obchodzić będziemy Dzień Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji we wszystkich punktach piekarni Baton będzie można kupić ulubiony deser polskiego papieża, czyli kremówkę. Akcja jest organizowana co roku 16 października w dniu wyboru kardynała Karola […]

Tagi: Wybory
Źródło: metropoliabydgoska.pl

Tusk: Zamiast wielkiego muru będzie wielki wał

13.10.2021 23:26


Klub KO będzie przeciw specustawie ws. budowy zapory na granicy z Białorusią - powiedział w środę lider PO Donald Tusk. Oni udają, że zbudują wielki mur, a tak naprawdę chcą zrobić wielki wał - ocenił Tusk po posiedzeniu klubu. Według informacji PAP, Tusk mówił, że PiS szykuje się na przedterminowe wybory.

Źródło: www.bankier.pl

Nowy sondaż. PiS wciąż na czele. Pięć partii w Sejmie

13.10.2021 19:46

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 32 proc....

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Napisał list do wyborców PiS. Jarosław Gowin tłumaczy

13.10.2021 15:45

Jarosław Gowin napisał list, który skierował do wyborców Zjednoczonej Prawicy. Lider Porozumienia nawiązał w nim do ostatniego wyroku TK i...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kiedy poznamy nowego prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku? Aplikują cztery osoby

13.10.2021 12:40


Cztery osoby kandydują na prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Poprzedni szef szpitala Marcin Kisilica złożył rezygnację i od początku lipca w lecznicy zarządza prokurent.Szpital funkcjonuje zgodnie z przepisami, a ciągłość działania nie jest zagrożona. W tym tygodniu ma dojść do otwarcia kopert z dokumentami kandydatów. - Wśród wymagań jest co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym - mówi Mirosław Birecki, starosta kluczborski.- Oczywiście potrzeba wiedzy wymaganej na podobnych stanowiskach, czyli o Kodeksie spółek handlowych, działalności leczniczej, zawodach medycznych, rachunkowości i finansach publicznych. Mamy nadzieję, że kandydaci spełnią te wszystkie wymagania. Po sprawdzeniu warunków formalnych będziemy chcieli spotkać się z tymi osobami oraz dokonać wyboru, aby nowy prezes mógł jak najszybciej zacząć pracować. Starosta Birecki dodaje, że celem jest wybór nowego prezesa szpitala jeszcze w październiku.

Źródło: radio.opole.pl

Czechy/ Eksperci: Nowy rząd powinien mieć dobre relacje z Polską

13.10.2021 8:30


Centroprawicowe rządy, a zapewne taki gabinet zostanie wyłoniony po wyborach parlamentarnych w Czechach, zawsze miały dobre relacje z Polską; teraz nie powinno się to zmienić – mówi w rozmowie z PAP politolog Michal Korzan. Nie zakładam gwałtownej zmiany w stosunkach czesko-polskich – wskazuje zaś inny politolog Vit Dostal. Wybory do czeskiego parlamentu wygrała opozycyjna wobec […]

Źródło: wiadomosci.com

Gramatyka: 30-40 proc. osób deklaruje, że nie pójdzie na wybory. Polska 2050 może ich przekonać

13.10.2021 8:02


"Najważniejsze w sondażach jest to, że 30-40 proc. osób deklaruje, że nie pójdzie na wybory. Do tych ludzi trzeba dotrzeć. Bez nich wygranie wyborów, pokonanie PiS-u jest niemożliwe" – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Michał Gramatyka. "Jak będziemy opowiadać cały czas o ‘politycznym nelsonie’ pod tytułem - czy opozycja się zjednoczy? Czy będzie duopol? Czy będzie PiS - Platforma to w życiu tych ludzi nie przekonamy. Polska 2050 może ich przekonać" - zadeklarował poseł koła 2050.

Tagi: Wybory
Źródło: www.rmf24.pl

Jest skład reprezentacji Polski na sparing w Wielkiej Brytanii. Trener znów zaskoczył

12.10.2021 21:41

Żużel: Trener reprezentacji Polski Rafał Dobrucki powoli staje się ekspertem w zaskakiwaniu kibiców swoimi wyborami kadrowymi. Na finał Speedway of Nations szkoleniowiec zdecydował się postawić na Macieja Janowskiego, ale jeszcze mocniej zaskoczył z nominacją dodatkowego zawodnika na sparing w Wielkiej Brytanii.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Kontakt z nami