Wiadomości z tagiem Wojsko  RSS
TATRA TRUCKS ma nowe zamówienia eksportowe na wyroby wojskowe

22.03.2019 21:20

Oprócz produkcji cywilnej produkcja ciężarówek wojskowych stanowi bardzo ważną część działalności dla Tatra Trucks. Od dekad pozostaje ona bowiem nie tylko tradycyjnym dostawcą taboru dla armii Republiki Czeskiej, ale i swoje specjalne wojskowe warianty sprzedaje do wielu krajów na wszystkich kontynentach.

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Premiera filmu "Powstanie w warszawskim getcie - przemilczane fakty" w Planete+

22.03.2019 13:30

19 kwietnia 1943 roku niemieckie siły zbrojne wkroczyły do warszawskiego getta w celu jego ostatecznej likwidacji. Wojska SS napotkały jednak na zbrojny opór ludności zamieszkującej ten obszar. Mimo tego niezaprzeczalnego aktu heroizmu, części powstańców nigdy nie oddano należytego hołdu. Z okazji 76. rocznicy powstania w getcie warszawskim, widzowie Planete+ będą mieli szansę zobaczyć dokument, który przywraca pamięć o żołnierzach Żydowskiego Związku Wojskowego.

Tagi: Wojsko
Źródło: feedproxy.google.com

"Nowaja Gazieta" krytycznie o "nowej broni" Putina

21.03.2019 20:33


Według rosyjskiego eksperta wojskowego, "nowa broń" Władimira Putina jest nieefektywna i zbyt droga. "Zakładając, że w ogóle istnieje" - zauważa specjalista Andriej Gorbaczewski.

Tagi: Wojsko
Źródło: fakty.interia.pl

Nowa broń Putina nieefektywna i zbyt droga. Zakładając, że w ogóle istnieje…

21.03.2019 20:31


Według rosyjskiego eksperta wojskowego, tak zwana „nowa broń Władimira Putina” jest nieefektywna i zbyt droga. „Zakładając, że w ogóle istnieje” – zauważa specjalista Andriej Gorbaczewski. Jego opinię na ten temat opublikował niezależny dziennik „Nowaja Gazieta”, który w rubryce zatytułowanej „Wojna i my” zamieszcza antywojenne teksty. Gazeta przypomina także, że w ten sposób walczy z „militaryzacją” […]

Tagi: Wojsko
Źródło: wiadomosci.com

Terytorialsi z nową siedzibą. Dawny budynek MPEC-u oficjalnie własnością wojska

21.03.2019 20:20

Do końca roku 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej przeniesie się do nowych koszar przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach. Terytorialsi będą stacjonować w budynku po dawnej siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Nieruchomość w tym tygodniu stała się już oficjalnie własnością wojska.

Źródło: www.radio.kielce.pl

​Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego będzie miał swoje święto

21.03.2019 18:50


Szef MON Mariusz Błaszczak ustanowił doroczne Święto Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Nawiązujący do tradycji wojskowej asysty honorowej pułk będzie obchodzić święto 31 marca.

Źródło: fakty.interia.pl

Współczesne europejskie naczepy do przerzutu ciężkiej techniki bojowej Cz.13

20.03.2019 17:36

Od dawna zarówno w sektorze cywilnym, jak i wojskowym przerzut ciężkiego sprzętu kołowego oraz gąsienicowego na większe odległości i po drogach publicznych odbywa się specjalnymi kołowymi zestawami samochodowymi, określanymi mianem ciężkich transporterów - zestawów wsparcia logistycznego, transporterów tzw. ciężkiej techniki bojowej czy zestawów transportowych ciężkiego sprzętu. Taka sytuacja wynika z kilku kluczowych, powiązanych ze sobą czynników.

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Żołnierka zgwałcona na poligonie. Spytaliśmy o inne ofiary. Odpowiedź: nie odnotowaliśmy

20.03.2019 11:06

"Gwałt w wojsku? Nie odnotowaliśmy." Takie informacje otrzymaliśmy od ppłk Beaty Targońskiej, przewodniczącej Rady ds. Kobiet przy MON. Jedna z jej...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Świnoujście: dym, zapach spalenizny, uciekający prom. Zawiniło wojsko

20.03.2019 10:19

Pasażerowie i pracownicy przeprawy promowej Karsibór w Świnoujściu przeżyli we wtorek wieczorem chwile grozy. Gdy prom cumował na wyspie Uznam, ...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Przejście podziemne łączące Zatorze ze Śródmieściem do remontu

20.03.2019 8:33


Przejście pod torami łączące ulicę 1 Maja z al. Wojska Polskiego ponownie zostało zamknięte. Tym razem to oznaka czegoś dobrego - tunel przejdzie gruntowny remont.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

reklama
Kontakt z nami