Wiadomości z tagiem Wojsko  RSS
MON chce zmniejszyć liczbę garnizonów wojskowych

25.06.2019 19:06

Zmniejszenie liczby garnizonów wojskowych ze 104 do 101 przewiduje projekt rozporządzenia ministra obrony. Zniesione maja być garnizony Gdańsk, Osowiec i Piła. Resort zapewnia, że mniejsza liczba garnizonów nie osłabi sił zbrojnych.

Źródło: warszawa.onet.pl

Biurowiec w odrestaurowanych wnętrzach starej drukarni

25.06.2019 16:45

Dobiega końca czteroletni remont budynku przy ul. Gdańskiej Łodzi, w którym niegdyś mieściła się wojskowa drukarnia. Pierwsi najemcy wprowadzą się do biurowca klasy A już we wrześniu - podaje Ekspres Ilustrowany.

Źródło: www.propertynews.pl

dziś, 25 cze 20:55 (TVP Historia) - Wojna generałów

25.06.2019 9:44


Zimą 1942 roku wojska radzieckie stawiały silny opór armii niemieckiej. Do jednej z największych porażek Hitlera przyczyniła się zła pogoda. W...

Źródło: teletydzien.interia.pl

Wirus i waluta - warianty wojny

25.06.2019 9:14


Jeśli nie będzie – miejmy nadzieję – wojny militarnej w Zatoce Perskiej, to jaka? Co może doprowadzić do globalnego wybuchu, zainicjowanego iskrą rzuconą do bliskowschodniej beczki prochu? Wiadomo już, że prezydent Donald Trump wycofał się (na razie?) z planów konwencjonalnego ataku wojskowego w odpowiedzi na zestrzelenie przez Iran amerykańskiego drona. Otwarcie mówi się w Waszyngtonie, że w zastępstwie zbrojnej akcji Amerykanie rozpoczęli cyberataki przeciwko irańskim wojskowym systemom komputerowym. Jednak ten wirtualny front nie jest...

Źródło: www.rmf24.pl

Rosja: Sprawdzian gotowości bojowej sił Centralnego Okręgu Wojskowego

24.06.2019 22:31


Siły zbrojne Rosji rozpoczęły w poniedziałek niezapowiedziany sprawdzian gotowości bojowej w Centralnym Okręgu Wojskowym. Minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w regionie Azji Centralnej.

Tagi: Rosja, Wojsko
Źródło: fakty.interia.pl

Sprawdź poziom cukru we krwi - zachęca opolski NFZ

24.06.2019 18:45


Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza w czwartek (27.06) na bezpłatne badania poziomu cukru we krwi. Na miejscu, w siedzibie funduszu będzie można zbadać się, ale także uzyskać informacje na temat profilaktyki tym zakresie.Akcja odbywa się między godz. 9 a 14 w budynku NFZ przy Głogowskiej. Można także udać się na badania do jednej z przychodni. 1. Badanie pomiaru cukru i prosta edukacja w godzinach od 8-18 w SP ZOZ Centrum w Opolu 2. Badanie pomiaru cukru i prosta edukacja w godzinach od 9-14 w Optima Medycyna w Opolu, ul. Dambonia 1713. Badanie pomiaru cukru i prosta edukacja w godzinach od 9-14 w 116 Szpitalu Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Opolu, ul. Walerego Wróblewskiego 46.4. Badanie pomiaru cukru i prosta edukacja w godzinach od 9-13 w PZU Zdrowie S.A. Oddział Centrum Medyczne Medicus w Opolu pl. Mickiewicza 1.

Źródło: radio.opole.pl

Awantura na pokładzie była tak duża, że… do eskorty wysłano wojskowe myśliwce!

24.06.2019 17:30

Ten lot klienci linii Jet2 zapamiętają na długo. Podczas rejsu z Londynu do tureckiego Dalaman jedna z pasażerek próbowała dostać się do kabiny pilotów. Krzyczała też, że wszystkich zabije. Po niespodziewanych chwilach grozy pasażerowie wrócili na lotnisko Stansted w asyście dwóch myśliwców RAF-u.

Źródło: www.fly4free.pl

Kazachstan: jeden zabity, kilkudziesięciu rannych po wybuchach w składzie amunicji

24.06.2019 15:45

Jedna osoba zginęła, a ponad 30 zostało rannych w poniedziałek w wyniku wybuchów, do których doszło w składzie amunicji w bazie wojskowej w mieście Arys na południu Kazachstanu. Wcześniej informowano o kilkunastu poszkodowanych.

Źródło: www.deon.pl

Kazachstan: jeden zabity, kilkudziesięciu rannych po wybuchach w składzie amunicji>

24.06.2019 15:45

Jedna osoba zginęła, a ponad 30 zostało rannych w poniedziałek w wyniku wybuchów, do których doszło w składzie amunicji w bazie wojskowej w mieście Arys na południu Kazachstanu. Wcześniej informowano o kilkunastu poszkodowanych.>

Źródło: www.deon.pl

reklama
Kontakt z nami