Wiadomości z tagiem Wiosna  RSS
Rozpoczęła się Serie A. AC Milan już postrzelał

13.08.2022 20:35

Koronowani wiosną na mistrzów Włoch piłkarze Milanu otworzyli nowy sezon Serie A. Wcześnie stracili gola, co nie przeszkodziło pokonać 4:2 Udinese Calcio. W meczu Sampdorii pokazał się na boisku Bartosz Bereszyński.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Bramkarz nie drgnął. "Zaczarował" piłkę w polskiej lidze [WIDEO]

10.08.2022 23:31

Kapitalne bramki można oglądać też w Fortuna 1. Lidze. Udowodnił to Kamil Dankowski, który w spotkaniu ŁKS-u Łódź z Puszczą Niepołomice zanotował fantastycznego gola z rzutu wolnego. 26-latek przyczynił się do zwycięstwa "Rycerzy Wiosny".

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polsat zakończył zdjęcia do „Mecenas Porady 2”. Premiera w Polsat Box Go

09.08.2022 20:49

Polsat zakończył zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Mecenas Porada” z Aleksandrą Domańską w roli głównej. Premiera produkcji w Polsacie najprawdopodobniej odbędzie się wiosną 2023 roku, wcześniej serial trafi do oferty Polsat Box Go - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Do drugiego sezonu dołączyli m.in. Joanna Kurowska, Jakub Gąsowski i Karol Dziuba.

Tagi: Wiosna
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Gdy w tej włoskiej wiosce grzmi, mieszkańcy od razu wiedzą, co się stanie

08.08.2022 21:44

Luserna, to górska osada położona na wysokości 1333 m n.p.m. na południowy zachód od Trydentu. Otoczenie rozległego alpejskiego pastwiska i odizolowanie od innych miejscowości przywodzi na myśl wyspę. Dzieje się tak nie tylko z powodu wyjątkowego położenia, ale również za sprawą dawnej odmiany języka bawarskiego, którym posługuje się 90 proc. mieszkańców osady. Jest to ostatnie miejsce w regionie, w którym tak licznie usłyszymy poprawnie używany język cymbryjski. Jednak nie tylko lokalizacja i dialekt świadczą o wyjątkowości tej urokliwej wioski, ale również wciąż żywe i przyprawiające o szybsze bicie serca legendy.

Tagi: Wiosna
Źródło: podroze.onet.pl

EnduroGP: wyniki szóstej rundy. Andrea Verona zdobywa dla Metzelera tytuł mistrzowski w klasie E1 [VIDEO]

08.08.2022 12:39

Przedostatnia runda tegorocznych Mistrzostw Świata EnduroGP odbyła się w miniony weekend w Zalaegerszeg, małej wiosce położonej około 200 kilometrów od Budapesztu. To był gorący weekend, a zawodnicy zmierzyli się z trasą zlokalizowaną głównie na miękkim i piaszczystym terenie z kilkoma pasażami po trawie i przez las.

Tagi: Wiosna
Źródło: www.scigacz.pl

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości przekonują, że wolontariuszem może być każdy. Wystarczy chcieć pomaga...

07.08.2022 19:00


Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości ruszyły z nową akcją zachęcającą do zaangażowania się w ogólnopolskie projekty społeczne stowarzyszenia Wiosna. Na stronie www.jestemwolontariuszem.pl publikowane są historie osób, które pełniły rolę liderów rejonów bądź wolontariuszy. Tam też opowiadają o swoich zadaniach i motywacjach. Tylko na Opolszczyźnie do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki potrzeba 110 nowych społeczników.- Udział w naszych projektach przekłada się na realną zmianę otoczenia. Bez liderów i wolontariuszy nie będzie to możliwe - mówi Marta Zmiertka, menadżerka operacyjna Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. - #jestemWolontariuszem - to akcja przybliżająca sylwetki naszych wolontariuszy, która pokazuje jednocześnie, że wolontariuszem może zostać każdy - bez względu na wykonywany zawód czy funkcję, jaką pełni. I co ważne, wolontariuszem może zostać każda osoba od 16. roku życia, każdy, kto ma chęci do pomagania i niesienia pomocy innym ludziom. Lider jest osobą, która zaczyna budować dany rejon, szuka wolontariuszy, zarządza nimi w danym rejonie, dba o zebranie historii rodzin. W województwie opolskim szukamy wolontariuszy w 22 lokalizacjach: w Opolu, Zdzieszowicach, Polskiej Cerekwii, Brzegu czy w Głuchołazach. Żeby zgłosić się do Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości wystarczy wejść na stronę...

Tagi: Opole, Wiosna
Źródło: radio.opole.pl

Helios nie musi spłacać 14 mln zł pożyczki z tarczy finansowej

06.08.2022 19:40

Sieć kinowa Helios, należąca do Agory, uzyskała od Polskiego Funduszu Rozwoju umorzenie 14,07 mln zł z 18,91 mln zł pożyczki otrzymanej wiosną br. w ramach tzw. tarczy finansowej dla dużych firm.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Medjugorie w Bośni i Hercegowinie: Dlaczego pielgrzymują tam tłumy?

06.08.2022 15:46

Medjugorie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bośniackich miejscowości i parafia nieustannie oblegana przez pielgrzymów z całego świata. Z czego słynie to skromne miejsce i dlaczego tak mała wioska zyskała światową sławę?

Tagi: Wiosna
Źródło: podroze.onet.pl

Przemilczeć winy zmarłego? Na tym cmentarzu nic się nie ukryje

05.08.2022 21:45

Sâpânta w północnej Rumunii, tuż przy granicy z Ukrainą, to tylko mała wioska, ale jej "wesoły cmentarz" jest tak spektakularny, że jest jedną z największych atrakcji turystycznych w kraju. Powodem są kolorowe stele, które pokazują wiadomości od zmarłych.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami