Wiadomości z tagiem Wiedeń  RSS
Pomoc przy wyborze między dwoma projektami.

25.04.2019 22:25

Dzień dobry, to nasz pierwszy post na forum, z którego chłoniemy wiedzę już od wielu miesięcy. Próbujemy spełnić nasze marzenie o przytulnym domu...

Źródło: forum.muratordom.pl

Zoperowani! Bas-baryton – głos nie tylko superbohaterów

25.04.2019 21:56

Myślisz, że opera jest sztuką archaiczną i trudną w odbiorze? Przekonamy Cię, że jest wręcz odwrotnie! Zapraszamy do fascynującego świata sztuki operowej i jej tajemnic!
zOperowani! to cykl muzycznych spotkań poświęconych jednemu z najbardziej fascynujących aspektów opery jakim jest głos. Punktem wyjścia stało się dla nas przekonanie, że czerpanie przyjemności z opery nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a jedynie ciekawości i otwartości na nowe doznania artystyczne i zmysłowe. Opera to przede wszystkim opowiadanie emocjonujących historii oraz barwne, złożone postaci, których podstawowym środkiem wyrazu jest właśnie głos.
Zaproszeni artyści opowiedzą o typie głosu, jakim dysponują, odsłonią sekrety techniki wokalnej oraz wykonają arie najwybitniejszych kompozytorów. Przyjrzymy się zależnościom między wyborem głosu a ekspresją sceniczną oraz charakterem i emocjonalnością konkretnych postaci z klasyki operowej.
Podczas kwietniowego wieczoru operowego przyjrzymy się głosowi bas-barytonowemu. To głos łączący w sobie cechy niskich głosów męskich, basu i barytonu, cechujący się dużą skalą i wszechstronnością. Tylko pozornie bohaterowie obdarzeni tym głosem stają się tłem dla innych postaci, w rzeczywistości powstało dla nich wiele partii pierwszoplanowych, mogących przyćmić niejednego tenorowego amanta. Podczas spotkania poznamy bohaterów fascynujących i nietuzinkowych: obdarzonych władzą, igrających ze złem, ale także zagubionych i odrzuconych.
O aspektach bycia bas-barytonem opowie gość specjalny, Łukasz Karauda, występujący m.in. na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W jego wykonaniu usłyszymy arie m.in. z takich oper jak „Carmen” Georgesa Bizeta, „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta i „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego. Artyście akompaniuje Monika Kolasińska.
Łukasz Karauda – śpiew
Monika Kolasińska – akompaniament
Szymon Waćkowski – prowadzenie cyklu
wstęp wolny

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Pieniądze potrącone za strajk nauczycieli w Opolu pozostaną w planach finansowych szkół

25.04.2019 21:30


- Pieniądze, które zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, zostały potrącone z pensji strajkujących nauczycieli, pozostaną w planach finansowych szkół - zapewniła Katarzyna Oborska Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.W Opolu 8 kwietnia do ogólnopolskiego strajku przyłączyły się wszystkie szkoły, nie protestowały za to cztery przedszkola. W praktyce każdy dzień takiego protestu oznacza zmniejszenie wypłaty nauczyciela o około 100 złotych. Dziś (25.04) po 18 dniach strajku Związek Nauczycielstwa Polskiego zadeklarował, że od soboty (27.04) do września strajk zostanie zawieszony. - Pieniądze pozostaną w planach finansowych szkół i jednostek oświatowych do dyspozycji dyrektorów. My jako urząd miasta, jako organ prowadzący, służymy też wsparciem prawnym w temacie wypłat pieniędzy dla nauczycieli. Dyrektorzy już wiedzą, co z tymi pieniędzmi zrobić, w jaki sposób przekazać je nauczycielom - dodaje Katarzyna Oborska-Marciniak.W stolicy regionu wciąż strajkuje 89% jednostek oświatowych. Protest trwa we wszystkich szkołach i 27 przedszkolach. Obecnie nie strajkuje 9 przedszkoli.

Źródło: radio.opole.pl

07.05.2019: Podatki przy obrocie nieruchomościami: kupno, sprzedaż, house flipping

25.04.2019 14:49

Rynek nieruchomości dojrzewa. Coraz więcej podmiotów osiąga przychody z wynajmu, kupna-sprzedaży czy house flippingu (to działanie, polegające na nabyciu nieruchomości w celu jej sprzedaży po zainwestowaniu własnych lub pożyczonych środków w remont i podniesienie wartości użytkowej). I coraz więcej podmiotów w konsekwencji musi rozwiązywać problemy podatkowe z tym związane. Posiadając wiedzę związaną z opodatkowaniem, można przed przeprowadzeniem transakcji przeprowadzić tzw. planowanie podatkowe. Dzięki temu, gromadząc dokumenty, pilnując terminów, dokumentując odpowiednio wydatki, praktycznie zawsze można zmniejszyć znacząco obciążenia podatkowe - na gruncie obowiązującego prawa, które niestety jest dość złożone i skomplikowane. W tym przypadku brak wiedzy naprawdę kosztuje. Dlatego przygotowaliśmy dedykowany tej tematyce e-kurs.

Źródło: www.podatki.biz

Uważaj, aby nie wsiąść nieświadomie na karuzelę VAT

25.04.2019 12:23

Z orzecznictwa TS UE: ...Podatnik, który wiedział lub powinien był wiedzieć o tym, że nabywając towar, uczestniczył w transakcji wykorzystanej do popełnienia oszustwa w podatku VAT (...) powinien zostać uznany za osobę biorącą udział w tym oszustwie, bez względu na to, czy czerpie on korzyści z odsprzedaży dóbr.

Źródło: www.podatki.biz

Naturalne kosmetyki Calluna Medica zdrowie i piękno

25.04.2019 10:15

Naturalne kosmetyki do twarzy Calluna Medica zawierają ekskluzywne naturalne składniki z całego świata. Na bazie wiedzy o ich niesamowitych właściwościach opracowujemy receptury, które pozwalają nam tworzyć kosmetyki gwarantujące określone efekty. Powstają one z miłości do zdrowia i naturalnego piękna. Czy wiesz, że biała trufla zawarta w kosmetykach skutecznie zmniejsza przebarwienia skóry, a pomidor bogaty w witaminy zmniejsza jej stany zapalne i podrażnienia? Naszą misją jest uświadamianie, jaka moc drzemie w naturalnych składnikach, których na co dzień nie doceniamy lub nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jaki sposób mogą one pomóc nam w codziennej pielęgnacji twarzy. Polskie kosmetyki naturalne Calluna Medica zapewniają wsparcie naturalnym procesom regeneracyjnym oraz ochronnym w niej zachodzącym oraz umożliwiają przywracanie piękna i zdrowia skórze za sprawą normalizacji, odbudowy czy też eliminowania oznak zmęczenia a nawet starzenia skóry. Serdecznie zapraszamy to testowania! https://callunamedica.com/ E-mail: [email protected] Tel.: 570528007

Źródło: zdrowie-uroda.hiperogloszenia.pl

25 kwietnia 2019 r. - to warto wiedzieć dziś rano

25.04.2019 10:01


Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Źródło: www.bankier.pl

Specjalista ds. sprzedaży - praca w Łodzi

25.04.2019 9:40

Ogłoszenie użytkownika:
Pozostało: 14 dni
Opis: Dla dużej firmy z Łodzi, rekrutujemy Kandydata, który dołączy do zespołu wyspecjalizowanej kadry. Pracownicy świetnie dzielą się odpowiednią wiedzą i

Źródło: www.letmeknow.pl

Junior Account Manager

25.04.2019 9:07

Armatis-LC Polska Sp. z o.o.
Twoje zadania: Przy wsparciu naszego Dyrektora Krajowego będziesz zdobywał wiedzę z obszaru BPO
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Źródło: www.praca.pl

Jeśli chcesz pokonać samochód, nie karm konia benzyną [Igrzyska PPK]

25.04.2019 8:49

W kolejnym odcinku cyklu o PPK jako szczególnym przypadku zarządzania sprzedażą kontynuujemy wykorzystanie sportowej metafory igrzysk (rynek PPK), biegu (proces zarządzania), ekip (organizacje), zawodników (działy handlowe). Tym razem przyjrzymy się, jak budować wiedzę o konkurencji i jak ją potem odpowiednio spożytkować2

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Kontakt z nami