Wiadomości z tagiem Więzienia  RSS
Funkcjonariusze wyłudzili ponad 1 mln zł z NNW [Szkody]

20.08.2019 8:48

Przynajmniej kilkanaście osób, w tym funkcjonariusze Straży Więziennej i Straży Granicznej, ma odpowiedzieć za wyłudzenie ponad 1 mln zł (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Za wywożenie z Sardynii 40 kg piasku francuskiej parze grozi nawet 6 lat więzienia

20.08.2019 7:08

Francuskiej parze, przyłapanej z 14 plastikowymi butelkami wypełnionymi 40 kg piasku z plaży, grozi od roku do 6 lat więzienia. Zgodnie z prawem, charakterystyczny biały piasek jest dobrem publicznym i nie wolno go zabierać z wyspy. Turyści próbują się bronić, mówiąc, że nie mieli pojęcia, że to przestępstwo i chodziło im po prostu o pamiątkę z wakacji.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Prowadząc pod wypływem zabił 14-latka. Grozi mu 12 lat

19.08.2019 18:33


12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który prowadząc po pijanemu samochód, potrącił 14-letniego rowerzystę. Do wypadku doszło w Sichowie Dużym w województwie świętokrzyskim. Nastolatek zmarł w szpitalu. 53-letni kierowca usłyszał dziś zarzuty.

Źródło: www.rmf24.pl

Zarzut dla 53-latka ws. śmiertelnego potrącenia 14-latka>

19.08.2019 18:02

Do 12 lat więzienia może grozić 53-letniemu kierowcy, który, prowadząc po pijanemu samochód, potrącił 14-letniego rowerzystę w Sichowie Dużym (Świętokrzyskie). Nastolatek zmarł w szpitalu.>

Źródło: www.deon.pl

Zarzut dla 53-latka ws. śmiertelnego potrącenia 14-latka

19.08.2019 18:02

Do 12 lat więzienia może grozić 53-letniemu kierowcy, który, prowadząc po pijanemu samochód, potrącił 14-letniego rowerzystę w Sichowie Dużym (Świętokrzyskie). Nastolatek zmarł w szpitalu.

Źródło: www.deon.pl

Bez ofiar śmiertelnych. Policja podsumowała długi weekend na opolskich drogach

19.08.2019 16:30


- To był dość spokojny długi weekend na opolskich drogach - tak ostatnie cztery dni podsumowuje opolska policja. W regionie doszło do trzech wypadków, w których cztery osoby zostały ranne.- Do najpoważniejszego doszło na drodze krajowej 46 w okolicach Dąbrowy - informuje podkomisarz Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej w Opolu. - Kierujący ciężarówką wyprzedzał kolejną ciężarówkę i zderzył się czołowo z następnym pojazdem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia zostały ranne dwie osoby, a droga była przez kilka godzin zablokowana. Podczas długiego weekendu policjanci przeprowadzili ponad 1,5 tysiąca kontroli trzeźwości wśród kierujących. - Od piątku do niedzielnej nocy policjanci zatrzymali 26 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu - mówi Karol Brandys. - Przypomnę, że jest to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia. Alkohol jest jednym z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach. Do głównych grzechów kierowców należą również nadmierna prędkość oraz wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

Źródło: radio.opole.pl

Ośmiu pseudokibiców z zarzutami. Grozi im do trzech lat więzienia

19.08.2019 15:21

Ośmiu pseudokibicom, którzy zostali zatrzymani po sobotniej ustawce w Kędzierzynie-Koźlu, postawiono zarzuty. Grozi im do trzech lat więzienia - poinformowało w poniedziałek Radio ZET.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

63-latek molestował pensjonariuszkę DPS

19.08.2019 8:37

RUDA, ROPCZYCE. Wiesławowi P. grozi do 8 lat więzienia. Zarzut doprowadzenia 71-letniej pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Rudzie w pow. ropczycko-sędziszowskim do poddania się innym czynnościom seksualnym usłyszał 63-letni mieszkaniec tej samej placówki. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Wiesław P. zarzuty usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Ropczycach, która prowadzi śledztwo […]

Źródło: supernowosci24.pl

Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku

18.08.2019 13:57


Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21-letni kierowca był pijany - powiedział Przemysław Kędzior z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.- Na miejscu policjanci przebadali 21-letniego kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał prawie 2 promile - mówi sierż. sztab. Przemysław Kędzior z zespołu prasowego KWP w Opolu. - Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy i teraz jego sprawą zajmie się sąd.Wcześniej kierowca miał uderzyć w inny samochód, potem skrzynkę gazową, od której odbił się i następnie uderzył kolejne zaparkowane przy ulicy auto. Wtedy stracił już panowanie nad kierownicą, z całym impetem przebił ogrodzenie i zniszczył konstrukcję schodów wejściowych domu w zabudowie szeregowej. Z okolicznych domów wybiegli mężczyźni. Widząc, że kierowca zamierza uciec, wyciągnęli go z daewoo.Sprawcy zdarzenia grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i do 2 lat więzienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Źródło: radio.opole.pl

Zgłosił kradzież auta. Może trafić do więzienia

18.08.2019 11:30

Jak się okazało mężczyzna zgłosił fikcyjną kradzież pojazdu, bo chciał wyłudzić odszkodowanie.

Źródło: epoznan.pl

reklama
Kontakt z nami