player+
Wiadomości z tagiem Waluty  RSS
Podatki 2023: MF szykuje uproszczenia ws. faktur korygujących i obcych walut

10.08.2022 16:23

Do ustawy o podatku VAT wprowadzone zostaną zmiany doprecyzowujące zasady stosowania kursu przeliczeniowego dla faktur korygujących w przypadku, gdy dana faktura została wystawiona w obcej walucie. Jak tłumaczy resort finansów, obecne regulacje wymagają uproszczenia. Nowelizacja w ramach pakietu Slim VAT 3 ma wejść w życie 1 stycznia 2023 r.

Źródło: www.podatki.biz

Waluty bez większych zmian. Kurs euro blisko 4,70 zł

09.08.2022 15:49


We wtorek rano kurs euro ustabilizował się w pobliżu poziomu 4,70 zł.

Tagi: Waluty, Banki
Źródło: www.bankier.pl

MSI Arc A380, czyli najgorszy autorski model karty Intela

09.08.2022 0:38

MSI Arc A380, czyli najgorszy autorski model karty Intela
Karty graficzne Intela mają się coraz lepiej? Kolejny duży producent zaprezentował swój autorki model Arc A380. Jest to jednak najgorsza z dotychczasowych propozycji.
 Intel podjął się nie lada wyzwania - wejść na rynek kart graficznych. Trudno się temu dziwić, czy szaleństwo na kryptowaluty udowodniło jak dochodowy jest to branża. Pierwsze rezultaty możemy już obserwować za sprawą serii Intel Arc Alchemist. Trafiła ona wpierw do laptopów, a niedawno do komputerów stacjonarnych.

MSI postanowiło na referencyjną specyfikację Intela


Werdykt? Nie jest dobrze. Premiera była papierowa, a karty graficzne Intela są dostępne wyłącznie w Chinach. Co gorsza mimo iż sprzętowo jest naprawdę nieźle - wydajność w grach, obsługa kodeka AV1 - tak sterowniki postawiają wiele do życzenia, będąc pełne błędów.
Do tej pory swoje autorski modele Intel Arc A380 pokazało tylko dwóch producentów. Egzotyczny dla nas, chiński oraz bardziej rozpoznawalny, tajwański . Do tego grona dołącza też MSI. Jak donosi serwis VideoCardz na chińskich portalach sprzedażwoych pojawił się model MSI Arc A380 LP.
Jest to niskoprofilowa propozycja o wymiarach 172 x 75 x 38 (szerokość x wysokość x głębokość). Mamy tutaj do czynienia z referencyjna specyfikacją Intela. Tym samym zabrakło OC i rdzeń pracuje z zegarem tylko do 2000 MHz, zaś pamięci z taktowaniem 15 500 MHz. TDP utrzymane zostało na poziomie 75 W.

MSI Arc A380, czyli najgorszy autorski model karty Intela
Karta graficzna MSI Arc A380 LP jest jak na razie dostępna tylko w Chinach. Praktycznie wszystkie ogłoszenia na JD.com (chiński odpowiednik Allegro) dotyczą gotowych zestawów komputerowych MSI.

Źródło: www.telepolis.pl

Glapiński: Rezygnacja z własnej waluty byłaby ogromnym i kosztownym błędem

08.08.2022 15:47


Sukces polskiej gospodarki ma wiele źródeł, ale jednym z nich jest własna waluta; rezygnacja ze złotego byłaby dla Polski ogromnym i kosztownym błędem - wskazał w artykule w "Dzienniku Gazecie Prawnej" prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.

Tagi: Waluty, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Glapiński: Złoty to składnik sukcesu gospodarczego Polski; rezygnacja z własnej waluty byłaby błędem

08.08.2022 15:25


Sukces polskiej gospodarki ma wiele źródeł, ale jednym z nich jest własna waluta; rezygnacja ze złotego byłaby dla Polski ogromnym i kosztownym błędem – wskazał w artykule w Dzienniku Gazecie Prawnej prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Szef NBP podkreślił w artykule, że Polska odniosła w ostatnich dwóch dekadach ogromny sukces gospodarczy. “Wystarczy wspomnieć, że […]

Tagi: Waluty, NBP
Źródło: wiadomosci.com

Kurs euro spadł poniżej 4,70 zł. Złoty pozostaje słaby

08.08.2022 10:22


Nowy tydzień rozpoczęliśmy od spadku kursu euro poniżej linii 4,70 zł.Polska waluta pozostaje mocno osłabiona i wyceniana jest blisko najniższych poziomów w historii.

Tagi: Waluty, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Kaczyński dla Karnowskich: Wprowadzenie euro oznaczałoby radykalne zubożenie Polaków

08.08.2022 8:26


Wprowadzenie w Polsce euro oznaczałoby radykalne zubożenie Polaków, wielkie ich obrabowanie – powiedział w wywiadzie dla tygodnika “Sieci” szef PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że własna waluta to jeden z atrybutów niepodległości. W wywiadzie dla tygodnika “Sieci” prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział m.in. na pytanie, czy mówienie o wprowadzeniu w Polsce euro zamiast złotego może być […]

Źródło: wiadomosci.com

Kaczyński: Wprowadzenie euro oznaczałoby radykalne zubożenie Polaków

08.08.2022 7:56


Wprowadzenie w Polsce euro oznaczałoby radykalne zubożenie Polaków, wielkie ich obrabowanie - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" szef PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że własna waluta to jeden z atrybutów niepodległości.

Tagi: Waluty, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Kaczyński: Wprowadzenie euro oznaczałoby radykalne zubożenie Polaków

08.08.2022 7:07


"Wprowadzenie w Polsce euro oznaczałoby radykalne zubożenie Polaków, wielkie ich obrabowanie" - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" szef PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że własna waluta to jeden z atrybutów niepodległości.

Źródło: www.rmf24.pl

Prognozy dla złotego znów się pogorszyły

04.08.2022 7:00


Rynkowi analitycy systematycznie tracą wiarę w rekonwalescencję naszej waluty. Nie ma już złudzeń, że kurs euro powróci do przedkryzysowych wartości.

Tagi: Waluty, Banki
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami