Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Nieoficjalnie: UE zgadza się na przesunięcie terminu brexitu

23.10.2019 19:42


Jak poinformowało unijne źródło: Ambasadorowie państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się na opóźnienie daty brexitu. Takiego rozwiązania chce jednak uniknąć Boris Johnson, który nadal wyraża przekonanie, że brytyjski parlament zdąży przeforsować porozumienie z UE przed 31 października.

Źródło: www.rmf24.pl

Dług publiczny Polski spadł do 48,1 proc. w relacji do PKB

23.10.2019 15:35

W II kwartale 2019 r. dług publiczny Polski wyniósł 48,1 proc. w relacji do PKB - podał Eurostat. W porównaniu do poprzedniego kwartału zadłużenie zmniejszyło się o 1 pkt proc. Zadłużenie wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej zmniejszyło się natomiast z 81,1 do 80,5 proc. PKB.

Źródło: www.podatki.biz

Akt wandalizmu czy ważny przekaz? Pokrywy studzienek przy starówce w barwach Unii Europejskiej

23.10.2019 15:22

Na jednej z olsztyńskich ulic w pobliżu Starego Miasta pojawiły się niecodzienne pokrywy włazów kanalizacyjnych. Na studzienkach namalowano barwy flagi Unii Europejskiej.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Niemcy: Protest niemieckich rolników. “Pod pretekstem ochrony klimatu niszczy się niemieckie rolnictwo”

22.10.2019 14:56


Od rana niemieccy rolnicy przystąpili do protestu, który polega na zablokowaniu traktorami i innymi pojazdami rolniczymi wielu miast. Rolnicy sprzeciwiają się obecnej polityce rolnej, która – ich zdaniem – pod pretekstem ochrony klimatu niszczy niemieckie rolnictwo. Ponadto rolnicze związki zawodowe sprzeciwiają się umowie handlowej pomiędzy Unią Europejską i krajami Ameryki Południowej zrzeszonymi w organizacji gospodarczej […]

Źródło: wiadomosci.com

Analiza: Polska znajdzie się w gronie państw Unii Europejskiej, które brexit dotknie najsilniej

22.10.2019 14:48


Polska znajdzie się w gronie państw Unii Europejskiej, które brexit dotknie najsilniej – wynika z analizy przeprowadzonej przez Polski Instytut Ekonomiczny. Obecnie po stronie brytyjskiej nie ma jeszcze finalnych ustaleń, stąd wpływ brexitu na Polskę można rozpatrywać w dwóch wariantach: albo z umową uzgodnioną na ostatnim szczycie unijnym albo bez tej umowy, czyli w scenariuszu […]

Źródło: wiadomosci.com

W Kamieniu Śląskim debatują o 15-leciu Polski w Unii Europejskiej

22.10.2019 13:45


Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - taki jest temat 24. Seminarium Śląskiego, które dzisiaj (22.10) rozpoczęło się w Kamieniu Śląskim. Trwająca trzy dni debata zgromadziła głównie ludzi nauki, ale obecni są również działacze organizacji pozarządowych, dziennikarze i publicyści.- Chcemy tę 15. rocznicę wejścia Polski do Unii zaznaczyć w świadomości mieszkańców Śląska - mówi Lucjan Dzumla, dyrektor Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. - Przez trzy dni będziemy o tym rozmawiać. Zarówno o 15-letniej historii, o tym co wcześniej się wydarzyło i jak co się stało, że Polska mogła w 2004 roku wstąpić do Unii Europejskiej. Będziemy mówić o aktualnej sytuacji i o perspektywach, czyli o tym, co możliwe, że nas będzie czekać.Część spotkań w ramach seminarium jest współorganizowane z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. W tym roku zamiast wykładów, odbędą się debaty.- Przewidujemy cztery panele, które odzwierciedlają różne spojrzenie na integrację europejską - mówi profesor Krzysztof Zuba z Uniwersytetu Opolskiego, opiekun naukowy seminarium. - Począwszy od regionalnego, to będzie w panelu poświęconym integracji z perspektywy polskiego Śląska. Kolejny panel będzie dotyczył kwestii integracji przez pryzmat relacji polsko-niemieckic ...

Źródło: radio.opole.pl

Jak rozliczyć usługę na nieruchomości w UE świadczoną przez nievatowców?

22.10.2019 13:26

W obecnych czasach polscy przedsiębiorcy zawierają transakcje zarówno z podmiotami krajowymi, jak i zagranicznymi. Bez znaczenia pozostaje fakt, czy sprzedawcą jest czynny podatnik VAT, czy podmiot korzystający ze zwolnienia z VAT. Każdy z nich ma prawo do świadczenia usług na nieruchomościach położonych w Polsce oraz w innym kraju należącym do Unii Europejskiej. Sprawdźmy, jak należy rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT, jeżeli usługa świadczona jest przez nievatowca.

Źródło: di.com.pl

Wyłudzenia w Parku Naukowo-Technologicznego. Akcja CBA

22.10.2019 6:40

Trwa dochodzenie dotyczące funkcjonowania w latach 2008-2016 grupy dokonującej m.in. oszustw na szkodę Skarbu Państwa i budżetu Unii Europejskiej poprzez składanie wniosków o dofinansowanie fikcyjnych projektów.

Źródło: www.rp.pl

Brytyjski rząd przedstawił projekt ustawy o brexicie

22.10.2019 5:23


Brytyjski rząd opublikował w poniedziałek projekt ustawy, która włącza postanowienia uzgodnionej z Unią Europejską umowy o warunkach brexitu do brytyjskiego prawa. Rząd chce, żeby Izba Gmin zakończyła pracę nad nią do czwartku.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami