Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
W którym kraju UE jest najwięcej lasów?

23.03.2019 1:49

Ogólna powierzchnia wszystkich obszarów leśnych w Unii Europejskiej przekracza 180 mln ha, w tym największą grupę stanowią szwedzkie lasy zajmujące 30 505 tys. ha. Lasy pokrywają aż 73,1 proc. powierzchni Finlandii - co czyni ją niekwestionowanym liderem. W Polsce mamy 9 435 tys. ha obszarów leśnych, co stanowi 30,8 proc. powierzchni kraju.

Źródło: podroze.onet.pl

CDA.pl niedostępne w proteście przeciw dyrektywie o prawach autorskich. Artyści apelują o przyjęcie jej

22.03.2019 20:46

Darmowa część serwisu wideo CDA.pl została na dzień wyłączona na znak protestu wobec nowej dyrektywy o prawach autorskich w Unii Europejskiej. Informacja o proteście jest też eksponowana m.in. na Wykop.pl, Demotywatory.pl, Kwejk.pl i Pikio.pl. Dyrektywę mocno popierają natomiast branża prasowa i muzyczna, w czwartek list do prezydenta i premiera w tej sprawie przekazali przedstawiciele inicjatywy Razem dla Kultury.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Donald Tusk: stanowisko UE w sprawie Wzgórz Golan pozostaje niezmienne

22.03.2019 19:13

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Brukseli, że UE podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie Wzgórz Golan. Unia Europejska nie uznaje zwierzchnictwa Izraela nad tym obszarem.

Źródło: www.deon.pl

Premier po szczycie w Brukseli: Ważne jest, żebyśmy mówili jednym głosem

22.03.2019 18:30


"Cieszę się, że wszystkie państwa UE przyjęły polską interpretację aneksji Krymu przez Rosję; staramy się uświadamiać kraje członkowskie, jak ważne jest, żebyśmy mówili jednym głosem" - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Przywódcy państw Unii Europejskiej kolejny raz potępili na szczycie w Brukseli aneksję Krymu i Sewastopola przez Rosję. Podkreślili integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

Źródło: www.rmf24.pl

Tlen dla brexitu

22.03.2019 17:43


Wielkie Brytania otrzymała więcej czasu na ratyfikacje warunków opuszczenia Unii Europejskiej. Jeśli Izba Gmin je zaakceptuje, brexit nastąpi 22 maja. W przypadku odrzucenia kompromisu, Bruksela czekać będzie na dalsze decyzje Londynu do 12 kwietnia. Jeśli ich nie otrzyma, rozwód ze Wspólnotą odbędzie bezumowny. Jak zauważają komentatorzy, twardy brexit jest mało prawdopodobny, ale wciąż możliwy.

Źródło: www.rmf24.pl

Światowa burza po słowach Trumpa o Wzgórzach Golan

22.03.2019 17:32


Z całego świata płyną słowa potępienia czwartkowej wypowiedzi Donalda Trumpa, wspierających izraelskie pretensje dotyczące Wzgórz Golan. Krytyka słów amerykańskiego prezydenta popłynęła z Niemiec, Rosji, Unii Europejskiej, Francji, Syrii i Turcji.

Współpraca podatkowa - program Fiscalis z poparciem krajów UE

22.03.2019 14:02

Kraje członkowskie Unii Europejskiej osiągnęły wstępne porozumienie ws. finansowania unijnego programu współpracy w zakresie podatków w kolejnym budżecie wspólnoty na lata 2021-2027. W ramach programu Fiscalis wspierana jest współpraca między organami podatkowymi poszczególnych krajów.

Źródło: www.podatki.biz

Brexit: Najlepszym wyjściem drugie referendum i pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej?

22.03.2019 12:28


Najlepszym wyjściem z obecnej sytuacji byłoby drugie referendum i pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Taką opinię wyraził premier Luksemburga Xavier Bettel w Brukseli. Skomentował w ten sposób zgodę europejskich przywódców na opóźnienie brexitu planowanego na 29 marca i próbę przełamania impasu, który powstał po dwukrotnym odrzuceniu umowy brexitowej w brytyjskim parlamencie. Unijni liderzy nakreślili […]

Źródło: wiadomosci.com

W sobotę Europejczycy wyjdą na ulice. To dzień protestów przeciwko ACTA 2.0

22.03.2019 11:27

Sobota 23 marca może być dniem, w którym ponownie obywatele Europy zmienią bieg historii internetu. W kilkudziesięciu miastach Starego Kontynentu zaplanowane są na ten dzień protesty przeciwko zmianom prawa autorskiego, powszechnie znanym jako ACTA 2.0. Kiedy i gdzie? Głosowanie nad zmianą prawa autorskiego w Unii Europejskiej odbędzie się w ostatnich dniach marca. Dlatego 23 marca&...

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Kontakt z nami