Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Piotrowicz: Wyrok TSUE? Nie ma żadnego znaczenia

25.06.2019 21:45

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w orzeczeniu w sprawie reformy Sądu Najwyższego "w zasadzie nie przytacza podstaw prawnych" - ocenił poseł PiS Stanisław Piotrowicz. - Odwołuje się do praworządności, do wartości niezdecydowanych, niesprecyzowanych - tłumaczył szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Źródło: www.rp.pl

Johnson: Brexit 31 października, cokolwiek by się działo

25.06.2019 15:47


Boris Johnson, faworyt do objęcia stanowiska premiera Wielkiej Brytanii, zapowiedział we wtorek, że w razie jego zwycięstwa kraj opuści Unię Europejską 31 października br. "Teraz albo nigdy; cokolwiek by się zdarzyło" - oświadczył.

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: MF opublikowało kolejny projekt zmian w ustawie o VAT

25.06.2019 15:03

Ustawa o podatku od towarów i usług (VAT) oraz Kodeks karny skarbowy zostaną dostosowane do unijnej dyrektywy 2018/1910 i wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TS UE) z 28 lutego 2018 r. Przygotowany w Ministerstwie Finansów projekt nowelizacji zakłada m.in. modyfikacje dotyczące zasad korzystania z magazynów typu call-off stock oraz tzw. transakcji łańcuchowych.

Johnson deklaruje: Brexit 31 października

25.06.2019 14:59


Boris Johnson, faworyt do objęcia stanowiska premiera Wielkiej Brytanii, zapowiedział we wtorek, że w razie jego zwycięstwa kraj opuści Unię Europejską 31 października br. "Teraz albo nigdy; cokolwiek by się zdarzyło" - oświadczył.

Źródło: fakty.interia.pl

Kwieciński: Finał negocjacji budżetowych w drugiej połowie 2020

25.06.2019 14:49


Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2021-2027 zostanie najprawdopodobniej przyjęta w drugiej połowie 2020 roku, gdy prezydencję UE obejmą Niemcy - ocenia minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Źródło: fakty.interia.pl

Znamy laureatki konkursu "Rolniczki motorem innowacji w Polsce"

25.06.2019 14:44


Co druga osoba pracująca w rolnictwie na terenie Unii Europejskiej to kobieta. Jednak zaledwie 30 procent z nich zarządza gospodarstwem. Jak mówią pomysłodawcy konkursu "Rolniczki motorem innowacji w Polsce" - praca kobiet na roli często pozostaje niezauważona,...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Po raz kolejny wybrana zostanie 'Najlepsza Przestrzeń Województwa Opolskiego'. Ruszyła 11. edycja konkursu

25.06.2019 11:15


To miejsca, które zyskały zupełnie nowe oblicze. Często wcześniej nieprzyjazne dla mieszkańców, po transformacji stały się wizytówką miejscowości, z nowymi rozwiązaniami architektonicznymi i udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Urząd marszałkowski w Opolu rozpoczął 11. edycję konkursu 'Najlepsza Przestrzeń Województwa Opolskiego 2018'.Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach. Obok Najlepszej Przestrzeni Województwa Opolskiego, kapituła oraz mieszkańcy wybiorą również Najlepszy Obiekt Użyteczności Publicznej.- Zawsze patrzymy na to, jak dany obiekt odbierany jest przez mieszkańców - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. - To nie tylko świetna nawierzchnia, fajna konstrukcja czy też nowa elewacja. Ale przede wszystkim, czy odnajdują się tam ludzie? Czy dobrze się tam czują i czy ludzie chcą kontynuacji takich przedsięwzięć. Jeżeli chodzi o Obiekt Użyteczności Publicznej, to cała sfera naszego życia - publicznego, usługowego, administracyjnego, zdrowotnego, kulturalnego, sportowego. Tam również pojawiają się nowe trendy, nowe rozwiązania. Swoje głosy - drogą elektroniczną - będą mogli oddać również mieszkańcy. W tym roku pojawi się nowa kategoria.- Jest ona związana z 15. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej - informuje Buła. - Głosowanie na europrzes ...

Źródło: radio.opole.pl

"PiS odbiera kobietom człowieczeństwo"

25.06.2019 10:09

- Kiedy się zmienia przepisy dotyczące wieku sędziów, łamiąc obowiązujące przepisy, tak naprawdę mówi się każdemu z nas: możemy was wystawić do wiatru, możemy sobie ustawić to tak, że nie będziecie chronieni przez prawo. I to jest element wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej - powiedziała w programie #RZECZoPOLITYCE karnistka prof. Monika Płatek, komentując wyrok TSUE w sprawie skargi KE na polską ustawę o SN.

Źródło: www.rp.pl

Zadbamy o klimat, jeśli Unia Europejska nam do tego dopłaci

25.06.2019 9:47

Rząd proponuje, by powołać unijny Fundusz Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej. Za pieniądze z Brukseli można by sfinansować bardziej ambitną politykę klimatyczną.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Boris Johnson: Ani przez chwilę nie wierzę, że może dojść do bezumownego wyjścia z UE

25.06.2019 9:43

Będący faworytem do objęcia stanowiska premiera Wielkiej Brytanii Boris Johnson przyznał w poniedziałek, że nie będzie w stanie uniknąć powrotu twardej granicy z Irlandią ani ceł w wymianie handlowej w razie opuszczenia przez Zjednoczone Królewstwo Unii Europejskiej bez porozumienia.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami