Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
MIR: Wartość umów na dofinansowanie z UE wzrosła do 251 mld zł

20.08.2019 8:25

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej wniosków złożonych do 18 sierpnia br. wyniosła 411,9 mld zł, podało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Według umów podpisanych do 18 sierpnia br., kwota dofinansowania w części UE wynosiła 251 mld zł.

Źródło: www.money.pl

Bielsko Biała. Teatr Polski pięknieje

20.08.2019 0:00

Trwa drugi etap renowacji budynku Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Inwestycja została dofinansowana przez Unię Europejską.

Źródło: www.e-teatr.pl

Europejczycy nie mają poczucia kontroli nad danymi udostępnionymi w sieci

19.08.2019 16:40

Tylko 14% obywateli Unii Europejskiej jest przekonanych, że ma pełną kontrolę nad swoimi danymi udostępnianymi w sieci. Pozostali nie są już tego tacy pewni albo uważają, że po udostępnieniu informacji o sobie w Internecie nie mają już na nie żadnego wpływu – wynika z opublikowanego w czerwcu 2019 r. raportu pn. Special Eurobarometer 487a.

Źródło: di.com.pl

27.08.2019, Warszawa: Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce

19.08.2019 16:07

Z rekordowo niskim poziomem bezrobocia Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy - szczególnie dla osób przyjeżdżających ze Wschodu i niektórych krajów Azji. Zatrudnianie cudzoziemców staje się coraz bardziej popularne, jednak należy pamiętać, że zatrudnienie osoby z innego państwa, szczególnie spoza Unii Europejskiej jest bardziej skomplikowane i czasochłonne niż zatrudnienie obywatela Polski. Ponadto nieustannie modyfikowane są przepisy, zmieniające zasady zatrudniania cudzoziemców na krótkie okresy. Zapraszamy na szkolenie, którego celem jest praktyczne przeprowadzenie przez cały proces zatrudnienia cudzoziemca: jego przyjazd i pobyt, podjęcie pracy (zezwolenie na pracę, procedury uproszczone), obowiązki podatkowe i ubezpieczeniowe. Udział w szkoleniu zapewni wiedzę i praktyczne porady dzięki którym zatrudnią Państwo cudzoziemca zgodnie z przepisami w możliwie najkrótszym czasie. Zapoznają się Państwo z planowanymi zmianami w zakresie powierzania pracy cudzoziemcom. 

Źródło: www.podatki.biz

W.Brytania: Johnson apeluje do Berlina i Paryża o kompromis w sprawie brexitu>

19.08.2019 15:04

Premier Wielkiej Brytanii zaapelował do Niemiec i Francji o kompromisowe stanowisko w sprawie brexitu, ostrzegając, że w razie konieczności jego kraj będzie gotowy do opuszczenia Unii Europejskiej 31 października bez porozumienia.>

Źródło: www.deon.pl

W.Brytania: Johnson apeluje do Berlina i Paryża o kompromis w sprawie brexitu

19.08.2019 15:04

Premier Wielkiej Brytanii zaapelował do Niemiec i Francji o kompromisowe stanowisko w sprawie brexitu, ostrzegając, że w razie konieczności jego kraj będzie gotowy do opuszczenia Unii Europejskiej 31 października bez porozumienia.

Źródło: www.deon.pl

Inflacyjny rozpad Unii Europejskiej

19.08.2019 13:34


Patrząc na dane Eurostatu, coraz wyraźniej widać jedną rzecz: Unia Europejska rozpadła się na kilka stref inflacyjnych.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami