Wiadomości z tagiem Ukraina  RSS
Polska przekazała Ukrainie pierwsze wyremontowane leopardy

02.10.2023 20:32


"Podczas gdy inni składają deklaracje odnoszące się do przyszłości, my w porozumieniu ze stroną ukraińską działamy" - napisała w mediach społecznościowych Polska Grupa Zbrojeniowa. Pierwsze wyremontowane przez Polskę czołgi Leopard zostały odebrane przez Ukrainę. Trwają prace nad kolejnymi dostawami.

Źródło: www.rmf24.pl

"Historyczny szczyt" bez Polski. Jednoznaczny komentarz: "Powinien być minister"

02.10.2023 20:30

Podczas gdy szefowie dyplomacji z UE miały w Kijowie rozmawiać o planie pokojowym Wołodymyra Zełenskiego i wsparciu dla Ukrainy, minister Zbigniew Rau "stanowczo odpowiada Tuskowi w sprawie propozycji zaprowadzenia niemieckich porządków w Polsce". - To dziecinada - mówi WP Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech oraz we Francji.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ukraina: Zełenski rozmawiał z przewodniczącą KE o korytarzach transportowych dla żywności

02.10.2023 20:25

Spotkanie szefów unijnych dyplomacji w Kijowie to ważny sygnał wsparcia dla jedności Ukrainy ze strony UE – oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski w rozmowie z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Jednym z jej tematów były korytarze transportowe dla ukraińskiej żywności.

Źródło: www.wnp.pl

Zdobyczny czołg się zepsuł. Ukraiński żołnierz złożył skargę... w Rosji

02.10.2023 20:25

Ukraińska armia nie tylko niszczy rosyjski sprzęt, ale też go przejmuje. Niestety, często okazuje się, że jest to prawdziwa tandeta. Tak było z czołgiem T-72B3, przejętym przez Ukraińców jesienią ubiegłego roku w okolicach Izium. Ukraiński żołnierz postanowił złożyć skargę producentowi w Rosji, że dostarcza na front wadliwe pojazdy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rau o relacjach polsko-ukraińskich: Wchodzimy w okres dekoniunktury

02.10.2023 20:25


„Moja nieobecność na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w Kijowie wynika głównie z tego, że jeśli chodzi o stosunki między Polską a Ukrainą, wchodzimy w okres dekoniunktury” - powiedział w poniedziałek w Polsat News szef MSZ Zbigniew Rau. Dodał, że „nie będzie suflował władzom ukraińskim, co należy zrobić”, by poprawić relacje z Warszawą. „Strona ukraińska na pewno znajdzie rozwiązanie, jeśli będzie taka wola po jej stronie” – zaznaczył.

Źródło: www.rmf24.pl

Z.Rau: obecnie jeśli chodzi o stosunki między Polską a Ukrainą, wchodzimy w okres dekoniunktury

02.10.2023 19:59

Moja nieobecność na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w Kijowie wynika głównie z tego, że jeśli chodzi o stosunki między Polską a Ukrainą, wchodzimy w okres dekoniunktury - powiedział w poniedzałek w Polsat News szef MSZ Zbigniew Rau.

Źródło: www.wnp.pl

Szef dyplomacji UE zaproponował pakiet wsparcia finansowego dla Ukrainy o wartości do 5 mld euro

02.10.2023 19:40

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell zaproponował w poniedziałek w Kijowie nowy pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości do 5 mld euro. Pakiet ma być częścią Europejskiego Instrumentu na Rzecz Pokoju.

Źródło: www.wnp.pl

Ukraina odmraża kurs hrywny

02.10.2023 19:32

W Ukrainie od 3 października wchodzi w życie uchwała dotycząca elastycznego zarządzania kursem hrywny, wynika z komunikatu opublikowanego przez Narodowy Bank Ukrainy. W praktyce oznaczać to będzie jej dewaluację.

Tagi: Ukraina
Źródło: www.wnp.pl

Minister Telus: we wtorek spotkanie z ministrami Ukrainy i Litwy w sprawie tranzytu ukraińskiego zboża

02.10.2023 19:09

We wtorek rano będzie spotkanie online z ministrami Ukrainy i Litwy w sprawie tranzytu ukraińskiego zboża do litewskiego portu - powiedział PAP w poniedziałek minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Allegro PL
Kontakt z nami