Wiadomości z tagiem TVP Sport  RSS
Wybór formy opodatkowania za 2022 do 2 maja 2023 r.

31.01.2023 16:16

Jeżeli na 2022 rok wybrałeś opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych albo podatkiem liniowym i chcesz z niego zrezygnować oraz przejść na opodatkowanie na zasadach ogólnych, według skali podatkowej, możesz to zrobić wyjątkowo jeszcze w 2023 roku. Formę opodatkowania z wybranych wcześniej ryczałtu albo z podatku liniowego na skalę podatkową możesz zmienić z mocą wsteczną. Wystarczy, że w zeznaniu rocznym, które możesz składać do 2 maja 2023 roku, zawiadomisz o tym urząd skarbowy. Wybrana w ten sposób forma opodatkowania będzie obowiązywać za cały 2022 rok.

Źródło: www.podatki.biz

Masowe deportacje mieszkańców obwodu ługańskiego [RELACJA]

30.01.2023 15:42


Rosyjscy żołnierze dopuszczają się zbrodni wojennych w obwodzie zaporoskim; najeźdźcy wysyłają tam cywilów, by przechodzili przez pola minowe i sprawdzają w ten sposób możliwości poruszania się po zaminowanym terenie - poinformował portal Centrum Narodowego Sprzeciwu, utworzony przez Siły Operacji Specjalnych armii Ukrainy. Rosyjscy żołnierze dopuszczają się zbrodni wojennych w obwodzie zaporoskim; najeźdźcy wysyłają tam cywilów, by przechodzili przez pola minowe i sprawdzają w ten sposób możliwości poruszania się po zaminowanym terenie -...

Źródło: www.rmf24.pl

Prof. Tyrowicz: Wszystkie populacje krajów rozwiniętych się kurczą

30.01.2023 12:02


"Wszystkie populacje krajów rozwiniętych się kurczą. Taka jest nasza demograficzna przyszłość" – mówiła w Rozmowie w południe w RMF FM prof. Joanna Tyrowicz z Rady Polityki Pieniężnej. Odniosła się w ten sposób do najnowszy danych Główny Urząd Statystyczny, z których wynika, że w 2022 r. liczba ludności zmniejszyła się o 141 tys. w stosunku do poprzedniego roku.

Źródło: www.rmf24.pl

Java Developer

29.01.2023 12:40

Benefit Systems S.A.
Praca w Benefit Systems to sport drużynowy. Możesz liczyć na nasze wsparcie! Ustalimy dogodną formę współpracy i
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Informatyka / Programowanie

Źródło: www.praca.pl

Sensacja na Marsie. Znaleziono niedźwiedzia. Sami zobaczcie

29.01.2023 11:43

Sensacja na Marsie. Znaleziono niedźwiedzia. Sami zobaczcie
NASA pochwaliła się nietypowym zdjęciem powierzchni Marsa. Na powierzchni Czerwonej Planety zauważono... pysk niedźwiedzia.
Pareidolia to zjawisko, które polega na widzeniu kształtów tam, gdzie tak naprawdę ich nie ma. W ten sposób widzimy twarz z przodu samochodu czy żyrafę z przelatującej nad nami chmury. Z tym samym mamy właśnie do czynienia w przypadku najnowszego zdjęcia z Marsa.

Pysk niedźwiedzia na Marsie


Na najnowszym zdjęciu z powierzchni Czerwonej Planety, które zostało opublikowane przez NASA, widzimy nietypowy obraz. Nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni, aby zauważyć, że teren Marsa układa się w kształt niedźwiedziego pyska. Za nos robi w tym przypadku wzgórze, za oczy dwa kratery, a obrys to po prostu okrągłe pęknięcie. 

Pysk niedźwiedzia na Marsie
Zdjęcie niedźwiedzia zostało wykonane 12 grudnia 2022 roku przez kamerę HiRISE, która znajduje się na pokładzie sondy kosmicznej Mars Reconnaissance Orbiter. Fotografia została zrobiona z wysokości około 250 kilometrów. Już w 1976 roku NASA opublikowała zdjęcie "twarzy na Marsie", więc nie jest to zjawisko nowe.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Polak wygrał walkę, a potem wprawił wszystkich w osłupienie

29.01.2023 7:38

Adam Balski wygrał na gali KnockOut Boxing Night 26 w Nowym Sączu. Niedługo później w wywiadzie dla TVP Sport ogłosił, że prawdopodobnie to była jego ostatnia walka w karierze.

Tagi: TVP Sport
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Chcesz serduszko NFT? Wylicytujesz je na 31. Finale WOŚP

28.01.2023 12:28


31. Finał WOŚP licytacja serduszek NFT
Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na chcących wspomóc cel tegorocznego wydarzenia czeka po raz pierwszy licytacja cyfrowych serduszek NFT.
NFT (ang. Non-Fungible Token) to sposób na opisanie idei przedmiotu w świecie cyfrowym. W odróżnieniu od zwykłego pliku komputerowego (zdjęcie, muzyka czy dokument), tokeny NFT, oparte na architekturze blockchain, pozwalają na jednoznaczne określenie właściciela danego obiektu.
Po raz pierwszy w historii Fundacji WOŚP, podczas 31. Finału będzie można wylicytować Cyfrowe Serduszko NFT. Jest to nowoczesny i unikatowy sposób na wsparcie celu tego corocznego wydarzenia, które w tym roku odbędzie się 29 stycznia, dla wszystkich cyfrowych kolekcjonerów, którzy kochają innowacje.
Do wyboru są dwa rodzaje serduszek NFT. W pierwszym przypadku można kupić któryś z 10 wzorów za 31 zł (lub więcej). Osoby lub firmy o zasobniejszym portfelu mogą wziąć udział w licytacji, w której do zdobycia jest łącznie 31 kolekcjonerskich serduszek NFT. Cena wywoławcza to 599 zł.
Więcej informacji można znaleźć na stronie .
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Mrożące krew sceny w aplikacji dla gejów, seryjny morderca w tle

28.01.2023 11:15

Mrożące krew sceny w aplikacji dla gejów, seryjny morderca w tle
Naśladowca Jeffreya Dahmera został skazany na 45 lat więzienie. Do zwabienia ofiary wykorzystał znaną aplikację mobilną.
Naśladowca Jeffreya Dahmera został skazany na 45 lat więzienia. Mężczyzna wzorował się na seryjnym mordercy, a do zwabienia ofiary wykorzystał znaną aplikację. Chociaż porwał innego mężczyznę, to na szczęście nie zdążył zrobić najgorszego, chociaż niewiele ku temu brakowało.

Naśladowca Dahmera korzystał z Grindr


Chance Seneca, który w momencie popełnienia przestępstwa miał 19 lat, do zwabienia swojej ofiary wykorzystał aplikację Grindr. Można ją określić mianem Tindera dla homoseksualistów. W ten sposób nawiązał kontakt z 18-letnim Holdenem Whitem. Mężczyźni ze sobą rozmawiali, aż w końcu zdecydowali się na spotkanie w czerwcu 2020 roku.
W trakcie spotkania Seneca nakłonił White'a do założenia kajdanek. Następnie go związał, rozebrał i przeniósł do łazienki, gdzie zamierzał go rozczłonkować. Dla pewności uderzył go w tył głowy młotkiem, podciął nadgarstek, a także dźgnął w kark za pomocą szpikulca do lodu. W ostatniej chwili zrezygnował ze swoich planów i sam zadzwonił na policję.
Chociaż Holden White odniósł poważne obrażenia i przez 3 dni był w śpiączce, to ostatecznie przeżył. W rozmowie z funkcjonariuszami Chance Seneca przyznał, że wzorował się na Jeffreyu Dahmerze. W tym tygodniu został ostatecznie skazany na 45 lat więzienia. Jego ofiara, w rozmowie z New York Times, przyznała, że liczył na dożywocie dla oprawcy.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

14. seria PGNiG Superligi Kobiet - gdzie obejrzeć mecze w TV i Internecie?

28.01.2023 10:29

Inauguracja 14. kolejki meczów w PGNiG Superlidze Kobiet już w sobotę. Transmisja ciekawie zapowiadającego się meczu w Jarosławiu w TVP Sport. Pozostałe spotkania będzie można obejrzeć na internetowej platformie Emocje.TV.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Tomb Raider - nowy film i serial powstaną! Amazon buduje uniwersum jak Marvel

28.01.2023 8:42

Tomb Raider doczeka się nowego filmu i serialu od Amazona - firma chce w ten sposób stworzyć uniwersum podobne do Marvela.Amazon stworzy nowy film i serial osadzone w świecie Tomb Raider, które to produkcje będą adaptacjami niezwykle popularnego cyklu gier o tym samym tytule - o takim obrocie spraw donosi serwis Hollywood Reporter. Co więcej, ekranowe opowieści mają być fabularne połączone nie tylko ze sobą, ale i z ogłoszoną w grudniu...

Źródło: naekranie.pl

reklama
Kontakt z nami