Wiadomości z tagiem Szkoły  RSS
W szkole rodzenia tłumy, a w szpitalu rekordowa liczba urodzeń

26.05.2019 8:56

Prawdziwe oblężenie przeżywa szkoła rodzenia, która działa przy Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Jak informuje Grażyna Nowak, położna koordynująca sali porodowej w szpitalu na ulicy Prostej, w tym roku do szkoły uczęszczało już ponad 130 par, podczas gdy w całym ubiegłym roku z kursu skorzystało 221 par.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Całe rodziny bawiły się na pikniku w Sandomierzu

25.05.2019 15:19

Armatka z pianą zrobiła furorę podczas pikniku rodzinnego, który odbył się dziś przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Dzieci oblegały miejsce, gdzie przy wtórze pisków i okrzyków radości tarzały się w pianie, którą produkowało specjalne urządzenie.

Tagi: Szkoły
Źródło: www.radio.kielce.pl

Sobotnia prywatka z Humbukiem

25.05.2019 3:45

Humbuk, czyli najbardziej łobuzerska grupa w Klubie Komediowym w swoim improwizowanym żywiole.
Zagramy dla Was spektakl improwizowany do inspiracji od publiczności, ale niezmiennie – bez scenariusza, bez rozpisanych ról, bez fabuły. Wy dacie nam słowo, my – zainspirowani nim – powiemy monologi, obnażając tym samym jakąś tam część naszego prywatnego życia, a potem zagramy serię improwizowanych scen, nawiązujących do tych opowiedzianych historii.
O NAS:
Humbuk… bzdura, blaga, lipa, fikcja i szalbierstwo – tak pisał o nas Kopaliński. Bralczyk nadmienił, że poza powyższym to także utrata dźwięczności w wygłosie. Natomiast Zanussi stwierdził, że o nas nie słyszał. Bądźmy szczerzy. Kto dziś słyszał o wszystkich? Albo chociaż o wszystkich, których warto znać? Nikt! Nie ma takiej możliwości. Za dużo wszystkiego. Dlatego nie martwimy się tym faktem. Zdajemy sobie z tego sprawę. Ba, stawiamy dolary przeciw orzechom, że na przestrzeni lat, więcej osób nie będzie nas znało niż będzie.
W skrócie: Teatr improwizowany, cuda na patyku, zapraszamy do namiotu!
W składzie: Kinga Kosik-Burzyńska, Karolina Norkiewicz, Maciek Adamczyk, Michał Kempa, Hubert Skrzyński
Więcej na: www.facebook.com/humbuk.improv
Kiedy: sobota | 25 maja | godz. 23:15
Gdzie: Klub Komediowy | ul. Nowowiejska 1
Bilety: 30/20 zł
BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)
Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana).

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Novak Djoković ostro trenuje przed meczem z Hubertem Hurkaczem. Serb zniszczył podłogę na siłowni

24.05.2019 22:51

Novak Djoković nie oszczędzał się na rozgrzewce i w efekcie zrobił sporą dziurę w drewnianej podłodze na siłowni. Za szkody już przeprosił organizatorów Roland Garros.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pn, 27 maj 20:10 (Ale kino+) - W matni

24.05.2019 21:53


Alice i Darlene aby uczcić zakończenie szkoły, wyjeżdżają do Tajlandii. Podczas podróży poznają Nicka, a na lotnisku policja znajduje w ich bagażu...

Źródło: teletydzien.interia.pl

Wypadek na wycieczce szkolnej. 6 dzieci rannych

24.05.2019 21:44

Poważny wypadek na wycieczce szkolnej w Nowej Górze w Małopolsce. Przewrócił się wóz konny, który wiózł dzieci w wieku 9-10 lat. Sześcioro z nich...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Malwina Smarzek: przeszłam szkołę życia, momentami było naprawdę trudno

24.05.2019 21:41

- Mamy przedziwną sytuację, bo jesteśmy zespołem, który walczy o utrzymanie się w Lidze Narodów, ale zaraz ma ambicje, by grać w Final Six. I nie boję się tego powiedzieć. Zresztą w ubiegłym sezonie niewiele zabrakło nam do tego awansu. Teraz jesteśmy zespołem dojrzalszym i naprawdę widzę szanse na grę w Final Six - przyznała Malwina Smarzek, atakująca polskiej kadry, po turnieju Ligi Narodów w Opolu. W rozmowie z Onet Sport opowiedziała też o tym, co dał jej wyjazd do Włoch i o nowym tatuażu.

Źródło: sport.onet.pl

Mieszkańcy zalanych terenów z niepokojem wyczekują jutra. "Na razie jest spokojnie"

24.05.2019 18:56

- Wały są najważniejsze, co chwilę woda odpływa i zalewa pobliskie domy, szkody są bardzo duże - mówią w rozmowie z reporterem WP mieszkańcy...

Tagi: Szkoły, WOŚP
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ostatnie Dni Gimnazjalistów w Nowych Piekutach

24.05.2019 18:56


Dni Gimnazjalistów w Nowych Piekutach odbywają się od 15 lat. Najpierw były to imprezy dwudniowe z wieczorną dyskoteką dla uczestników i przyjeżdżali na nie uczniowie gimnazjów nawet z odległych zakątków kraju. Z czasem pozostały przede wszystkim szkoły z...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

reklama
Kontakt z nami