player+
Wiadomości z tagiem Szczepionki  RSS
Hejnowska: Na badania i rozwój w Polsce przeznaczamy tylko 1,4 proc. PKB

18.05.2022 15:49

Dialog miedzy potrzebą biznesową a rozwiązaniem, nad którym pracują naukowcy jest coraz częstszy. Widzieliśmy to na przykładzie procesu powstawania szczepionki na Covid-19 – mówi Aniela Hejnowska, General Manager w IQVIA.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Mariupol zagrożony epidemią cholery. WHO alarmuje

17.05.2022 21:59


WHO obawia się, że zniszczenie systemu wodociągowego w Mariupolu może doprowadzić do rozprzestrzeniania się w mieście chorób zakaźnych, w tym cholery. Światowa Organizacja Zdrowia przygotowuje szczepionki przeciw tej chorobie – poinformowała regionalna dyrektorka WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Dorit Nitzan.

Źródło: www.rmf24.pl

COVID-19: Pracodawcy wciąż nie mogą legalnie pytać o szczepienie i stan infekcji. Jesienią może się to zmienić

16.05.2022 16:51

Obecnie pracodawca nie może zażądać od pracownika informacji nt. wykonania szczepienia przeciw COVID-19 lub wyniku testu. Nie ma też prawa wymusić na nim przyjęcia szczepionki. Jednak niektórzy eksperci uważają, że można samodzielnie dokonywać wykładni Karty Praw Podstawowych UE, co oczywiście jest mocno ryzykowne. Konkretne, bezpieczne rozwiązanie może dopiero przynieść poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19. Zdaniem prawników, ma szansę wejść w życie już jesienią.

Źródło: businessinsider.com.pl

Jesienią pracodawcy mogą zyskać nowe narzędzie w walce z COVID-19. Pracownik nie będzie mieć wyboru

16.05.2022 5:33


Teraz pracodawca nie może zażądać od pracownika informacji nt. wykonania szczepienia przeciw COVID-19 lub wyniku testu. Nie ma też prawa wymusić na nim przyjęcia szczepionki. Jednak niektórzy eksperci uważają, że można samodzielnie dokonywać wykładni Karty Praw Podstawowych UE, co oczywiście jest mocno ryzykowne. Konkretne, bezpieczne rozwiązanie może dopiero przynieść poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19.

Źródło: biznes.interia.pl

Kolejne państwa nie chcą już płacić za szczepionki

05.05.2022 7:46


Do zmiany umów z dostawcami preparatu na COVID-19 przygotowują się – wzorem Polski – kolejne państwa - poinformował w czwartkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna" ("DGP").

Źródło: www.bankier.pl

W USA i Australii zidentyfikowano dwa nowe podwarianty koronawirusa odporne na szczepionki

01.05.2022 9:49


W USA i Australii zidentyfikowano dwa nowe podwarianty koronawirusa odporne na szczepionki i naturalną odporność. Liczba wywołanych nimi zakażeń gwałtownie rośnie w Republice Południowej Afryki, gdzie naukowcy ostrzegają przed możliwością nadejścia piątej fali zakażeń SARS-CoV-2.

Źródło: www.bankier.pl

Seniorzy nadal mogą skorzystać z drugiej dawki szczepionki przypominającej

30.04.2022 12:00


Przypominamy – nadal trwają zapisy na przyjęcie drugiej dawki szczepionki przypominającej przeciw covid – 19. Na kolejne wkłucie zapisać się mogą osoby powyżej 80 roku życia. Żeby skorzystać z takiej opcji, chętni muszą mieć za sobą cały schemat szczepień przeciwko koronawirusowi.  O szczegółach Joanna Branicka, rzecznik prasowy NFZ  w lubuskiem. Czwarta dawka szczepionki dla seniorów … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Niedzielski o konieczności zmian w kontraktach na szczepionki

29.04.2022 7:32


Zmieniła się sytuacja epidemiczna, ale przede wszystkim geopolityczna, zmienić muszą się kontrakty na szczepionki przeciw COVID-19. Nie chcemy zrywać umów, tylko je uelastycznić, wydłużyć terminy dostaw, a tym samym terminy płatności - powiedział PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: www.bankier.pl

Unijny certyfikat covidowy ważny bezterminowo. Ale dopiero po 3. dawce

26.04.2022 22:40


W Polsce unijny certyfikat covidowy dla osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi, jest ważny bezterminowo – podał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: www.bankier.pl

Paszport covidowy ważny bezterminowo. Niedzielski podał warunek

26.04.2022 21:48

W Polsce unijny certyfikat covidowy dla osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi, jest ważny bezterminowo – podał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
player+
Kontakt z nami